Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _stick_


_stick_
őstag

Helló!
Szeretnék venni egy vinyót (nem sata) 60-100G körül, mondjuk 10000-17000 között.
Milyet vegyek, ha fontos a sebesség, hogy halk legyen, és ''tartós''.
Akiknek ezekkel kapcsolatban van tapasztalata írjon.

(#2) GBX válasza _stick_ (#1) üzenetére


GBX
aktív tag

nekem jelenleg egy 160-gb os 8mb cache PATA Samsungom van.
Csendes, ~50mb/sec R/WR, nem melegszik annyira mint a többiek és 3 év garival most csak 22000 ft brutto az üzletben

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#3) _stick_ válasza GBX (#2) üzenetére


_stick_
őstag

A 8mb cache az mit jelent?

(#4) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

Bővebben: link

Itt nézz körül...
Ajánlom neked a Seagate vinyókat, elég jól mennek, bár nekem Maxtorral még nem volt sok problémám, de a többieknek már van egy két rossz tapasztalatuk róla...

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#5) GBX válasza _stick_ (#3) üzenetére


GBX
aktív tag

ez a gyorsitótár a merevlemezen, elméletileg minnél nagyobb annál jobb , a gyakorlatban max +10% -ot jelent hogy 8megás minsemhogy 2 mb-os a cache.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#6) Gleatcher válasza GBX (#5) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Meg egy-két ezrest pluszba :D:D:D

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#7) Motion_Blur válasza _stick_ (#1) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én most vettem Seagate Barracuda-t, 80GB, 7200RPM, 2MB cache.
13K volt ;)

Hűtés nélkül is csak max. 34-35 fok, pedig a másik vinyó közvetlenül fölötte van.
Semmi hangja, a sebessége is OK!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8) L3zl13 válasza GBX (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nincs az 10%-szvsz.
És csak kisméretű fájloknál van jelentősége.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Tomcat13


Tomcat13
senior tag

a Maxtor gyorsabb
a Seagate nem melekszik és csendesebb, picit lasúbb
a Samsungnál csábíó a 3 gar

nehéz döntés, nekem a Seagate bevállt, a Samsungot nem ismerem, a Maxtort kevésbé ajánlanám.

[Szerkesztve]

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#10) Motion_Blur válasza L3zl13 (#8) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem meg semmit nem jelent.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11) GBX válasza L3zl13 (#8) üzenetére


GBX
aktív tag

Ez igaz, ugyanis a 100mb-os file-ok nem férnek bele egy 8 mega helyre (de ha vki tud egy algoritmust ami realtime tömörit 1000-rrel és mindig ilyen hatásfokkal dolgozna akkor szóljon ).
Tehát pici fájlok esetén hasznos a cache, de ha pici fájloknál tartunk, akkor biztosan észrevettétek hogy amikor kicsi fájlokat olvasgatunk akkor alapból nem olyan tempóval dolgozik mint nagy fájlok esetén és ekkor a nagyobb cache ezt a lassú tempót próbálja kicsit feljebbtornászni (funkciójából eredően).
Tehát elmondható, hogy a cache nem merevlemezt gyorsitja hanem nem hagyja kis fájlok esetében nagyon lelassulni. Nemde?

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#12) _stick_


_stick_
őstag

Beleolvastam a link-be, és amire felfigyeltem az az hogy Rack-be milyet-ne rakjunk.. (ennyire melegszik a rack-ban?, és ha jó a hűtése? nekem volt egy IBM 60G 7200RPM, két ventillátorral 30fok küről maradt) A helyzet az, hogy én is Rack-be tenném, nem nagyon lenne használva, inkább csak ''raktározásra''.

(#13) spirit007


spirit007
senior tag

Egy biztos : Maxtort minimum dupla ventis rack-be rakjatok mert megsül .
A slim verziók meg egyenesen izzanak !

Visszatérve a topicnyitó kérdésére én Seagate-t ajánlok . Az egyik cimbimnek van 120-a barnakutya ... csendes és viszonylag gyors . A 160 csigás Maxtorom persze gyorsabb , de baromira idegesít a ''krepegése'' , meg melexik is mint disznó .

(#14) amargo válasza GBX (#5) üzenetére


amargo
addikt

elméletileg minnél nagyobb annál jobb , a gyakorlatban max +10% -ot jelent hogy 8megás minsemhogy 2 mb-os a cache

elméleti tudásom szerint, ez így nem egészen kerek.
az, hogy 8 vagy 2 megás, vagy 32 leginkább akkor számít, ha ki is használod.. pl, ha csak
dvd filmeket mozgatsz rajta, akkor lehet benne 8mega akkor sem fog rajta gyorsítani, viszont apró file oknál igen hasznos!

szerk: csak, hogy ON is legyek
3 seagate-em van
80as, ez még dupla sapkás barracuda IV
160 ez sima 7200as
200 ez is sima 7200as

csendesek, kb 50megát hozzák írás/olvasás közben, kivéve a 80as az 40körül tud.
előtte is sok féle vinyóm volt, de azok a márkák mára átalakultak :)
eddig semmi panaszuk nem volt, melegedés szempontjából is igen jól teljesítenek a meleg nyári napokon fülledt rosszul szellőző szobában.
amargo

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#15) amargo válasza amargo (#14) üzenetére


amargo
addikt

hopp látom már Te is kiegészítetted, akkor tárgytalan ez a +10%os megcáfolos leírásom :)
bocska
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.