Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lesaux


lesaux
veterán

Helló, Mindenki!
Megint problémám van sajnos, és megint a tesó gépe.
Azt mondta, amikor bekapcsolta a gépet, felbőgtek a ventik meg az IDE-eszközök, de a monitor fekete maradt. Máskor meg lefagyott, mielőtt bebootolt volna. 10-15 próbálkozásból egyszer indult el, de akkor is cefet lassú volt. Áthoztam a gépet, és szétszedtem.
Kipróbáltam másik VGA-kártyával (PCI-os), meg másik memóriamodullal. Kisütöttem a BIOS-t, akkor elindult, beírtam a helyes értékeket a BIOS Setupba, Save and exit, OK, erre újraindul, ahogy kell, de többé nem éled föl.
Egyébként azt is megfigyeltem, hogy amikor bekapcsolom, és nincs kép a monitoron, előfordul, hogy nem lehet kikapcsolni a gépet, ki kell húzni a hátuljából a madzagot. Máskor meg sikerül kikapcsolni, viszont a Num Lock ég továbbra is, és a monitor sem ugrik vissza stand-by módba.
Az alaplap lesz a bűnös?
Még annyit, hogy előző este is ment a gép, nem piszkálták, nem volt húzva.
ABIT SA6, Cel733

(#2) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Lehet hogy elszállt a BIOS. ABIT-okkal ez elő szokott fordulni. Kapsából tudnék mondani 4 esetet a közvetlen környezetemből, mind a 4 ABIT alaplap, mind a 4-nél ugyanez a helyzet.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) lesaux válasza Agyzuzo (#2) üzenetére


lesaux
veterán

És olyankor mi a teendő?
Egyébként szerinted a BIOS lesz a ludas? Mert változó tüneteket produkál. Lehet a BIOS miatt az is, hogy kikapcsolás után is égve marad a Num Lock, és a monitor nem kerül vissza stand-by módba? Meg hogy néha elindul, néha nem?
Légyszi, segítsetek, mert most úgy áll, hogy holnap mennénk alaplapot venni.

(#4) Bally válasza lesaux (#3) üzenetére


Bally
senior tag

Lehet, hogy már sokszor leírtam, de hátha neked segítek vele!

Nálam is volt ugyanilyen probléma, nekem a kondik voltak feldagadva, most már másodszor lett javítva, de megy!
Nézd meg őket, nem tart semeddig!
(Sajnos régebbi Abit lapoknál gyakori probléma, bár haveroknak is Abitjuk van, de persze nekik tökéletesen megy, csak nekem fáradt meg :( )

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#5) gericooper


gericooper
aktív tag

egyet tudok érteni a kondivizsgálódás jogosságával. nálunk abit bh6-ban volt az hogy bár elindult mindig nagyon lassan, és a hdd fel-lekapcsolt. egy-két kondi felpúposodott, mások egyszerűen kifolytak. nekiálltunk kontárkodni, az össz. problémás kondi kicserélése után a lap jó lett. (zöld feliratúak voltak)

(#6) Joe_007 válasza lesaux (#1) üzenetére


Joe_007
tag

Nekem az Abit BH6-os alaplapommal volt ugyan ilyen problémám:(
Sajnos csak a lecserélésével tudtam megoldani a problémát:(

(#7) The_Tom válasza lesaux (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

''...Máskor meg sikerül kikapcsolni, viszont a Num Lock ég továbbra is,...'' ez normalis atx-nál. Van ahol eppenhogy vilagit csak sotetben veszed észre, van amelyik lapnál meg ugyanúgy világit mintha be lenne kapcsolva a gép. Nekem is világit a bx133-on, viszont a kx7-en nem...

Üdv.

Szerintem.

(#8) lesaux


lesaux
veterán

Köszi, srácok, megoldódott a probléma. Vettem egy ECS K7S5A-t.
A kondikkal amúgy nem szórakoztam volna, mert nem értek hozzá. Ha a kondi az a henger alakú bizbasz, akkor nincs felpüffedve egyik sem. :P

(#9) lesaux válasza The_Tom (#7) üzenetére


lesaux
veterán

Jó, hülyén fogalmaztam. Eddig kikapcsolás után kialudt a Num Lock, a monitor meg visszament stand-by módba. Most meg nem. De hálistennek már tárgytalan. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.