Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vizibubbancs


vizibubbancs
újonc

Sziasztok!

A kérdés az ,hogy megéri-e kivárni az új Pascal architektúrás grafikuskártyákat avagy nem feltétlen, és talán jobban megéri a tavaszi-nyári leárazáskor beruházni mondjuk egy Nvidia GTX 980 TI vagy Titan X-re, mert akkora teljesítménynövekedés nemvárható.
Az alaplapom (lentiekben) PCIe 16x 3.0 foglalatos többek között, viszont az új pascalos grafkarikról nem találtam épkézláb leírást ,hogy megtartják-e a Pcie 3.0-át, vagy sem, csak azt tudom, hogy a vramok össze fognak adódni ha több kártyát kötünk be és 2x annyi teljesítményt várnak a maxwellhez képest (jóval magasabb stabil fps 4K benchmarkon) az új generációtól. Mivel végülis a PCie x16 3.0 adatátviteli sebessége elméletileg kezelni tudná a ramokat még így is ha egybekötünk több kártyát és összeadódnak, és bőven az adatátvitel határa alatt van, ezért személyszerint arra tippelek ,hogy megmarad. De a PCIe 4.0-át nagyon emlegették az utóbbi időben. Ha foglalat nem változna és kitudom hajtani a kártyát akkor beruházok rá. A fő kérdés, hogy a foglalat meg fog-e változni, be tudom-e tenni ebbe az alapba?

Gépemben egyelőre csak ezek vannak:
Asus Z170-K
Intel i7 6700K
Enermax Liqmax 240
Kingston DDR4 2x8Gb 2400MHz CL15
Corsair CX750
Zalman Z1 Neo ház

Válaszokat köszi előre is! :)

(#2) djculture válasza vizibubbancs (#1) üzenetére


djculture
félisten

Pont nem a pcie miatt lesz érdemes váltani hanem dx12-es játékokban az aktuális széria egy nagy nulla és jönnek a dx12-es játékok...

(#3) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Folytassátok kérlek a Milyen videókártyát? topicban.
Ezt a témát ott nyugodtan ki lehet beszélni.

Ezt zártam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.