Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#197) FőDudu


FőDudu
addikt

Sziasztok!

Uj medences vagyok. Egy 366x84 centis femvazas Bestway medence amit be tudtam rakni a kertbe.
Gyari szivattyuval, skimmerrel.

Medencet fure tettem, ala fekete nylon folia es arra majdnem 1m3 homok kiteritve.
A labak ala vagtam 15x15 centis fa tappancsokat. Majd a nylon floia be van hajtogatva a labak moge - igy homokon van a medence, de nem tud szanaszet hullani a homok.

Kinti konnekorra rakotottem egy 20 meteres vezeteket, arra egy IP67-es doboz, benne egy Fi relevel es egy Sonoff wifis kapcsoloval. Igy telefonrol vezerelheto a szivattyu.

Kb. 7-7,5m3 viz fer bele, ontozovizrol megtoltve (sima csapviz, csak nincs utana csatornadij). A viz nagyon kemeny nalunk.

Eloszor probaltam a gyerek medencekhez valo Aquablanc+ nevu Oxigenes vizkezelest.
Ez egy 3000-6000 literes medencehez valo zacskos kiszerelesu vizkezelo szer, heti egy zacsot bele, ennyi.
Par napig jo is volt - annak csak annyi elofeltetele van, hogy a pH 7,2-7,4 korul lehyen.

Aztan kezdett koszosodni, szereztem a szivattyuba valo megfelelo szurot.
De csak nem tetszett a viz, hiaba raktunk bele masfel adagot az Aquablanc+ szerbol.

Utana meg mindig maradni akartam a klor mentes letnel. Hat vettem mindent ami elerheto.
Oxigen granulatum, aktivator, algaolo, pelyhesito, pH minusz.

Azaz szepen beallitottam a pH-t ami kozben 8,2-re felment kb masfel het alatt (28-31 fok kozott van a viz estenkent), majd jott az Oxigenes kezeles, 200g Oxigen Granulatum (Planet Pool) es 100ml aktivator.
Reggel meg jo is volt, estere nullara esett vissza az oxigen tartalom (tablettas teszterrel merem, egyaltalan semmi szine nem volt a tabletta bedobasa utan a viznek).

Aztan ugyanezt megfejeltem algaolovel, majd pelyhesitettem. Kozben surun cserelgettem es mostam a szuroket (vettem 7 darabot, legyen minden napra). Meg persze az aljan szepen porszivozgattunk, skimmerrol lehuz a szivocsonk, kefes fejre rahuz egy toldoval es kvazi felporszivoztuk az aljat.

Tegnap untam meg, epuletgepesz kollega megdobott egy doboz kis klor tablettaval (amit ok a masszazskadban hasznalnak). No abbol bedobtam 2 darab 20 grammosat a skimmerbe, Reggelre lathatoan kitisztult a viz.
Betoltam hat egy harmadikat, az meg nem lehet tul sok.

Az lenne a kerdesem, hogy tapasztalatotok szerint erdemes az Oxigenes kezelessel probalkozni, vagy ilyen meretben es hofokon csak a kloros verzio mukodik?

Sajnos most lovesem sincs mennyi a klor - viszont a klor utan merheto az Oxigen tartalom es nem tunik el.
Azaz kb. 7m3 vizben van kb 60g klor meg a megfelelo mennyisegu Oxigen - es a pH is jo.

Vegyitsem az Oxigenes/Kloros vizkezelest, vagy vegyek Planet Pool kombi tablettat (Multitab) es felejtsem el az oxigenes bohockodast?

Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.