Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor vs. seagate (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) realist


realist
őstag

melyik a jobb? mennyivel?

(#2) boygo válasza realist (#1) üzenetére


boygo
aktív tag

Western digital 7200 , 8mb cash.

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#3) Polesz válasza realist (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Ebből flame lesz, hitvita, anyukák emlegetése :DD:DD:DD

Az én véleményem szerint az egyik jobb mint a másik egy hajszállal :t

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) boygo válasza boygo (#2) üzenetére


boygo
aktív tag

cache :DD

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#5) bazs


bazs
aktív tag

Mivel a WD nem volt kérdés, Seagate, mert stabilabb és megbizhatóbb, még bad sectorral is elmegy csomó ideig, míg a Maxtor...hát, nem rossz ugyan, de a Barracuda jobb :)

Pont most fogyott el...

(#6) MaTT válasza realist (#1) üzenetére


MaTT
aktív tag

Amelyik olcsóbb és hosszabb garancia van rá.

Keep the rubber side down!!

(#7) Polesz válasza MaTT (#6) üzenetére


Polesz
addikt

Mind2 1 év gar, és kb egy árban vannak :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#8) Male válasza boygo (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Végül is a cash is passzol a WD-hez :) (az a legdrágább)

(#9) Male válasza realist (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Folyadékcsapágyas mindegyikből jó. Szerintem azt vedd, amelyik van a boltban.

(#10) telcom


telcom
tag

A pénztárcádtól függ. :t

telcom

(#11) MaTT válasza Polesz (#7) üzenetére


MaTT
aktív tag

Akkor mindkettő jobb mint az egyik és kevéssel :)

Keep the rubber side down!!

(#12) bitfarkas válasza realist (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nekem mindkettő van, egymás felett ülnek, nem útálják egymást, egyformán csendesek. DV online rögzítésre használom őket, a gyakorlatban nem érzek köztük külömbséget, (amitől persze még lehet köztük eltérés) a Sg egy éves lehet a Mx a fele.
Ha árban egyformák, dobj fel egy huszast a választáshoz! :))

(#13) realist


realist
őstag

120gb esetén a kettő közt van vagy 4e külömbség, 80gb esetén kb 1e a maxtor javára miért?

(#14) SPeti


SPeti
tag

Még 1 szavazat a Seagatere

(#15) realist


realist
őstag

megéri most 120gb-os maxtort venni vagy inkább egy 80gb-os seagate? kinek mi a véleménye?

(#16) Cane válasza realist (#15) üzenetére


Cane
őstag

Vegyed a nagyot.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#17) SPeti válasza realist (#15) üzenetére


SPeti
tag

Ha csak adattárolásra kell akkor mindenképpen a nagyobbat vedd.
Ha meg nem csak arra akkor én a seagatet venném, de ez csak az én egyéni véleményem.
A maxtorokrok egyenlőre még nem nagyon híresek arról hogy megbízhtóak lennének, bár az utóbbi időben egyre több a jó vélemény.
A seagate meg saját tapasztalat szerint az árkategóriájában nagyon jó.

(#18) realist válasza SPeti (#17) üzenetére


realist
őstag

egy seagatem már nekem is van tehát tudom, hogy nagyon jó!:) a rendszer tuti, hogy ezen marad továbbra is ''adat''tárolásra kell a másik mert a 20gigásomat már nagyon-nagyon kinőttem egy 120 viszont nagyon jól hangzik..., de a maxtor sötét ló számomra, tehát maxtorokkal kapcsolatban nem árt az info!

(#19) SPeti válasza realist (#18) üzenetére


SPeti
tag

A 120 giga szerintem is jól hangzik, de érdemes meggondolni jól mi áll mellette.
Szóval lehet hogy nem a maxtor lenne amit elsőnek megnéznék.
De ma még nem olyan olcsó a 120 giga, sokkal olcsóbb nála a 80 gigesz érdemesebb inkább azt megnézni sztem egy jobb márkából és esetleg kettőt venni belőle.

(#20) emstityu válasza realist (#1) üzenetére


emstityu
tag

És még egy szavazat a szígétre!Hogy mennyivel?Hát a maxtornál ami nekem volt kb sokkaljobb halkabb is meg gyorsabb is!

Én sevoltam.....csak valami mittudomén!

(#21) SPeti válasza emstityu (#20) üzenetére


SPeti
tag

Nagyjábol nekem is hasonló tapasztalatom volt a Maxtorokkal.

(#22) realist válasza SPeti (#19) üzenetére


realist
őstag

egy 80as barracudám már van ez tényleg jó, az ár a 80az seagate és 120as maxtor közt kb 7e...

(#23) realist


realist
őstag

van valakinek 120gbos seagete?

(#24) Obi-1


Obi-1
őstag

Még egy szavazat a Seagate-re! De nekem akkor is WD-m volt, van, lesz!

Only a Sith deals in absolutes.

(#25) robekri válasza realist (#1) üzenetére


robekri
addikt

Seagate (nekem is ez van)! Halk meg ilyenek(Ezért)

De kipróbálnám a WD 8Mb cache-el!!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#26) marki.


marki.
csendes tag

Sandra-ban mennyit produkál a Seagate 80 GB és mennyit a Maxtor 80 GB, ha valaki tesztelte már ?

(#27) twollah


twollah
nagyúr

Ezerszer letárgyalt ''Melyik a jobb HDD?'' téma.
Nem unalmas?

(#28) Polesz


Polesz
addikt

Idézet magamtól tegnapról: ''A maxtor kapja be!'' :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#29) madpayne


madpayne
csendes tag

Szerintem a Seagate Barracuda IV a király!

A tudás bűn, de én ártatlan vagyok!

(#30) Joz76


Joz76
tag

Érdekes ez a vita, senki sem tudja, hogy mit hasonlít mivel, és mégis mindenki állást foglal. Én elöbb megkédeztem volna a pontos tipust, hogy tudjam, pl. ford. szám., cache méret mekkora.

Joz

Joz

(#31) danteshell


danteshell
aktív tag

Kb. mennyiért lehet eladni egy seagate barracuda IV 40 Gb-os vinyót? természetesen garival, tesztelve. ??
ok: kicsi, kell egy 80 Gb-os ugyanilyen :)
eddig aki nálam járt az jó ideig kereste a ventik zajában a vinyót és értetlenül nézett, hogy mér nincs hangja :) Maxtorhoz szoktak :)

7447 óta folyamatosan...

(#32) napos2600 válasza danteshell (#31) üzenetére


napos2600
tag

ha acc hozza egy ide raid kartyat akkor megveszem mondjuk 5ezerer :))

viccet felreteve kb. 10-15e Ft

(#33) CsendPenge válasza danteshell (#31) üzenetére


CsendPenge
őstag

Most vettem egy zsír új Barracuda IV-est, 7200-es, 40 G, bruttó 20e. (nettó 16e) Szerintem használtan új, nettó ár-10%, vagyis 14e max. De miért nem tartod meg? Jó lesz pri. slave-nek :P

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#34) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Nos, holnap azt tudom megmondani, hogy a Seagate B.IV vagy egy 60GXP szériájú IBM a gyorsabb-e. Maxtorom nincs. (csak másnaposságom vazz, szerencséra az sem nagyon)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#35) neduddki válasza CsendPenge (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A 120gxp 120gb anyazza mind a barIV 80gb es maxtore 740dx 120gb-osat lagalabbis az en kis gepecskemben!
Nalaf meg mixik a 60-as szeria! nagy makos ember vala Te! de ugye nme aznon tartod a lenyeges infokat?:-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

De nem valaszoltam az alapveto kerdesre!
BarracudaIV-es!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#37) Mejci


Mejci
csendes tag

Hi !

Volt MAXTOR 7200-em jó volt gyors volt de Seagate Barracuda IV -et meg se közeliti most egy ilyet használok (Seagate Barracuda IV 7200RPM 80GB).
A napokban próbáltam a Seagate Barracuda V-t ez még jobb !! gyorsabb !!
pl: Norotn Ghost vinyó másolás Maxtor 7200 -> Maxtor 7200 1100Mb/min
Norotn Ghost vinyó másolás Seag.IV 7200 -> Seag.IV 7200 1400Mb/min

:DD

C2D 4300@3Ghz,CNPS9500LED; GA-965DS3 r3.3,2x1GB DDR2-800@835; ATIX800GTO2; TTShark Ház, SB A4 stb ... egér 220V tápkábel ...

(#38) Kriza


Kriza
őstag

Én nekem most bad sectorosodik a MAXTOR Diamond max+9 80GB-m (kb összesen fél napnyi használat után - egyébként 3 hete vetten :(((

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#39) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Seagate!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#40) Panther válasza danteshell (#31) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Még nem biztos, de talán tudok valakit akinek kéne az a 40 GB-os Barracuda IV :) Tényleg el akarod adni? 13e?
(Holnapra kiderül kell-e neki.)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#41) Panther válasza Panther (#40) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Na?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#42) Panther válasza Panther (#40) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Eldöntötte, sajnos nincs rá pénze. :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#43) td


td
senior tag

Hali!

Nekem Seagate 7200-es 60 GB van (ST360021A, ha minden igaz). Semmi hangja nincs, bár a Win2000 néha megkerregteti rendesen :( Nem tudom, mit sz*rozik vele, talán az XP kíméletesebb lenne. A Linuxnál nem tapasztaltam ilyet.

Egyébként azért vettem Seagate-et, mert a régi 540MB-osom (ST3660, valami Medalist széria) mind a mai napig működik. Rendszeresen használatban volt, és még csak bad sectorra utaló jelet sem találtam rajta! Szerintem ezt hívják megbízhatóságnak.

A Maxtorról baráti körből hallottam egy-két rossz dolgot.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#44) Kriza


Kriza
őstag

Na kész! Visszavittem gariba a MAXTOR DIAMOND MAX+9-et (80GB). A 8kb bad sectorból a végén 448MB (!) lett a vinyó elején.
A szervizben ennyit mondott a srác: ''Maxtor? Miért nem vettél Seagate-et?'' Az eladó ennyit tett a témához: ''Nem jött be a Maxtor? A Seagate-tel biztosan nem lesz baj.''
Én eldöntöttem: hallgatok rájuk! :((

SEAGATE !!!

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#45) footy


footy
addikt

Én kibővíteném a témát két versenyzővel IBM és WD. Főként az érdekelne melyik a megbízhatóbb hosszú távon(A 4 közül).

(#46) proximus


proximus
senior tag

Hát most már nagyon esz a fene hogy vajon milyen is lehet egy bar IV -es (V -ös) Seagate :)

(#47) Breki


Breki
veterán

Bocsi ha kicsit off csak érdekelne egy 120-ast mennyi deig tart kb töredezettségmentesíteni? :_)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#48) xuldar válasza Breki (#47) üzenetére


xuldar
őstag

Az attól függ, hogy a windows beépített szaharával próbálod, vagy valódi töredezettségmentesítővel, mint pl a Norton Speeddisk. Utóbbival kb a tizede.
Egyébként nagyban függ a töredezettség mértékétől.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#49) heckler válasza proximus (#46) üzenetére


heckler
csendes tag

A minap vett az ocsem a gepebe egy 60Gigas Barracuda V -ot, es az en quantum lct10 tiz gigasomhoz kepest eg es fold, tesztek nelkul relative kb haromszor gyorsabbnak erzem a tolteseket, stb. Hangja szinte alig, bar a seeknek van valami hallaskuszob kornyeki zizegese, dehat ez senkitse. Mire vagy kivancsi meg ? Ha tehetnem ebben a pillanatban kicserelnem a kis lct-m arra a kis edesre.

(#50) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

A Seagate Barracuda IV 80GB és az IBM 120GXP 80GB a legmegbízhatóbb lejobb ár-telj. arányú vinyók közé tartozik.
A hiedelmekkel ellentétben az IBM 120GXP meghibásodási aránya a legalacsonyabb a ma kapható vinyók között, ebben a tekintetben még a Seagate-nél is jobb.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor vs. seagate (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.