Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shift+ő


shift+ő
senior tag

Arra lennék kiváncsi, hogy az akku töltését mi vezérli, az akku elektronikája, vagy a laptopon belül valami.

(#2) HW-Peter válasza shift+ő (#1) üzenetére


HW-Peter
tag

A LI-Ion akkukban van egy pici elektronika, az vezérli.

Apropó, valahol kerestél eladó notebookot? Nekem van 1:

Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#3) shift+ő válasza HW-Peter (#2) üzenetére


shift+ő
senior tag

Köszi, nem kerestem hanem eladnék én is.

Az akssit most újították fel, és egyszer már visszaadtam, mert nem volt jó, most az a gond, hogy a töltés közben sípol, és 30% körül egyszercsak abba hagyja a töltést és felugrik 100%-ra. Használat során, ugyan ez vissza fele szépen megy kb 1 órát és aztán lemegy 5-10%-ra.

(#4) HW-Peter válasza shift+ő (#3) üzenetére


HW-Peter
tag

Li-Ionos vagy NiMh az akku? Mit mondtak, mit tettek vele és mennyiért?

(#5) shift+ő válasza HW-Peter (#4) üzenetére


shift+ő
senior tag

Li-Ion és nem tudom mit és mennyiért csinálták, mert úgy vettem, hogy ez benne volt az árban.
A ciripelés jobban aggaszt, mintha zárlatos lenne és nagyobb áramot venne fel.
Elméletileg garis, de azt mondják, náluk tökéletesen működik.

[Szerkesztve]

(#6) HW-Peter válasza shift+ő (#5) üzenetére


HW-Peter
tag

Mi ciripel? Az adapere (tápja) vagy maga a gép töltés közben?
A ciripelés valami tekercsből szokott jönni.

(#7) HW-Peter válasza HW-Peter (#6) üzenetére


HW-Peter
tag

Az a megérzésem, hogy az akkut nem javították, csak kicserélték egy másik ugyanilyen noti akkujára, amelyik talán picit jobb volt.

(#8) shift+ő válasza HW-Peter (#7) üzenetére


shift+ő
senior tag

Nekem az a gyanúm, hogy kicserélték a cellákat, és az elektronikával sz@rakodnak.
Amikor először megkaptam, akkor szépen töltött, de amikor használtam, kb 50 perc után kikapcsolt, de nem szabályosan, hanem mintha elvágták volna, kikapcs, semi figyelmeztetés.

Visszavittem.

Most a töltés is hülyéskedik, 84 perc után amikor elérte a 30%-ot akkor hirtelen felugrik 100%-ra és befejezi a töltést, és közben ciripel valami a gépben, az a gyanúm, hogy a nagyobb áramt vesz fel az akksi mint amennyit kellen és ezt már nem bírja valami. A ciripelés a gépből jön valahonnan. Egy ilyen töltés után kb 50 percet lehet használni, de itt is aza jelenség, hogy szépen megy le a töltöttség jelzés kb 75%-ig és onnan hirtelen le 5%-ra.

Közben biztos, hogy kicseréltlk az elektronikát, mert most
N4F1D730034 Compaq Primary Battery
előtte prdig
N521D3F05F3 Compaq Primary Battery

az ID-je.

(#9) HW-Peter válasza shift+ő (#8) üzenetére


HW-Peter
tag

Az a ''hirtelen felugrik-leugrik'' jelenség az öreg akku(cellák) miatt van.
Írásod második részéből egyértelműen kiderül: kicserélték az akkut egy másikra.
Kicsi a valószínűsége, hogy nekiállt valaki szétszedni egy akkut, méricskélni, töltögetni, merítgetni, ''forrasztgatni'' (ponthegeszteni lehet csak az akkucellákat) stb.

Simán kicserélték egy másik notiból, de mivel az is régi, annak az állapota is hasonló. Sajnos el kell fogadnod ilyennek. Ez a használt notebook-akkuk 'átka'.
Azért valami bíztatót is: :))

(#10) shift+ő válasza HW-Peter (#9) üzenetére


shift+ő
senior tag

Én arra gondoltam, hogy csak az elektronikát cserélték ki, és valószínű, hogy nem is ilyen típushoz való, mert:
A régebbi esetben:
62000 mWh volt a kapacitása
a mostaniál pedig
52000 mWh lett

A vicc az egészben, hogy a Hadriánusnál vagy azon a bolton keresztül történt a felújítás, és az ürgét kirugták aki intézte, a másik hapi meg azt mondja, hogy nem ő rá tartozik a dolog.

Ismét egy bolt, amit érdemes elkerülni.

(#11) shift+ő


shift+ő
senior tag

És az akkura 3,2 Ahr azaz 32000 mAhr óra van írva. Biztos vagyok benne, hogy nem beleval az elektronika.

Topikot zárom, itt lehet folytatni.

[ Módosította: Mate ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.