Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#329) batman. válasza Piftuka (#327) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Próbálok segíteni. :DDD

A használati utasításban benne van a 2 m. Az, hogy nem elég a tömlő gyárilag, azzal nem tudod a felelősséget áthárítani.[. Itt arra gondoltam, hogy a használati utasításban benne van a 2m. távolság (erre biztosan emlékszem, ha gondolod megkeresem) és 1 méter körüli tömlőt csomagolnak hozzá, tehát a gyári szettel a gyári előírást nem lehet teljesíteni.

.]a medence felől közvetlenül ráöntenék egy lavór vizet akkor sem lenne rajta egy csepp sem, mert védve van. Nekem védve van, ez konkrétan egy fából készült emelvény, ez alatt van a szivattyú + gépészet az elektromos részek ezen felül + műanyag védelmet is kaptak, a szivattyú a dobogó alján, a csatlakozó és kapcsoló pedig 5 oldalról teljesen burkolt, 1 oldalról részben burkolt. A hozzászólás végén lévő kép a védelem tetejéről készült.

Ezek a kis Bestway/INTEX papírszűrős vízforgatók vízállóak. Nekem nagyon régen volt ilyenem az biztos, hogy nem volt 100% ban vízálló, arra emlékszem, ha felfordítottam, lehetett látni a motort, ami egy gyanta, vagy műanyag szigetelőréteget kapott, de a kábelek azok „nem annyira”, nyilvánvalóan nincsenek tele a hírek a medence melletti áramütésekkel, így nem tartom elképzelhetetlennek, a javulást ezen a téren, de sajnos jóval óvatosabb vagyok az átlagnál. Egy kedves nyugdíjas villanyszerelő ismerősöm poénja: hogyan tudod megkülönböztetni az áram alatt lévő csupasz vezetéket a simától? – más a fogása. ;)

Tehát, ha sikerül valami megfelelő szövésű, szűrővel rendelkező zsákot applikálni rá, akkor tökéletesen működhet. Teljesen kizárt, a sűrű szövésű zsák pillanatok alatt eltömődik, és leáll a venturi hatás.

A másik opció, amire most már hajlok is, egy jó minőségű, akkumulátoros porszívó. Az elég hatékony, nem engedi vissza az apró szemcséket sem, mert mindent a saját, zárt tartályába szív. Elképzelhető, hogy a te esetedben ez a megfelelő megoldás, gondolom egyszerű a tisztítása is.

Egyetlen probléma van... hogy a legolcsóbb homokszűrős vízforgató is ~47.000-48.000 forintba kerül.
Igen, ha nem akarsz nagyobb medencét akkor aránytalan a befektetés.Én kb. 25 évvel ezelőtt egy 3,66 *90 Intexel kezdtem, de már akkor tudtam, ha lehet nagyobbat szeretnék. Céltudatosan azokat az alkatrészeket vettem meg „akcióban” amik a „nagyhoz” is jók lesznek.

Búvárszivattyút hasznos befektetésnek gondolom. Azt hiszem sokan azt használják a „csodazsák”-hoz. Ez ügyben nem tudok tanácsot adni, nekem Einhell van (és teljesen meg vagyok vele elégedve) de kb. 5 éve nem vettem elő.
A másik hozzászólásodban linkelt homokszűrő egy szett ami szivattyút is tartalmaz.
A homokszűrő egyébként egy szűrőközeggel (kvarchomok vagy szűrőüveg) töltött tartály amihez kell egy szivattyú is. Ezeket lehet szettben vagy a nagyobb teljesítményűeket össze válogatva/külön is venni. Ha külön veszed akkor tapasztalatra szükség van!

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.