Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor HDD - vissza garba! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) BobMaster


BobMaster
senior tag

Már a harmadik szivat meg egyhuzamban. Asszem az elkövetkezendő 1 évben nem rendelek Maxtort. Tegnap még felhúztam rá egy tök korrekt rendszer, ma reggel el sem indult. Csak kattogott egy ideig. Mint a másik 2, két másik különböző gépben.

Amúgy az omniózus példány a 20 GB-os, 5400 rpm-es. Quantum Fireball by Maxtor. Éljen!

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#2) Z_A_P válasza BobMaster (#1) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na ne huzzal fel. Honapja ment tonkre a Quantum lct-m, ezert egy 'tuti' vinyot szerettem volna, ezert vettem Maxtort. D540X-4K. 40G/5400-as.
Remelem ezzel nincs ilyen tapasztalatod...
(A quantumom is ugy ment tonkre:bekapcsolaskor csak kattogott....)

OK

(#3) LordX válasza Z_A_P (#2) üzenetére


LordX
veterán

De. Az enyém Maxtor 40G, igaz 7200 RPM.
Már 1 hónapja égett le (1 hónap használat után) az elektronika...

Ja, és mondjátok meg, mivel lehet az olyan kereskedőt ijesztgetni, amelyik egyből azzal jön, hogy "ez most nem jött be, próbálkozzatok a Fogyasztóvédelmieknél..." ?

(#4) kismedve


kismedve
csendes tag

Úgy látszik, a 7200 RPM-es vinyók között arat a halál. Ez van IBM esetében is. Az is 40 GB-os volt, ráadásul igen aktívan hűtve, de megadta magát két hónap után.
Állítólag a 60 GB-os Maxtor sirály. Bár lehet, hogy ez is szivatás.

(#5) BobMaster válasza LordX (#3) üzenetére


BobMaster
senior tag

A winyót számlával (de minimum blokkal), és egyedi szériaszámmal feltüntettett garanciajeggyel vetted? Ha nem, igazából nyugodtan próbálkozhatsz a fogyasztóvédelemnél, nem tudod igazolni, hogy onnan való. Ezért nem parázik. Hiába pereled, nem is látott soha.

Esetedben nem tudok mit javasolni. Nyitok egy új topicot e témában.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6) guest


guest
veterán

Nna hogy vegre valaki dicserje is a maxtort.
En 4 honapja vettem egy 46 gb-os 7200-es maxtort es MAXIMALISAN megvagyok vele elegedve..
(lekopogom)Nagyon halk,nagyon gyors,nagyon nagy :)))
Mondjuk en egy 2,1 gb-os quantum utan valtottam ugyhogy ez nekem a kanan(Ember a holdon effektus..)Huteni nem hutom,mert minek...Ki KELL birnia a sajat uzemi homersekletet,hiszen ha nem birna,nem arulnak.Szerintem eleg az hogyha kozvetlenul a tetejere nem rakunk semmit,had szellozzon...Ja es 3 ev gari van ra...

Thomas

prohardver vendég

(#7) casenoid


casenoid
tag

Tapasztalatom:

Nekem ket honapja van egy Maxtor 5T040H4 40Gb-s.
Teljesen ok. Mar mashol emlitettem, hogy egy
7200-es Quantum AS halt meg, bar nem vegleg, de
furcsa jelensegeket produkalt: eltunt particios tabla, allandoan felig ego led a rack-ban, es csak
ennel a vinyonal, mashol nem. elneveztuk HalfTone
vinyonak. Elotte egy 17Gb Quantum adta meg magat,
azelott egy 6.4-es de az total.

Furcsa, de a Quantumot meg is jobbnak itelem meg.

Ez a Maxtor regebbi sorozat lehet,mint a
parhuzamosan kiadott Quantum. Hiaba 7200-es.
Az utolso me'g Quantumkent kiadott vinyok kb. a mostani legutolso
Maxtor (6-os szeria, azaz 740 Diamond Plus)
realis tesoja.
IBM van egy a szerverben, teljesen ok. Amellett
kb. 8-10 db Quantum, foleg 13-20 es 30Gb-osak.
3 ev alatt most egy 13-as haldoklik. Tobbi ok.

Nalatok mi a tapasztalat sok ev alatt???

(#8) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Na nekem 7200-as winyóm van. Quantum Fireball Plus LM 15 GB. UDMA/66. És kitűnően üzemel már több mint egy éve. Még akkor vettem amikor még alig lehetett 7200RPM-eseket kapni. (Jó nehéz volt találni egyet... gyorsan le is csaptam rá :) ) Amikor a "seek time" teszt megy akkor kicsit hangos, amúgy tök jó. Most már ez a 15GB nem túl nagy, de még elég. Így is minimum 3GB szabad helyem van mindig.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#9) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Az új Maxtro 540X/740X -es vinyók teljesen jók...
És az áruk is elfogadható.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#10) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Maxtor... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11) guest válasza FollowTheORI (#10) üzenetére


guest
veterán

Maxxtro :) :DD

prohardver vendég

(#12) Husky válasza FollowTheORI (#10) üzenetére


Husky
aktív tag

Azért tényleg nem árt vigyázni ezekkel a mostani Maxtorokkal... Haver is vett egyet (20Gb/5400), 3 hete. Elhozta, megtömtük utillal, le voltam döbbenve hogy milyen lapos és halk... Aztán hazavitte, használta 1 napot, másnap már nem találta a BIOS. HDD ki, kicsi IC büdös lábbal vigyorog az elektronikán. Vissza a boltba, csere. Megint hozzám, feltöltés... Aztán fél órával később mikor kivettem a gépből kis híján eldobáltam... A TNT2-m hűtőbordája kb 55 fokos... ahhoz viszonyítva a Maxtor lehetett vagy 65+ .. :( .. Akinek van fölös ventije, ráállíthatja...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#13) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Egy-két hibás biztos van...
Nálam elsőre megy már egy hónapja és már hely sincs rajta sok (40 GB 7200) meg másoknál is...

A szállításnál viszont nem árt kicsit vigyázni, bár elvileg bírják...

Ha a kisker/nagyker szállítás közben szétb*ssza akkor pedig akármilyen vinyó lehet...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor HDD - vissza garba! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.