Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GoYoBiSh


GoYoBiSh
csendes tag

Szasztok emberek!

Új vagyok itt, s most pont fejlesztés előtt állok. Szal' az lenne a helyzet, hogy olcsón tudnék venni p4-es procit, s hozzá kellene egy lap max 25-27e-ig. Lehetőleg valami jó. Nézegettem az Abit-ot meg az MSI-t meg ezt az ECS-t is.

Szerintetek megéri ilyen olcsón ez a lap? Ha valakinek esetleg ilyen lapja van, vagy tud róla valamit, akkor szívesen venném, ha megosztaná velem a tapasztalatait. Előre is köszi!

(#2) Pala válasza GoYoBiSh (#1) üzenetére


Pala
veterán

Nekem még nem volt ECS lapom, de a netes tesztek, és sokak véleménye alapján nem jársz vele rosszul. Olcsó és minőségi gyártó (ellentétben az ugyancsak olcsó, de ultragagyi FIC, DFI, ZIDA, Mercury, Tomato alaplapokkal). Az ECS tulajdonképpen egy olyan ''Asus lap, ami nem tuningolóknak van kitalálva, de a minősége ugyanaz''.

(#3) GoYoBiSh


GoYoBiSh
csendes tag

Aha, értem. S szerinted valamennyit lehet vele húzni az 1,7-sen? Nem találtam sehol sem tesztet ecs-el (mondjuk nem is igazán kerestem :) ), de ha netalán tudnál adni némi infót, hogy hol találtad a ''netes teszteket'', akkor szívesen venném. Egyébként köszi a tippet!

(#4) Pala válasza GoYoBiSh (#3) üzenetére


Pala
veterán

Én ECS-ről neten csak az AMD-hez való lapokról találtam, de érdemes ezekről is olvasni, mert legalább képet ad a márkáról.
pl.:
1. www.anandtech.com: itt menj a motherboards-ba, majd alul a Via KT333 Roundup (itt van teszt ECS K7VTA3 v3.1ről)
2. www. hardwarezone.com: itt is a motherboards szekcióban keresd ugyanezt a lapot (itt megkapta a legjobb ár-teljesítmény hányados kitüntetést)
3. www. tomshardware.com: itt a Via KT400-as lapok tesztjében van az ECS L7VTA3
4. www.sharkyextreme.com: itt is ECS K7VTA3
5. ww.dewdew.sg.hu: itt az ECS K7S6A-ról van rövidke teszt.
6. www.ecs.com.tw: na, ezt találd ki! :)
Egyébként itt a Prohardveren és a Supergamezen is írták, hogy az ECS a világ 4 legnagyobb alaplapgyártója közé tartozik (Az Asus, az MSI és a Gigabyte mellett), rengeteg lapot eladtak, ami bizonyítja a márka iránti keresletet.
De mondom, nagy tuningra ne számíts, ezek a lapok nem overclockereknek készültek, de ha ez nem baj, akkor más téren az ECS lapok szerintem nem fognak csalódást okozni. (Én is ECS alaplapot veszek, valszeg K7VTA3-mat az Athlon XP-mhez)

(#5) GoYoBiSh


GoYoBiSh
csendes tag

Ok, köszi. Megnézem őket.
Az előbb néztem a ''főoldalukat'' s ott találtam egy egész jó, ennek a lapnak egy továbbfejlesztett változatát, az már 533 FSBvel megy.

(#6) Pala válasza GoYoBiSh (#5) üzenetére


Pala
veterán

533MHzs FSB-vel. Mi annak a lapnak a típusszáma???

(#7) Pro-Kontra válasza GoYoBiSh (#1) üzenetére


Pro-Kontra
csendes tag

A vxasd alaplap elég OK! 423/478-as átalakítóval va, FSB 400Mhz. Ára: 11.800+Áfa

(#8) Parci válasza Pala (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ha a FIC, de főleg a DFI ''ultragagyi'', én faguriga vagyok... ez a két név nagyon nem egy kategória ám a Tomatóval!!!

Például a DFI volt az Intel 845G referencia-lap tervezője, kiemelt partnere az Intelnek. De, erről külön cikket is írtunk CeBIT beszámolónkban és egy 845G teszt keretében.

Az ECS a világ legnagyobb lapgyártója, volumenben. Bevételben messze az ASUS a nyerő. Az ECS főleg az olcsó, OEM piacra szánt lapokkal hódít.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) Pala válasza Parci (#8) üzenetére


Pala
veterán

Elismerem, ezt nem tudtam a DFI-ről, de a FIC viszont tuti gagyi, ezzel van némi negatív tapasztalatom (súlyos stabilitási gondok).

(#10) Pala válasza Parci (#8) üzenetére


Pala
veterán

Ja: de a Mercury, ZIDA, TOMATO lapok enyhén szólva minősíthetetlenek (mondjuk eddig egy nagyon stabil és viszonylag gyors P3-mas TOMATO-val találkoztam, de más lap ettől a márkától nem jó).

(#11) rudi válasza GoYoBiSh (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

HI! ''Az ECS L4S8A alaplapja -- potenciális nagyágyú?'' Láthattad a cikket :DD Nemtov na-e már Magyarországon és mi az ára. Ha nem tudsz várni akkor megteszi valamilyen SiS 645-re épülő lap is. Az Intel845 köré gyártott cuccok drágák és annyival talán nem jobbak VIA körül meg gáz van licenszügyben. Az ECS olcsóbb az MSI-Abit jobban húzható.

Abit: SA7 - SiS645 - 533-as busz DDR333 miegymás 22000 körül
Abit: SR7-8x - SiS648 - 533 busz DDR333, 8× AGP, 6 channel audio 30000 körül
MSI 645 ULTRA - SiS645 - csak 400as busz DDR400 miegymás 20000 körül
MSI 648 MAX - SIS648 - 533-as busz, DDR400, 8×AGP, 6 channel audio 32000 körül
ECSP4S5A - SiS645 - 533-as busz, 2×DDR, 2×SDR miegymás 19000 körül.

Ha van elfekvő SD RAM-od akkor elég olcsón lesz P4 cuccod és DDR-t vehetsz később (ha majd még drágább lesz).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Mad


Mad
csendes tag

Jaja. ECS SIS lapjai nagyon jók. Stabilak, semmi gáz nincs velük. Most akarom kipróbálni az ABIT alacsony árfekvésű MOBOját az SA7-t. Árban nem rosszabb mint az ECSé sőt. Ez már 645DX chippel van szerelve ami támogatja az 533MHz FSBt. Hátránya hogy csak DDR memóriát képes kezelni, de abból már a PC2700t fogadja. Ja és USB2.0 még nincs rajta. Az ára bruttó 19.000 körül van. Szóval meggondolandó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.