Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121) batman. válasza Chal (#116) üzenetére


batman.
senior tag

Az első link az számomra hasznos lehet, más ügyből kifolyólag, köszi!
Skimmer az megy kisebb teljesítményű szivattyúval is, csak lassabban, arra kell figyelni, hogy a befúvó az forgassa a felszínt.
Az átforgatás/szűrés, az nem egy kőbevésett infó. Emlékeim szerint nekem anno azt tanácsolták, sima nyári nap ha nem fürdik benne senki minimum 1* át kell fordulnia a víznek, a te esetedben ez 4 óra, kánikulában minimum 2*, ha rendeltetésszerűen fürdésre van használva akkor ezt duplázni kell. De Magga megoldása is jó.
Ez csak egy irányelv, mindenki kitapasztalja és ettől lényegesen eltérő megoldások is jók lehetnek.
Nekem egy 20m3 –es fémpalástos medim van amit reggeltől estig telibe süt a nap, 30 Kg töltőtömegű homokszűrővel és 10m3/h a szivattyúm. Nyári időszakban mindennap minimum 1* átszűröm/forgatom, ha reggeltől estig esik az eső, akkor elbliccelem, de ha lehet nem hagyom el, ez egy 2 órás program.
Jelenleg a kánikulára való tekintettel reggel ha felkelek indítom, két beszívási pont van, általában nyitva a skimmer és a medencetest fele is. Ha használjuk leállítom, ha nincs benne senki indítom, éjszaka nem megy. Szerintem jelenleg naponta 8 órát megy a szűrő 3-4 megszakítással.
Olyan nálunk nincs, hogy senki nincs itthon, és ha jó idő van tuti használja valaki, tehát manuális a szűrés/forgatás. Most elég határeset a víz, dupláját használom a kombi tablettának, és nem kristálytiszta, de egy hűvösebb nap alatt teljesen rendbe tudnám tenni. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.