Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cromex


cromex
tag

2*512 winbondrol van szo Gigabyte ga8i848e lapban!
A biosban nem tudom állitani az időzítéseket, és a feszen is csak 0,3Vot tudok emelni! 0,3V emelésnél ki is fagy az egész, (csak elemkivétellel lehet a cmost törölni?)
Az Everest szerint: 2,5.3.3.8

(#2) willsoN válasza cromex (#1) üzenetére


willsoN
tag

Megfelelo slotokba raktad a ramokat?

(#3) Loopus válasza cromex (#1) üzenetére


Loopus
tag

Azert, mert a 848-as chipset csak single chanel.

(#4) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Az Intel 848 egyáltalán támogatja a DC-t???
Szerintem nem!!!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#5) dr.kiky


dr.kiky
tag

szerintem is az alaplappal van a bibi... biztosan nem támogatja a dual chanelt

(#6) Egzee


Egzee
őstag

Nekem egy Abit NF-7 s em van. Ez már támogatja a Dual Chanel-t. Nem ismerem a Gigabyte-ot de ha nem támogatja a Dual DDR-t akkor soha a rohadt életben nem fogy Dual Chanel-en menni! Ja, és ha nem akarod, hogy tönkremenjen akkor ne naon emelgesd a feszültséget. Mellesleg az Nf-emnél úgy kell, hogy a 64, 128, 256, 518-as ramokat az 1-es és a 3-as slotba kell dugni az 1024-eseket pedig a 2-es 3-asba!:))

(#7) jmarekka


jmarekka
tag

nekem sem akar ketyegni a 2*512 GEIL VALUE RAM dualban egy ASUS A7N8XE-DELUXE lapban .az összes dimm konfigurációt kipróbáltam de nem mükszik. A másik gondom hogy a biosban nem tudom a cpu interface-t agressivra állítani amivel a ram-ot külön frekvencián tudnám működtetni. :O

cipőt és ágyat csak jót vegyél magadnak, mert ha nem az egyikben vagy akkor a másikban!

(#8) warren20


warren20
tag

Hát csak azér mert az asus sem támogatja a dc-t;) I J

>>>>>>>>>>Ceterum censeo, Carthaginem esse delendam<<<<<<<<<

(#9) Toness válasza jmarekka (#7) üzenetére


Toness
őstag

Nem sok értelme lenne a ramot magasabb frekvencián üzemeltetni mert a proci és a ram között nem lesz nagyobb az adatátvitel.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#10) mycso válasza warren20 (#8) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Tól függ melyiket érted ezalatt :Y

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11) jmarekka


jmarekka
tag

na most már megy a dual chanel az EVEREST szerint de csak össze-vissza 80MB-altöbb mint single chanel-ben. Egyébként 3250mb/s-al olvas, igaz ddr3500-on, az fsb 220--szerintem ez bazi keves legalábbis a prohardveres ddr 400-as memória teszthez viszonyítva. de azt sehogy sem értem hogy dualban miért nem majdnem dupla a sebesség???? :(

cipőt és ágyat csak jót vegyél magadnak, mert ha nem az egyikben vagy akkor a másikban!

(#12) Wolverine válasza jmarekka (#11) üzenetére


Wolverine
félisten

Athlon XP-k esetében a legjobb esetben is csak 15-20%-os sebességnövekedés van, ha dualban hajtod a RAM-okat...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13) Flashback válasza jmarekka (#11) üzenetére


Flashback
addikt

juj... Amíg az egyikbe ir addig a másikban olvas. Nagyon egyszerűen ez a dc.
Ja és attól nem lesz több memód mert dual :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#14) MUŁĐER válasza jmarekka (#11) üzenetére


MUŁĐER
addikt

na

a dual channel csak paraszvakítás

max 7-8 % -al gyorsabb mint a single channel, de legtöbbször ennyire se. ez van

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#15) jmarekka


jmarekka
tag

akkor egy intel ennyivel jobb lenne a memóriák hajtásában?

cipőt és ágyat csak jót vegyél magadnak, mert ha nem az egyikben vagy akkor a másikban!

(#16) MUŁĐER válasza jmarekka (#15) üzenetére


MUŁĐER
addikt

a memóriatesztek szerint igen,de gyakorlatban nem

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#17) Wolverine válasza jmarekka (#15) üzenetére


Wolverine
félisten

Más a felépítése, jobban kihasználja a dualt - főleg, mert asszem ez Intel-fejlesztés ;)
Az A64 már rendesen müxik ilyen szempontból, ha jól tudom.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#18) jmarekka


jmarekka
tag

ha külön hajtanám a memókat az tényleg nem kedvelik az amd-s rendszerek?

cipőt és ágyat csak jót vegyél magadnak, mert ha nem az egyikben vagy akkor a másikban!

(#19) Wolverine válasza jmarekka (#18) üzenetére


Wolverine
félisten

Mármint aszinkron órajelen? Azt egy rendszer sem szereti tudtommal...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20) jmarekka


jmarekka
tag

csak mert a memo teszten alaphangon ez a geil egy 3.2 ghz intel -2.4ghz-n járatva 875 chipkészletes alaplappal 4880-on olvas

cipőt és ágyat csak jót vegyél magadnak, mert ha nem az egyikben vagy akkor a másikban!

(#21) jmarekka


jmarekka
tag

ja és a 80 mb kb 3% növekedés

cipőt és ágyat csak jót vegyél magadnak, mert ha nem az egyikben vagy akkor a másikban!

(#22) Loretto válasza MUŁĐER (#16) üzenetére


Loretto
veterán

azért game alat számít.

Soirée...

(#23) agtomi6


agtomi6
csendes tag

Mire jó az hogy a ram dualban legyen?

(#24) Toness válasza agtomi6 (#23) üzenetére


Toness
őstag

Hogy el tudjad mondani hogy neked így is megy. Sebességben meg kb semmit semmit nem jelent. Nálam is mennek szépen dualban, de gyorsabb semmi nem lesz tőle, csak tök jó hogy kiírja.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#25) Wolverine válasza agtomi6 (#23) üzenetére


Wolverine
félisten

Nagyobb RAM-sávszél, (elvileg) gyorsabb memóriaműveletek...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#26) Toness válasza Wolverine (#25) üzenetére


Toness
őstag

az elvileg-en nagyon ott van a hangsúly, mert amikor bejött a dual channel, akkor azt híresztelték, hogy közel 2szeres ramsávszél lesz :D

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#27) jmarekka


jmarekka
tag

itt van a lényeg http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=376&p=6

cipőt és ágyat csak jót vegyél magadnak, mert ha nem az egyikben vagy akkor a másikban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.