Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor diamondmax vagy seagate barracuda? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) JaniS


JaniS
senior tag

Üdv!

Tudom lerágott csont... Elolvastam fLeSs cikkét, elolvastam az ezekkel a vinyókkal foglalkozó topic-okat és most már elég tanácstalan vagyok. Nem akarom a témát tovább ragozni, olyan emberek tanácsát várom, akiknek volt már tapasztalatuk mindkettővel, vagyis a Maxtor DiamondMax 9-cel és a Seagate Barracuda V-tel.
Mindkettőből a 120GB-s 8MB cache-s változat jönne szóba. Melyiket?

Szempont: megbízhatóság, sebesség, melegedés, zaj, ebben a sorrendben.

Köszönet mindenkinek, aki még nem unta szét az agyát a témán.

JaniS

(#2) intelfan válasza JaniS (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

A Maxtor egy adatmegsemmisítéssel foglalkozó cég. :)
Nézd meg a storagereview statisztikáit, beírtam a megbízható vinyó topicba, ott találsz infót a maxtorokban használatos FDB motorról is.
Röviden, felejtsd el a Maxtort, Seagate-ből már nem kapsz Barracuda V-öt, csak 7200.7-et.
7200.7 Seagate-et lehetőleg SATA változatban vegyél mert a PATA verzió firmware-je nem túl gyors.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#3) JaniS válasza intelfan (#2) üzenetére


JaniS
senior tag

Sajnos S-ATA nincs az alaplapon. A 7200.7 nem túl gyors azért lehet nekem nem is rossz annyira. Ez a Maxtor adatmegsemmisítés mennyire urban legend?

És köszönöm a tanácsot.

JaniS

(#4) xcbiker válasza JaniS (#1) üzenetére


xcbiker
addikt

Én már egy ideje winyókkal foglalkozom és sokféle megfordult a kezem közt. Mitöbb ez a két típus is.
Maxtort szerintem ne. Hangos, melegszik, megbízhatatlan. - példának okádék: Az előző maxtor dmp9 120gb/7200/8mb-s vinyóm rackben tárolva a melegedés hatására halkan kattogott és az oprendszert is meg-a-kasz-tot-ta. - a hiba megszűnt amint hűteni kezdtem.
Jelenleg az általad megjelölt Seagate-t nyúzom és maximálisan elégedett vagyok vele.
Viszonylag halk, hűteni érdemes...mint bármelyik 7200rpm-es winyót.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#5) JaniS válasza xcbiker (#4) üzenetére


JaniS
senior tag

Ez is elég konkrét, köszönöm.
Mi a helyzet, hogy ha nem Barracuda V, hanem ahogy a kolléga állítja a 7200.7-ről van szó?

JaniS

(#6) xcbiker válasza JaniS (#5) üzenetére


xcbiker
addikt

nekem pont az a típus van.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#7) JaniS válasza xcbiker (#6) üzenetére


JaniS
senior tag

Akkor ez egy érv mellette. A sebesség meg relatív, gondolom a mostanihoz képest nem rosszabb (Maxtor 6Y060L0). Az a furcsa ebben az egész Maxtor mizériában, hogy itthon (1) és a cégnél (sok) is az van és egy sem adta be a kulcsot. Az viszont igaz, hogy ezek nem új darabok.

JaniS

(#8) JaniS válasza xcbiker (#6) üzenetére


JaniS
senior tag

És ha elolvastam volna az aláírásodat, meg sem kellett volna kérdezni.
Sorry a figyelmetlenségért.

JaniS

(#9) xcbiker válasza JaniS (#7) üzenetére


xcbiker
addikt

Az is igaz hogy a maxtorokból többet adtak el eddig és ezért effektíve több is lehet a rossz.
Náluk szinte csak maxtorok vannak javítás alatt, a seagate nagyon ritka. Max akkor akad a kezembe rossz Seagate Barracuda, ha valamelyik félnótás fordítva dugja a tápot a szenzációs mobilrack-jébe. :O - Szvsz ezt egyik sem éli túl, és nagy esélyel az adatait sem tudom visszahozni...- max jópénzért. :D

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#10) JaniS válasza xcbiker (#9) üzenetére


JaniS
senior tag

Gépbe lesz építve, rack nincs használva. A 7200.7-es azért nem volt eddig szimpatikus, mert ahogy elolvastam talán egy kicsit ''butított'' verzió (elnézést a szóhasználatért a rajongóitól) és a hibaellenőrzés idle módbeli zizegése nem volt túl biztató. Persze másik oldalról a Maxtorról pedig magas idle zajt olvastam, de ez meg nem egyszerű dolog egy olyan gépben, ahol több venti pörög.

JaniS

(#11) Calogero válasza JaniS (#1) üzenetére


Calogero
addikt

Es csak ez a 2 tipus erdekel?
Eleg jok szerintem a Samsung vinyok
csendes gyors es alig melegszik es 3 ev gari van hozza

De ha a ket tipus kozott kell valasztani akkor a Seagate-t javaslom.

(#12) t-shirt


t-shirt
veterán

van egy maxtorom, bár adatveztésem szerencsére még nem volt de olyan hangos hogy :((( már a cserén gondolkodom

(#13) xcbiker válasza Calogero (#11) üzenetére


xcbiker
addikt

nekem samsungom is van, de nem vagyok elszállva tőle. Egy hangyányit melegszik kevésbé mint a seagate.
A hangja ok-s, viszont engem zavar az alap morgása, ami berezonáltatja a mobilrack-et működés közben.

3 év gari teljesen oks! - bár erről is hallottam már rémhíreket.

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#14) Calogero válasza xcbiker (#13) üzenetére


Calogero
addikt

Az engem is zavart. Igy hat egy delutan nekiestem a rackfioknak es megfaragtam egy picit es kitomtem szivaccsal :))

(#15) JaniS válasza Calogero (#11) üzenetére


JaniS
senior tag

Azért a két típus érdekel, mert erre van jó lehetőségem. Megnéztem, amit a Samsungról és a Hitachiról is írnak, de első körben ez a kettő érdekelt. A kérdés jogos, nem azért nem Samsung, mert bármi előítéletem lenne.

JaniS

(#16) JaniS


JaniS
senior tag

Egyébként jóval egyszerűbbnek hittem a dolgot, amíg nem olvastam utána. Utoljára a videokártya vételekor volt ilyen kulimász a fejemben, de az rendeződött és szerencsésen meg is oldódott. A vinyó ügy még elég zavaros. :(

JaniS

[Szerkesztve]

(#17) Calogero válasza JaniS (#15) üzenetére


Calogero
addikt

Akkor Seagate.
En maxtort csereltem le Samsungra, igaz 2 megas valtozat volt.
Az elejen meg csendes volt,de 2-3 honap mulva mint egy traktor :O es nagyon melegedet.
A sebessegevel meg voltam elegedve.

(#18) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

Melegedés témában: Seagate hívő vagyok, saját gépemben tegnap cseréltem DiamondMax9-ről Barracuda 7200.7-re. A Maxtor 30 fokon ment, a Seagate pedig 37 (formázás végére 46!). Ezt a drive oldalán mérem külön szenzorral. Ugyanaz a kapacitás (tányérkonfig) mindkettő. Mit mondjak, csalódás, mert azért vettem, hogy csendesebb legyen a gép (az is), csak éppen kell egy plusz venti, legalábbis a nyárra mindenképpen.

A SMART temp. info sajnos kakit sem ér, a Maxtorom 5-6 fokkal kevesebbet mutatott, a Seagate meg 5-6 fokkal többet, mint amit a szenzor mér.

(#19) TudorVigyor válasza JaniS (#10) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

''a hibaellenőrzés idle módbeli zizegése'' - Légyszi írj linket, mert érdekelne. Nem azért kérem, mert nem hiszem el, hanem csak azért, mert érdekel.

Maxtor idle zaja tényleg észrevehetően nagyobb, én ezért szabadultam meg tőle (amúgy sajnos szállt már el 40 gigányi adatom egy Maxtor vinyóval, de nem a bizalom a fő gond, a Seagatere sem tenném fel az életemet).

[Szerkesztve]

(#20) JaniS válasza TudorVigyor (#19) üzenetére


JaniS
senior tag

Üdv!

Egy PH!-s másik topicból származik ez az idézet:

''Here's the reply I got when I asked Seagate about this noise:
Quote:

The sound is normal. The drive performs some background scan routines while the drive is idle. When the drive is initially installed, it completes several complete scans of the media to detect any possible damage caused by the shipping process. During the first few days or weeks, depending on amount of idle time, you may hear the drive seeking while performing scans. After the initial scan series, the sound should become much less frequent. These scans are performed all during the life of the drive, but much less frequently after the first series. The purpose of scanning the media during idle times is to continuously monitor the media for possible bad sectors to eliminate them before they can cause problems. The scan is performed only during idle time and any command to the drive is not delayed because of the scan routine.

Ron S.
Seagate Technical Support

http://forums.storagereview.net/viewtopic.php?t=2193&highlight=barracuda ''

Mivel normális tevékenységnek tűnik, ezért annyira nem aggaszt, csak mindig utáltam, mikor a vinyó a tudtom nélkül művel valamit (na jó, legalább nagyjából tudjam mit csinál).

(#21) JaniS válasza TudorVigyor (#18) üzenetére


JaniS
senior tag

Üdv!

Mivel neked friss tapasztalataid vannak a csere miatt, kérdezném érdemes volt-e?

Halkabb lett, azt olvastam, melegebb, ez csalódás részedről.
Mi a helyzet a sebességgel?
A mostani vinyóm egy Maxtor 60GB-s (6Y060L0, ha jól emlékszem), ha idle állapotban van, akkor a smart szerint 41-42 fokos. Még soha nem volt vele semmi baj, teljesen elégedett vagyok vele. Hangja a ventikhez képest elenyésző. Szívem szerint továbbra is Maxtort vennék, de ez a rengeteg hibás darab, amit írnak eléggé eltántorít tőle. Ugyanakkor a Seagate 7200.7-ről meg azt olvastam, hogy bár csendes, de közel sem olyan gyors. A csendességével jelen pillanatban nem sokra megyek, a gyorsaság inkább lenne fontos. Persze mindezek előtt a megbízhatóság.
Szóval ezért a topic.

JaniS

[Szerkesztve]

(#22) napos2600


napos2600
tag

nem sok de azert valami, hogy nalunk, munkahelyen a maxtorokkal mar volt gond, a seagate-el (amelyek ugyan ujabb gepekben vannak), meg semmi. illetve nekem is seagate van otthon es haveri korben is van par de roluk nem hallottam rosszat!
(a tobbi lenyegeset mar leirtak)...

(#23) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Ha rendszerwinyónak kell, mindenképpen Seagate, film, mp3 tárolásra jó a maxtor is. Bár az új Seagate-et még nem láttam, a Barracuda IV-V mindkettő nagyon jó volt. Melegszik, az igaz, de nem vészes abszolút. Nakam egy normal atx házam van, egy 1800+-os athlon, egy CD-író, és egy rack-ben tárolt Maxtor mellett nem volt semmi baja. Ha nem hurcolászod állandóan mindenhova, és nem teszed ki túl hirtelen hőmérséklet-ingadozásoknak, nem lesz baj a melegedéssel. A Samsungot meg kerüld, mint ördög a szenteltvizet, mert a 3 év garancia alatt lehet, hogy el is fogyasztasz belőle úgy három-négy darabot.

[Szerkesztve]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24) beeboy válasza xcbiker (#9) üzenetére


beeboy
addikt

egyáltalán mit tudtok kezdeni egy vinyóval javítás címszó alatt?
gondolom nem sok mindent lehet kezdeni vele, max ha látod hol vált el egy forrasztás

vagy mégis?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#25) Gismo


Gismo
addikt

Na most, hogy az egyik legnagyobb gyártót ne hagyjuk ki, mi a helyzet a WESTERN DIGITALOKKAL és a már emlegetett HITACHI-kkal?
WD az übermegbízható (állítólag) és viszonylag gyors, a HITACHI meg az ÜBERMEGAGIGAGYORS!!
Az IDLE és SEEK NOISE-ről nyilatkozatokat várok, tehát arról majd ti nyomjátok.
HI

(#26) Szatír


Szatír
aktív tag

Sorra olvasom, hogy milyen szar a Maxtor. 10 éves pc-korszakom alatt csak
Maxtorokat használtam, a legelső egy 850 mb-s volt, ami tavaly ment a sütőbe, mert véletlenül kiesett a kezemből. De akkor is az adatokat letudtam róla még szedni, szóval.....
Egy 20 GB-st kellett visszavinnem egyetlen egy alkalommal, mert elkezdett bad sectorokat gyártani. Szó nélkül cserélték....
Nem mondom,hogy a leghalkabb meg a legjobb,mert bevallom ezt soha nem figyeltem, de az, hogy szar azért szerintem túlzás.
Valószínű hátrányára vált, hogy felvásárolt pár hdd gyártó céget, és elég nagy mennyiséget szállít világszerte, de szerintem még mindig megéri megvenni.
Valaki már említette a nagy számok törvényét...a hibás és rossz darabok mennyisége egyenesen arányosan növekszik ugye...
Jelenleg 3 hdd van a gépemben mind a 3 Maxtor,semmi gondom velük.
Holnapra mérek hőfokokat és visszajövök..mert kíváncsi lettem...

Ja,még valami. Az én munkahelyemen volt olyan,hogy 18 gép Seagate wincsije pukkant el egymás után 1-2 napra rá. A szervízben megmondták,hogy szériahiba....



[Szerkesztve]

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#27) Gregorius válasza xcbiker (#4) üzenetére


Gregorius
őstag

Hangos, melegszik, megbízhatatlan. - példának okádék: Az előző maxtor dmp9 120gb/7200/8mb-s vinyóm rackben tárolva a melegedés hatására halkan kattogott és az oprendszert is meg-a-kasz-tot-ta.
Fenti paraméterekkel rendelkező vinyó (ami már kb. két hónapos) hűtés nélkül -zemel, eddig még sohasem ment 30 fok fölé (ált. 25-26). A Kézrátét(tm) módszerrel mérve is meglehetősen hűvös, tehát nem a SMART csal. Azt hiszem selejtet sóztak rám. :D

[Szerkesztve]

(#28) Alvin_ti4200 válasza Gismo (#25) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem jelenleg egy WD800JB vinyóm van, relatíve gyors, hangja egy szál se. Itt van éppen kölcsönben egy Maxtor Diamondmax +9 120 gigás vinyó, a hangja valami borzalom, olyan kábé, mint a régi 1,7 gigás Seagate-eké (na jó, annál azért halkabb), melegszik, mint a franc (a WD-m legrosszabb esetben full terhelés alatt 40-41 fok 2 óra használat után). Gyorsaságát nem tudom, most a WD-ről 30-35 MB/sec-kel másolok rá.

[Szerkesztve]

(#29) Gismo válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


Gismo
addikt

Az a bizonyos WD ami neked van IDLE-ben nem sikít?(ugyanis ezt hallottam a WD-kről) és a SEEK zaj mennyire gáz, ha gáz? Mongyuk egy arra érzékeny fülűnek?

(#30) Alvin_ti4200 válasza Gismo (#29) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát én csak akkor hallom, hogy sikít vagy sípol, amikor este lefexem aludni, amúgy nem szoktam. Nem valami szívderítő, de már megszoktam, de ez a Maxtor itt lent...:U

Szerk: csak a ház (ez jelenleg mindig így van), amikor be van csukva, akkor nem lehet hallani a WD sípolását.

[Szerkesztve]

(#31) Gismo válasza Alvin_ti4200 (#30) üzenetére


Gismo
addikt

A SEEK mit tud?
És a Maxtorral mi a problem?

(#32) Alvin_ti4200 válasza Gismo (#31) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem értem, hogy mit tud a seek?:F
A Maxtorral az a baj, hogy iszonyat melegszik, rezeg működés közben.

(#33) Gismo válasza Alvin_ti4200 (#32) üzenetére


Gismo
addikt

Tehát SEEK-elés(székelés(nem szarás)) közben ijedtedben kinézel az ablakon, hátha egy traktor indult el?
Tehát SEEK-elés közben mennyire hangos? Nemtudom hogy volt-e Hitachi-d de nemtudod, annál hangosabb?

(#34) TudorVigyor válasza JaniS (#21) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Sebesség ügyben olvasd el az idevágó Ph-s cikket ([L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=302[/L]), és nézd meg a Storagereview-s adatokat (amivel csak az a baj, hogy ott csak behemótokat tesztelnek). A Maxtornál lassabb a Seagate, de ezt inkább tudom, mint tapasztalom.

A Storagereview-n megbízhatósági adatok is vannak, azt lenne érdemes átnézni.

Seek zaj ügyben egy nem elhanyagolható információ: a DiamondMax9-en van Acoustic Management, bekapcsolva nálam gyakorlatilag megszűnt a seek zaj (2 fejes egységben). Sebességet nem mértem, nyilván belassult, de ez szubjektíve nem érzékelhető, mert nem darál a vinyó, és így nem tudod, hogy azért áll a munka, mert arra vársz. A Barracuda 7200.7-en (legalábbis a PATA 40-es és 80-ason) NINCS acoustic management. Ez különösen a 80-ason zavaró, mert a seek zaja hallható, bár jóval kisebb, mint a Diamondmax volt acoustic management nélkül.


[Szerkesztve]

(#35) Matr x válasza xcbiker (#4) üzenetére


Matr x
aktív tag

5400-as akármilyenmárkájú vinyó megy rack-ba, az is megfullad. Rakj be egy 250gb-s vinyót a rekkedbe,és ha lefőtt, akkor örülj.

Nekem semmi gondom a Maxtorral. Megint eljutottatok a Maxtor fikázásához.

Max. kétszer volt velük probléma. Az egyik kölcsön járkált. Hónapokig távol, gond nélkül kerültek haza. A másikat egy kontakthibás tápcsatira sikerült kötni. Vin elkezdett fagyogatni. Aztán azt hittem (az itteni topikokból tanulva), hogy meghalt. Megoldás: másik tápkábelre.

Hangos? Lehet, hogy én vagyok béna, de a tápventi is hangosabb.

Kattogás meg a kevés áram miatt lehet. Nekem is kattogott, amikor alig-alig kapott a tápról...

Hűtés itt is van, nem melegszik, ha rajta a kis légkavaró.

/off
(már ha csak ez az)
Volt egy bolt, ahol azért nem akartak vinyóhűtőt adni, mert a meleg levegőt a procira meg a ramra küldi, és így hamar meghal, tehát ne használjátok.

/off off

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#36) TudorVigyor válasza JaniS (#20) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Köszönöm a felvilágosítást, az ilyen kis magánúton beszerzett infók a legérdekesebbek néha.

(#37) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

van maxtorom de nem javaslom. 60gb-os diamandmax plus 9es. 15wos fogyaszt és valszeg ettől melegszik. A seekje tényleg nagyon hangos.

van még 3 samsungom és én azokra adok egy szavazatot. A 3 együtt nem olyan hangos mint a maxtor. Na meg éppen hogy melegszenek és marhára gyorsak.
66mb/sec max olvasási sebesség min 27mb/sec átlag 51mb/sec.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor diamondmax vagy seagate barracuda? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.