Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

a vinyó egy dzsunka 30as maxtor médindobdel. Az a bajj, hogy pl fdiskel létrehozom a partíciót rajta, de mégsincs rajta a partíció! Aztán meg van a Partition magic 7/8, ez meg kifagy indításnál hibával mikor bentvan a vinyó. hlp.

--- Geri vagyok ---

(#2) Lolek válasza Basmacskin (#1) üzenetére


Lolek
aktív tag

Hi,

Töltsd le a maxtor.com-ról a powermax nevű progit...

azzal le tudod testelni a hdd-t...

(#3) mr_ricsi válasza Lolek (#2) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem tesztelni kellene vele, hanem a quick Low level formatjával letörölni. Azután már megragad rajta az fdiskkel létrehozott partició.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4) mr_ricsi válasza Basmacskin (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Miért dzsunka? Már lehet vagy 3 éves, és még mindig működik.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) wolffy


wolffy
aktív tag

A Maxtor gyári szoftvere szerintem is jó ötlet. Azzal lehet kezdeni valamit.
Van egy másik letölthető Maxtor progi is a Maxblast, azzal meg lehet partícionálni. (Most nem emléxem, hogy a Powermax tud-e partícionálni, de Maxblast-tal már csináltam hasonló hibájú winyónál és pöpec lett. Nem is kellett előtte Quick Low Lewel Format! Csak elindítottam boot floppyról a Maxblastato, kiválasztottam a winyót és megpartícionáltattam. Onnantól hepi lett.)

(#6) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

köszönöm a tippeket. Töltöm is a programokat. Jó kis vinyó ez, mert 7200 rpm-es. Van még egy maxtor fireballom is, az is 30 gigás, és az is vékony.

--- Geri vagyok ---

(#7) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

a maxblastot majd holnap tudom csak hazavinni, addígis marad a diagnosztikai program.

--- Geri vagyok ---

(#8) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Ha 1-nél több particiót akarsz létrehozni, akkor -szvsz- ne használd a Maxblastot.
(Nálam akadozott ezerrel a vadi új vinyó, aztán a powermaxszal töröltem, fdiskkel ugyanakkora méretekre létrehoztam, és megjavult.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

no! Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Amúgy a vinyó történetéhez hozzátartozik, hogy 100forintért vettem, aszt mondták, tiszta bad szektor, rossz az egész, elmegy róla a partíció, nyekk.

A csodaszer a maxtor diagnosztikai program, a powermax volt, mely annélkül, hogy felismertettem volna bioszból a vinyót (belefagyott a biosz) tökéletesen felismerte, minden hibájával együtt, és egy quick zero fill, amely a vinyó első 300 és utolsó 100 megáját letisztítja, visszarántotta egy gyors mozdulattal az életbe. Végignyomtam rajta a chkdsk rosszektorkereső rutinját is, egy árva rossz szektor sincs rajta, és az amúgy 7200-as 30-as piszokcsendes (csak a felpörgést lehet hallani) vinyó azóta is iszonyatosan gyorsan (kb 60 mbyte/sec)-el másolgat, pedig tömörített NTFS van rajta. Hepi end :D

--- Geri vagyok ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.