Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) IsmertIdegen


IsmertIdegen
csendes tag

Hölgyeim és uraim, kínos kérdés miatt írok most ide. Kínos, mert nemigen vagyok jártas a dologban és nem tudom hogy teljesen értelmetlen-e, amit kérdezek.

Nemrégiben újítottam egy kicsit a gépemen (nem tagadom, főleg játékprogramok jobb teljesítménye okán), és az új szerzemények közé tartozik egy AMD Phenom II X6 1045T processzor is.

Na már most, az alaplapom viszont viszonylag egy régi darab, és van egy olyan érzésem hogy újítanom kellene azon is. A gép ugyanis nem ismeri fel a processzort, (AMD Processor model unknown, a Windows szavaival élve) és valószínűleg nem is használja ki teljesen.

A kérdésem tehát:
Jó csere lenne-e az én régi ASUS M4A77TD alaplapomat egy Gigabyte 970A-D3-re lecserélnem? Felismeri-e és ami még fontosabb, rendesen kihasználja-e a processzort?
ASUS M4A77TD: http://www.asus.hu/Motherboards/AMD_AM3/M4A77TD_PRO/
Gigabyte 970A-D3: http://www.pcx.hu/termek/gigabyte-970a-d3-alaplap-77260

Valamint, biztos lehetek abban, hogy egy új alaplap rendesen illeszkedik majd a régi helyére a gép házában?

(#2) CoolMan válasza IsmertIdegen (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A kérdésednek van topicja, mutatom: Milyen alaplapot? legyél szíves itt megkérdezni.
Legközelebb kérlek, ne nyiss új topicot, hanem használd a keresőt, mert szinte minden kérdésnek van topicja.

Idézek az alapelvekből.

"ha topikot nyitsz:

kerüld a felesleges topicnyitást. Egyszeri problémának ne nyiss topikot, különösen, ha van gyűjtőtopikja. A kis topikok hamar elsüllyednek, ráadásul igen kicsi az esély, hogy a téma szakértői észreveszik. A nagy gyűjtőtopikokban viszont általában megtalálhatóak. Vannak tematikus topikjaink (pl. "Azonnali kérdések" (szinte minden témakörben), Motoros topik, Digitális fényképeim stb.) próbáld mondanivalód első körben azokban megosztani A felesleges topicokat a moderátorok / házigazdák zárni fogják!"

Ezt zártam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.