Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor suxx... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ma reggel a bekapcsolást követően a januárban vásárolt 80 gigás Maxtor vinyóm kattogáson kívül semmire sem volt hajlandó... BIOS még felismeri és annyi. A legsz*rabb az egészben hogy pont ma akartam felírni róla a fontos adatokat CD-re... Ennyit a Maxtor-ról... :(

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#2) Ketama válasza Agyzuzo (#1) üzenetére


Ketama
aktív tag

Még garis, nem? Vissza a boltba és csere. Az adatok meg mennek a levesebe :(( Amúgy 7200-es ATA 133-as vinyó volt? Ilyen megy most az otthoni szerverben napi 24 órában. Még bírja... Hallottam olyat maxtor vinyóról, hogy egyszercsak elkezdett kerregni, aztán gép kikapcs, pihen egy kicsit (1-2 cigi), visszakapcs és műxik. Meg olyan pédányt imageltem ami a w2k bootolás közben mégegyszer felpörgöt!!! De műxik még mindig.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#3) robekri válasza Agyzuzo (#1) üzenetére


robekri
addikt

Csere seagate-re!!:)) :))

Ha van rá lehetőséged, cseréltesd le.Mellette szól:folyadékcsapágyazás=halk; alsó,felső része lemezzel burkolva,de ennek ellenére nem melegszik.Ami esetleg ellene, de szerintem ez nem nagy gáz, hogy ATA100-as, de 7200rpm!

Az itt leírtak mind tapasztalatok, nekem is ilyen van!!!:)

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#4) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Hagytam pihenni pár órát és beraktam a régi gépembe egyedül Secondary Slave-nek. Iszonyat lassan, de bejött a Win és a két partícióból az egyik (a fontosabb, szerencsére) látszik. Most épp másolom róla a fontos adatokat, folyamatosan kattog, de csinálja, ha nagyon lassan is (kb. 20 perce másol, azalatt 300 mega sikerült). Talán szerencsém volt most az egyszer... Ilyenkro mi lehet a baja a vinyónak? Miért nem látja a másik partíciót és (ha lassan is) miért lehet róla másolni??? Ilyennel még nem találkoztam...

Amúgy ATA-100, D740XL, még garis... Legközelebb pedig vagy 'Cuda V-öm lesz vagy valami jobb WD-m. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#5) Joltee válasza Agyzuzo (#4) üzenetére


Joltee
aktív tag

Munkahelyi 60GB Maxtorunkat tegnap vitték szervízbe :( hasonló problémák miatt.
Lehet, hogy Maxtor tényleg suxx??

Joltee

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6) Ketama válasza Agyzuzo (#4) üzenetére


Ketama
aktív tag

Nekem hasonló gondom volt nemrég egy Quantum 40g-s vinyóval. Pechemre a sajátom volt :((( XP hálózati másolás alatt kifagyott (kék halál) aztán el se indult... Nem tudtam vissza ghostozni se a vinyót, mert nem indult el semmilyen oprendszer, DOS se. Utána újraparticionáltam, leformáztam és reinstall minden. Most megfigyelő állásaban vagyok! ;]

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#7) bz


bz
tag

nekem kb 2 éves 30 gigás maxtorom van, az születése óta folyamatosan kattog -
akarom mondani valami hőkalibrálás miatt csinálhatja ha igénybe veszem, de elég hangos, mintha a fejet odaverné az oldalához.
egyébként ez egy feature:
inkább így, mint gyanú nélkül haljon meg, mert így mindenről van biztonsági mentés...

(#8) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Mehe? Gondoltam mielőtt beadom a vinyót gariba elindítom még1x... És egy apró kattanás nélkül elindul és megy úgy mint eddig... Most már aztán fogalmam sincs mi a halál baja van ezeknek a Maxtoroknak...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9) Petiqe


Petiqe
tag

Nekemis ugyanez van Maxtor 60G 7200RPM nemsoká lejára a gari de így csak kiröhögnek ha visszaviszem max ülnek rajta 2hetet.
Többet a büdös életbe maxtort... ezelőtt Qua winyesz volt azis behalt.
És akkor még csökkentenek a gariidőn mikor ennyi a szar...

Okos pilóta nem katapultál alagútban...

(#10) Pala


Pala
veterán

A Maxtor egy nagyon béna márka szerintem (ez az én véleményem és tapasztalatom), úgyhogy lehetőleg próbálj meg Seagate vagy IBM vinyót szerezni!

(#11) Flashcash válasza Agyzuzo (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A vinyód SMART hibás ismerősömnél is így döglöttek meg a Maxtorok szerencsére neki is sikerült lementenie az adatokat.
Egyébként nem túl gyakori hiba nálunk 3-ból 2 halt meg. :)
Ha stabil vinyót akarsz maradj a Seagate-nél vagy az IBM 120GXP-nél.

(#12) Flashcash válasza Agyzuzo (#4) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

''Amúgy ATA-100, D740XL, még garis... Legközelebb pedig vagy 'Cuda V-öm lesz vagy valami jobb WD-m.''

A storegereview tesztjei alapján a Barracuda V jópár tesztben rosszabbul szerepelt mint a IV, viszont még annál is sokkal halkabb.
A WD alap vinyók szintén nem valami stabilak koliban rakat halt meg belőlük.
Persze a JB széria biztosan jobban bírja.

(#13) gericooper


gericooper
aktív tag

ibm 40 gigás 7200-as ata 100-som van 2 mb cache, én ezt támogatom, halk gyors, csöcs maxtorokat biztos lenyomja.......igaz még csak 3 hónapja megy.....
bár ha meggondoom hogy kipukkasztják a székesfehérvári gyárat, akkor új vásárlás esetén lehet hogy nem favorizálnám.... (bár ez made in china)

(#14) Male válasza Agyzuzo (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Nem te írtad azt, hogy a PowerMax-al kijavítattad a vinyót, amikor hibás szektor lett rajta? (még én indítottam azt a fórumot a saját D740X-emről)

Valami a belső hőmérőjükkel lehet, ugyanis ha figyelem folyamatosan, akkor pl 28-ról 38-ra felugrik egy pillanat alatt (10 fok különbség kb 1 másodperc alatt!). Valószínüleg ez a hőmérőjük hibás, és emiatt állandóan hőkalibrálást próbál végezni, csak hát rossz adatok alapján. Ilyenkor jön a kattogás, hibás szektor, ha pont írt és a lelassulás (van amikor 2-3 másodpercig 0 MB/s az átviteli sebesség). Én egyébként holnap fogom megpróbálni megcsináltatni a PowerMax-al. Ha nem sikerül eltüntetni a hibás szektorokat, akkor reménykedhetek benne, hogy kicserélik.

(#15) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

A hibás szektor a 60 GB-sen volt, a 80-assal eddig nem volt semmi zűr... És most megint nincs, sz'al nem értem... A hőérzékelésük viszont tényleg gáz, amikor kézmeleg a teteje a vinyónak nekem akkor is 50 fok körüli értékeket írogat (néha meg leugrik 23-ra...). Sz'al valami nagyon nem kóser ezekkel a Maxtorokkal...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#16) Agyzuzo válasza Flashcash (#11) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A SMART kijelző szerint semmi zűr, vagy ez nem jelent semmit???

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#17) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Jelenleg (már úgy egy éve) a Seagate Barracuda ATA IV /7200 rpm HDD-k a legmegbízhatóbbak a desktop PC-kbe szántak közül. Semmelyik más gyártó (Quantum, Maxtor, IBM, WD, Fujitsu, stb.) HDD-i sincsenek versenyben vele. Az általános megbízhatóságon kívül még a következőkben a ''leg'' a Barracuda ATA IV (az V-öst most figyelmen kívül hagyva):
- legkisebb mechanikai zajszint;
- legkisebb elektronikai zajszint (a buszon keresztül a hangkártya mikrofon bemenetét zavarhatná, de nem teszi);
- legnagyobb ellenállóképesség ütésekkel szemben, üzem közben is és kikapcsolt állapotban;
- folyamatos termikus kalibráció, amely nem akadályozza a folyamatos, nagy sebességű írást.
A HDD általános sebessége a 7200-asok között a gyorsabbak közé tartozik, ha nem is a leggyorsabb. Az IBM és a Maxtor 7200/UDMA133-as HDD-i valamivel gyorsabbak, de mégsem ajánlanám, főleg a megbízhatatlanságuk miatt.

A legveszélyesebbek az IBM DeskStar sorozathoz tartozó HDD-k. Borzasztó nagy a meghibásodási arányuk, amikor komoly munkára vannak fogva. Az IBM eleinte azzal kísérletezet, hogy a vevőknek megmagyarázza: a szerverekbe szánt HDD-ket csak max. napi 8 órát szabad használni... (Röhej.) Aztán inkább úgy döntöttek, hogy inkább eladják az egész HDD részlegüket (bajlódjon más a problémákkal). (Ennek a szitunak az áldozata a székesfehérvári IBM gyár is.)
A Storage Review egyébként egy időben azzal vált humor forrásává, hogy tesztjeikben még akkor is az IBM GXP HDD-i voltak az elsők, amikor már szinte az egész internet attól visszhangzott, hogy milyen szédületes arányban és iramban nyiffannak ki. (Nálunk pl. egy RAID rendszerben egy éven belül 10-ből 8.)

A Maxtor ügyei is elég zavarosak. Átvettek a Quantumtól konkrét típusokat (hiszen gyárakat is), és úgy néz ki, hogy főleg az eredetileg Quantum HDD-kel vannak a bajok. Nem annyi, mint az IBM vinyókkal, de azért mégis csak túl sok. Okos ember kerüli őket, amíg lehet.

A WD HDD-i általában gyorsak is, megbízhatóak is, de az áruk relatíve magas, és könnyen adódnak velük kompatibilitási gondok. Ezért én azt mondom: amikor csak lehet, a Barracuda ATA IV-et (vagy V-öt) kell venni, illetve akinek több pénze van, és nem fél a meglepetésektől, az vehet WD-t is.

A Barracuda ATA IV-gyel kapcsolatos egyetlen probléma, hogy a max. 80 GByte-os kapacitása ma már kicsi. (Az UDMA133 hiánya nem komoly dolog.)

(#18) Ploszi


Ploszi
senior tag

nekem Agyzúzóéhoz hasonló tüneteket mutatott most elsőként vásárolt vinyóm, egy QuantumFireball Plus KA, nem ment tekljesen gallyra, de fagyások, lassulások, ghostolni nem lehetett, letöltések hiabásak, szóval, minden aminek örül az ember. De legalább kihúzott majd 4 évet!! még nem volt időm ujraformázni, meg próbálgatni, de jó lenne mobilnak helyrehozni :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#19) Panther válasza DcsabaS (#17) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Szerintem meg inkább magával a Maxtorral van a baj, mert nekünk vagy 5 Quantum vinyónk van (ill. már csak 4 mert az enyémet nemrég adtam el hogy vehessek 3 év garral utolsó pillanatban Barracuda ATA IV-t :) ) és soha egyikkel sem volt baj. Az enyém egy FireBall Plus LM 15Gbos volt, úgy 2,5 éve vettem. Na most van itt még 1.2-es, 5-ös, 8.4-es meg mittudoménmekkora és mind jó pedig az 1.2-es már tuti van 5-6 éves... Szal a Quantum jó. Hangosnak, de megbízhatónak ismertem meg.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#20) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Hmm most nézem, hogy ez a kattogósdi úgy látszik mégsem múlt el nyom nélkül. A vinyó valahogy érezhetően lassabb lett és a SMART cuccok között találtam egy ilyet:
Hardware ECC Recovered: Max - 100, Worst - 5, Warning - 0 (a másik vinyónak 100)
Ez azért eléggé megközelíti a tűréshatárt! Nem tudja véletlenül valaki hogy ez micsoda pontosan?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#21) DcsabaS válasza Panther (#19) üzenetére


DcsabaS
senior tag

A korábbi időkben nálunk is elsősorban különféle Quantumok voltak. A sok év alatt 2 sorozatuk volt feltűnően gyenge (megbízhatóság szempontjából), az egyik az LPS540 és társai, a másik a Sirocco (ha így írják, már nem emlékszem pontosan). Utóbbi csaknem olyan katasztrofális volt, mint az újabb IBM GXP vinyók. A Quantum azt még túlélte, ugyanis a FireBall sorozattal nem voltak nagy bajok.

Évekkel ezelőtt egyébként a Maxtor HDD-i nagyon megbízhatónak számítottak, és csak egy kicsikét lassabbnak, mint a Quantumé. A Maxtorral kapcsolatos megbízhatósági problémák mindenesetre akkor kezdődtek, amikor átvették a Quantumot, illetve bevezették az UDMA133-at. Hogy emögött pontosan mi van, arról sokmindent hallani, leggyakrabban azt, hogy az UDMA133-asokat eredetileg a Quantum kezdte fejleszteni, így egy kissé gazdátlanná vált a technológia az átszervezéssel kapcsolatos zűrzavarban. Ez talán igaz is, csakhogy az UDMA100-as Maxtorokkal is több lett a probléma, mint volt korábban.

(#22) pedrohsi


pedrohsi
tag

Nekem ugyanilyen gondom volt egy 3 hónapos Seagate-vel. Nem Barracuda, hanem még a bugyis (ST340810A, 40gb)széria(fekete tok). Egy bekapcsolás után elkezdett kattogni(mintha a fejet csapkodná). 1 napig még működött is, aztán pár bad block benyomása után elhalálozott(bekapcs, felpörgés után leállt). Mistralban megnézték, majd megkérdezték, mit kérek:)
Vettem helyette egy fehérvári Deskstar 40gb-t(IC35L040AVVA07), amely 3 hónapja műxik faxán, és qrva gyors az ST-hez képest(csak meg ne haljon:)

(#23) Joltee


Joltee
aktív tag

Háát.... Ha vki most akarna vinyót venni és olvasná ezt a témát, szerintem igen szomorú lenne... Úgy tűnik 1szerűen nincsen olyan típus, amivel ne lenne esély szívásra. :( Elszomorító!

Joltee

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#24) Disaster


Disaster
csendes tag

Sziasztok !
Elolvastam fentieket, csatlakozom.
Mármint ahhoz, hogy bármilyen vinyó képes meghalni a régi Qua Fireball 850 és 2G kivételével. A ''qrvajó'' IBM vinyóm ( 20GB , tavalyi ) kb. fél évet bírt, ugyane szériából 2db 40GB-s cserébe egy NW szerverben dec. óta egyfolytában megy, igaz, egyre hangosabban...
Az új Maxtorokat -főleg a 30GB egylemezeseket- meg szvsz a TVK polietilén szakosztája gyártja, mert 6ból 4 dobta hanyatt magát ( teljesen ) az utóbbi 2 hónapban.
Egy éve készülök ezek tükrében Seagate-et venni, de valahogy gariban mindig egyre nagyobb Maxtort kapok a halott vinyóm helyett :D

Let's kill it all !

(#25) launcser


launcser
senior tag

én tennap vittem vissza boltba 60as 5400-as maxtort, 1 óráig tesztelte csávo meg minden, azt rájafizettem 80as szigétre
na de
maxtorok szeretnek kattogni
nekem is kattogott, bedszektorosodott, de igy használtam 9 hónapot :)

tütüü

(#26) Superman válasza launcser (#25) üzenetére


Superman
nagyúr

Akkor én egyelőre szerencsésnek mondhatom magam, mert a két 40 gigás Maxtorom jól működik. Igaz az egyik 4 hónapos, a másik meg kettő.

(#27) launcser válasza Superman (#26) üzenetére


launcser
senior tag

nekem is van egy másik 60as 5400as maxtor, az muxik jol
de én nagy százalékban mindenbol kifogok hibás példányt :)
az a kattogás meg elég durva dolog, amint meghallja vki usgyi garilevelet keresni

tütüü

(#28) hko


hko
csendes tag

Nekem is van itthon 2db 60as maxtorom, két különböző típus, az egyik d740x (a másik vmi DiamondMax Plus 60, és semmi baj nincs). EZ a darab nekem is kezd haldokolni, a hibajelenségek hasonlítanak azokra amiket Male leírt (baromira belassul stb), ráadásul hihetetlenül forró, egyszer annyira felmelegedett (vagy nem tudom mi lehetett a baj), hogy restartnál már a bios sem ismerte fel! :(((
Ennek ellenére a PowerMax nem jelez hibát.

Az lenne a kérdésem, mit csináljak vele? Vigyem vissza gariba? (ez azért rázós, mert a problémák csak kb 30-40 perc használat után jelentkeznek)

(#29) Edgeri


Edgeri
senior tag

Tud valaki ajánlani valami vinyó TESZTELŐ programot?

Üdv, Edgeri

(#30) badbrother válasza hko (#28) üzenetére


badbrother
aktív tag

Az nem lehet akadály. Ha Te beviszed, és azt mondod hibás, azt nekik kötelességük bevenni, és ellenőrizni. Akkor is ha 30-40 perc múlva jelentkezik csak a hiba.
Persze mellékelni kell a hiba leírását, nehogy bekapcsolják, ránézzenek, azt mondják hogy minden OK, aztán fizettessenek veled egy helyre kis összeget munkadíj gyanánt. :(((

(#31) bz


bz
tag

jut eszembe, azt is csinálja még a vinyó, hogy bekapcsoláskor nem pörög fel, csak fájdalmasan ''sikít'', másodikra hajlandó felpörögni 1 perc múlva.

(#32) hungeek


hungeek
senior tag

2 napja havrom 40g-s Maxtroja (5400) defregmentálás közben behalt, lelassult, majd, 2-3 adik indítás után az XP bootolás közben lefagyott...

csak a Low-level format segített a winyón....

(asszem fél éves a winyó)

asszem én inkább 80-as szígétet veszek....

(#33) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Én is azt tettem. :) A Maxtorok mentek a sunyiba. És most boldog ember vagyok. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#34) [amne]


[amne]
senior tag

OFF

Olvastam lentebb hogy van valami beépített hőmérő a Maxtor-okban, ennek az adatait milyen progival vagy hogyan tudnám megnézni? Thx.

ON

(#35) Male válasza [amne] (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Pl a SpeedFan is tudja ezt. Ez egy ingyenes progi, most nem jut eszembe a cím, ahonnan letölthető, de ha keresteted a fórunokban, akkor megtalálod a címet.

Lehet, hogy ez az: [L]http://www.almico.com/speedfan.php[/L]

(#36) Male válasza hko (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Ha csak lassul és kattog, azért sajnos nem fogják kicserélni (lefuttatják a PowerMax-ot, és kiírja, hogy jó a vinyó), ha már van hibás szektor, amit a PowerMax sem tud kijavítani, akkor viszont már muszály kicserélniük.

Nekem a PowerMax megjavította, de kb 1 hét után már megint kattogott egyszer (a WinXP kb 10 perc alatt tudott róla elindulni, de azóta ismét megy, mert egy másik partícióra került a hibás rész, aminek az induláskori ellenőrzését letiltottam az XP-ben), és a lassulás is jelentkezik újra, bár egyenlőre ritkábban.

(#37) [amne] válasza Male (#35) üzenetére


[amne]
senior tag

Köszönöm!

(#38) Sanya


Sanya
nagyúr

Nekem 3,2-es quantumom van, de semmi bajom vele. Van még 1db 60gigás 5400-es Maxtor(Quantum gyárból, mert az öntöttvas keret alig különbözik), de semmi bajom vele, söt a maxtor gyorsabb a 7200-es 30gigás maxtortól.(mértük---oda vissza master vs slave, majd forditva.. ERRE VARRJ GOMBOT

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39) <Adamsky> válasza [amne] (#34) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

- HDD Temeparture v1.0 (freeware, de egyszerre csak egy vinyó
hőmérsékletét írja ki.)

- Motherboard Monitor v5.1.1.9-től (freeware, és ez már több vinyót
is kezel) Én ezt használom, és kipróbáltan müxik két IBM vinyóval.
A vinyó hőmérsékleten kívül még kijelzi a proci ill. a rendszer
hőmérsékletét, és még sok minden mást.

(#40) <Adamsky> válasza bz (#31) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezt anno én is tapasztaltam a Maxtor vinyómnál. Ezt leszámítva
nekem tökéletesen működött. A nyöszörgés egyébként minden
rendszeresség nélkül jelentkezett és iszonyatosan lassú indulással,
ill. felpörgéssel járt. Nem kis energiámba került, mire kicserélték...

(#41) Male válasza <Adamsky> (#39) üzenetére


Male
nagyúr

A HDD Temperature Pro 1.1-el érdemes vigyázni, mert nekem tönkrevágta a Win XP-met, amikor lejárt a program.

(#42) qud-5y


qud-5y
csendes tag

Hát nem is tudom, szerintem azért nem olyan rosszak azért a Maxtorok, nekem már egy éve pörög, és kurva jól! Elég csendes is (7200 rpm, 2Mb cache, 40 GB). Ne mondja nekem senki hogy az IBM jobb nála, mert láttam én egy-két IBM-et, amelyik örült, ha 2Mb/s al tudott másolni... és nem is volt valami borzasztó régi,kb 3 hónapos.... Na meg csak úgy hirtelen megjelent rajta kb 2MB bad sector! Na erre varrjatok gombot!
Nem mondom, a Barracudákról csak jót hallottam, és láttam is, legközelebb kb olyat veszek.
Hja és mit tippeltek miért megy pocsékul a Maxtorotok? Hát talán azért mert a Quantum csinálja... vessetek csak rá egy pillantást, tök úgy is néz ki.....

Verés közben jön-megy a székláb.

(#43) Male


Male
nagyúr

Lehet, hogy a Maxtorból azért van olyan sok rossz, mert aból adják el a legtöbbet Magyarországon. Persze lehet, hogy tévedek (esetleg nem is abból adják el a legtöbbet).

(#44) frasz


frasz
tag

Nekem is Maxtorom van,
és mint másik fórumban írtam, bad sectoros volt a scandisk szerint!
ki lehet javítani azzal a progival, amit mondtatok?
és honnan lehet letölteni ezt a progit.
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#45) Hacked_3991


Hacked_3991
csendes tag

Én még soha egy maxtornál sem láttam olyat, hogy a gyári teszt program hibát jelzett volna. Lehet direkt ugy írták a programot. Nekem is eltünt particio a maxtorról de azt a süket ASUS elcserélt IDE driver számlájára írtam. Most viszont hangos a winchester, mondjuk visít. Ez azt jelenti, hogy nemsokára meghal?

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#46) Den válasza Hacked_3991 (#45) üzenetére


Den
veterán

Elképzelhető, Fontos cuccokról mindenesetre csinálj másolatot. Lehet hogy még évekig elmegy de valószínübb hogy nem.

www.simson4t.hu

(#47) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

A Maxtor-oknál sajnos ez átlagos... Az enyim is visított, egyszerűen nem bírtam elviselni. Csak emiatt vettem Barracuda-t mindkettő helyett. :) Most csönd van.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#48) Male válasza frasz (#44) üzenetére


Male
nagyúr

Először a PartitionMagic-kel próbáld kijavítani (Retest Bad Sectors - vagy Recheck-nek írják benne??), ha az nem tudja, akko a Maxtor oldaláról töltsd le a PowerDiag/MaxDiag/PowerMax vagy akárminek is nevezik éppen progit, csinálj egy bootlemezt (lehetőleg DOS-osat, de jó a Win9x-es és Me-s is), a letöltött ZIP-et tömörítsd ki, indítsd el benne a pwrdiag.exe-t, az létrehoz három filet (chipset.drv, powermax.exe, 20014.txt), ezeket másold még rá a lemezre, mejd indísd el a gépet erről a floppyról, és utána indítsd el róla a powermax.exe-t, az már mindent ki fog írni, hogy mit csinálj. (először megtalálja a hibát, és felajánlja, hogy megpróbálja kijavítani, ez álltalában sikerül is neki, sajnos).

(#49) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ja igen, és a hibával együtt eltünteti az adatokat is a vinyóról. Legalábbis nálam frankón ez történt... :(

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#50) emvy


emvy
nagyúr

80G-s, 7200rpm-es Maxtor 3 nap után, az összes 3.06-os p4 tesztadattal, + csomó forráskóddal (egyelőre nem publikus) elszállt. Köszönöm, Maxtor!

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor suxx... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.