Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Meghajtó használatkor beáll a rendszer (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SE7EN


SE7EN
csendes tag

Sziasztok ! Segítségeteket szeretném kérni az alábbi témában:

ASUS A7N8X alaplap, MAXTOR 7200 rpm vinyó, ASUS 52X52X24 CD író,Windows XP rendszer. A jelenség a következő: Ha használom a meghajtókat Winchester/CD (pl. másoláskor,víruskereséskor, új CD behelyezéskor), akkor teljesen belassul a rendszer. Nagyon lassan frissíti az ablakokat, lassan reagál a kattintásokra, taskváltásokra,stb.. Eléggé idegesítő, főleg úgy, hogy az előző gépem ACORP BX / TEAC 4x-es író nem produkálta ezeket a jelenségeket. A DMA és a PIO engedélyezve van a Windowsban.
Valaki tudna segíteni, hogy lehetne ezt orvosolni ?
Esetleg a Windows IDE/ATAPI driverrel lehet gond ? Ha igen, akkor lehet valami jobb drivert feltenni ?


(#2) [w] válasza SE7EN (#1) üzenetére


[w]
őstag

most a DMA és a PIO is engedélyezve van? azt hogy? csak az egyiket, a DMA-t kéne!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#3) SE7EN


SE7EN
csendes tag

DMA if available a winchesternél és PIO a CD-nél

(#4) [w] válasza SE7EN (#3) üzenetére


[w]
őstag

akkor cd-re is DMA-t kellene belőni. ha ez sem akaródzik a win-nek, akkor eszközkezelőben eltávolítod az ide-vezérlőt és rebootolsz, majd újrapakolja magának!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#5) SE7EN


SE7EN
csendes tag

Már próbáltam azt is, hogy CD-nek beállítottam DMA-t, de hasonló volt a helyzet. De megpróbálom leszedni a drivert, hátha az használ...

(#6) zsommi válasza SE7EN (#1) üzenetére


zsommi
senior tag

SE7EN írta:
''ASUS 52X52X24 CD író''

Ezt sztem egy kicsit elírtad!52 szeres cdújraíró mintha nem lenne..:))
vagy hát javíts ki ha tévedek

(#7) eziskamu


eziskamu
addikt

Kábelcsere esetleg, de először is az alaplapi nvidia meghajtóprogik felrakása kötelező, ha eddig még nem tetted meg (gondolom nvidiás a lap) Érdemes leszedni a legújabbakat az alaplap weboldaláról, vagy pedig a www.nvidia.com-ról.Azt sajna nem tudom hogy külön van-e az ide meghajtó vagy egybe csomagolva. Talán majd egy hasonló alaplap tulaja több és jobb tanáccsal tud téged ellátni.

(#8) lwolf válasza SE7EN (#1) üzenetére


lwolf
csendes tag

Nem tudom sikerült-e a CD DMA beállítása, szóval azontúl, hogy belövöd: használja a DMA-t ha elérhető, az alatta levő sorban kiírja aktívk módként is?
Mert ha nem, akkor továbbra is PIO módban megy és így valóban lassítja a rendszert. Egy rossz IDE kábel is okozhat galibákat, de nekem spec akkor produkált a szintén 52/24/52 Asus íróm ilyet, amikor secondary slave-re volt téve, és nem volt előtte master eszköz! (Vagyis IDE2 vezérlő, jumper=slave)
Áttettem Masterre és azután gyönyörűen megy Többszavas DMA módban.

(#9) SE7EN


SE7EN
csendes tag

A Driver leszedés, és újratelepítés nem használt. Egyébként friss NVIDIA-s meghajtó van telepítve. Viszont a CD Secondary Masterként van feltéve, a Primaryn meg a vinyó csücsül. A winchester 80 eres, a CD 40 eres kábelen van. Kipróbálom, hogy egy kábelre teszem őket, és majd meglátom mi lesz. Bár én úgy tudom, hogy lassítja az átvitelt, ha két eszköz van egy kábelen, ezért tettem külön őket... Jövök majd a fejleményekkel...

(#10) ciao válasza SE7EN (#1) üzenetére


ciao
senior tag

1

[Szerkesztve]

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#11) Sniper_BOY válasza SE7EN (#9) üzenetére


Sniper_BOY
aktív tag

Nvidia sw vezérlőt szedd le az lassítja a rendszert

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#12) SE7EN


SE7EN
csendes tag

Tegnap, próbálgatás volt, de sok... Nulla eredménnyel :(.
Átraktam egy kábelre a winchestert és a CD-t. Semmi.
Leszedtem az NVIDIA IDE vezérlőt, feltettem helyette a Standard-et, Semmi. Frissítettem a CD Firmware-t. Semmi.
Elkezdtem másolni valami nagy fájlt a CD-ről, és közben elindítottam a legújabb Winamp-ot. 1perc 15 másodpercig tartott, amíg megjelent a szerencsétlen zenelejátszó.... Szerintem ez egy kicsit sok.
Utána lemértem a CPU foglaltságot a Nero CD sebességmérő programjával, és különös eredményt kaptam.
1X-es sebességnél a CPU foglaltság 6%
2X-nél 13%
4x-nél 25%
8x-nál 51%

Mi okozhatja azt, hogy ennyire leterheli a CD a procit. Lehet, hogy nem csak a CD, hanem a vinyó is (ergo az IDE vezérlő) fogja vissza a rendszert ??

Ötlet ??

(#13) ciao válasza SE7EN (#12) üzenetére


ciao
senior tag

másik CDíróval próbáltad ?

csupaszítds le a rendszert, hogy csak a legszükségesebbek maradjanak és utána 1enként tedd vissza a többi alkatrészt, lehet hogy 1 RAM szarakodik

mindenképpen próbáld ki másik cd-vel vagy dvd-vel

sztem nem szoftverhiba

[Szerkesztve]

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#14) ciao válasza SE7EN (#12) üzenetére


ciao
senior tag

esetleg próbáld meg letiltani a virtuális memóriát vagy tedd át másik particióra, a letiltást csak a másolás erejéig tedd utána nem egészséges

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Meghajtó használatkor beáll a rendszer (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.