Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mdk01


mdk01
addikt

Hali!

Nem tudom jó helyre irom-e de legjobb tudásom szerint igen.
Szóval észrevehetően fellendült a ''Hardverpiac'' címü topic és sajnos sokszor elbizonytalanodok hogy kitől érdemes vásárolni.
Nálam ez még nem is olyan nagy gond de az újonnan regisztráltaknak komoly gondot és fejtörést okoz amiért el is rettenhetnek/rettennek az ilyenfajta üzleteléstől.
Nem mind1 hogy vki Gugával(bocs a többiektől de Guga ugrott be először)vagy ''kispist@89''-el(bocs ha volt ilyen nick) köt üzletet.
Sokszor ismerőseim is engem kérdeznek kivel érdemes üzletelni.
Nekem is van egy topicom és nekem is jó lenne mert sokan félnek.
Na szóval hallottam és láttam külföldi fórumokon olyan dolgot amivel lehetne segíteni ezen.
A lényeg annyi hogy lehet osztályzni vmi módon az emberek.
Tehát akivel érdemes üzletelni és megbízható azok neve mellett több a ''csillag'' vagy magasabb értékü szám szerepel.
Nem tudom a pontos müködést de a lényeg ennyi.
Ezzel igaz van egy olyan gond hogy akárki rakhatna a neve mellé ''csillagot'' vagy növelheti a számértékét de erre már nektek kell megoldást találni.
Egy két javaslat:
1. Lehetne pl. szükíteni a kört hogy ki milyen sürün szól hozzá a ''hardverpiac''-ot érintő topicokba.
2.Vagy egyszerüen azt csinálni hogy ''fanatius tag'' alatt ne tudjon vkit osztályozni.
Ez azért is jó mert ''fanatikus tag'' kb.500 hsz. és nem igazán van kedve az embernek 500hsz-t lerakni az asztalra csakhogy növelje az osztályzatát.
3.Vagy a kettő kombinációja.
Ennyi jutott most eszembe de ha támogatjátok az ötletet akkor ugyis jönnek többen is és majd megdumáljuk.
Ha viszont már gondoltatok erre akkor bocs vagy ha volt már ilyen topic akkor zárjátok.
Nem vagyok ismerős az ''interaktívban''.
Ha rosszat csináltam akkor csak finomna különben:
:DDD

[Szerkesztve]

(#2) AND1 válasza mdk01 (#1) üzenetére


AND1
őstag

Jó elgondolás, de mintha ilyesmi javaslatok lettek volna már régebben. Akkor nem volt semmiez ügyben. Most sem nagyon hiszem. Tanácsolni azt tudom, hogy olvasd gyakrabban a hw piacot (gondolom azt teszed) ill. irc-n,mail-envagy icq-n érdeklődj a vevőktől ha kételkednél vkiben...

Kiváncsi vagyok azért...mit reagálnak az írásodra a többiek.

Egy régi PH-s.

(#3) Zsu_


Zsu_
senior tag

Már volt hasonló topic.
[L]http://www.prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=71753&arc=f[/L]

(#4) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ez ott rossz ötlet,hogy sokan személyes unszimpátia alapján lehúznának másokat.
Egyébként nem rossz,de nehezen lenne kivitelezhető,meg sztem nem is csinálná meg Parci.Túl sok lenne vele a meló,és azért a PH főprofilja nem a biznicekhez való asszisztálás..:U

(#5) mdk01 válasza AND1 (#2) üzenetére


mdk01
addikt

Igen olvasom a hardverpiacot de annyira elment tőle a kedvem hogy már be se nézek csak az én topicommal foglalkozom.
Vhogy nem bízok az emberek ami teljesen normális mert manapság nem szabad senkiben se megbízni (még a legjobb barátodba se) ha üzletről van szó.
Én egy párszor rá*@s3tam az életbe pont az miatt hogy mindnekibe megbíztam de az élet megtanított hogy nem szabad.
Na most ezzel párhuzamossan hogyan bízzak meg oylan emberekbe akinek nem láttam az arcát nem hallottam a hangját és nem tudok róla semmit.
Ezek miatt leszoktam a ''hardverpiac''-ról.
Persze vannak megbízható emberek de azokat csak azok ismerik akik figyelik a ''hardverpiacot'' legalább féléve.(de kinek van erre ideje?:Y)
Nekem tavaly november óta van netem de kb.4 hónapja nem beszéltem senkivel ''hardverpiac''-on.
mailen meg hiába érdeklődik bárki is mert ugyanúgy nem fogja tudni merre hány méter.Icq ugyanez.

Én is várom mit szólnak a többiek.

(#6) mdk01 válasza Zsu_ (#3) üzenetére


mdk01
addikt

És majd gondolod hogy ha vki keres egy nevet akkor átnyálaz több 100 hozzászólást hogy tudja mi a helyzet?
Ráadásul nem is beszélve arról hogy olyan neveket is átnyálaz amiket már rég nem használnak.

(#7) Zsu_ válasza mdk01 (#6) üzenetére


Zsu_
senior tag

erre való a kereső... :U

(#8) mdk01 válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


mdk01
addikt

Lehúznának?
Az osztályozásról beszélsz?Ha igen akkor azért gondoltam szabályozni a dolgot.
Esetleg kitalálhatunk más szabályozást is vagy vmit hogy segítsünk Parcinak.
Csak Parci Házigazda?
Ha igen akkor irjátok át a topicot vagy mitudomain.
Igen nem ''csak'' a biznic lényeg a PH!-n de szerintem a fórumozok 1/3-a csak azért jár fel ezért is mondtam hogy nagyon kinőtte magát és kellene vmi segítség.
Tudom hogy nem a kitalálásra gondoltál mikor azt mondtad hogy sok vele a munka de ha kitaláljuk az egészet már sokat segítettünk Parcinak.

(#9) mdk01 válasza Zsu_ (#7) üzenetére


mdk01
addikt

Igen....és hogy keresel a topicon belül?

[Szerkesztve]

(#10) mdk01


mdk01
addikt

Látom járt erre egy moderátor.
Szóljon hozzá kérem.:P

(#11) _Volkovy_ válasza mdk01 (#8) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Parci nem csupán házigazda,ő itt a local god.:P

Azért,mert sokan jönnek ide biznicelni,még nem változott meg a PH profilja.Sztem nem lesz az ötletből semmi,de meglátjuk.

(#12) Flameus válasza mdk01 (#9) üzenetére


Flameus
aktív tag

Keresés a fórumtémában va'nem? :DDD

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#13) mdk01 válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


mdk01
addikt

Igen ismerem.
''local god'':C

Ne legyetek ennyire pesszimisták.
Még lehetne fokozni a HW látogatottságát ezzel a fórumét is.:P

(#14) mdk01 válasza Flameus (#12) üzenetére


mdk01
addikt

Esetleg, de azért ez egyszerübb lenne.
Felhasználó szemszögből.

(#15) Flameus válasza mdk01 (#14) üzenetére


Flameus
aktív tag

Nem látom értelmét egy ilyen rangsorolásnak...egyrészt lakva ismeri meg az ember a másikat, másrészt nem tudom, hogy kinek a szavára adjak egy névtelen szavazás eredményeképpen...
...sajnos néha ráb@szunk...ez van...a yóóó boltokat viszi a nick...

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#16) mdk01 válasza Flameus (#15) üzenetére


mdk01
addikt

Hát jó de szerintem várjunk még.
Elég pesszimisták vagytok.

(#17) Viktor77 válasza mdk01 (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Lehet. Te meg naív. Mondom ezt minden rosszindulat nélkül.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) BobMaster


BobMaster
senior tag

Nos, ezzel csak egy a bibi: mi alapján engedélyeznéd, hogy valaki valakit osztályozzon, értékeljen?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#19) mdk01 válasza Viktor77 (#17) üzenetére


mdk01
addikt

Ha rosszindulat nélkül mondanád akkor nem irtad volna be ugyanis neked semmi rosszat nem modntam.
De ahogy gondolod.

(#20) Viktor77 válasza mdk01 (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor sorry, tényleg nem tudtam máshogy leírni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) mdk01 válasza BobMaster (#18) üzenetére


mdk01
addikt

Ahogy irtam fenntebb.
Vagy találjuk ki.
Esetleg osztályozzatok Ti.
Nekem mind1 de a mostani állapotnál vmi jobb kellene.

(#22) Trak válasza BobMaster (#18) üzenetére


Trak
addikt

Na ez az... vlakinek nem tetszik majd vlaki, csinál pár nevet, és teljesen rossz értékelést ad mindegyikkel az adott emberről. Vagy a haverjaival csináltatja meg ugyanezt...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#23) mdk01 válasza Viktor77 (#20) üzenetére


mdk01
addikt

Mind1 hagyjuk.
Inkább segíts kitalálni vmit.:P

(#24) mdk01 válasza Trak (#22) üzenetére


mdk01
addikt

Fenntebb irtam 3 megoldást.
Ne csináljátok már.
Az biztos hogy nem lehet 100%os megoldást csinálni de a jelenleginél csak jobb lehet.

Egyébként akivel ezt megcsinálják az vszinü meg is érdedmli különben nem szentelnének rá annyi időt.

[Szerkesztve]

(#25) I_Am válasza mdk01 (#24) üzenetére


I_Am
veterán

'' Egyébként akivel ezt megcsinálják az vszinü meg is érdedmli különben nem szentelnének rá annyi időt. ''

vagy csak szúrja valakinek a szemét. (sztem most Én például tuti pár _fiatalnak_ ;])

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#26) --juszuf-- válasza I_Am (#25) üzenetére


--juszuf--
tag

LOL téged még mindig idegesitenek azok a srácok:DD

Akkora paraszt vagy,ha a göncölszekér lejjebb lenne megpakolnád ganajjal! ,,,kiskorodban olyan büdös voltál,hogy a pap vizipisztojjal keresztelt meg!

(#27) Parci válasza mdk01 (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Egy elég nagy problémát látok kapásból (azon túl, hogy tényleg nem lenne időm egy ilyen komplex rendszert megcsinálni a közeljövőben):

ha csak a moderátorok osztályozhatnak, akkor ugyan viszonylag garantálható, hogy objektív lesz az eredmény, viszont a moderátorok nem bírnák ezt csinálni, túl sok lenne a dolog.

ha viszont a publikum is osztályozhat, már beindulhat egy torzítási mechanizmus: x múltkor beszólt nekem egy másik topikban, ezért most jól lehúzom.

szerintem egy fórumban való kereskedést olyan nagyon atombiztossá nem lehet tenni. arra ott vannak a boltok -- ők sem véletlen léteznek :P.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) Foobar


Foobar
tag

Mdk01: értékelem a jó szándékod, csak arra nincs ötletem, hogyan lehetne úgy megvalósítani, hogy mindenkinek jó legyen, és ne lehessen vele visszaélni. Mert ezzel a dologgal simán lehet XY hitelét rontani is ugye :( Meg aztán mindig, folyamatosan jönnek új arcok is, akik még soha nem is üzleteltek, s az is lehet, hogy aki üzletel 1x, az jó ideig utána nem fog, csak mondjuk 1 év múlva. Kicsit nehéz lenne talán a rendszert karbantartani, s mindenképp egy házigazdára/moderátorra kellene bízni (akiről tudjuk, hogy megbízható), úgyhogy végülis rajtuk múlik. De az a nagy kérdés, hogy mi alapján értékeljenek valakit? Jelentsünk minden egyes lezajlott üzletet az illetékes moderátornak, és akkor följegyzi? De ki jelentse, az eladó vagy a vevő? Vagy mindketten közös megegyezés szerint? Csak akkor itt is mindenki azt mond (azt hazudik akár) amit akar.

(#29) Zsu_ válasza mdk01 (#9) üzenetére


Zsu_
senior tag

Jobb felső sarok, gyorskeresés.
Bepötyögöd a nevet, akit keresel, majd az alatta lévő lenyíló menüben rámész arra, hogy fórumtémában (NEM fórumtémákban)... és wow megjelennek azok a hozzászólások, melyekben említik xy nevét, akit kerestél.... :U

(#30) mdk01 válasza Zsu_ (#29) üzenetére


mdk01
addikt

Ezt már megtárgyaltuk.
De köszi.

(#31) mdk01


mdk01
addikt

Hát jó látom nem lehet megoldani sehogy.
Csak azért gondoltam erre mert külföldi fórumokn működik a dolog állítólag csak azt nem tudom hogyan.
Más a mentalitás?
Lehet.

Zárhatjátok ha vkit zavar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.