Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gáspi


Gáspi
csendes tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy kaptam egy használt Maxtor 80 gigás vinyót, de csak 4-5 mega/seccel tudja olvasni és írni a gépem. A SMART nem jelez problémát, BIOS is, Everest is UDMA-6-osként látja, szóval nemtom mi baja lehet. Vagy csak egyszerűen szar? Lehet...

Üdv.

Gáspi

(#2) Hequila válasza Gáspi (#1) üzenetére


Hequila
őstag

Volt már néhány téma a lassú Maxtorokról...
[link]
Próbáld ki másik gépben is. Rengeteg oka lehet a lassulásnak.

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3) Gáspi válasza Hequila (#2) üzenetére


Gáspi
csendes tag

Ez a windows hülye, SP2 minden, frissítve állandóan, nézem eszközkezelőt, UDMA-6, fasza. Megnézem az elsődleges IDE csatornát is az eszközkezelőben, ott meg már csak PIO mód, hogy tudom átállítani, mert sehol se találok ilyen beállítást.

Üdv.

Gáspi

(#4) Bonus Frag


Bonus Frag
csendes tag

Az is lehet hogy nem kap megfelelő naftát a tápból, ha nagyon fasználod a géped a többi periféria elszívja...
Különben nekem is van egy 80 as maxtorom és semi probléma vele... ilyen téren ;]

Az élet nem nehéz, csak nincs rajta fogás.

(#5) hdsentinel válasza Gáspi (#3) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hello !

Ha a Windows adathibát talál az UDMA használata közben, automatikusan visszaveszi PIO módba a vinyót. Ezt okozhatja pl. nem megfelelő kábel is.
Ha lehetséges, próbáld ki másik 80 eres adatkábellel és lehetőleg ne használj táp-elosztót a merevlemeznél.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#6) Jim Tonic válasza Gáspi (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A PATA controller beállításoknál. Kapcsold ki, hogy a BIOS kezelje. Akkor be tudod Te is lőni.
szerk: a felső pipát lődd ki.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) twomy0


twomy0
csendes tag

azt én maxtor vinyóm nem kapcsol be csak azért már rá kötöttem egy másikat

(#8) Gáspi válasza Bonus Frag (#4) üzenetére


Gáspi
csendes tag

350 wattos FSP tápom van, 3 vinyó, 2 dvd olvasó + athlon 64 + geforce 6200, és semmi baj vele, nem hinném, hogy ez lenne a gond. Csak bírja már :)

Üdv.

Gáspi

(#9) Gáspi válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


Gáspi
csendes tag

Ööö...

Hol van ez a PATA controller? Nem igazán találom... :F

Üdv.

Gáspi

(#10) Hequila válasza Gáspi (#9) üzenetére


Hequila
őstag

Eszközkezelő / IDE ATA/ATAPI vezérlők, itt megtalálod a két csatornát.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#11) Gáspi válasza Hequila (#10) üzenetére


Gáspi
csendes tag

Hát van egy kis probléma, megvan a csatorna, de ott nem lehet átállítani, hogy BIOS-ból vezérelje, hanem az van, hogy ''Átvitel módja'', ami nálam arra van állítva, hogy ''Ha rendelkezésre áll, akkor DMA'', alatta viszont ott van, hogy ''Jelenlegi átviteli mód'', ami meg ''PIO''-n van. :(((

Üdv.

Gáspi

(#12) Hequila válasza Gáspi (#11) üzenetére


Hequila
őstag

Milyen chipkészlet van a lapodon?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#13) Fauszt válasza Gáspi (#11) üzenetére


Fauszt
senior tag

távolítsd el az ide vezérlőt, majd restart. milyen chipset van az alaplapodon és milyen eszköz van ugyanazon a kábelen még és az milyen üzemmódban van?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#14) Gáspi válasza Fauszt (#13) üzenetére


Gáspi
csendes tag

Uli chipset, AsRock Dual-SATA2-es alaplapon, mellette pedig egy nec-3540a-s dvd-író van UDMA-2-es módban.

Gáspi

(#15) Gáspi válasza Fauszt (#13) üzenetére


Gáspi
csendes tag

Eltávolítás reinstall után se megy... :(

Gáspi

(#16) Hequila válasza Gáspi (#15) üzenetére


Hequila
őstag

Akkor ott lehet, hogy BIOS-ban lesz a probléma... Ott szétnéztél már ilyen ügyben? Vagy még adatkábel is lehet.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#17) Jim Tonic válasza Gáspi (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Cserélj kábelt!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) Gáspi válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


Gáspi
csendes tag

BIOS-ban már ott tartok, hogy manuálisan állítottam be az UDMA-6-ot, már volt mind a két IDE csatornán, szal kábel se lehet...

Mekkora egy fos...

Üdv.

Gáspi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.