Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) krokk


krokk
senior tag

Üdv
segítség kellene.
Maxtor 80gb os vinyó...
Tegnap filmet néztem egyszer csak lefagy az xp(csak megálla kép és semmire nem reagál, no kék ablak) és resetel.
majd kapok egy aranyos read errort:)
felismerte a vinyót csak bootolni nem tudott róla.
másik vinyóra felraktam az xpt(az installnál azt mutatta hogy nincs particionálva a vincseszter amin a régi rendszer volt és hogy teljesen szabad) és igy elinditottam a gépet.
láttam az elszállt vinyót, másolni is lehettett róla 20-30kb/sec:) 1-2 szövegfájlt le tudtam menteni:D
de az adatok csak féligmeddig voltak meg bár azt vártam hogy semmi nem lesz.
szóval letöröltem a particiót.
Kérdés hogy mit tegyek vele újra particionáljam és használjam vagy garnciásan vissza? Esetleg milyen tesztelő progit futtassak le rajta hogy ez eldönthető legyen? Kössz a segítséget előre is.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#2) vtechun


vtechun
veterán

probald meg partition magickell buheralni, vagy én régebben egy linux boot cd-vel a badblocks nevű paranccsal meghajtottam és helyrerakta a samsung winyomat, csak azt nem tudom, hogy megmaradtak-e az adatok vagy sem.... nem emléxem... de helyrerakta...

(#3) Dilikutya válasza vtechun (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

már törölte a particiót, szal azoknak már lőttek
amúgy természetesen particionálja újra, és ha nem működik, akkor vigye vissza

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) krokk


krokk
senior tag

legfuttattam a maxtor tesztprogiját.
azonnali cserét mond:)
kaptam egy aranyos hibakódot és ennyi végülis.
a vinyó hibázik cserélje ki címszó....
asszem ennek annyi:)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#5) devast válasza krokk (#1) üzenetére


devast
addikt

Nekem detto ugyanez tortent ma... csak eppen linux szerverem rendszervinyoja volt... particionalni nem igazan lehet, mivel a particios tablat se lehet belole kiolvasni mar...

(#6) mr_ricsi válasza krokk (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Már volt a praxisomban olyan eset, amikor a powermax vinyócserét javasolt, aztán a memóriacsere megoldotta a hibát. :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) krokk válasza mr_ricsi (#6) üzenetére


krokk
senior tag

ugyis most veszek uj procit alaplapot meg memót akkor utána kiderül:)
meg nyomok rá egy low formatot aztán meglássuk:)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#8) krokk


krokk
senior tag

nah most elővettem a vinyót újra:) épp fut rajta a low format szerintetek elég lesz neki ennyi?:)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#9) Gwent válasza krokk (#8) üzenetére


Gwent
csendes tag

Hali!
A problémám nekem is hasonló csak éppen egy 160 gb-os S-ATA Samsung vinyóval.Nekem úgy döntött, hogy nem hajlandó betölteni a rendszert . Úgyhogy újraformat stb. A végerdményre kíváncsi leszek.

(#10) krokk válasza Gwent (#9) üzenetére


krokk
senior tag

az eredmény: tönkrement tutira:)
még mindig hibakódot kapok nem hansznált a format...
az fdisk kiakad ha particionálni akarom
0-1% között ugrál oda vissza..

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.