Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Még mindig kevés a táp? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) goph-R


goph-R
csendes tag

A helyzet a következő: adott egy PIII-as alaplap (Abit B6-II, inteles), egy PIII-as intel proci (533), 2DB 64 MB-os SDRAM. Egy 10GB-os (Quantum) és egy 1GB-os (Caviar 221200) vinyó, és egy CD olvasó (44X noname). Ezek így együtt jól működnek (ja a konfigban van még: Inno3D GForce MX 400). De amikor beraktam egy CD-újraírót (SAMSUNG 52x32x52), akkor nem lehetett olvasni egyik CD meghajtóval sem. A táp 230W-os volt így, lecseréltem egy 300W-os Codegenre. Így már az egyik CD meghajtó képes olvasni, de a másik még mindig nem. Hozzáteszem a konfig darabjai egyenként tesztelve voltak egyiknek sincs látható baja. A kérdés: még mindig nem elég a táp?

A másik: az indításnál a proci mellé mindig 266Mhz-et ír ki, hiába növelem a sebességet. Ez is a táp miatt van?

A harmadik: be merjek tenni egy 350W-os tápot? (vagyis az nem roncsolhatja?)

(#2) bkiss válasza goph-R (#1) üzenetére


bkiss
csendes tag

Szemelyes velemenyem az hogy semmikep nem art ha 350 w tapot beleprobalsz!, azert mert o ennyit tud max leadni, persze ha van kinek, ha nem akkor szepen megy 200 w -on is. Szoval megprobalhatod.
Szerintem nem fog segiteni problemadon .

Hat , az 533 as PIII az ha jol tudom 133 FSB-n megy... es valoszinu hogy neked csak 66 van beallitva, szerintem ez sem fugg egyaltalan a tapodtol.

a cdket kedig probaljad beszurni egy-egy hdd melle es nem egymas melle a kettot (ne rakd egy kabelre)

udv

Állitsátok meg a földet, ... ki akarok szállni !!!

(#3) L3zl13 válasza goph-R (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A nagyobb táp ártani biztos nem fog. Hogy ez megoldja-e a problémát, azt nem tudom.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) scang válasza goph-R (#1) üzenetére


scang
senior tag

szerintem nem kevés, máshol lesz a gondod:(

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#5) Sidaries válasza goph-R (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Biztos, hogy nem táphiba. Inkább alaplap. Vagy nemtom.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#6) tralala


tralala
tag

Hoi!

Noss codegen tapot venni nagy mereszseg :), nekem 2 napig birta mielott elpukkant. :(

(#7) scang válasza tralala (#6) üzenetére


scang
senior tag

nekem meg már majdnem fél éve megy megállás nélkül:)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#8) iguana válasza tralala (#6) üzenetére


iguana
őstag

két hete a sógoromnak állítottam össze gépet, és hiába győzködtem -pénz szűke miatt- codegent vett. 25 percig ment :DD örülhet, hogy az 1ébként elég izmos gépét nem vitte magával. azóte csíftek 360W a battery...

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#9) dzsoni válasza scang (#7) üzenetére


dzsoni
senior tag

Nekem meg elvitt 2db 120gigás vinyót :(

(#10) hobizoli válasza goph-R (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Tegyel mindent kulon agra, igy mind lehet Master, nem utkoznek egymassal..stbstb

A HPT-re csak HDD-t dugj fel, a CD/DVD egysegeket nem csippantja.





hobizoli

több drón kell ;P

(#11) AngelH válasza goph-R (#1) üzenetére


AngelH
aktív tag

Biztos hogy eleg kell hogy legyen, valami mas problema lesz, nekem 230wattos tappal megy egy p3 866, 2db 10000rpm-es SCSI vinyoval, tnt2-vel, cd olvasoval.

(#12) goph-R


goph-R
csendes tag

Szinte mindent megpróbáltam sikertelenül. Aztán (én hülye) felnyomtam a procibuszsebességét, amit feltehetőleg az alaplap nem bírt. BIOS reset után minden rendben ment... egy ideig. Aztán már csak a káosz következett. Nem érzékelte a billentyűzetet, a videokari nem mindig indult. Szerintem alaplapi hiba volt, de már elvitték. Mondtam nekik (mivel volt rá garancia) vigyék vissza oda ahol vették.

Egyébként a gyorsítással elronthattam?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Még mindig kevés a táp? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.