Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Megéri megvenni ezt a kártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zsiga667


zsiga667
addikt

Szerintetek ér ez nettó 47k-t? : SAPPHIRE ATLANTIS 9800SE 128MB TV/DVI AGP L-RET
E-Connect, új, 2 év gari. Árban kb. mint FX5900XT és R9600XT. Szerintetek a 3 közül melyiket vegyem?

(#2) rudi válasza zsiga667 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát nem nagyon... Nézz be ide [L]http://vganfo.uw.hu/piac.html[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) divot válasza zsiga667 (#1) üzenetére


divot
veterán

Erről váltottam 5900xt-re. Ráadásul én még brutto 40-ért vettem. Szóval nem igazán éri meg. :(

(#4) MUŁĐER válasza zsiga667 (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Én az FX5900XT ajánlom,jobb mint a 9600 pro/XT vagy a 9800SE.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#5) zsiga667


zsiga667
addikt

Hát igen, kb. én is ezt vártam. Asszem marad az FX. Szerintetek HL2 meg Doom3 meg S.T.A.L.K.E.R. jól megy majd FX5900XT-vel? Persze tuningolva, 2500+@3200+ Bartonnal meg 512 DDR400-zal?

(#6) Club válasza zsiga667 (#5) üzenetére


Club
őstag

Én nemértelek benneteket komolyan mondom.
EZ már betegség, de komoly szinten.
''HL2 meg Doom3 meg S.T.A.L.K.E.R. jól megy majd FX5900XT-vel? Persze tuningolva, 2500+@3200+ Bartonnal meg 512 DDR400-zal?''
MI AZ HOGY JÓL MEGY-E MAJD VELE?
Ha minden szűrőt bekapcsolsz, és 1600*1200-ban játszol ezeknek akkoris minden gond nélkül kell szaladnia egy ilyen cuccal, ha meg nem, akkor A PROGRAMOZÓK NAGYON BE FOGNAK BUKNI!!
Nem csúcsúgépekre tervezik ezeket a játékokat könyörgöm!:F

(#7) mura81 válasza zsiga667 (#5) üzenetére


mura81
senior tag

én inkább a Radeon 9600Xt-t ajánlanám. DX p.0-ban nagyságrendekkel korrektebb a geforce-oknál

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#8) rudi válasza Club (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát csak legyen igazad és ne járjunk úgy mint a TRAoDban az Nvidia kártyák ha komoly PS2.0s részek vannak...

Ha megnézel egy HL2, Stalker vagy DoomIII jelenetet akkor láthatod hogy ''kicsit'' komolyabban vannak kidolgozva mint bármi amit eddig láttunk, szóval akármi lehet és akárminek a fordítottja is...

Nemtom láttad-e a DeusEx 2-t de nekem (igaz R200on) nem volt olyan beállítás 800×600fölött amiben rendesen ment volna...

Úgy érzem kell azért halom olyan proggi aminek apropóján el lehet majd adni a 60-100.000es kártyákat. Anno a gf3ti200 is 55.000 volt...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Alvin_ti4200 válasza zsiga667 (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Teljesen élvezhető lesz velük, ezek közül én is az FX-et ajánlom. Amúgy nézz át ide, és megkapod a kérdésedre a választ: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=32165&arc=f[/L]

(#10) rudi válasza mura81 (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Igaz hogy korrektebb de az FX5900XT azért már sok neki. Még a legkeményebb ATInak kedvező RightMark-ban is veri a 9600XT-t, nem csoda hiszen fullos NV35 van benne, nézz be az 5900XT vs 9600XT topicba, valahol 671 környékén linkeltem egy halom tesztet hozzájuk. VGAnfo-n is vannak XT minitesztek
[L]http://vganfo.uw.hu/miniteszt.html[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Club válasza rudi (#8) üzenetére


Club
őstag

Értem mire gondolsz.
De egyvalamit vegyél figyelembe:
ad 1:Ha a játékgyártó cégek olyan játékokat készítenek, ami csak ezeken az ultrabrutál kártyákon(gépeken) fog elmenni, sokkal nagyon sokkal kevesebben fogják megvenni/használni, mint ha egy gyengébb minőségű gépen is elmenne.

ad2:Lehet én vagyok csak ilyen,de legyen akámiylen jó majd a Hl2(ha kijön valah egyáltalán, amiben én már eőrsen kételkedem), akkorsem vagyok hajlandó 60-70k-élrt venni egy videókártyát, plusz még kitudja miket nem kellene(memória, újabb proci, akármi) hogy jáchassak vele

ad3:Sokan vannak akik ezt NEM IS ENGEDHETIK MEG MAGUKNAK!

Namost egy szoftvergyártó cégnek a profit a hasznos, nem az extra ficsörök, ezt hidd el..

Innentől kezdve szerintem egyenes út vezet oda, hogy(jó nem 1600*1200-ban), de mindneféle mostani középkategóriás kártyákon, gépeken lemennyenek majd ezek a játékok..

[Szerkesztve]

(#12) rudi válasza zsiga667 (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha HL2 nem is de a másik kettő biztosan.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) Alvin_ti4200 válasza Club (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Így van, teljesen egyet értek. Semmilyen játék nem ér 100 ezreket. Amúgy egy igazi játéknak a feelingje általában nem a grafikában szokott rejleni. Amúgy HL2-höz elég lesz egy Ti4200 is 1024-ben.

(#14) rudi válasza Club (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát nemtom...

Szerintem ha egy ID-Soft vagy Valve szintű cég ULTRAGAMET (HL2 és DoomIII biztosan ilyen, jobban várja mindenki mint a DiabloII-t vagy a WarcraftIIIat anno) készít akkor biztosan nem a kispénzű kelet-európai piaci igények szerint számol hanem az USA, Japán, Nyugat-Európa piaccal kb. ebben a sorrendben. Ott azért annyira nem gáz 200-300 USD-s tartományban VGAt venni.

Talán akisebb cégek nem mernek (és persze nem tudnak) ilyen igényes programmal előrukkolni de ha a HL2, DoomIII, Stalker igényű programok jó fogadtatásra találnak akkor ők is kihozzák a maguk HWigényes cuccait. Emélkezz, anno az Unreal-nak is erőmű kellett, igaz akkoriban P2-400+GF2nek hívták és nem P4-3200+Radeon 9800XTnek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) zsiga667 válasza Club (#6) üzenetére


zsiga667
addikt

Azért egy 2500 Barton messze van a csúcsgéptől. Szvsz ''A'' csúcsgép : Athlon 64, 1-2 GB Corsair vagy Kingston 500Mhz RAM, 9800XT szarráhúzva, meg mindenre vízhűtés... És emellé még elkölthetsz monitor nélkül 200ezret simán. És eddig is 350k körül járunk... Szóval egy 20ezres proci meg egy 50ezres vidkari (mind2 nettó) még nagyon nem csúcskategória... Egyébként az 1600x1200-as felbontáshoz jó (nem 60Hz) frissítéssel min egy jó 19-es monitor kell, úgyhogy maradjunk 1024x768, 4xFSAA, 4XAF-nál. Szóval menni fog a HL2?
Egyébként meg leszarom, HL1-et először MMX166 P1-el játszottam végig, (software rendering, kinek vót pénze Voodora meg TNT-re?...) átlag 20-22 FPS-sel. Szóval kibírom.

(#16) Club válasza rudi (#14) üzenetére


Club
őstag

:))
Kétlem.
Én pl, ha hiszed, ha nem(pedig játszottam sokat az 1, ill. 2-vel)mégsem várom annyira, sőt.
Én amit várok, az a Medal Of Honour-Rising Sun.

És mivel ez is elég komolynak ígérkezik, szerintem ehhez sem kell majd erőmű.
Értem mire akarsz kijukadni, de akkoris hidd el, a gyártó így gondolkozik:

''Már úgyis feltüzeltök a köztudatot, tehát a sok amcsi,japcsi, úgyis megveszi, meg akinek annyi pénze van, hogy nemtudja hova tegye.
S mivel az európai piac NEM KICSI, ezért egy két dolgot amit még rátudnának tenni, (hogy valóban csak ezekkel a kártyákkal/gépekkel menjen el), ki fogják hagyni.
Vagy lehet majd választani mint 1-2 játékban, pl milyen módokban használd.

VAgy pedig sok sok ficsör, bekapcsolható lesz, és ezekehez már valóban ulta kártyák kellenek:))

(#17) Alvin_ti4200 válasza zsiga667 (#15) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát a 8xAF-fet azt vinni fogja, az AA-ról nem tudok nyilatkozni.

(#18) zsiga667 válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


zsiga667
addikt

Jaja, a feeling a lényeg, nem a grafika. Inkább játszom Thief 1-2-t meg Deus Ex-et, System Shock 1-2-t, Monkey Islandet, mint sok mai übergyönyörűdesemmistoryvagyötletfost. És ki tudja, lehet, hogy a HL2 is ilyen lesz... Bár én azért még bízom a Valve-ben.

(#19) Club válasza zsiga667 (#15) üzenetére


Club
őstag

Már bocs hogy eztmondom, de te beteg vagy:))
LÁttam azt már 5Ghz-n is.
Akkor a te CSÚCS athlonod elmehet a rákba:))
Én EMBERI ÉSSZEL, ÉS PÉNZTÁRCÁVAL FOGALMAZVA gondollkodtam, olyasmiben, amit az átlag userek nagyrésze meg tud venni.
És képzeld el, bármiylen hihetetlen is, akinek egy 800 celeronja van, az is szeret jáccani, máskérdés hogy a HL 2-vel már 800-as cerkával nemvalószínű hog fog:))
De szerintem evvel a konfiggal (ismétlem ha kijön valaha) a Hl2 tuti simán fog futni!

(#20) zsiga667 válasza Club (#19) üzenetére


zsiga667
addikt

Szerintem meg nem vagyok beteg, csak másképp értelmezem a CSÚCSGÉP fogalmát. A csúcsgép szvsz az, aminél jobbat nem kapsz, ésszerű keretek közt. És az átlag nyugatinál (amcsi, angol, japó, stb.) ez simán ésszerű. (300ezres minimálbér és 6-700 ezres átlagbérek mellett azért nem akadály egy 100ezres vidkari...) A folyékony nitrogén viszont nem. Melyik boltban lehet kompletten nitrogénes hűtőt kapni? És hidd el, nekem is volt ''800-as cerkám'', ezért a kurva bartonért meg egész nyáron melóztam. Suli végétől suli kezdésig...

(#21) Club válasza zsiga667 (#20) üzenetére


Club
őstag

''ezért a kurva bartonért meg egész nyáron melóztam. Suli végétől suli kezdésig...''
Ez nagyon dicséretes, és becsülendő. de én csak a kérdésedre válaszoltam:))
De ha aztgondold hogy nem fog elmenni, akkor minek kérdezed meg?
Akkor egy másik egész nyaras munka után megtudsz majd venni egy 9800Xt-is :))
De hidd el, szerintem tutira elég lesz hozzá ez a kari.

(#22) .:InnoMan:. válasza zsiga667 (#1) üzenetére


.:InnoMan:.
senior tag

Szerintem nem éri meg!!!

[Szerkesztve]

(#23) .:InnoMan:. válasza zsiga667 (#1) üzenetére


.:InnoMan:.
senior tag

Inkább vegyél egy r9600xt(az teljesitményben felülmúlja a 9800se-t)!

[Szerkesztve]

(#24) zsiga667 válasza Club (#21) üzenetére


zsiga667
addikt

OK, kösz a válaszokat. És bocs a hozzászólásomért, csak néha kicsit elszáll az agyam, amikor hülye kuláknak néznek. Hidd el, teljesen megértem azokat, akik 800-as cerkával nyomják. Tavaly ilyenkor én még 566 cerkával meg integrált vgaval hasítottam. Örültem, ha nem szaggat be a CS egy-két füstgánáttól...

(#25) Club válasza .:InnoMan:. (#23) üzenetére


Club
őstag

Elmondanád hogy miért?
Kiváncsi lennék rá!
MIért jobb a a9600Xt, mint az 5900Xt?
Talán azért, mert a 9600XT-ben egy középkategóriás kártya van tuningolva, és az
5900XT-ben egy csúcskategóriás kártya van ''lebutítva''?

[Szerkesztve]

(#26) zsiga667 válasza .:InnoMan:. (#23) üzenetére


zsiga667
addikt

Kösz a hozzászólást. Lehet hogy az lesz, lehet hogy FX5900XT. Még nemtom. Bár valszeg FX.

(#27) Club válasza zsiga667 (#24) üzenetére


Club
őstag

Semmi gond:))
Sok sikert a géphez:))

(#28) zsiga667 válasza Club (#27) üzenetére


zsiga667
addikt

Thx. :))

(#29) Legolas válasza Club (#6) üzenetére


Legolas
senior tag

Most mire reagálsz? :)

[Szerkesztve]

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#30) Club válasza Legolas (#29) üzenetére


Club
őstag

Ilyet én hol mondtam:''1600*1200-on 4fsaa meg 8*aniso mellett''?????
Ezt így egyben azthiszem seholsem említettem, maximum külön külön.
És egyébként szerintem A Medal Of Honour Breaktrought eléggé szép játék, és a Call Of Duty is. Képzeld el 1600*1200 ban játszik vele egyik haverom, egy TI 4200-assal.
Bármiylen hihetetlen is!!

[Szerkesztve]

(#31) .:InnoMan:. válasza Club (#25) üzenetére


.:InnoMan:.
senior tag

Nem azt írtam:DDD

[Szerkesztve]

(#32) Club válasza .:InnoMan:. (#31) üzenetére


Club
őstag

Nem egyre gondoltunk:))

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Megéri megvenni ezt a kártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.