Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

(#1) zsoltz

zsoltz
(csendes tag)

mit lehet csinálni, ha a merevlemezen van vagy harminc szektor ami hibás. Maxtor 6Y160L0. már próbáltam a Powermax 4.09-cel méjformázni is. semmi eredménye nem volt. ha valaki tud akkor kérem segítsen!:B

A születésnap nagyon egészséges. Minél több van belőle annál tovább élünk.

(#2) Zoz válasza zsoltz (#1) üzenetére

Zoz
(őstag)

Powermax advanced test ír ki hiba kódot? Ha igen, akkor azzal lehet visszavinni gariba.

(#3) zsoltz válasza Zoz (#2) üzenetére

zsoltz
(csendes tag)

nem tudom mennyi rá a garancia. pont most mult el egy éves.

(#4) zsoltz válasza Zoz (#2) üzenetére

zsoltz
(csendes tag)

ja és írt ki hibaüzit de ne kérdezt, hogy mit. két nap után nem emlékszem arra a regényre.

(#5) zsoltz válasza Zoz (#2) üzenetére

zsoltz
(csendes tag)

de az EasyRecovery tesztje itt van előttem kinyomtatva az összes hibás szektorral.

(#6) zsoltz válasza Zoz (#2) üzenetére

zsoltz
(csendes tag)

A powermax által adott kód DE6D9279 ezzel mit kell kezdeni? :C

[Szerkesztve]

(#7) Flashy

Flashy
(veterán)

Maxtor vinyó és rossz. ennyi. ha garanciális akkor vissza, ha nem akkor meg lehet próbálni így használni, kihagyni a rossz részt a partíciók között.

(#8) gado

gado
(tag)

Én meg pont a honapban valamikor akartam venni winyot, és 80/120gb-s maxtort, vagy samsungot akartam venni.Szerintetek a samsungot érdemes megvenni, vagy valami másik márkát??(Az is lehet, hogy csak télen veszek új winyót :(

szerk:Fontos szempont az, hogy halk legyen, és ne melegedjen olyan nagyon.

[Szerkesztve]

(#9) Flashy válasza gado (#8) üzenetére

Flashy
(veterán)

hát nemtom. köztudott már évek óta hogy a Maxtor vinyók szarok. ennyi nekem már elég a döntéshez. (tudomtudom. vannak kivételek mindegyik oldalon, van akinek megy a Maxtorja. de valószínűségekben se kicsi a különbség.)

(#10) gado válasza Flashy (#9) üzenetére

gado
(tag)

Szerinted melyiket érdemesebb megvenni, ha ez a 3 fontos szempont:Ne legyen hangos, ne melegedjen nagyon,és gyors legyen.

(#11) gado

gado
(tag)

UP

(#12) Flashy válasza gado (#10) üzenetére

Flashy
(veterán)

sok tapasztalatom nincs. a legújabb vinyóm egy 40G-s Maxtor még a békeidők utolsó sorozatából talán. akusztik menedzsmenttel nincs hangja.
hogy a Maxtor szar, az köztudott. a Samsungra 3 év garancia van, ez már pozitív hogy a gyár ennyit mer rá vállalni. és elég jókat mondanak róla. persze minden típusban vannak rosszabbak meg jobbak, de más arányban.

(#13) Flashy

Flashy
(veterán)

ja és haználd a keresőt, van sok vinyó ajánló topik már ahol bővebb tapasztalatokat is írnak.

(#14) gado válasza Flashy (#12) üzenetére

gado
(tag)

Köszi. :)

(#15) gado válasza Flashy (#13) üzenetére

gado
(tag)

Ok. Szoktam használni, csak most nem használtam, máskor fogom :)

(#16) HM21 válasza gado (#15) üzenetére

HM21
(tag)

Hi!

Nekem van mindkét fajta vinyóm, egy Maxtor 6Y120L0, meg egy Samsung Sp1203N.

Egyértelműen a Samsungot ajánlom, bár a Maxtorral sem volt eddig semmi különösebb gond, ezeket leszámítva :

- Hangos, az acoustic managementtel quiet módban még mindíg hangosabb a Samsungnál, amit szinte nem lehet hallani. Acoustic management nékkül olyan mint egy légkalapács, hiába raksz alá gumit, vagy függeszted fel... Ha be van csavarozva a házba az még rosszabb, mert mégjobban felerősödik a hangja.

- Melegszik, most egy 12 centis venti tolja rá a levegőt alulról (5 volton), így 30 fokos. a Samsungnak egyáltalán nincs hűtése, semmi légáramlat nem éri, mert nincsenek házventieim:DDD, és így most 35 fok. A Maxtor télen volt kb 20 fokos szobában max 44 fok, most nem is merném hűtés nélkül használni, szerintem meg sem állna 55 fokig.

- Asszem kezd tönkremenni, egy éves, tehát leszolgálta az idejét... :DDD
rendszertelenül arra leszek figyelmes, hogy egyszerűen windows alatt kikapcsol egy kattanással.
És mivel ez a rendszervinyó, a windows kb 2-3 másodperc után csontra fagy, majd dob a gép egy hatalmas resetet.Ezután POST képernyőnél megáll, kattan egyet a vinyó, és hallani hogy felpörög, majd mintha mi sem történt volna, tölti a windoswt.
(Próbáltam tápkábelt cserélni, Ide kábelt cserélni, semmi sem segít. ) A tápegység
nem lehet gond, mert az Chieftek 420 Watt. Nemsokára veszek még egy Samsungot, ez meg max backup, vagy hordozós vinyó lesz.

Egy szó mint száz: SAMSUNG.:C
NE VEGYÉL MAXTORT!!!

Ja, és no flame! ;]

[Szerkesztve]

ÜDV : HM21

(#17) gado válasza HM21 (#16) üzenetére

gado
(tag)

Köszi. Nagyon úgy néz ki, hogy inkább SAMSUNG-ot veszek :). Még egy kérdés:szerinted az sokat számít, hogy 8mb cache van benne?

(#18) HM21 válasza gado (#17) üzenetére

HM21
(tag)

Nem tudom hogy mennyit számít, csak 2 mega cache -es vinyóim vannak.:B A Samsung -gal jól jársz, halk, nem melegszik, 3 év gari...

(#19) Notes válasza HM21 (#16) üzenetére

Notes
(senior tag)

Megnyugtató backup megoldás... :U

Romanes eunt domus!

(#20) mr_ricsi válasza HM21 (#16) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''egyszerűen windows alatt kikapcsol egy kattanással.''
Lehet, hogy csak memóriahibára akar figyelmeztetni. Nálam akkor csinált ilyet, amikor 2 memória nem bírta egymást, de a memtest86 sem jelzett hibát. Csak a Maxtor...

(Mert az univerzálisan használható Maxtor vinyó memória-tesztelésre is kiváló választás! :C )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21) HM21 válasza mr_ricsi (#20) üzenetére

HM21
(tag)

Ebben lehet valami amit mondasz, mert néha előjönnek ilyen hibaüzenetek(heti max 1-2 alkalommal) : memory could not be ''read'', vagy valami ilyesmi, előtte hosszú számsorral, meg betűkkel. Nem tulajdonítok neki túl nagy jelentőséget, mert nem akkor resetel a gép amikor ezt az üzenetet kapom:D Ilyenkor csak megnyomom az Ok gombot, és minden megy tovább...

Ki fogom próbálni 1 modullal hogy akkor is csinálja -e csak ez kicsit sok időbe telik, mert elég ritkán fordul elő ez a hiba.

Köszi a tippet:)

(#22) HM21 válasza Notes (#19) üzenetére

HM21
(tag)

Szerintem még mindíg megnyugtatóbb mint cd-re írni az adatot, mert az pár év alatt elrohad... Nem mindegyik, van amiről csak néhány filet nem lehet leszedni.:DDD És nem no-name cdről beszélek:U

(#23) mr_ricsi válasza HM21 (#21) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''memory could not be ''read''''
Ez jelentheti azt is, hogy tényleg a Maxtor döglődik, és nem mindig tudja a swap-fájlt írni.

Te még szerencsés vagy, hogy van hibaüzi, nálam csak havonta teljesen indításképtelenné vált a Win, és újra kellett rakni.

(#24) HM21 válasza mr_ricsi (#23) üzenetére

HM21
(tag)

Majd hogyha legközelebb megint dob egy ilyen hibát a win, akkor pontosan feljegyzem hogy mit ír.

Na akkor még egy érdekes dolog:

Régebben néha futtattam a Spysweeper nevű kémprogi irtót, és mindíg hiba nélkül lefutott, most viszont ha akarom futtatni, az ellenőrzés közben minden alkalommal az történik amit odafenn írtam:U (kattan, leáll, win lefagy, resetel, majd hallani hogy felpörög, és mindem műx újra). Ez akkor szerinted memória hiba, vagy a vinyó a ludas? Bad sector biztosan nincs rajta, Az Everest a SMART értékekről ezt mondja: ''mindíg rendben'' meg ''az érték nornális'' , tehát elvileg oké. :F

(#25) Dzsekó válasza HM21 (#24) üzenetére

Dzsekó
(addikt)

Ez az everest milyen progi és hol lehet letölteni?
Olyasmi mint az AIDA32?
Légyszi adj egy linket!

"Milyen merevlemezt vegyek?" Topikgazda

(#26) Frigo válasza Dzsekó (#25) üzenetére

Frigo
(őstag)

Nem olyasmi ,hanem ugyanaz ,csak a neve más :P
Amúgy innen töltheted:
[L]http://www.origo.hu/szoftverbazis/seged/teszt/everesthome.html[/L]

(#27) Flashy válasza Dzsekó (#25) üzenetére

Flashy
(veterán)

az Aida írója abbahagyta az Aida írását és elment egy céghez, ahol Everest néven folytatják a progit, aminek továbbra is van ingyenes verziója. hogy hol találod majd google megmondja.

(#28) Dzsekó válasza Flashy (#27) üzenetére

Dzsekó
(addikt)

Ezért voltam rá kiváncsi, mert ezt gondoltam, és már régi az aidám.
Ez az everest tudja már a SATA-s vinyók SMART-ját?

"Milyen merevlemezt vegyek?" Topikgazda

(#29) L3zl13 válasza zsoltz (#3) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Ha mákod van, akkor a Maxtor még így is kicseréli. Csak ki kell küldeni/küldetni nekik írországba.

Aki hülye, haljon meg!

(#30) Yutani

Yutani
(nagyúr)

Kicsit off, de Maxtor:
Tegnap vettem itt egy kollégától egy 20GB MAxtor Athena vinyót. Két gépben is próbáltam, de mindkettőben bootnál felismerés után közli a gép, hogy ''hard disk faild''.
Ez azt jelenti gondolom, hogy vihetem vissza a kollégának, ugye? :(

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#31) Flashy válasza Yutani (#30) üzenetére

Flashy
(veterán)

jumperelés biztos jó?

(#32) Yutani válasza Flashy (#31) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

Minden módon kipróbáltam, ahogy a drive tetején le van írva...

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#33) HM21 válasza Yutani (#32) üzenetére

HM21
(tag)

Ez nem biztos, de úgy tudom, hogyha detektáláskor azt írja ki hogy ''Athena'', akkor bizony meg van pusztulva szegény.:(

(Ezt itt olvastam valamelyik topicban, de sajnos már nemtom melyikben)

[Szerkesztve]

(#34) Flashy

Flashy
(veterán)

During boot the drive will either not show in the BIOS at all or show one of the following Aliases instead of its original model number. Maxtor Athena, Maxtor Nike, Maxtor N40P, Maxtor Ares64, Maxtor Romulus, Maxtor Calypso, Maxtor Proxima, Maxtor Gala, Maxtor Rigel, Vulcan and others.

tehát ezt akkor írja ki a rendes típusszáma helyett ha valami baja van... át lettél füttyentve asszem.
egyik helyen azt tanácsolták kérdezzük meg a Maxtor Powermax-ot, mondjon valami diagnosztikát a vinyóra.

[Szerkesztve]

(#35) Yutani válasza Flashy (#34) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

Már beszéltem a kollégával (PH!-s arc, rendes srác), hétfőn visszaadom neki, ad helyette egy másikat, tehát nem sz*pom be.

Mindenesetre köszi ezt az infot, nagyon hasznos!
Megpróbálom a Powermaxot .

(#36) Yutani válasza Yutani (#35) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

A PowerMax ezt a kódot adta:

0 f f f f f f f a 0 0 7 0 0 0

Ki van nyiffanva, az tuti.

(#37) mr_ricsi válasza HM21 (#24) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Ez akkor szerinted memória hiba, vagy a vinyó a ludas?''

Mint írod, a SMART teljesen jónak mutatja. Így nagyon kicsi esélyt adok annak, hogy a vinyó lenne rossz.

(#38) HM21 válasza mr_ricsi (#37) üzenetére

HM21
(tag)

Sikerült elcsípni az üzenetet :

Sbrowser - Alkalmazáshiba

A ''0x10693aea'' címen található utasítás a ''0x10693aea'' memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet : read''.
A program befejezéséhez kattintson az OK gombra

Ezekszerint vehetek új memóriát, pedig nem igazán akarok költeni a gépre:O

(#39) Flashy válasza HM21 (#38) üzenetére

Flashy
(veterán)

www.memtest.org
ez megmondja hogy jó-e a memóriád.

(#40) HM21 válasza Flashy (#39) üzenetére

HM21
(tag)

Köszi a címet, leszedtem, felírtam, lefuttatam.

Csak 1 pass -t néztem, de ez is elég volt:( .Létezik az, hogy 86339 hibát talál?
mert az ERRORS fül alatt ennyit ír ki... :DDD. És ha hibásak a memóim, akkor miért van az hogy egyetlen játék alatt sem jelentkezik a hiba(tehát nincs fagyás, nincs windowsba kilépés hibaüzenettel, nincs reset), csak a windows szarakodik?:F

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.