Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Megéri-e az RD vagy DDR? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

1.6a notrhwood magos p4 en filózom egy asus p4t533-ban. Hangsúlyozom nem játékra kell, szal ilyen fps-ekkel ne is fárasszatok. :D Megéri a ''kissé'' drágább RD mondjuk 533-as ha 3d alkalmazásokat futtatok, szal sokat kell számolni. Ötleteket plz...

prohardver vendég

(#2) rog válasza guest (#1) üzenetére


rog
addikt

nem éri meg.
de tuti, hogy 2hét múlva már megbánod, ha most a gyöngébbet veszed inkább.

(#3) McJames válasza rog (#2) üzenetére


McJames
senior tag

Off
rog nem csalódtam benned... :D
On

Egy pár %-ot jelent, árban is, teljesítményben is. Az RD-t az Intel - legalábbis most úgy tűnik - ejtette, nyilvánosan nem fejleszt rá, pedig az 1066-ossal azért szebben muzsikálna a P4. Ha szükséged van minden ''csepp'' teljesítményre, akkor most még RD, ha nem annyira, akkor nyugodtan vegyél DDR-t.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) rog válasza McJames (#3) üzenetére


rog
addikt

tomshardware..
''Warp Speed with Rambus:
Six Boards for PC1066
The fact is that only RDRAM is capable of bringing out the very best in Intel's P4. We put six new boards with the i850 E chipset to the test, using brand new 32-bit RDRAM.''

(#5) McJames válasza rog (#4) üzenetére


McJames
senior tag

[L]http://www.intel.com/technology/memory/rdram/valid/rmvalid.htm?iid=ipp_850chpst+body_rdram&[/L]

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#6) rog válasza McJames (#5) üzenetére


rog
addikt

bocsi. belassultam.
mi történik?
most akkor a 850-es kezeli a pc1066-os ramot vagy nem?

(#7) McJames válasza rog (#6) üzenetére


McJames
senior tag

Azt hiszem kezeli, csak nem használja ki minden lehetséges képessségét(?) Keresgéltem, hogy ''support'' meg ''1066'', meg ''i850E'' stb., de én sem találtam semmi bővebbet és egyértelműt, tehát - jobb híján - fenntartom a legelső hozzászólásban írtakat.
PS.: Vhol a proharveren is nyilatkozott ez ügyben vki, talán Parci...

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#8) Parci válasza McJames (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Kezeli, csak nincs hivatalos támogatás. Azaz, nem futtatták le mind a hatszázezer kompatibilitási tesztet. De, attól még kezeli.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) Egon válasza guest (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

A Tomshardware-n van teszt, nézd meg. Ha jól emlékszem talán egy tesztben volt számottevő különbség (20% körüli) az RD javára (leszámítva persze a Sandra memóriatesztjét, ami a gyakorlatban nem igazán jelent semmit sem), és az talán a videoszerkesztés volt. Szerintem ár/teljesítményben biztos hogy nem éri meg, de ha a leggyorsabbat akarod akkor igen...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Megéri-e az RD vagy DDR? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.