Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor szektorolvasási hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16) HM21 válasza gado (#15) üzenetére


HM21
tag

Hi!

Nekem van mindkét fajta vinyóm, egy Maxtor 6Y120L0, meg egy Samsung Sp1203N.

Egyértelműen a Samsungot ajánlom, bár a Maxtorral sem volt eddig semmi különösebb gond, ezeket leszámítva :

- Hangos, az acoustic managementtel quiet módban még mindíg hangosabb a Samsungnál, amit szinte nem lehet hallani. Acoustic management nékkül olyan mint egy légkalapács, hiába raksz alá gumit, vagy függeszted fel... Ha be van csavarozva a házba az még rosszabb, mert mégjobban felerősödik a hangja.

- Melegszik, most egy 12 centis venti tolja rá a levegőt alulról (5 volton), így 30 fokos. a Samsungnak egyáltalán nincs hűtése, semmi légáramlat nem éri, mert nincsenek házventieim:DDD, és így most 35 fok. A Maxtor télen volt kb 20 fokos szobában max 44 fok, most nem is merném hűtés nélkül használni, szerintem meg sem állna 55 fokig.

- Asszem kezd tönkremenni, egy éves, tehát leszolgálta az idejét... :DDD
rendszertelenül arra leszek figyelmes, hogy egyszerűen windows alatt kikapcsol egy kattanással.
És mivel ez a rendszervinyó, a windows kb 2-3 másodperc után csontra fagy, majd dob a gép egy hatalmas resetet.Ezután POST képernyőnél megáll, kattan egyet a vinyó, és hallani hogy felpörög, majd mintha mi sem történt volna, tölti a windoswt.
(Próbáltam tápkábelt cserélni, Ide kábelt cserélni, semmi sem segít. ) A tápegység
nem lehet gond, mert az Chieftek 420 Watt. Nemsokára veszek még egy Samsungot, ez meg max backup, vagy hordozós vinyó lesz.

Egy szó mint száz: SAMSUNG.:C
NE VEGYÉL MAXTORT!!!

Ja, és no flame! ;]

[Szerkesztve]

ÜDV : HM21

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor szektorolvasási hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.