Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#245) Chal válasza Chal (#240) üzenetére


Chal
addikt

Na, ma megvettem végül a 250W-ost (6.6m3/h). Sajnos azért mire az ember megvesz hozzá mindent (32mm-es gégecsőhöz való toldók, csövek, nyomásmérő, bilincsek, homok, stb..), azért ez sem 49eFt lesz, dehát ez ilyen, az alapszett elég pőre, csak a szivattyú van benne, a tartály, és a tartóplatform, semmi más. Végül a fenti kiegészítőkkel a fi-relés változatért 73eFt-t fizettem, ebben volt 4 méternyi 32mm-es cső is, elvileg a strapabíróbb, kék színű. Számla és gari adott volt. Már nézem egy ideje a piacot, szerintem ezért a teljesítményért+tudásért ez egy korrekt ár.

A fi-relével beszívtam viszont (gyakorlatilag a dugvillájába van integrálva egy mobil változat). Utólag beugrott hogy volt már itt róla szó, minden esetre most nem találom: sajna ez úgy működik, hogy amint elmegy a tápja, leold, utána pedig a rajta található mechanikus nyomógombbal lehet csak újra bekapcsolni. Ez ugye ki is üti a vezérelhetőséget. Központi fi-relém nincs amúgy, tervben van a felszerelése, de most előrébb hozom, amint találok ráérő szakit. Utána le is vágom ezt a mobil izét, és menni fog a helyére egy sima dugvilla.

Brutális amúgy a gyári papírszűrőhöz képest, rendes masszázsélmény van a befúvónál (főleg, hogy nekem az újfajta buborékoztatós Intex idom van már ott, azzal jött a medence). És végre az Intex szkimmer is működik ahogy kell :) Egyelten negatívuma, hogy jóval hangosabb, de ez tudtam, csodák nincsenek (50W vs. 250W-ös villanymotor). Egyébként "in-wall" 249.8W-ot mértem rajta.

Kérdés: lassan a végleges helyére fog kerülni minden, és ott egyelőre nincs védelem pl. eső ellen. Mennyire fontos, hogy legyen valamilyen doboz vagy fedés a gépészeten? Elvileg IPX5-ös az egész, ami ugye elég kevés. Ki hogy oldja ezt meg a kert közepén?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.