Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor winxp raw (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) nnyiri


nnyiri
csendes tag

Sziasztok!
Valami programot tettem fel, amikor újraindult a rendszer, és a 80Gigás Maxtornak arra a partíciójára, amire installtam a cuccost, eltűnt a partívió.Fájlrendszer RAW lett helyette, és nem tudok vele semmit sem kezdeni.
Nem tudja valaki, mi lehet a probléma?

(#2) codec válasza nnyiri (#1) üzenetére


codec
senior tag

Volt fennt vírusírtód?
Ha valami jó kis vírus hozzápiszkál a MBR-hoz akkor szokott ilyesmi történni.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#3) nnyiri válasza codec (#2) üzenetére


nnyiri
csendes tag

Nem, semmi.
Nincs internetkapcsolat, friss xp, csak úgy elszállt.

(#4) PuFFoK


PuFFoK
tag

A fene tudja mi lehet, de probáld meg babrálni a partition magiccel, ha van :) rajtam egyszer segitett. :)

vagy fdisk /mbr, ha nem tud bootolni, csak kell hozzá boot floppy

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#5) codec válasza nnyiri (#3) üzenetére


codec
senior tag

Ilyen hibát én csak vírusnál, valamint hibás particionálásnál láttam.
Mindkettő a MBR-on változtatott.
Nem volt korábban semmi probléma a vinyóval?
Furcsa hangok, lassú betöltés vagy ilyesmi?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#6) beeboy


beeboy
addikt

mi ez a RAW?
bocsi ha láma, de még nem hallottam, vagy nem ugrik be

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#7) nnyiri válasza beeboy (#6) üzenetére


nnyiri
csendes tag

A bootolás után lett ntfsből raw.Nem tudom hogy mi ez,a PQ Magic ?m?-nek látja.
Le tudom újra formázni vele, de ezt menet közbeni elszállást most csinálta másodjára.
Van hozzá agy Philips Combo, és feltűnően lassan másol róla.Lehet hogy ezzel van a gond?
Mert egyszer akkor szállt el, amikor installáltam róla valamit, most pedig másoltam róla, miközben elszállt.

(#8) codec válasza beeboy (#6) üzenetére


codec
senior tag

Raw = karakteres filerendszer.
A novel, unix op használta vagy használja ezt így hírtelen nemtom..

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#9) codec válasza nnyiri (#7) üzenetére


codec
senior tag

Partíciók között is lassú a másolás?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#10) beeboy válasza nnyiri (#7) üzenetére


beeboy
addikt

esetleg nem RAV?

''/RAV The /RAV parameter tells PartitionMagic to read and verify all disk writes. This may take a long time, but it assures that the operation outcome is accurate.''

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#11) Sipi válasza beeboy (#10) üzenetére


Sipi
addikt

A RAW ''filerendszer'' valójában nem is filerendszer. Ez olyan hozzáférés a lemezhez, illetve annak szektoraihoz, amikor nem használod a partíció filerendszer-típusát. Pl. ha NTFS van rajta, akkor a szoftver tudja, hogy először meg kell nézni az első leíró blokkot, abból kiszámolja, hogy hol kezdődik a file, stb.

RAW esetén közvetlenül a szektorokat címzed, ami gyorsabb is lehet. Pl. Oracle esetében jobb oprendszerek alatt választható, hogy filesystem vagy raw-elérést akarsz-e. RAW esetén nem kell tökölnie a file-ok megnyitásának hosszadalmas vacakolásával, egyszerűen írni kezdi a file első szektorát (amit ő magának tárol, hogy hol kezdődik). Ilyen esetben tehát a szoftver kezeli a filerendszer leírását.

Ha RAW-ba áll át a partíció, esetleg meg lehet próbálni a partíció típusát visszatenni arra, ami volt. Talán a PQ is megcsinálja, ha nem, egy Linuxos boot után az abban lévő fdisk tutira megcsinálja.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#12) beeboy válasza Sipi (#11) üzenetére


beeboy
addikt

köszi, ez korrekt volt

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#13) Sipi válasza beeboy (#12) üzenetére


Sipi
addikt

Szívesen. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#14) intelfan válasza nnyiri (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Nem 8mb cahce-es a vinyó véletlenül?

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#15) User64476


User64476
őstag

Ha csak a partíció típusát akarod megváltoztatni, simán ''átkapcsolni'' RAWról NFTSre, akkor ajánlom a Ranish Partiton Managert. Egyszerű, okos, ingyenes, DOSos progi. Keress rá guglin!

[Szerkesztve]

(#16) nnyiri válasza User64476 (#15) üzenetére


nnyiri
csendes tag

Köszi a segítséget, megnézem majd a progikat.
De azt tudja valaki, hogy miért indítja magát újra és miért lesz utána ntfsből raw?

(#17) Uher


Uher
aktív tag

Nekem is van ilyen gondom, csak Samsung winyóval és szintén XP. Nálam 60giga egyben van, rajta ugye az XP. Ha winyót berakom egy másik gépbe slaveként akkor nem engedi megnézni a tartalmát. Commander azt írja hogy nincs ilyen meghajtó, meghajtó tulajdonságainál pedig hogy a használt valamint lefoglalt terület nulla.

(#18) intelfan válasza nnyiri (#16) üzenetére


intelfan
aktív tag

Kérdeztem tőled hogy nem 8MB cache-es vinyót használsz-e csak nem válaszoltál.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#19) nnyiri válasza intelfan (#18) üzenetére


nnyiri
csendes tag

Nem sima 2Mb.

(#20) petike


petike
csendes tag

Én vinyóhibára gyanakodnék. Hasonló hibával én is szívtam. Töltsd le a Maxtor oldaláról (www.maxtor.com) a Powermax nevű progit és teszteld vele végig a vinyót! Mind1ik tesztet futtasd le, a ''Burn In''-t is!!!

Ha hibát talál, akkor ellenőrizd le a Maxtor lapján a vinyó garanciális állapotát ;)

(#21) klewy


klewy
aktív tag

Hali.
Én akkor láttam ilyen RAW hülyeséget,amikor elvittem a winyómat haverhez,másolgattunk kb 10 cd-nyi anyagot az egyik partíciómra ami természetesen NEM a rendszer partíció.
Mikor hazaértem és bekapcsoltam a gépet,a winfos simán bejött minden hibaüzenet nélkül,az átmásolt file-ok nem voltak sehol.
Kerestem rejtett file-okban,de nem voltak.Sem a Norton Protect cuccai közt.A helyet sem foglalta semmi, ugyanannyi volt mint a másolás elött.
Gép reboot,
majd a winfos alapból konzisztencia vizsgálatot akart tartani.
Nem hagytam,bejött a win a partíciómra kiírta hogy RAW,rá sem tudtam ''lépni''.
Gép reboot,win bejön,konzisztencia vizsgálat lemegy,eredménye:OTT VOLT AZ ÖSSZES CUCC (10 cd),DE AZ A GYÖKÉR WIN HIBÁS INDEXELÉSRE HIVATKOZVA KITÖRÖLTE AZ ÖSSZES CUCCOMAT amit a havertöl másoltam.
Addig hol voltak?
Mi ez a szar?
Már 4-szer csinálta ezt.
Minden beállítás frankó,mindent megnéztem.
Ha hozzám hoznak winyót,azzal nincs semmi gond,arra-arról másolhatok orrba-szájba-semmi gond.
Szerintetek mi ez?
Bocs hogy ilyen hosszúra sikerült.

music4ever

(#22) klewy


klewy
aktív tag

Senki?

music4ever

(#23) klewy


klewy
aktív tag

UP! :)

music4ever

(#24) Fatal Error


Fatal Error
csendes tag

Csá!

Az eredeti RAW problámához:

Nekem ugyan ez jött elő egy 120Gb-os 7200rpm-es, 8Mb-os Maxtorral. Sajnos tuti, hogy hardware hiba. :( Nyugodtan viheted a szervízbe/boltba vissza.
Nekem már második bootolásnál jelentkezett ez a probléma miután felraktam az XP-t.
Minden friss driver van fent, WinXP SP1-es telepítő lemez, szóval szoftverhiba kizárva.
Maxtor suxx. :((

ma reggel arra ébredtem, hogy nem alszom

(#25) Skeepy


Skeepy
csendes tag

Sziasztok nekem is a problemam hogy egyszeruen nem latom az adatokat a vinyomon! MA reggel bekapcsoltam a gepet es azutan latom hogy az egyik vinyon nem latom az adatokat:) A particiokat lattja az Xp csak az a gaz vele hogy ntfs helyett RAW kent latja es az pedig kozutdott hogy az xp ezt nem ismeri! irtatok egy progit aminek a neve: Ranish Partition Manager ezzel annyi a gondom hogy egyszeruen nem tudom hasznalni!:(((( léehet hogy rossz verziot szedtem le es az a gaz de mar ezt sem tudom! Raadasul azon a vinyon nagyonm fontos adatok voltak es nagyon szeretnem visszakapni azaokat (meg annyi hogy ez a vinyo raiden mukodott de nem hasznaltam a tombot csaka ket maxtor vinyo sorba volt kotve a raiden)! Ha valaki tud segitsen plizzzzzzz nagyon megkoszonnem es tenyleg FONTOS LENNE koszonom mindenkinek!

(#26) sanyi150


sanyi150
tag

Az adatok visszaállítását segítheti az XP-s Security Console indítása.

A Telepítőcd-ről bootolva a Javítás-t(Repair angol) kell választani.

A Consolban lehet Chkdsk-t kiadni a lemezre.

És Létezik Fixmbr parancs is, amely a Boot-sectort teszi helyre elvileg.



Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor winxp raw (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.