Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Megbizható vinyó (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) xszolix


xszolix
csendes tag

Az lenne a kérdés, hogy melyik az a vinyó (márka, tipus, szériaszám stb.) ami a legmegbizhatóbb?
Engem nem érdekel a sebesség, a zajszint stb, csak az hogy ne száljon el pár hónap után, hanem akár évekig is menjen normálisan. Az elmult évben két vinyóm is elszált (1 seagate, 1 maxtor), tele fmég lementetlen fényképekkel videókkal stb. Szóval nagyon unom.

(#2) Club válasza xszolix (#1) üzenetére


Club
őstag

Samsung:3 év gari halk, nem melegszik és megbízható.
Hitachi:Sajnos még nem volt, de ódákat zengenek róla.

(#3) simonzé


simonzé
addikt

Esetleg Western Digital, de ott nem minden esetben 3 év a garancia.
Egyébként én is a Samsungra szavazok.

I don't fit in. I fit out.

(#4) Szeke válasza Club (#2) üzenetére


Szeke
senior tag

Egyre több helyen már csak 2 évet adnak rá :( Magyar boltok rulz.
Amúgy +1 szavazat a Samsungra.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#5) realist


realist
őstag

szvsz seagate

(#6) Gismo


Gismo
addikt

Én Maxtorra vagy Hitachira és WD-re szavszok.
Merthogy Az én Maxtorom(15GB slim) már 3 éve hibátlanul megy, uncsitesóé(D740X) 2 éve megy hiba nélkül és az egyik haveré is már egy éve gond nélkül, hangtalanul és ritka gyorsan üzemel.
Hitachi a sebesség és a megbízhatóság miatt.
WD meg mert még régen nekem is volt és nagyon bevált és azokról is ódákat zengenek.

(#7) vlaci79 válasza xszolix (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
akkor vegyel scsi vinyot azok jobban birjak a strapat
vagy 2 ide vinyo tukrozve.

(#8) karib


karib
addikt

Akkor már minden gyártót felsoroltunk, jól kitárgyaltuk a témát :DDD

Azért Maxtort most inkább ne, szvsz. Nem biztos, hogy annyi gond van velük, mint hallani, de igazából semmi különös érv nem szól mellettük, tehát simán lehet a többiek közül válogatni. Én most Hitachi 7K250 szériát ajánlok.

Department of Redundancy Department

(#9) karib válasza vlaci79 (#7) üzenetére


karib
addikt

Igen, nem luxus ma már egy RAID1 tükör. Két HDD, mechanikai hibák ellen kiválóan véd. Más ellen persze nem.

Department of Redundancy Department

(#10) Attyo válasza Club (#2) üzenetére


Attyo
tag

Nekem eddig 1 Hitachi vinyóm volt, a laptopomban, de volt vmi hibája, állandóan kattogott, aztán gariban kicserélték.

(#11) ratkaics


ratkaics
senior tag

Nekem egy maxtor 40GB-van, de igazából semmi bajom vele már lassan két éve. Csak az, hogy kicsinek bizonyolt. :DDD Most SEX-ben akarok venni valami 120-160GB-et, de nem tudom, hogy mit vegyek, mert pont a prohardveren van egy cikk, ahol azt írják, hogy a Maxtor a legjobb, de máshol meg szídják. Szóval nemtom.... Szerintetek?????? :F

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#12) At-boy válasza xszolix (#1) üzenetére


At-boy
tag

Egy szavazat a Hitachik mellett!!
Nekem kettő is van (60g, 80g) és mind a kettő hibátlanul működik, sztem nem is hangos és nem is melegszik!
Ez az én tapasztalatom, maxtorbol már megdöglött egy 40g-s!!

(#13) simonzé válasza At-boy (#12) üzenetére


simonzé
addikt

A Hitachi vette át az IBM meghajtógyártását is. Az IBM-es vinyók meg nem a strapabíróságukról voltak híresek, ha jól tudom (nincs tapasztalatom benne).

A Maxtor, meg a Seagate nem rossz, de tény, hogy nagyon melexenek, és nem váletlen az sem, hogy a garancia már csak 1 év. A három éve jól működő Maxtor gyártásakor még ők is 3 évet vállaltak. Azóta kicsit süllyedt a színvonal... :((

Továbbra is a Samsungot javaslom.

I don't fit in. I fit out.

(#14) karib válasza simonzé (#13) üzenetére


karib
addikt

IBM 75GXP és 60GXP kábé a mai Maxtorok halálozási arányait produkálta, ha nem rosszabbat. Azóta volt 120GXP, 180GXP, most meg 7K250, ezekről egyelőre semmi rosszat nem hallani, tehát hajlok arra, hogy összeszedték magukat. Azelőtt pedig mindig nagyon jók voltak az IBM-ek, ahogy most is teljesítményre a 7K250 az ász.

Department of Redundancy Department

(#15) hogolyo


hogolyo
csendes tag

Én úgy tudom hogy az IBM vinyók elég megbízhatók, de sajna olyan mintha egy traktor zúgna a szobában ha bekapcsolod a gépet mert nagyon hangosak. Viszont a Samsung-okról én is csak jókat hallottam, nem melegszik, gyors és csendes. Egyébként a Samsung SP160N(ATA-133 160Gb) és SV1614C(SATA 160Gb) a szeptemberi PC WORLD-ben tesztgyőztes volt.

[Szerkesztve]

(#16) karib válasza hogolyo (#15) üzenetére


karib
addikt

Az utolsó szériás, FDB motoros IBM-ek már nem hangosak, a Hitachik pedig már mind FDB-sek, ahogy a legtöbb mai HDD már mind. Egyedül a WD-kkel kell figyelni, mert ott csak PB széria (no meg a GD, azaz a Raptor) FDB-s, a többi (AB, BB, BB-SE, JB) golyóscsapágyas, tehát zajosabb.

Department of Redundancy Department

(#17) intelfan válasza Gismo (#6) üzenetére


intelfan
aktív tag

A Maxtort ne emlegesd a megbízható vinyók között.
Alapvetően a Maxtor az új szériáknál Diamondmax Plus 8/9, Maxline Plus II stb. profilt váltott és átállt az adatmegsemmisítésre, és ezt a feladatot megbízhatóan el is végzi.

Nézd meg a Storagereview/ Reliability survey oldalát:
DiamondMax Plus 8 Fourth quarter 2002 22%
DiamondMax Plus 9 Fourth quarter 2002 19%

irányadónak a Seagate Barracuda sorozat eredményei:
Barracuda ATA IV Third quarter 2001 87%
Barracuda ATA V Third quarter 2002 92%

Info a Maxtor gagyi FDB motorjairól: :)
[L]http://forums.storagereview.net/index.php?showtopic=13727[/L]

A legújabb Maxtor széria a Maxline Plus II, egy kis kedvcsináló hozzá az SR oldalairól:
''Bought 7 of these of which 1 failed immediately in RAID and another died within a day. These could be fine for desktop, but for RAID application, there were too many sector errors for RAID 5 usage. 5 have been running fine for past week. I'm debating whether to continue with Maxtor or go with WD2500JB, as I have to buy 38 more.''

''I WILL NEVER BY ANOTHER MAXOTR.. THIS IS MY SECOND RMA..''

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#18) jerry311 válasza xszolix (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

nekem vannak WD vinyóim, elmúltak már vagy 8 évesek éd tökéletesen működnek :DDD
2 db 200 MB-os meg egy 80-as :DDD

(#19) b0unCe


b0unCe
aktív tag

egyertelmu hogy a samsungok. nem veletlenul adnak ra nyugodt szivvel 3év garit.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#20) bendi válasza b0unCe (#19) üzenetére


bendi
tag

boltos ismerősöm mondta, hogy az egy dolog, hogy 3 év gari van rá... Vevőcsalogatás... nem olyan olcsó, és nem is olyan gyors, és nem is olyan megbízható...
Ha megpunnyad párszor, hiába van a 3 év gari, nem biztos, hogy örül neki az ember, hogy de jó, az adataim elvesztek, de a vinyó még mindig garos, kicserélik

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#21) jerry311 válasza bendi (#20) üzenetére


jerry311
nagyúr

3 év gari-t, az ad akinek bírja a terméke, egyik gyártó sem fogja CSAK vevőcsalogatásnak odaírni a 3 év garanciát, mert akkor elúszik a bevétele a sok visszavitt vinyó miatt. :))
És még mindig nyugodtabb vagyok egy hajszálnyival ha nem bukok pénzt a vinyó hibáján :))

(#22) b0unCe válasza jerry311 (#21) üzenetére


b0unCe
aktív tag

pontosan!

Samsung mer 3 év arit adni. Szerintetek maxtor, wd, seagate stb. miert nem ad garit?
Mert tonkremennek. (tisztelet a kivetelnek)

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#23) intelfan válasza b0unCe (#22) üzenetére


intelfan
aktív tag

A szíígéjt ad 3 év garit pl. a 120GB és nagyobb 8MBcache-el szerelt PATA vinyóira és a SATA vinyókra, csak magyarországon nem árulják így a boltok.

A Herta árul 3 év garival Seagate-et.

Ja az IBM a 60GXP-re 3 év garanciát adott oszt mégis tönkrement a nagy részük.
Majd 1-2 év múlva kiderül mennyire megbízható a Samsung. (nekem a Samsung porszívóm jól bírja a gyűrődést) :DD

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#24) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nekem Samsung kivételével minden gyártótól van vinyóm,talán a Seagate a nyerő.Halk gyors és nem nagyon szoktak panaszkodni rá.

(#25) b0unCe válasza intelfan (#23) üzenetére


b0unCe
aktív tag

De ha tonkremegy egy vinyo es nincs gari ra akkor buktal 20rugot. Es valakinek ez baj. 20penz sok penz :B

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#26) intelfan válasza b0unCe (#25) üzenetére


intelfan
aktív tag

Ha 2 év múlva tönkremegy a vinyód akkor ritkán buktál 20 ropit. sokkal kevesebbért is kapsz már akkor hasonlót.
Meg nem írtam hogy ne vegyél 3 év garival vinyót.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#27) b0unCe


b0unCe
aktív tag

en mar lattam vinyot tonkremenni egy het utan (maxtor)
ott mar lehet bukni 20 ropit.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#28) intelfan válasza b0unCe (#27) üzenetére


intelfan
aktív tag

1 hét után az benne van az 1 év gariban.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#29) b0unCe


b0unCe
aktív tag

enm tul sok helyen adnak garit maxtorra. ;]
sem egy evet sem 3 evet.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#30) intelfan válasza b0unCe (#29) üzenetére


intelfan
aktív tag

Azért valami hamis biztonságérzetet mégis kell adni az embereknek ahhoz hogy megvegyék. :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#31) b0unCe


b0unCe
aktív tag

mitol hamis?
ha adnak 3 év garit akkor az 3 év gari. es az biztos hogy ha szerencsetlen vagy es dobalod a vinyodat :D akkor se kell ra penzt kolteni 3 évig.
utana meg mar 200gigas lesz ilyen arba.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#32) intelfan válasza b0unCe (#31) üzenetére


intelfan
aktív tag

Nem a vinyó az érték hanem az adatok.
Az előbb meg a maxtor vinyókról írtam.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#33) acer_


acer_
aktív tag

Szerintem seagate...

Ja, és miután kimult a maxtorom nemsokkal az 1 év lejárása után, megfogadtam, hogy ezentul 10-11 hónaposan eladom a vinyómat, és veszek újat.

Amúgy nagyon kecsegtető számomra ez a tükrözéses raid... Kicsit bővebben tudna vki irni róla? Esetleg link (magyar nyelvű..). Köszi

(#34) Alkarcsont


Alkarcsont
senior tag

Szerintem is Seagate van egy Seagate vinyóm ami nyáron lesz 6 éves és semmi baja (van még 2 Quantum is, de azokat kényszerből vettem használtan olcsón és néha szarakodnak, furcsa hang jön belőlük) A Seagate jó nem melegszik és gyors.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#35) TudorVigyor válasza intelfan (#32) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Törölve.


[Szerkesztve]

(#36) TudorVigyor válasza acer_ (#33) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

''Ja, és miután kimult a maxtorom nemsokkal az 1 év lejárása után, megfogadtam, hogy ezentul 10-11 hónaposan eladom a vinyómat, és veszek újat.''

Mindannyian örülünk, és megnyugodtunk.

(#37) Alkarcsont válasza TudorVigyor (#36) üzenetére


Alkarcsont
senior tag

Nem kell ehez folyamodni, ha Seagate vagy WD vinyót veszel....

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38) vtechun


vtechun
veterán

szerintem egyik sem megbízhatóbb a másiknál... :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Megbizható vinyó (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.