Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Maxtor calypso boot hiba (téma lezárva)

(#1) masterminde

masterminde
(csendes tag)

Help!!! fél éve vettem egy 80gigás Maxtor DiamondMax Plus 9 ATA/133 HDD-t és tegnapig elég jól müködött. Tegnap bekapcsoltam, és a boot menü ezzel a hibajelenséggel fogadott:

Primary Slave: Maxtor CALYPSO YAR43KJZ

Primary slave hard disk fail

sehogyan sem bootol, hogyha másik vinyóról inditok akkor az azon lévő rendszer nem látja a vinyót, Boot CD -sem. Bios-ban sem ismeri fel, csak a fent emlitett nevet irja ki, de a méretre 0-t ir minden paraméteren.

Nem volt leejtve, megütve, semmiféle fizikai sérülésnek nem volt kitéve.
400W-os táppal megy, MSI delta alaplappal és 2500Xp-vel. Xp-professional op rendszer van rajta. Remélem tud valaki segíteni, mert sok fontos adat van rajta, amit sajnálnék, ha elveszne. Olvastam más topic-ot, de kifejezetten ezzel kapcsolatban konkrétan nem találtam igazán érdemleges infót.
Előre is köszönet bárminemü segítségért!!!

(#2) eddie303 válasza masterminde (#1) üzenetére

eddie303
(őstag)

Sajnos, búcsút mondhatsz neki, remélhetõleg garis. Volt más ilyen topik, csak ott Romulus-t írt, nem Calypso-t. Ez egy általános Maxtor hiba, asszem a fash-e csinálja, 20-ból egy Maxtor ezt szokta csinálni, bár lehet, kicsit durva arányt mondtam...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#3) blemidon válasza masterminde (#1) üzenetére

blemidon
(tag)

A Maxtor oldaláról letölthető PowerMax tesztprogit érdemes lenne végigfuttatni rajta, hátha ír bővebbet.

Amúgy meg kereső, sok maxtoros topik van:)

(#4) naga válasza eddie303 (#2) üzenetére

naga
(senior tag)

Nekem is volt Romulus, semmit nem lehetett vele csinálni, ment ki a Maxtornak, ha jól emléxem ez valami védelmi mechanizmus, ha behal a vinyó mechanikja, akkor letiltja a hozzáférrést, és az adatoknak lőttek. :(

(#5) eddie303 válasza naga (#4) üzenetére

eddie303
(őstag)

Én is láttam egy-két esetet, de szerintem nem a mechanika idézi elõ, hanem firmware-megbuggyanás, amihez sajna nem adnak semmit, hogy újra lehessen flashelni. Olyan politika, mint régen Conner-eknél, hogy külön fizikai plug-in kellett hozzá low-level formázni :)

(#6) masterminde

masterminde
(csendes tag)

eddig eléggé lehangoló a helyzet:(

(#7) naga válasza eddie303 (#5) üzenetére

naga
(senior tag)

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=5641&start=60

pont azért tilt le az elektronika, mert rossz a mechanika. :(
elektronika csere nem segít!

(#8) eddie303 válasza naga (#7) üzenetére

eddie303
(őstag)

Aha, de azt is láttam, hogy bár egy esetben segített. Furcsa, hogy ennyire érzékeny.

(#9) naga válasza eddie303 (#8) üzenetére

naga
(senior tag)

Azóta ha lehet, nem nagyon veszek Maxtort és imádkozom, hogy ami jött cserébe ne halljon be.

(#10) masterminde

masterminde
(csendes tag)

hogyan tudod kicseréltetni?
mi ennek a menete?

(#11) eddie303 válasza naga (#9) üzenetére

eddie303
(őstag)

Hehe, nekem is volt 40-es maxtorom, még behalás elõtt cseréltem 60-as Seagate-re, de pl. tudok sok maxtorost, akinek soha baja nem volt vele.

(#12) masterminde

masterminde
(csendes tag)

Gariban visszacserélik a vinyót? Vagy egyenesen a maxtornak kell elküldeni? Az utóbbi helyzetben hogyan kell eljárni?

(#13) naga válasza masterminde (#10) üzenetére

naga
(senior tag)

Maxtor honlapján, warranty services (?)-nél megnézed sorozatszám alapján, hogy garis-e még, ha igen RMA-t csinálsz ugyanott és kiküldöd a vinyót adott címre Írországba. A postaköltség (kb. 4-5k) miatt 60-80-as vinyónál kisebbet nem éri meg kiküldelni. :(

(#14) naga válasza masterminde (#12) üzenetére

naga
(senior tag)

Ha fél éves csak, akkor van rá bolti gari nem?

(#15) masterminde

masterminde
(csendes tag)

Ugy tudom alapban egy évet adnak rá, szóval ha igy van akkor mindenképpen garis, viszont kérdés, hogy milyen hibajelzésnél cserélik?

(#16) naga válasza masterminde (#15) üzenetére

naga
(senior tag)

Szerinted milyen hibajelzés kell még? Nem működik! :D Cserélik, slussz passz.

[Szerkesztve]

(#17) masterminde

masterminde
(csendes tag)

mostmár csak az adatokat kellene lementeni róla valahogyan, ahogyan olvastam, eléggé húzos az adatmentés ára, arra pedig nincs zsé, max pár k. amit össze tudok rá kuporgatni...:(

(#18) mr_ricsi válasza naga (#4) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''ha jól emléxem ez valami védelmi mechanizmus, ha behal a vinyó mechanikja''
Ezt a firmwaree írja ki, és a ''latinos'' szöveg utal arra, hogy mi döglött be a vinyóban, de eddig sehol sem leltem kódtáblát a megfejtéshez. Csak annyi tuti, hogy a latinra változó Maxtor vinyó teljesen behalt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) eddie303 válasza masterminde (#17) üzenetére

eddie303
(őstag)

Keresd xcbikert itt a közelben, õ a PH adatmentõje :)

(#20) rog válasza mr_ricsi (#18) üzenetére

rog
(addikt)

az a latinos szöveg a vinyó kódneve. azért csinálja ezt hogy ne tudjad használni, és ezzel még jobban tönkretenni az adatokat rajta.

(#21) masterminde válasza rog (#20) üzenetére

masterminde
(csendes tag)

Ja, csak az a kérdés, hogy hogyan nyerjem vissza az adatokat róla, hogyha nem vagyok képes hozzáférni egyáltalán:)
az rendben van, hogy megvédi, csak arra nem gondol a....-jelenleg egy olyan -viszonyban?- vagyok ennek a terméknek a gyártójával, hogy igazán nem tudnám megfogalmazni a moderálási elvek megszegése nélkül a nevét - ''tisztelt'' cég, hogy nem mindenki képes megfizetni az adatmentés cseppet törékeny árát. Sajnos az a tény hogy a vinyó menthetetlen egyre határozottabb formát ölt, én pedig egyre kevésbé bizom mindenféle mindenható virtuális mennydörgésben, ami egyszerüen megjavitja a tékozló HDD-t egy röpke ötperc erejéig, még összekuporgatott adataimat lementegetem róla.
Köszi mindenkinek a hozzászólásokat és a segítő szándékot!

(#22) mr_ricsi válasza rog (#20) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''a latinos szöveg a vinyó kódneve.''
Úgy tűnik, igazad van.

''azért csinálja ezt hogy ne tudjad használni, és ezzel még jobban tönkretenni az adatokat rajta.''
Ezt viszont nem értem továbbra sem. Ha nem férsz hozzá az adatokhoz, és a Maxtor nem menti őket, csak a vinyót cseréli, akkor ennek mi a jelentősége?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) xcbiker válasza eddie303 (#19) üzenetére

xcbiker
(addikt)

:DDD

Notebook Javítás, BGA chip csere. - Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24) Flashy válasza mr_ricsi (#22) üzenetére

Flashy
(veterán)

hát gondolom azért, mert te házilag ugyse tudnád lementeni, de legalább megadja a lehetőséget hogy szakszerviz a korongokról még le tudja valahogy könyörögni ha fontos. a meghajtó már szar, legalább megakadályozza hogy hanglemez legyen a lemezeiből.

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Maxtor calypso boot hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.