Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Meddig is bírja egy dvd író? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok!
Kerestem de nem találtam ilyen topicot. Amennyiben valaki mégis akkor bocs.
Lenne egy kérdésem: meddig is bírja egy dvd író?
Nekem egy plextor px-708a van s kiváncsi lennék, hogy hány lemezre vannak ezek kalibrálva. Persze más írók adatai is érdekelnek, hogyha ezek egyeltalán ezekben különböznek. :F

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#2) Flashy válasza _Hunter_ (#1) üzenetére


Flashy
veterán

régen mintha olyat hallottam volna valamelyik CD íróról hogy 1000 írás.

(#3) Zoli bácsi válasza _Hunter_ (#1) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Haver pioneer 105-ös írója másfél éves, szerintem több mint ezer dvd-t írt vele. És kb. ugyannennyi cd-t is. Semmi baja, tökéletesen ír. Az én első cd-íróm, egy philips is (4x) még mindig működik, igaz kicsit finnyás a lemezekre. Szerintem elég sokáig bírják ezek az írók. Nekem is mondták, hogy cd-t ne a dvd íróval írjak, mert előbb tönkremegy.

(#4) divot


divot
veterán

Csak hogy rontsam a statisztikát: az LG combo nálam már az első lemezt elrontotta, és még azután is sok-sok keserűséget szerzett mindaddig, amíg egy közeli villámcsapás belé nem folytotta az épp firsítés alatt álló firmware-t. :DDD

(#5) bLaCkDoGoNe válasza _Hunter_ (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem nem olyan rég elérhető a dolog viszonylag széles rétegek számára, úgyhogy valószínűleg még nem nagyon fog tudni senki ilyet mondani neked. SZVSZ kevés erről még a tapasztalat.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Hát igen. Én is így halottam hogy olyan 1000 dbot tudnak. Cd-t nem írok vele arra ott a cd-író.
És mondjuk mi van akkor, hogy ha megírtam 1000 dvd s kész elszálll a fej. Ez garanciális dolog? Júniusban vettem az írot 2 év gar, szóval valszeg elérem a határt 2 éven belül.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#7) _Hunter_ válasza bLaCkDoGoNe (#5) üzenetére


_Hunter_
őstag

Hát igen. Nincsenek sokan akik már 1000 dvdt megírtak.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#8) khalox válasza _Hunter_ (#6) üzenetére


khalox
őstag

Nekem az 1000 DVD iszonyat soknak tűnik, hacsak nem nagyüzemben csinálja valaki... én egy év alatt jó, ha 50 DVD lemezt megírok és akkor lehet sokat mondtam. (Igaz, mivel kétszer nem nagyon nézek meg egy filmet (pár kivétel azért van), ezért az eleve kiesik a szórásból.)

[Szerkesztve]

(#9) _Hunter_ válasza khalox (#8) üzenetére


_Hunter_
őstag

Szó sincs nagyüzemről. Csak sok ismerősőm van, akiknek kéne biztonsági másolat a lemezekről s ezért lennék kiváncsi erre.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#10) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Hát aki ezresével írja a DVD-ket annak legyen már pénze egy új íróra :)

Hogy érdemi rész is legyen: 4X CD-íróból volt ami simán bírt ennél többet. Pl: a népszuper 4X Matsushita Panasonic.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#11) khalox válasza _Hunter_ (#9) üzenetére


khalox
őstag

Amúgy szerintem ha megnyiffan a garancia időn belül, akkor az igenis csereköteles...

(#12) _Hunter_ válasza Warlock_42 (#10) üzenetére


_Hunter_
őstag

Jogos!

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#13) Flashy


Flashy
veterán

jó az 1000-t ne úgy gondoljátok már hogy 1000 után füstöl és felrobban és kész :) gondolom úgy értik, hogy az írók bizonyos nagy százalékának 1000 írást nagyon nagy valószínűséggel hibamentesen teljesíteniük kell. lehet hogy a gyengébbek 1500-at, a jobbak több ezret is megírnak még.
régen ilyen ''szabályt'' is betartottunk, hogy CD íróval lehetőleg ne olvassunk, mert az összevissza minőségű vagy épp karcos írott CDk nagyon igénybeveszik a mechanikát és hamar elkopik. én mindig így használtam, persze ha van valami CD amit az olvasó nem akar, az író meg olvassa, akkor muszáj, de ha csak lehet, az olvasás maradjon az olvasó feladata. persze, olcsóak a CD írók, ha elromolna, de ha csak 1 hónap múlva veszem észre hogy olvashatatlan lett egy fontos felírt anyag,...

(#14) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Van amelyik író már 50 lemeztől megfekszik, valamelyikkel lazán megírsz 1000-t is.
Nem mindegy hányszoros sebességgel írsz, és milyen alapanyagra, mert a lézer képes ''elfáradni''. Minél nagyobb energiával írod a lemezeket (minél nagyobb sebességgel) anál hamarabb.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) _Hunter_ válasza L3zl13 (#14) üzenetére


_Hunter_
őstag

Lehet benne valami, hisz a jobban dolgozik.
De ha el is fárad a gari időn belül akkor kicserélik igaz. Vagy a boltban azt mondják, hogy mivel ennyi meg ennyi lemezt megírtál ezért nem. Egyeltalán meg lehet tudni, hogy mennyi lemezt írtál vele, mármint a boltban meg tudják ezt nézni valahogy. Szerintem nem. Vagy mégis?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#16) khalox válasza _Hunter_ (#15) üzenetére


khalox
őstag

Nyomtatóknál van ilyen, azt tudom - de optikai tárolónál még nem hallottam róla.

(#17) _Hunter_ válasza khalox (#16) üzenetére


_Hunter_
őstag

Nyomtatóknál? Hű és én is megtudom nézni, vagy kell valami progi hozzá?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#18) joey7


joey7
őstag

Nekem 1 éve van LG4040B. kb. 2000 lemezt írtam vele,és eddig még semmi baja nincs,tökéletesen pörköli a cuccokat. :DD
Viszont gondolkodom,hogy eladjam-e mielőtt megfekszik... ;]

(#19) divot válasza joey7 (#18) üzenetére


divot
veterán

Hat dvd lemezt írsz naponta :F

(#20) khalox válasza _Hunter_ (#17) üzenetére


khalox
őstag

Ha program kell hozzá, akkor te is meg tudnád nézni... de igazából nem tudom, mi kell hozzá - gyanítom, hogy ha simán szoftveresen megoldható, akkor arról valahol már csak hallottam volna... :F

(#21) _Hunter_ válasza joey7 (#18) üzenetére


_Hunter_
őstag

Nem semmi mennyiség.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#22) Conki


Conki
tag

Az az 1000 DVD az nagyn sok.
Az év 365 napjában ha minden egyes nap írsz egy DVD-t, beleértve a hétvégéket, szüneteket, ünnepnapokat, mindent, az még mindig csak 365 lemez évente! Hogy másfél év alatt megírj ennyit, minden egyes nap kell vagy 2 db-ot égetned.
Ez nagyon sok hosszútávon :(

[Szerkesztve]

(#23) _Hunter_ válasza Conki (#22) üzenetére


_Hunter_
őstag

Hát ha úgy veszem, hogy a következő két hónapban hoznak 300 lemezt, akkor ez a statisztika megbukik.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#24) khalox válasza Conki (#22) üzenetére


khalox
őstag

Valóban az, sokan hajlamosak túlbecsülni a megírt mennyiségeket - én egyszer elkezdtem vezetni egy log fájlt, amibe belekerült minden egyes felírt CD összes fontosabb tulajdonsága (mikor, minek/kinek, mennyi adatot, miért). Intenzív használat mellett 10 hónap alatt 145 lemezig jutottam (aztán vettem DVD írót).

(#25) khalox válasza _Hunter_ (#23) üzenetére


khalox
őstag

Az már nagyüzem :)

(#26) erdoke válasza _Hunter_ (#6) üzenetére


erdoke
titán

Ha két év garos, akkor nem kell aggódni. Két év múlva egy 16X +- és 4X DL írót 1x ezer Ft -ért lehet majd venni.

A legjobb aláírás a héten

(#27) _Hunter_ válasza erdoke (#26) üzenetére


_Hunter_
őstag

Lol.
Amugy megkaptam a tdk alapanyagú lemezeket, s ahogy írtad azt írja ki hogy fornex101 ami akkor tdk, igaz? Amugy az én írom nem szereti.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#28) Rebirth


Rebirth
tag

Havernak most feküdt meg az NEC ND2500-a! Kb 4-500 lemezt írhatott vele, most pedig írás közben elszáll ezzel a hibával: lézer kalibrációs hiba...

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#29) L3zl13 válasza Rebirth (#28) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez a tipikus elfáradási hibajelenség. Próbálja meg esetleg kissebb sebességen. Néha úgy még müxik egy ideig.
De ha szerencséje van, akkor csak a lencse poros.

Aki hülye, haljon meg!

(#30) _Hunter_ válasza Rebirth (#28) üzenetére


_Hunter_
őstag

Garija van rá. Mert ha igen kiváncsi lennék, hogy kicserélik e neki.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#31) Sutter_Cane válasza _Hunter_ (#30) üzenetére


Sutter_Cane
tag

a 104-es pio-val kb 800-900 lemezt írtam 2002 októbere óta és tökéletesen bírja még a strapát..

(#32) _Hunter_ válasza Sutter_Cane (#31) üzenetére


_Hunter_
őstag

Biztató. Akkor kb két év alatt 800-900 lemez?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#33) erdoke válasza _Hunter_ (#27) üzenetére


erdoke
titán

Nem TDK. A TDK 4X -R az vagy saját gyártmány (TDK), vagy ha nem bírják kapacitással, akkor a Taiyo Yudentől veszik (TY).

A legjobb aláírás a héten

(#34) _Hunter_ válasza erdoke (#33) üzenetére


_Hunter_
őstag

Nekem végülis mindegy. Maradok a riteknél. Abban még nem csalódtam.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#35) Rebirth válasza L3zl13 (#29) üzenetére


Rebirth
tag

Még ezt megpróbáljuk! Köszi a jótanácsot!

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#36) Rebirth válasza _Hunter_ (#30) üzenetére


Rebirth
tag

Van még rá gari! Megpróbáljuk érvényesíteni, majd leírom, hogy mire jutottunk! :F

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#37) _Hunter_ válasza Rebirth (#36) üzenetére


_Hunter_
őstag

Okay! Thx.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#38) joey7 válasza divot (#19) üzenetére


joey7
őstag

változó, mikor mennyit ''kell''... :P

(#39) spyki


spyki
tag

''lézer kalibrációs hiba...'' Kicsit off de 1 havernak éppen ezt csinálja a Pioneer 107D írója.Összesen ha megírt vele 5-6 db dvd-t. Ja, és ráadásul ez a második író,mert már 1-et kicseréltek. :O Ez is megy majd vissza a boltba...

Nekem viszont az LG 4081b íróm hibátlanul megy kb. 800 lemezt írtam meg vele eddig 7 hónap alatt.

(#40) I_Am válasza spyki (#39) üzenetére


I_Am
veterán

Ilyet nekem is lejátszott már mindegyik íróm, mikor selejtes alapanyag került bele.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#41) PPeter válasza spyki (#39) üzenetére


PPeter
addikt

Ez állatira lehet ám rendszerprobléma miatt is, ATA driver, sőt még egy bekapcsolt másolásvédelmi emulációval háttében futó Daemon Tools vagy Alcohol is tud ilyet csinálni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#42) spyki válasza PPeter (#41) üzenetére


spyki
tag

Igazotok van,lehet lemez gond is,meg lehet driver stb. is, de amit kicseréltek azt tesztelték a boltban is és ott sem működött.
Lemezt 1 csomót kipróbáltam amikor átmenten (Verbatim, Tdk, Princo) Egyiket sem lehetett megírni, pedig próbáltam 1,2,2.4,4x sebességen is. Ja, és természetesen a lemezeket az én íróm utána gond nélkül megírta!Szóval nem tudom, hogy mi lehet...

(#43) spyki válasza PPeter (#41) üzenetére


spyki
tag

Ja, és tök alapra van feltelepítve a gépe sem Alkohol, sem Daemon nincs rajta. Winxp, Sp1 és 1-2 játék.

(#44) köldökszösz


köldökszösz
csendes tag

Egy újra írható lemezt hányszor lehet újra írni?

Sárga havat ne egyél! (örök jótanács)

(#45) PPeter válasza köldökszösz (#44) üzenetére


PPeter
addikt

A gyártók szerint akár ezerszer is, ami laboratóriumi körülmények között akár igaz is lehet, de a mindennapi életben aktívan használt RW lemezek esetén erősen kétséges. Ha tuti újraírható lemezt szeretnél, akkor a DVD-RAM a nyerő, a legnagyobb adatbiztonságú a jelenleg elérhető kommersz optikai adattároló technológiák közül, viszont nem túl széles körben támogatott az olvasása...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#46) slajos válasza Rebirth (#28) üzenetére


slajos
csendes tag

Néha nálam is előfordúlt ez a kalibrációs hiba. Volt olyan lemez, amit háromszor toltam vissza. Természetesen hibátlanul megírta.
(A drive /nekem Sony/ az írás elején megvizsgálja a lemez minőségét, ekkor fordúlt elő ilyen hiba.)
Volt olyan eset is, hogy 4x volt megadva, de az író felülbírált, és 2x sebességgel írta meg a lemezt. Előfordúlt, de nem egyre sűrűbben, hanem lemezfajták szerint különböző gyakorisággal.
Ez a tapasztalataim alapján nem az író, hanem a lemez minőségének hibája.
Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Meddig is bírja egy dvd író? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.