Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zfarkas


zfarkas
senior tag

A gond a címben említett winyóval az, hogy nagy file másolásánál néha kattanik egyet. Mint mikor lekapcsol a winyó. Ilyenkor az adatfolyam meg is akad rajta, de csak egy pillanatra. Gond lehet vele? Vagy nézzünk benne valami SMART infót? Ezt milyen progival lehet kiszedni?

Raw Dark Pure

(#2) zfarkas


zfarkas
senior tag

Ja, és csak WinXP alatt csinálja ezt, Linux alatt még nem tapasztaltuk.

Raw Dark Pure

(#3) Overlocker


Overlocker
veterán

2-3 napja én is tapasztaltam ilyet. Alapból ilyen,vagy hibás lehet?Különösebben nem zavar, még garis 11 hónapig. Csak 80 Gigásnál van ilyen?

(#4) zfarkas válasza Overlocker (#3) üzenetére


zfarkas
senior tag

Ja, ez is detto 80-as, kb. 1 hónapos.

Raw Dark Pure

(#5) szipak


szipak
tag

ja, nekem is csinal ilyet, raadasul nem csak masolas kozben. maxtor diamond max plus 9 80G. es csak winxp.

(#6) acer_


acer_
aktív tag

Nekem ugyanez volt, 40 gigással. Már új korában is kattogott igy, és ez mostanra (kb 2 hónapja vágtam ki...) addig fajult, h egyszer elmentem ki a wc-re, és arra lettem figyelmes ott ücsörögve, hogy mintha vmi reszelne.... (a csukott ajtón át behallatszott a másik szobából). Nem tudtam elképzelni, mi lehet az, azt hittem, a szomszédban furnak... Elvégeztem a dolgom, és visszamentem, akkor láttam, h gép lefagyva, és a vinyó kattog. Elosztó lenyom, oldallap lekap. Vinyó tűzforró. Nem kapcsoltam be akkor, hanem másnap vettem egy 80gigás Seagatet, és átmentettem rá mindent. Azóta kinn van a polcon. Másfél éves volt. Maxtort soha többet!

(#7) acer_


acer_
aktív tag

ez is diamond max 9 asszem, és 5400-as, 40 gigás...

(#8) anaqer válasza acer_ (#7) üzenetére


anaqer
veterán

Mondjatok még ilyeneket, úgysincs még eléggé eldurranva az agyam... :O

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) rATdrAgOn válasza zfarkas (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Szvsz ez nem gaz, de azert nem art lekerdezni hogy mi a palya... :)

Nekem csinalja ezt egy 20G-s ~3-4 eve egy szerverben, de mukodik... 0 bad sector, stbstb... ez szvsz normalis, hokalibral a vinyo. (mar felteve, ha ugy kattog, mintha kivagna meg visszarantana a fejet a diszk).

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#10) Somaa


Somaa
csendes tag

Hali !
Nekem is egy ilyen vinyóm kattog, szinte új korától, most 8 hónapos. Az enyém 60Gb-os, nem sűrűn kattog, dehh óránként egyet biztos. Gond nem volt még vele, remélem nem is lesz.

(#11) acer_ válasza rATdrAgOn (#9) üzenetére


acer_
aktív tag

hőkalibrál?

(#12) Overlocker


Overlocker
veterán

Ja,az enyém eléggé melegszik, szerintem tenni kell rá egy ventit!Ez megoldás lehet ??

(#13) karib


karib
addikt

Nemtom, azért nem bizalomgerjesztő, hogy kattog egy HDD. Mondjuk nekem a régebbi IBM notebook HDD-im kattognak állandóan, pedig mennek rendesen. A desktop IBM 75GXP-m badsectorosodás előtt kezdett el kattogni, de ebből nem következik semmi, arra a szériára az volt a jellemző.

Department of Redundancy Department

(#14) zfarkas


zfarkas
senior tag

Bazz, mi az a progi, amivel SMART infókat lehet Windows alatt lekérdezni?

Raw Dark Pure

(#15) acer_


acer_
aktív tag

Speedfan....

(#16) anaqer válasza zfarkas (#14) üzenetére


anaqer
veterán

Támogassuk a hazai ipart...
http://www.aida32.hu/download/aida32pe_388.zip

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#17) zfarkas válasza anaqer (#16) üzenetére


zfarkas
senior tag

Kösz, majd megnézzük ezeket, hátha lesz valami. De ha ennyi embernek kattog már jó ideje, akkor azt hiszem, kibékülünk vele. Azért örülök, hogy egy Samsung-om van.

Raw Dark Pure

(#18) Notes


Notes
senior tag

ActiveSMART

Romanes eunt domus!

(#19) Yutani


Yutani
nagyúr

Nekem is időnként kattan egyet. SMART renden van, és hűtés is van rajta. Úgy látszik, ez valami konstrukciós dolog lesz, fene tudja. Már megvan vagy 5 hónapja, semmi probléma nem volt vele egyébként. (DiamondMax Plus 9, 80 GB, 7200RPM, 2MB cache)

#tarcsad

(#20) L3zl13 válasza acer_ (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hőkalibrál:
Mivel a mechanika hideg állapotra van bekalibrálva a melegedés hatására elállítódik. Ezután a vinyó automatikusan megpróbálja bekalibrálni (kattanás).

Lehet, hogy valóban csak ennyi történik, és ilyenkor nincs nagy gond, bár jelzi, hogy a vinyó túlmelegszik és érdemes volna hűteni.
De ugyanezt produkálhatja, ha haldoklik a vinyó. Ilyenkor kezdetben időnként nem tudja olvasni az adatot a vinyó, azt hiszi kalibrációs probléma és megpróbál újra kalibrálni.

Aki hülye, haljon meg!

(#21) Alvin_ti4200 válasza zfarkas (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

AIDA

(#22) acer_ válasza L3zl13 (#20) üzenetére


acer_
aktív tag

hmmm... kösz :) ezt nem tudtam...

(#23) P34k


P34k
tag

...detto ilyenbe futottam bele...
De az amúgy vincsicsere alkalmából frissen telepitett XP és nF2 v3.13 driver után nem volt gond, nem kattogott többet.
Viszont az Accoustic Management-tel ''Quiet''re állitottam a vincsiket és 1xrűen eltűnt minden hang. Kicsit zavar, hogy semmit sem hallok mikor dolgozik a vinyó,
viszont cserébe csökkent a sebessége...de nem vészes...törelmes ember vagyok.
:DD

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#24) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nos, lehet hogy hülyeséget írok, de leírom én mit tapasztaltam: Van 2 maxtor vinyóm, éa vendégségben is járt nálam pár a mobil rackbe. Nekem a kattogások sokszor jelentkeztek, de sokszor ilyenkor le is állt a vinyó. Amióta a mobilracket elpakoltam a dvd iró mellől, azóta nincs probléma. Persze ha az iróval olvastattam, többször, sőt mindig volt a kattogás. Gondolom a melegedés lehetett a hiba, másra nem tudok gondolni. Haverom vadonatuj maxtorja is nekiállt 5-10 perc után kattogni a rackemben, de azóta sincs semmi baja. Mióta átraktam a racket, se alatta, se fölötte nincs semmi, megszűntek ezek a gondok.

(#25) Zoli bácsi válasza P34k (#23) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Érdeklődnék ezt a Accoustic Management-et honnét lehet leszedni? Illetve Sata vinyóval működik? Ja, és még annyit tennék hozzá, hogy a 160GB-os maxtorom (SATA) eddig még nem kattant, 1 hónapja megy. A régebbiek sokszor, de bajuk nem lett soha.

(#26) karyo válasza zfarkas (#1) üzenetére


karyo
senior tag

Nálam Seagate MEdalist csinálta ugyanezt linux alatt. Kiderült a táp feszingadozása okozta, mert a csere (ENRMAX) után gond nélkül müködött tovább.

Sztem nézz körbe a táp körül, ott lehet hiba.

Enjoy the silence.

(#27) Sav


Sav
tag

Nekem akkor kattan, amikor bekapcsolom, és még hideg. Ha belépek bios-ba, és várok vele 2-3 percet, majd betöltetem az XP-t, akkor a kattanás elmarad. Tehát akkor se a hideget, se a meleget nem szereti a vinyó... :(
Nem tud róla valaki valamit, kattoghat vagy nem? Hiba-e a kattogás, vagy nem?

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#28) Club


Club
őstag

MINDENKINEK MONDOM:
NÁLAM UGYANEZ A VINYÓ DURRANT EL!!
Azaz elkezdett lángolni az egyik alsó chip. és szépen elégett.
Pedig semmit extrá-t nem csináltam vele, és kb 3 hónapos volt.
Egy az egyben elszált az egész vinyó, és a fent említett vinyóról van szóü:(80 Gbyte 7200RPM Maxtor Diamond Plus).
Szóval mindekinek 2 dolgot tudok csak tanácsolni:
1:Ha már van iylen vinyód, azonnal ments róla mindent,. mert nem sok időt aodk neki!!!
2:Ha most akarsz venni:MÉG VÉLETLENÜL SE!!!!

(#29) karib válasza Club (#28) üzenetére


karib
addikt

Azért ez így kicsit erős, nem minden Diamondmax 9 Plus fog eldurranni, de sajnos mostanában sok hullik belőle, az tény.

Department of Redundancy Department

(#30) lac019


lac019
tag

Enyém köszöni,jól van.

(#31) Club válasza karib (#29) üzenetére


Club
őstag

Ez ok, hogy nem MIND, de azt azért tegyük hozzá, hogy ha egy winchester szériából, az általam ismert emberkéknek 10-ből 8 eldurran, akkor azért lehet van némi ok az aggódalomra:))

(#32) ptiboy


ptiboy
senior tag

ha kattog akkor az jót nem jelent :)
egyébként a maxxbost progi megvan valakinek?
elküldhetné nekem emilbe
nemjön le a maxxtor oldaláról

:)

(#33) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

diamondmax plus 9es 7200 fordulatú

szerintem a kattogás az nem hőkalibrálás
nekem 60gbos van és 6hónapos múlt és xp betöltése útán kattan akkorát mint állat.

most nyomtam be egy ventit eléje és kb 10-15C hidegebb

a kattogás az elpatkolás előjele szerintem.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#34) Sav válasza agrarfiatal (#33) üzenetére


Sav
tag

Akkor vigyem vissza a boltba, ahol vettem, azzal az indokkal, hogy kattog???
Megkérdezik:
- Mi a baja, tönkrement?
-Nem, kattog!
-Igen? Jaj, és valami baja van, hogy akarsz érte újat?
-Nem, kattog!!!!
-Ja, az más, itt van egy vadi új ingyér'.

Ha?
Vigyem vissza?

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#35) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Bár nekem nem pont ez a típusú vinyóm van,de az enyém szintén kattogott.Kellett neki egy másik tápkábel,illetve az én gépem húzva volt és ez nem tetszett neki.Miután visszaállítottam láss csodát nem kattog.Ja egy 80gigás seagateről van szó.

(#36) Club


Club
őstag

Jelentem tisztelettel, megint eldurrant, egy a címben szereplő vinyó.
Abszolút széria hiba.
3 ismerősőmből 3 eldurrant, ja és a sajátom is:(((
Eleinte csak kattog, aztán meghal.
Akinek iylen van, mentsen mindent, ez baráti tanács, mert sokáig már nem húzza.
Ja és jelentem:2!!!!DB ventivel volt hűtve.
Úgyhogy ilyet még véletlenül se vegyetek..
Bár én többet Maxtor-t sem veszek...
3-ból 2 megdöglött nálam..


(#37) Gismo válasza Club (#36) üzenetére


Gismo
addikt

Hány gigásak voltak?

(#38) Club válasza Gismo (#37) üzenetére


Club
őstag

3Db 80-as, és 1 DB 30-as.

(#39) Gismo válasza Club (#38) üzenetére


Gismo
addikt

De csak a 80-asok a nagyon meghalósak.(legalábbis én így tudom)

(#40) Club válasza Gismo (#39) üzenetére


Club
őstag

Nálam már egy 30-as is meghalt.
Mindensetre, a 80-as szária nagyonszar.

(#41) xcbiker


xcbiker
addikt

Veszek rossz HDD-ket 6GB felett (akár házhoz is megyek)! Adatmentést vállalok!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#42) Loha


Loha
veterán

Van egy sulinetes Samsung 120-as 2mb-os vinyóm, és Win2k alatt néha kattog, da majdnem szabályos időközönként, akkor is ha nem csinál semmit, kb. olyan 30-60 másodpercenként csinálja.

(#43) Gismo


Gismo
addikt

Na miaz már a Samsung is Maxtorosodik?

(#44) Ejexs


Ejexs
csendes tag

Hi all!

Olvasgatom a hozzászólásokat a Maxtorokról hááát nemtudom érdekes.

Azt azért elszeretném mondani, hogy nekem is van 1db 60-as és 2db 80-as ja meg 1 3.2-es, kattogás nélkül mennek (ugyan kitérdekel :)).

Az 1gyik 80-as mobil rek-ben hűtés nélkül dvd és cd író között, 1hónapja hajtom, ha megakar halni most haljon meg (még garis), elötte a 60-as volt a helyén 1évig semmi baj nélkül.

Én w98set használok és a power manager-ben a winyó kikapcsolás newer-re állítva.
1 20-as Quantum az lct sorozatból azért szált el mert játék közben a vinyó pihent,
és amikor nyúlt adatért a játék (pálya töltés) szikra és füst kíséretében meghalt.

Bár tudom ez a sorozat széria hibás volt, de ennek ez tette be a kaput.

Lehet ha én is XP-t használnék nekem is kattogna? :D

Hát részemről ennyi, bocs hogy bele pof.

[Szerkesztve]

Votá tüyü

(#45) plajko


plajko
csendes tag

Nekem is kattogott egy 120-as, majd pár hónap múlva volt rajta egy szép bad sector, gariba kicserélték, az újjal semmi gond nincs, még annyit, hogy a kattogást a rossz kábel (mobil rack nem megfelelő érintkezése) is okozhatja...

(#46) ptiboy


ptiboy
senior tag

az én ősrégi 30g-ás maxtorom (5400ford) amióta megvettem egy fika hangot nem adott ki!!!
semmi hangaj nincs! 0! nem mérhatő!
kopogni meg egyáltalán nem kopog :) talán ki akar jönni :)

:)

(#47) zozo22


zozo22
csendes tag

Hali!A bizonyos maxtor vinyó az enyém, amivel kapcsolatban a téma fel lett vetve, és az igazsághoz hozzá tartozik az hogy egy 300w-os tápegység dolgozik a gépemben, mellette egy CD-író egy CD-olvasó egy 40 GB-os maxtor, és az említett 80 GB-os.A 80 gigás fejjel lefele és a két vinyó kb. 5 centire van egymástól.Az idekábel eléggé megcsavarintva, mivel a másik vinyó normálisan van behelyezve.Na és mindemellett kattog, de csak a nyavajás 80-as.Na ezek után mi a véleményetek????????? :((

....kiba*zottul fontos munka az enyém, jobb lesz ha nem kötsz belém....

(#48) Gismo válasza zozo22 (#47) üzenetére


Gismo
addikt

Az, hogy a vinyót nem fejjel lefelé kéne használni, az IDE kábelnek nemkéne összevissza csavarodva lennie,dugj bele másik tápkábelt és általában a Maxtor DiamondMax+9 80GB-osak halnak meg.

(#49) xcbiker válasza zozo22 (#47) üzenetére


xcbiker
addikt

Nem kevás az a 300W ennyi cuccnak? Milyen a táp? Milyen a lap+cpu?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#50) darkmann


darkmann
őstag

Hi All!
Nekem is ez a széria van,és én is átéltem ezt az egészet.Nyáron elkezdett kattogni,aztán egy újraindítást követően lemezolvasási hibával ''elhalálozott''.
Legalábbis azt hittem,ezért buta mód leformáztam,xp újratelepít.Szidtam,mint a bokrot,hogy minden adat oda,pedig van rá progi amivel mindent visszahozhattam volna.A lényeg,hogy azóta tökéletesen megy,Hitachi Feature Tool-lal kikapcsoltam az acoustic management-et.Gyors,kicsit hangos,de nem kattog!Gyanítom,hogy a meleg miatt szállt el.
Tesztek alapján pedig ez a leggyorsabb,nem a Seagate,nem a WD,hanem a Maxtor.Már rengeteg Maxtor-t eladtunk,arányában véve nem sokat hoznak vissza!:DD

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.