Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Mondjuk szerinterm itt az is lehetőség lenne, hogy beraknak a BIOS-ba mindenféle limitációt. Például a max. feszültség, de nyilván van más lehetőség is. Így aki nagyon ráér az játszadozhat vele.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) Chaser válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


Chaser
titán

és akkor ezt vagy berakja a gyártó vagy nem, ez nem járható
de ezeket tuningolni nem sok értelme, max finomhangolni, azt meg lehet ilyen formában is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) Thrawn


Thrawn
félisten

"az AMD már jelzi a specifikációknál az Unlocked for Overclocking lehetőséget"
Már nem jelzi, eltávolították a procik adatlapjáról :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) vrob válasza Chaser (#2) üzenetére


vrob
tag

Olyan 4,5 Ghz lehet az all core turbója a 7800X3D-nek. Azt lenne csak igazán értelme tuningolni.
Az más kérdés hogy technológiai akadálya van, ahogy az 5800X3D-nél a plusz cache miatt.

A 7900X3D és a 7950X3D-nek mondjuk csak az egyik CCX-én van 3D cache. Ott a másik CCX-et nyilván lehetne jobban gyilkolni.
Ezen még dolgozhatnak, hogy csak az egyik CCX-re blokkolják a tuningot.

(#5) AuraSync válasza vrob (#4) üzenetére


AuraSync
őstag

Minek tuningóni egy már úgy is baxott erős CPU-t emberek?
Ja hogy utolérje az Intelt így már okés. :R ;]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6) Geri Bátyó válasza Chaser (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Na jó, akkor ott van a hardveres megoldás. Ahogy a pro procikat sem lehet tuningolni, úgy itt is meg lehet ooldani nyilván fizikailag a max. feszt.
Amúgy nem lepődnék meg, ha a pro prociknál a szorzózár simán a mikrokódban lenne és nem fizikailag.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) Darmol válasza AuraSync (#5) üzenetére


Darmol
senior tag

Na ja. Legalább egy olajradiátor kell, hogy utolérd a kékeket.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#8) Chaser válasza vrob (#4) üzenetére


Chaser
titán

az azért meglepne, ha csak nem valami hc folyamat alatt van úgy
de még azzal is elég emberes teljesjtményt ad, meg hűteni így sem könnyű, kár azon a pár száz mhz-en rugózni ami jöhetne még pluszban

Geri Bátyó
a cpu mikrokódjában : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) Kean_Sorbo válasza vrob (#4) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nincs semilyen akadálya, csak az akarat hiánya és a pénzéhesség.
Egy szálon 1.1 volt körül elvan stabilan a max boost órajelen, az allcore 4450-et meg 1.25 környékén tudja, és könnyedén hűthető.
Szóval bármelyik tudná az 5800x frekvenciáit (vagy magasabbat), alacsonyabb hőmérsékletekkel, és sokkal jobb teljesítménnyel.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#10) Geri Bátyó válasza Chaser (#8) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Most azon rágódsz, hogy a mikrokód az hardveres, vagy szoftveres korlát? :P

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) gaben88


gaben88
őstag

Nem hiányzik 5800X3D-ből sem a tuning lehetősége, de azért egy CO vagy UV-t engedhetnének minden lapon, nem csak MSI-n és ASUS-on. :DDD

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#12) Chaser válasza Geri Bátyó (#10) üzenetére


Chaser
titán

én semmin nem rágódom : )
a mikrokód a cpu-ban sw nyilván egy miniepromon vagy akármin, de átírni nem hiszem hogy lehet - persze passz -
lényegtelen, itt nincs oc ha amd nem engedi oszt' kész, ha engedi akkor van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) slmSIG


slmSIG
tag

Nem lesz tuningolható?
Hát ez szörnyű!
Most mi lesz?
:U

(#14) JóképűIdegen válasza slmSIG (#13) üzenetére


JóképűIdegen
tag

...a gond az, hogy semmilyen beallitasi lehetoseget nem hagytak biosban, es szokasahoz hiven Amd jol tulfeszelni alapbol a procikat. Gagyi third party szoftokkal windows alol is el tudsz erni 20-30W fogyasztas csokkenest ugy hogy a proci meg gyorsul is.

A cikkhez: 1.35V limit miatt nem engedik a tuningot, nah ne vicceljunk mar 1.15V-al gyonyoruen muzsikal, ezt a procit nem Oc-zni kell hanem Uv-zni de hat azt sem lehet normalisan :(((

(#15) Chaser válasza JóképűIdegen (#14) üzenetére


Chaser
titán

tényleg nincs feszültség állítási lehetőség lefelé sem?
naivan azt gondoltam az van, ahogy szorzó is lefelé

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) EQMontoya válasza JóképűIdegen (#14) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, raadasul default voltage mellett normalisan huteni sem, egy katasztrofa az 5800x3d.

Sajat epitesu viz egy O11 miniben, egy 280-as meg egy 120-as radi.
A 3700x-et 60 fokig nem tudtam feltolni. A 3900x is megall 75 alatt. Az 5800x3d ugyanide berakva fel percen belul elkezdte csokkenteni az orajelet, mert 90 fok fole ment.
Egyszeruen a tobb reteg cache-en keresztul valahogy nem terjed ugy a ho, es hiaba van 40 fokos viz a procitol par milimeterre, ha a sajat sapkajara sem tudja leadni a hot.
Mindezt azzal kombinalva, hogy a gyari feszultseg mellett a fogyasztas kozel masfelszerese volt az idokoltnak.
Eletemben nem bantam meg upgrade-et, ezt 2 nap utan eladtam, es ment vissza a 3700x, amit nem reg valtott a 3900x.

Same rules apply!

(#17) Chaser válasza EQMontoya (#16) üzenetére


Chaser
titán

de akkor mért nem vettél 5800x-et vagy 5900x-et?
cimbinél utóbbi volt, komolyabb léggel is lehűtötte, vízzel meg teljesen baráti volt 4,5ghz felett is komolyabb terheléssel
tudom nehéz hűteni a 3d-set, de épp belenyúlhattál olyanba is aminél nem jól sikerült belül a forrasztás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) EQMontoya válasza Chaser (#17) üzenetére


EQMontoya
veterán

Akkor csak visszaraktam a 3700-at, a 3900 hónapokkal később jött, mostanság lejjebb ment az ára :)

Same rules apply!

(#19) Chaser válasza EQMontoya (#18) üzenetére


Chaser
titán

jah így érthető

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.