Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) FőDudu válasza Tybike81 (#1249) üzenetére


FőDudu
addikt

En elraktam egy 366x84-es medencet sikeresen.
Leereszteni, rendesen kimosni, total kiszaritani.
Elrakaskor jol behintoporozni.

Igy nem peneszedik be es eloveve nincs gond.

Egyik ismerosom nem szaritotta ki rendesen, az full bepeneszedett, ki kellettt dobni (nem lattam).

FőDudu

(#1252) spiky03 válasza FőDudu (#1251) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi a tippet.
Én most vagyok ebben a fázisban.
Még jön a kitakarítani majd a szétszedés és elrakas.
Kérdés, hogy az anyag lejön e a femvazrol.
Mert tavaly a szomszédnak nem jött le.
Lehet hajszárítóval meg melegítem.

Vagy mi segíthet?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1253) FőDudu válasza spiky03 (#1252) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is elegg ra volt gyogyulva, de kicsit csavargatva a femrudat siman kijott.
Korkorosen mozgatva a femrudat a muanyag lukban (a medence falanal tarva azt) eleg konnyen lelazult.

FőDudu

(#1254) pelenka35 válasza FőDudu (#1251) üzenetére


pelenka35
őstag

Hintő por,hova hogyan ?
Most ereztem le én is a medencét. Teszem el jövőre .

Gamertag:Rob3rt75

(#1255) FőDudu válasza pelenka35 (#1254) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindenhova....
Szorni kell, hogy az esetleges parasodast elnyelje es ne egy peneszes szart vegyel elo ;)

En igy csinaltam, jo lett. Lehet van mas modszer is.

FőDudu

(#1256) Tybike81 válasza FőDudu (#1251) üzenetére


Tybike81
őstag

Rendesen kimosni mit jelent? Mennyi hintő por kell? Gondolom a dobozába lehetetlen vissza rakni mindent?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#1257) FőDudu válasza Tybike81 (#1256) üzenetére


FőDudu
addikt

Ne legyen algas, ha netan elotte mar nem volt eleg klor.
En kiteritettem a gyepre, slaggal jol kimostam.

Aztan szaradt vagy 1 napot, ugyelve, hogy az aljan is szaraz legyen. Parszor megforgattuk, meg arrebb is raktuk. Atvittem a parkoloba az aszfaltra.

Aztan szepen beszortuk hintoporral a belsejet, felbe hajtottuk es feltekertuk. Nylon zsakba befert feltekerve, de a dobozaba mar nem ment volna vissza.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#1258) Tybike81 válasza FőDudu (#1257) üzenetére


Tybike81
őstag

Csöveket nehéz lesz kiszedni? Ha nem jön ki mit lehet kezdeni vele?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#1259) Lanash válasza Tybike81 (#1258) üzenetére


Lanash
aktív tag

Én simán vízzel mostam, meg szivaccsal. Még 1x sem hintőporoztam, de jövőre meglesem milyen lehet. Én nem a tudat szoktam csavargatni, hanem a medence rész alulró felfelé feltolni a csövön. Eddig ez vált be.

(#1260) Piftuka válasza spiky03 (#1248) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

Akkor hát "jövőre, veletek, ugyanitt"? :)

"Aquila non captat muscas."

(#1261) Piftuka válasza FőDudu (#1250) üzenetére


Piftuka
veterán

Nekem közben elfogyott a mérőtablettám.

Helyette inkább a cseppentős tesztert veszek most, csak még nem tudom, abból melyik a jó minőségű...

"Aquila non captat muscas."

(#1262) spiky03 válasza Piftuka (#1260) üzenetére


spiky03
veterán

Ámen :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1263) Lanash válasza Piftuka (#1260) üzenetére


Lanash
aktív tag

Kell építeni medencét amit egész évben lehet használni és akkor folyamatos lehet a jelenlét itt is :DD

(#1264) Piftuka válasza Lanash (#1263) üzenetére


Piftuka
veterán

:K

Vagy "el kell rakni télire" a puhafalú medencét is... :DDD A témában olyan sztorikat olvastam...

Van, aki a fémkeretes medencét takarás nélkül kint hagyja az udvaron, takarás nélkül, hogy aztán tavasszal ~5 órás megfeszített munkával, sok liter hipó és tisztítószerek használatával újra tisztává és használhatóvá "varázsolja". :)

Hát aki sajnálja a fél órát a medence tisztességes téliesítésére...

"Aquila non captat muscas."

(#1265) FőDudu válasza Piftuka (#1264) üzenetére


FőDudu
addikt

En ismerek olyat aki nem rakja el telen a merev falut.
Csak onti bele a teliesito folyadekot.

Mindezt Pest mellett, szoval van ott hideg.

FőDudu

(#1266) Piftuka válasza FőDudu (#1265) üzenetére


Piftuka
veterán

"En ismerek olyat aki nem rakja el telen a merev falut.
Csak onti bele a teliesito folyadekot."

No, de az egy (és "A") korrekt megoldás. :K

Viszont fedetlenül kint hagyni, hogy ~8 hónapon keresztül gyűljön benne a dzsuva...

Egyébként mi is elgondolkodtunk azon, hogy téliesítjük. Viszont a közel 8 tonna víz súlya, és az elmúlt hetek több nagy esőzése miatt a kert egyik oldalán még a mezőgazdasági takarófólia, és műfű szőnyeg ellenére is megsüllyedt pár cm-t. Kimosta a víz alóla a földet.

Szóval lebontjuk, majd jövő tavasszal feltöltjük egy kis földdel, elegyengetjük, és mehet a helyére megint a medence. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#1267) Piftuka válasza Piftuka (#1266) üzenetére


Piftuka
veterán

Egyébként nagyon klassz, hogy volt ez a medence a nyáron, az pedig még klasszabb, hogy nem bontottuk még le. :K

Az elmúlt napokban már ismét annyira meleg volt a lakásban, hogy máshogyan nem is nagyon lehetett volna kibírni.

Ma például a délelőtt és a délután jelentős részét a vízben töltöttük. :) (Most pedig még mindig nagyon meleg van a szobában.)

Jövő hét után elvileg ismét jó idő lesz... amíg lehet, bizony használjuk a medencét.

"Aquila non captat muscas."

(#1268) pelenka35


pelenka35
őstag

Tegnap mi lebontottuk.Mire kipucoltuk kívül belül,majd befontam a hajam, de sok mindent másképp csinálunk majd jövőre. Fóliába már nem tudtuk belerakni így vissza gyömöszöltük a dobozába. Babahintőt is szórtam bele remélem jövőre is rengeteg élményt ad a gyerekeknek .

Gamertag:Rob3rt75

(#1269) szabifotos válasza szabifotos (#1161) üzenetére


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Pár hete egy durván algás medencét posztoltam nektek. (válaszüzenetben visszanézheted, a story-t de ide is beteszem)

Sikerült sok év után megtalálni a megfelelő megoldást. Véleményem szerint sz@rt se ért az a por alapú "alagaölő és fertőtlenítő", amit használtunk.

A következőt csináltam.:
-Meghúztam a szűrő bilincseit, nehogy levegőzzön.
- Leengedtük a zöld vizet, kitakarítottuk, feltöltöttük tiszta vízzel.
- OBI-s kombi tabletta egészben ment az úszóba (eddig daraboltam, mert a leírás szerint nagyobb medencébe kell ez a mennyiség)
- A por alapú szer helyett a szintén OBI-s, kékes színű algaölő vált be. Ebből 150-200ml ment bele kb hetente egyszer.
- Ráadásként berendeltem egy 1 mikronos "csodazsákot." Nagyon jó cucc! :K

Nem kell ide soktízezres szűrő! (800Ft volt a literes algastop)

Régen:

És most:

[ Szerkesztve ]

(#1270) Piftuka válasza pelenka35 (#1268) üzenetére


Piftuka
veterán

"remélem jövőre is rengeteg élményt ad a gyerekeknek ."

Úgy legyen! :K

Mi majd valószínűleg jövő héten (száraz, napos idő ígérkezik) bontjuk le. Kítakarítani nem lesz nagy probléma, mert belül tiszta, és kívül is csak az oldalát kell áttörölni. Alulról védte a műfű szőnyeg.

Viszont jól tettük, hogy megtartottuk. Két hete az extrém kánikulai hétcégén szinte életmentő volt, hogy tudtunk fürödni benne. :K

A szolár fólia éjjel nem engedte visszahűlni, így a víz 27-28°C-os volt. Aztán múlt hét elején a hidegfront (és hűvös éjszakák) alatt is csak 23.5°C-ra hűlt vissza, de medencézés előtt levettem a ponyvát, és 26°C-ra könnyen felmelegedett egy óra alatt. Hét közepétől már amúgy is melegek voltak, és az éjjelek is enyhék lettek.

Szóval múlt hétvégén is volt nagy medencézés mindkét nap. ;) Tegnap is, és ma is lesz csobbanás. A víz 27-28°C-os, és tiszta. Szóval remek.

Azért év elején nem gondoltam, hogy szeptember közepén még úszni fogok... :) Tényleg jó dolog ez az otthoni medence.

"Aquila non captat muscas."

(#1271) Piftuka válasza szabifotos (#1269) üzenetére


Piftuka
veterán

Örömmel hallom, hogy sikerült megoldanotok a problémát! :K

Néhány kiegészítés mindehhez... A "SummerFun" termékek tényleg jó minőségűek, amit Te használsz, az viszont nem "algaölő", hanem algásodásgátló szer. (Az OBI hibásan tünteti fel, és sokan helytelenül használják a kifejezést.)

Az algaöló a klórsokk; egyébként nagyon hatékony. Ha olyan kombi tablettát vásárolsz (pl. Pontaqua Multitab, vagy Steinbach QuattroTabs), amelyben van algásodásgátló adalék is, akkor nincsen szükség külön folyadékra.

Ehhez természetesen a sokat emlegetett medence takarás is fontos, és a "sok tízezres szűrő" is. Ugyanis még mindig az a leghatékonyabb.

A "csodazsák" szűrő hatása természetesen jó, de ebben nincsen semmi "csoda", hiszen egy nagyon nagy felületről van szó.

Ha teletömnéd a medencédet frottír törtölközővel, és azon a rétegen áramoltatnád keresztül a vizet, az is szűrne, ahogyan a műanyag hordóba tömködött szivacs, és vatta is, valamint az összes hasonló "házibarkács" megoldás.

És azt sem szabad feledni, hogy a "csodazsákhoz" használt búvárszivattyút nem arra találták ki, amire Te és sokan mások használják. Nem használ neki a folyamatos üzem.

Arra való ugyanis, hogy egy elárasztott pincéből, az esős napokon, vagy csak "ad hoc" jelleggel segítsen kiemelni az esővizet, talajvizet, vagy a medencédet, kerti tavadat leereszteni, kútból vizet venni, stb.

Mindegyik berendezés kézikönyvében fel is tüntetik, hogy a folyamatos, vízforgatóként használatos üzem kifejezetten tilos.

Én mindenképpen javaslom, hogy a következő szezonra vásárolj majd egy vízforgató berendezést.

"Aquila non captat muscas."

(#1272) szabifotos válasza Piftuka (#1270) üzenetére


szabifotos
senior tag

Ha megnézed az előző posztomat amiben zöld volt a víz, látható, hogy a kombi tabletta kékes pöttyös, tehát ez az a verzió volt, amiben volt algaölő, mégis bezöldült.

Nem folyamatosan ment a búvárszivattyú, hanem 1-2 naponta bekapcsoltam néhány órára, ahogy éppen időm és kedvem volt. A gyári vízforgató folyamatosan megy szinte.

Jövőre marad ez a módszer, nem veszek semmi mást, hisz olcsó és bevált. Szerintem bírni fogja, hisz most is hetekig takarás nélkül volt ilyen a víz. Majd kiderül. ;)

(#1273) FőDudu


FőDudu
addikt

Ma ejjel lehult 22 fokig a medence, azt hiszem hamarosan itt a vege a medences szezonnak.

Viz minoseg meg mindig tokeletes.
Delutan meg furdok egyet ;)

FőDudu

(#1274) Piftuka válasza szabifotos (#1272) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ha megnézed az előző posztomat amiben zöld volt a víz, látható, hogy a kombi tabletta kékes pöttyös, tehát ez az a verzió volt, amiben volt algaölő, mégis bezöldült."

Valóban, a Summer Fun multi tabletta. :K

Viszont továbbra sem "algaölő". :N Algásodásgátló! Réz-szulfát-pentahidrát. ;)

A medencédbe kevés volt a negyed tabletta. Nyugodtan mehet egyben az egész, 200 grammos.
És én biztosan letakarnám használaton kívül a medencét, ha a helyedben volnék. Nagyon sok szennyeződés vízbe jutását akadályozza meg a ponyva. (A miénk tetején is ott a temérdek, rászáradt vöröses homok, amit már többször leverettem slaggal, és majd mosószerrel is alaposan lemosok, amikor elrakjuk a medencét.)

És az algásodás ellen is rengeteget teszel vele. Nem kellene használnod külön algásodásgátló folyadékot. De hát a Te döntésed, a Te medencéd. :)

"Aquila non captat muscas."

(#1275) Piftuka válasza FőDudu (#1273) üzenetére


Piftuka
veterán

:K Én is éppen erre készülök. Bár ma még nem mértem meg a vízhőmérsékletet... tegnap 26°C-os volt.

Viszont van jó hírem is. Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik, megfejtettem a múltkor említett víz-opálosodás titkát. :)

Emlékszel, írtam, hogy nem tartom valószínűnek, hogy a Phenol tabletta hibás. Hát mégis az volt. :((( Gondolom lejárt szavatosságú, vagy a fene sem tudja. :(

A búvárszivattyúhoz vettem gégecsövet, és ha már ott voltam, vettem pár levéllel a PH és klórmérő tablettákból is.

Ezúttal viszont "Phenol Rapid" feliratú tablettát kaptam. Szó szerint rapid, mert 2-3 mp alatt teljesen feloldódik a vízben. (A másik vagy 5-10 perc alatt oldódott fel.)

És onnantól (kísérleti jelleggel) másnap reggelig az asztalon hagytam; semmit nem változott a színe. (A múltkori, legutolsó 2 darab ugyebár fél óra alatt sárgából lilára, majd szürkés-fekete-lilára váltott.)

A múltkori tabletták miatt 2 nap alatt feloldottam a medencében a teljes 1 kilónyi PH mínuszt. Hiszen a teszter azt mutatta, hogy 8 feletti a PH.

Nos, valójában ezzel rendkívül savas irányba vittem a medencevíz PH értékét. Közelebb lehetett 6-hoz, mint 7.2-höz.

Ezért volt rendkívül kellemetlen "nehéz" érzés a bőrön a víz érintése. És rövid fürdőzést követően ezért jött ki kezünkön, lábunkon a sok apró hólyag. Marta a kénessav tartalmú víz.

Az új tabletta megerősített ebben (egészen halvány citromsárga volt a teszter). Raktam tehát a vízbe egy jó adag szódabikarbónát, visszamérve 7.4 lett a PH, és minden megváltozott.

Természetesen végeztem egy pelyhesítés, visszamosást is a műveletet követően. Megjegyzem, a szezon során most először, az elején visszamosott víz olyan volt, mint a kovászos uborka leve.

Az eredmény gyorsan látszott.

Két nap alatt a korábbi enyhén sárgás-fehéres opálos, "csípős" víz teljesen kitisztult. :K Ragyogó, "kék" lett, tükrös tiszta, és úgy simogatja a bőrt, mint a leglágyabb selyem. :R

Óriási különbség benne lubickolni.

Nagyon tanulságos ez tehát. Ha felmerül a gyanú, hogy a PH teszter nem jó, akkor nem szabad módosítani a vizen, be kell szerezni másik tesztelőt, és miután meggyőződtünk arról, hogy az pontosan mér, aszerint szabályozni a PH-t. (Csak ha szükséges.)

Még egy érdekesség... a több hónapos üzem során kiderült, hogy bizony a homokszűrős vízforgató a homok legapróbb szemcséit visszanyomja a medencébe.

Nem sokat, csak pár grammnyi mennyiség lehet, de annyira elég, hogy "szétterüljön" a medence alján mindenhol érezhető módon (ne úgy tessék elképzelni, mint a homokos tengerpartot), és a vízben mozogva, azt felkeverve a víznek egy egészen érzékelhető, sárgás árnyalatot adjon. (Amíg le nem ül az aljára ismét.)

Ez azért is tanulság, mert megerősített abban, hogy még véletlenül se vegyek soha üvegtöltetet. Nem hiányzik a bőrfelszín alatt élethosszig vándorló mikroszkopikus üvegszemcsék érzése.

Azért is, mert bármennyire is vigyáztunk a medencére azzal, hogy csak lezuhanyozva mentünk bele a vízbe, és letakartuk mindig ponyvával, nem sikerült elkerülni, hogy homokszemcse kerüljön a vízbe.
A fentiek miatt egyszerűen nem úszható meg a medence porszívózása. (Pár hétig, a beüzemelést követően, amíg nem "telítődött a víz" homokkal, még elkerülhető volt.)

És jövőre varrok nagy finomságú szűrőszövetből egy zsákot a befúvó ágra, hogy azzal is megakadályozzam a szűrőhomok medencébe visszakerülését. És biztos, ami biztos alapon megveszem az Intex akkus porszívóját. Az megfelelő lesz, ha mégis lesz némi "porszívóznivaló".

Hát így. Mindent összevetve tényleg örülök, hogy sikerült "kimaxolni" a szezont. A medence folyamatos használatban volt attól, amikortól csak érdemes volt, addig, ameddig érdemes volt használni. :)

"Aquila non captat muscas."

(#1276) FőDudu válasza Piftuka (#1275) üzenetére


FőDudu
addikt

Szia!

En valami csodazsakhoz hasonlo cuccot akarok beleeszkabalni egy 30-50 literes 'bodonbe'.
Elfer a homokszuro mellett.

Kaphato olyan, aminek az a csatos fem zaro karimaja van mint a homokszuronek. Na az tuti nem ereszt a tetejen, idonkent szetszedve cserelheto a benne levo csodazsak. Vagy valami ivoviz minosegu komolyabb szuro. Azert irom, hogy komolyabb, mert nalam a homokszuroben is ivoviz minoosegu a homok.

Medencebe biztos nem rakom a csodazsakot.

En visszamosatas es oblites utan lattam, hogy visszanyom egy adag muslicat a befuvon at, azt kiszedne a csodazsak (vagy komolyabb szuro) ilyen kulso tartalyban hasznalva.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#1277) szabifotos válasza Piftuka (#1274) üzenetére


szabifotos
senior tag

Lehet, hogy nem is lett volna gáz, ha abból beleteszem az egész tablettát, ezen már én is gondolkoztam. Dehát akkor meg rossz a leírás, ami a hátulján van. :D

(#1278) Zsadi válasza spiky03 (#1252) üzenetére


Zsadi
őstag

Sziasztok!
spiky03:
Én is a szétszedés fázisában vagyok, és nálam is eléggé rá van ragadva a vázra.
Neked hogy ment a szétszedés?

(#1279) spiky03 válasza Zsadi (#1278) üzenetére


spiky03
veterán

Sehogy :D
Úgy maradt, összetekertem a ponyvaval és letakartam őket télire.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1280) Zsadi válasza spiky03 (#1279) üzenetére


Zsadi
őstag

Ez is megoldás. :D
Amúgy próbáltad leszedni? Vagy csak feltekerted?

(#1281) spiky03 válasza Zsadi (#1280) üzenetére


spiky03
veterán

A kis reszeket azokat letudtuk szedni, viszont a 4 méteres részt azt nem.
Már tavaly is így volt a szomszédnak. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1282) Zsadi válasza spiky03 (#1281) üzenetére


Zsadi
őstag

Most olvasgatom a "szakirodalmat" :) hogy valaki fakanállal fejtette le, centiről centire. :D

(#1283) spiky03 válasza Zsadi (#1282) üzenetére


spiky03
veterán

Próbáltuk mi is de nem nagyon akarta engedni magát :DDD igy idén is fenn maradt.
Elvittem a két ház közé, le van takarva ponyvaval, és ennyi.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1284) FőDudu válasza spiky03 (#1283) üzenetére


FőDudu
addikt

Ma bontottuk le a medencet, siman lejott minden rudrol.
2 vegen az ujjammal benyulva hallhato ahogy lecuppan a femrol a muanyag, utana mar kicsuszik.

Amugy szetszedni nem az a szokasos 20 perc ahogy osszerakni. Volt vagy 6 ora mire kipucoltuk, kiszaritottuk, behintoporoztuk, stb. Mar a padlason van.

Meg jo, hogy felforditottam a szetszedett letrat, mert valami rozsdas le csorgott ki belole.
Viszont az nem volt jo otlet, hogy az utobbi masfel hetben nem tettunk mar bele se klort se mast es a szivattyut se jarattuk. Kiengedtuk a vizet a szomszed kertjebe, nem akrtuk kipusztitani a novenyeit. (mivel a vizet ontozocsaprol vettuk igy nem volt pofam csaornaba engedni). Vegere bezoldult, aztan a homokszurot szetkapva is rohadt budos volt - kb ammonia szag. Ki is ontottem a homokot, az fogyoeszkoz.

Jovore ugyanez a szett varja a szezont, lehet szerzek a homokszurobe UV-C lampat, annak ott az ablak ahova be kell csavarni. Hatha igy telen lemegy az ara. Bar a Covid miatt lehet nem megy le.

Vegyszerek tekinteteben maradunk a bevalt kombi tablettanal. Meg a 7,5 kilos pH- es neha egy kis 20 grammos gyorsklor. Mas nem kell.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#1285) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok,sobonto helyettesíti a kombi tablettás fertőtlenítést?

(#1286) FőDudu válasza salieri. (#1285) üzenetére


FőDudu
addikt

En eppen az UV lampas fertotlenitesen gondolkozok.
A homokszuromben ott az UV lampaknak (2db) a csatlakozasi helye. Az lehet nem lenne butasag.

13m3 vizhez (8m3/h szivattyuval) mekkora teljesitmenyu uv lampa kellhet?

FőDudu

(#1287) Attix70


Attix70
aktív tag

Nem pörög a topik :U

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#1288) ANDROID??? válasza Attix70 (#1287) üzenetére


ANDROID???
addikt

Majd Decemberben :D

(#1289) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Jövőre fix állandó helyre tervezem a medencét. Térkő, beton minden szóbajött de azt keménynek találom. Hallottam XPS lapokra helyezést is de azt nem tudom mi van alatta. Homok?
Köszi!

(#1290) FőDudu válasza GoZoL (#1289) üzenetére


FőDudu
addikt

Xps lapbol csak a 300as verzio a jo, a tobbi tul puha es benyomodik.

Ala mehet homok. De a tetejere kell a talaj takaro.

Es en lefurtam 200mm hosszu csvarokkal, hogy ne mozduljanak el.

FőDudu

(#1291) LanyUs


LanyUs
senior tag

1 éves és 3 éves gyermekeknek 0-tól 30 cm-ig „mélyülő” medencét szeretnék. Arra gondoltam, hogy enyhén lejtős terepen egy felfújható karimájú medencét fújnék fel. Toldóval pedig meg kellene oldani a keringtetést. Mit szóltok hozzá? Próbálta esetleg valaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.