Hirdetés

2023. február 6., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Danipicur2

Danipicur2
kezdő

Szerintem ez fog véget vetni ennek a chiphiánynak, de ugye még több, mint 1 évre van tőlünk, jelenleg a chipek szinte összesét 3db TSMC gyár és 1-2 Samsung gyár nyomja ki magából :U

[ Szerkesztve ]

(#2) szkaroly

szkaroly
senior tag

Vajon ezek a chipek mennyivel lesznek drágábbak mint tajvani társaik?

Poco X3 Pro

(#3) pusszycat

pusszycat
nagyúr

Ilyen gyárat, ezzel a kinézettel, még álmomban sem...

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB

(#4) libit

libit
tag

"A Bloomberg cikke szerint a TSMC úgy tervez, havi húszezer félvezetőt fognak tudni legyártani Arizonában, de ez a szám növekedhet. "

ahhoz a 20K chiphez minek ennyiert uj gyarat epiteni?!?
ezt a mennyiseget mashol megoldjak akar 1db "ostyan, waferen"...

(#5) Thrawn válasza libit (#4) üzenetére

Thrawn
félisten

"...a TSMC úgy tervez, havi húszezer félvezetőt wafert fognak tudni legyártani..."
Javítva.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł DIV: Blessed Mother! Save us! łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) 7Heads Drago válasza Danipicur2 (#1) üzenetére

7Heads Drago
veterán

Te miről beszélsz? Milyen chip hiány? Már a nyár közepétől majd miden gyártó bejelentette a csökkentést. Több cég is visszamondta a rendelést. Pl az Apple is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#7) doooo válasza pusszycat (#3) üzenetére

doooo
addikt

Merj mást álmodni. ;]

(#8) arn

arn
félisten

Szepen amerikanizaltak a gyartast… es meg ugy is hivatkoznak ra, hogy fejlesztettek az amerikai chipgyartast. Ez hasonlo, mint amikor az eu torokorszagon keresztul veszi az orosz gazt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) tserrof77

tserrof77
senior tag

Arizona... homok van, meleg van, gyártsunk chipeket :DD :DD

...bár... akkó' meg má' mé' nem a Szahara? Ja, ott áram nincs. Akkor "Miért éppen Alaszka?" :DDD :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#10) pusszycat válasza tserrof77 (#9) üzenetére

pusszycat
nagyúr

A szaharában van a legtöbb áram, már csak napelem kell hozzá... :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB

(#11) Cannabis7 válasza pusszycat (#3) üzenetére

Cannabis7
senior tag

Igazán releváns a kinézete számunkra...
Amúgy sincs vele baj sztem

(#12) pusszycat válasza Cannabis7 (#11) üzenetére

pusszycat
nagyúr

Nem mondtam, h nem tetszik. Csak ilyet is ritkán lát az ember, még az Apple székhelye az amire rácsodálkoztam. :)

(#13) A Molyember válasza Danipicur2 (#1) üzenetére

A Molyember
tag

Legutobb az Nvidiarol derult ki, hogy ulnek a keszleteken, mert egyszeruen annyi felhalmozott es eladatlan kartyajuk van, hogy akar a jovo ev vegeig is kitarthat a keszletuk, ha nem csinalnak valamit. :U (Mikozben folyamatosan gyartatnak ujakat es ujakat) Ebbol kiindulva ez a chiphianyos sztori csak valami humbug indok volt, hogy jol felverhesse mindenki a fogyasztoi arakat, es meg nagyobb keresletet generaljanak mestersegesen. Okos, meg kell vallani. :K

[ Szerkesztve ]

(#14) asdf_ válasza Thrawn (#5) üzenetére

asdf_
veterán

Nincs javítva. És akkor ha már hozzányúl valaki, node-ot, nem nodeot.

Copyright © 2000-2023 PROHARDVER Informatikai Kft.