Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor to boost hdd performance by 60% (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Thom!


Thom!
veterán

Maxtor to Boost HDD Performance by 60%

MaxBoost is performance-boosting driver software which operates under Microsoft Windows 2000 and XP and which is designed to complement your Parallel ATA or Serial ATA hard disk drive by Maxtor.

driver beta

user:YYYY(tök mind1)
email:maxboost@maxtor.com


Emberek ez tényleg megdobta a HDD. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

40GB Maxtor DiamondPlus 8

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Most ezt kicsit érthetőbben ok?:)

(#3) Thom! válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


Thom!
veterán

á igennn

[L]http://www.maxtor.com/en/support/downloads/maxboost/download.cfm[/L]

(#4) Thom! válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


Thom!
veterán

link a lényeg lemaradt. :(

(#5) _Volkovy_ válasza Thom! (#3) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Aha.Értem.Köszi.

(#6) yossarian


yossarian
aktív tag

ki is próbáltad? miben nyilvánul meg a gyorsaság?

(#7) Thom! válasza yossarian (#6) üzenetére


Thom!
veterán

írás/olvasás

írás nagyon brutális mind winben és totalcommanderben

(#8) karib


karib
addikt

Inkább a megbízhatóságot boostolhatnák, nullkm-es 160GB/7200rpm/8MB Maxtor bad sectoros, klattyog. Öröm lesz ilyenkor garanciát intézni.

Valszeg valami cache-elésről van szó - nagyon kíváncsi leszek, mire képes. Maxtor tulajok meséljenek majd! Én egyelőre távol tartom magam és ismerőseimet :(

Department of Redundancy Department

(#9) karib válasza karib (#8) üzenetére


karib
addikt

Nah, megnéztem a program leírását - központi RAM-ba cache-el. Na, ezzel aztán tényleg vigyázzatok - fagyáskor többszáz megányi cucc lehet a RAM cache-ben, és akkor az mind úszott. Csak atomstabil rendszerben ajánlom a MaxBoost használatát - mondjuk ilyen rendszerben pedig nincs Maxtor HDD :(

Az sem túl bizalomgerjesztő, hogy a HyperThreadinget nem támogatja, ki kell kapcsolni... brr.

Amúgy szerintem ilyen funkcionalitású programot lehet találni máshol is, a Windows is tartalmaz read-write cachinget...

Department of Redundancy Department

(#10) Phobos


Phobos
aktív tag

Én feltettem, de úgy vettem észre, hogy az Nvidia 3.13 alaplapi csomgjában lévő ide driverrel nem tud együtt működni. AZt eltávolítottam, és jó lett. Tapasztalat: Azt a sebesség csökkenést állította helyre, amit köztudottam a XP SP1-es szervízcsomag okoz.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#11) _Volkovy_ válasza karib (#9) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az azért kicsit túlzás hogy stabil gépben nincs Maxtor vinyó.Az enyémben van,mégis stabil :) Nem is tudom mikor fagyott utoljára.
Ez azért tényleg húzós hogy ram-ba cache-el.

(#12) Gismo válasza karib (#9) üzenetére


Gismo
addikt

Egyetértek _VOLKOVY_-val!!

(#13) ptiboy


ptiboy
senior tag

king
na egy buta kérdés
láttam a cikket, linket a letöltésre, de ott hogyan kell leszedni?
nincs meg valahol máshol?
szivesen kipróbálnám
THX

:)

(#14) sirály12 válasza ptiboy (#13) üzenetére


sirály12
őstag

A lap alján beírsz egy email címet , meg még valamit kér és aztán agree.

Közben megnéztem: egy nevet és egy email címet kér és aztán mehet a menet.

[Szerkesztve]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#15) nygma válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


nygma
addikt

''Ez azért tényleg húzós hogy ram-ba cache-el.''

eh, mikre akadok néha. mégis hova a fenébe kesseljen?

(#16) varzo válasza sirály12 (#14) üzenetére


varzo
tag

Nekem azt írja, hogy nem valós a mail címem miért?
Már vagy négyet Próbáltam...

(#17) fokukac válasza varzo (#16) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ezt már mások is mondták. Valószínűleg az van, hogy csak .com végű emilcímet fogad el.

egyébként halkabb nem lesz tőle a vinyó?

mert nekem van egy sata-s 120-as sulinetes maxtorom, és szvsz rohadt hangos, amikor ír, olvas... néha úgy teker, mint az 5-6 évvel ezelőtti vinyók... (pedig a maxtor a leírásában azt írja, hogy ez ''extremely silent'' tipus!!)
próbáltam a maxtor halkítóprogiját, az acoustic management-es amset progit, de természetesen a sata vinyót nem ismeri fel, úgyhogy ez a megoldás kútba esett.

kicsit morcos vagyok, mert mivel sulinetes a cucc, el sem adhatom. ja, és 35 rugó volt. oké, hogy visszakapom, de akkor is... És, hogy miért ezt vettem? mert ez volt...
momentán a nem vagy ritkán használt nagyméretű adataimat (filmek, etc) tartom rajta, és a rendszervinyó maradt a régi 40 gigás, 5400-es maxtor, ami ehhez képest hangtalan...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18) varzo válasza varzo (#16) üzenetére


varzo
tag

időközben rájöttem, hogy a .hu -t nem szereti...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor to boost hdd performance by 60% (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.