Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szentes


Szentes
tag

Üdvözlök Mindenkit!

Mielőtt kihajítanám a régi (persze tökéletes) AGP konfigomat, úgy gondoltam adok még egy esélyt és megpróbálok az eddig megjelent AGP-s kártyák közül a legjobbat belepakolni.
Persze itt jöhetnek az okosságok, hogy a PCIE mennyire ok. de nem érdekel! Nekem ebben a konfigban kell helyt állnom, mert egy ilyen felépítésű konfigra nincs pénzem.
ASUS P4P800 deluxe, 3Ghz Nortwood, 3GB. Kingston HyperX, SoundBlaster X-FI hangkártya, jelenleg XFX 7800GS videó.

Elképzelések: XFX 7950GT AGP
ATI 1950Pro AGP

De melyik legyen? Tudtok ebben nekem segíteni?
Szerintem, ez már az utolsó befektetés ebbe a kategóriájú alaplapos rendszerbe. De nem akarok beválasztani. Annyi, hogy a 7950GT 15-20000Ft.-tal kerül többe.

PCIE hozzászólástól kíméljetek, mert nem a ha..... kell megoldanom, hanem ezt a helyzetet, és mint írtam nincs pénzem teljes konfig cserére.

Üdvözlettel: Zoltán

(#2) Macka válasza Szentes (#1) üzenetére


Macka
veterán

Szerintem a "Milyen VGA-t vegyek.... " toikban több sikerrel jársz.
Szerintem ATI, mert nincsen olyan Barton/P4/754 Amd, ami kihajtaná 7950 GT-t.... Amúgy én már egy forintot sem költenék AGP-re......

(#3) aphra2 válasza Szentes (#1) üzenetére


aphra2
aktív tag

SZtem max 30k-ig egy x1950pro... bár alapon a
Nortwood már azt se hajtja ki,nagyobbakat fölösleges.... sztem :)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#4) noip666 válasza Macka (#2) üzenetére


noip666
csendes tag

Csatlakozom.. ATI-t érdemesebb..szerintem sem hajthatóak ezek ki, talán 939 platformon, de ha már másik alaplap akkor meg érdemes PCIe-t venni :(

(#5) arpi6k válasza Szentes (#1) üzenetére


arpi6k
addikt

Az ATI-t vedd. Ezt a topikot meg nemsokára bezárják...

Intel & ATI

(#6) ollie válasza Szentes (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel még az X1950PRO-t sem tudja kihajtani a konfigod, felesleges drágább kártyát venned. Továbbá a "gyengébb" X1950 elég gyakran elveri 7950-et, a jóval több shader miatt.

Szóval ATI-ra szavazok.

Egyébként nagyon jó kis konfigod van, nekem is majdnem tök ugyanez volt még év elején. :)

***

(#7) Racecam válasza Szentes (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az ilyen kérdésekre lettek létrehozva a gyűjtőtopicok, használd azt: Milyen videókártyát ilyen árban?. Ezt zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.