Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Megéri? 5400rpm/ata66 vs. 7200rpm/ata133 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tido


Tido
aktív tag

Sziasztok. Csak azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek sebességügyileg mekkora különbség van a két állapot között. mert az XPm az 5400, ata66os csatolóval ellátott winyón van, de most kaptam 1 7200RPMes, ATA 133as Maxtor vinyót. Szerintetek van akkora sebességbeli különbség a kettő között, hogy megérje ráraknom ujból a rendszert, vagy van esetleg jobb ötletetek? (alaplapom kezeli az ATA133at,és az IDE kábelek is birják)

előre is kösz mindenkinek

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#2) Gambit válasza Tido (#1) üzenetére


Gambit
őstag

Szerintem bőven megéri.

Szerk: Bár azért a konfigod többi része is érdekes lehet ezügyben. Lehet, hogy nem a winyó a szűk keresztmetszet.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#3) ollie válasza Tido (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja megéri, de nem kell újraraknod a rendszert, hanem egy image készítővel átmásolod az egyik vinyó partíciókat a másikra.
Ezt az ingyenes progit tudom ajánlani: [L]http://www.partition-saving.com/[/L]

***

(#4) Tido válasza Gambit (#2) üzenetére


Tido
aktív tag

Konfig alatt mit értesz? Ha hardver, akkor 768 MB memória SD 133MHz, 800 MHzes AMD Thunderbird processzor.

Köszönöm az eddigi segitségeket


[Szerkesztve]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#5) Amigo78 válasza Tido (#4) üzenetére


Amigo78
senior tag

meg mindenképp érezhetö a külömbség

(#6) t72killer válasza Tido (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenképp érdemes a rendszert/progikat gyors vinyóra rakni. sokkal gyorsabb a bootolás is 7200rpm-ről.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Megéri? 5400rpm/ata66 vs. 7200rpm/ata133 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.