Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor 200gb vagy nforce2 a rossz?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ronaldo


ronaldo
őstag

Szóval. a vinyóról ami SATÁS tudok másolni 40-50mb/sec-el.... rá viszont valami nevetséges sebességel ami mp-kre meg is áll :O emellett amikor a vinyóról nézek filmet, és beletekerek akkor serceg, meg ha mp3-akat gyorsan váltogatom akkor is. El vagyok keseredve félig... ugye a le és fel másolást ugyanaz a mechanika végzi... a végrehajtásról nem is beszélve. akkor hogy a bánatban tudok róla 50mb/sec-el filmeket huzni, de rá meg róla mp3-at meg filmet nézni nem?! :((

(#2) ronaldo


ronaldo
őstag

up! :(

(#3) Davevagyok


Davevagyok
tag

nem kellett volna új topikot nyitni, elég lett volna a régit átneveztetni. Írj mókus topikjába. Alvin bazárja vagy mi a szösz a címe:) Bye

Dave

(#4) Dilikutya válasza Davevagyok (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

hardverproblémának mi köze Alvin bazárjához? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) erdoke válasza ronaldo (#1) üzenetére


erdoke
titán

Milyen vezérlőn van ez a lemez? A megfelelő drivert feltetted? Más gépben próbáltad a vinyót, ott is ezt csinálja?

A legjobb aláírás a héten

(#6) ronaldo válasza erdoke (#5) üzenetére


ronaldo
őstag

Előző megtévesztő nevü topicban azt mondták h az 5.xx driver lehet a gond, hát este leszedtem a 3xmb-s 4,47es drivert, feltettem, sok midnen nem változott.
Azóta viszont rájöttem mi a gond. ugye a róla másolással az uj driverrel sem volt gond, szépen ment. Az van, hogy ha mp3-akat másolok amik ugye kis méretüek, max 10mb akkor 6-7gigát is szépen 20-30k között átvisz, néha 1-1mp-re megáll de az nemgond. viszont ha nagy állományt mozgatok, pl. film meg 100mb-nél nagypbbat akkor gyorsan indul de rögtön szinte egáll és 4-8mbközt átbiceg... SATA vinyó, felismeri minden, régi drivert van fent (amit ajánlottatok) Nforce2ős EPOX deszka, nincs egy hónapos.

(#7) unclefucka


unclefucka
senior tag

Én hallottam valamit arról, hogy az NForce, vagy az alaplaphoz kapott IDE driver nem egészen megfelelő, az egyik haver azt mondta, hogy a NVidia saját driver -ét keveri az alaplap sajátjával, de arra nem emlékszem, hogy milyen módon és milyen verziójúakat. :( Probáld te is keverni, hátha meglesz a helyes kombináció
Nyílván ez csak mendemonda, de hátha valaki tud erről valamit... mert én csak hallottam ezt-azt.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#8) ronaldo válasza unclefucka (#7) üzenetére


ronaldo
őstag

mit keverjek mivel? :)

(#9) Dzsekó válasza ronaldo (#6) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor egy kis helyreigazítás. (Sajna a technika miatt így nincs megoldás)
A driver jó!
A hiba az, hogy nem integrált a SATA! Azaz egy SATA vezérlő chip van az alaplapon, ami a PCI busz mögött csüng. Ez azt jelenti, hogy nagyobb sávszélességgel nem tud írni, mint a PCI busz sávszélessége. Ezért van, hogy az elején gyors, utána megáll, mert telítődik a PCI busz sávszélessége. Ugyanez a probléma a RAID vezérlővel is. Észre lehet venni, abból, hogy másolsz nagy file-t a SATA vinyóra, és közben ha zenét hallgatsz, akkor a felismerhetetlenségig betorzít a zene. Pont azért, mert a hangkártya is a PCI busz sávszélességét használja. Ez a jelenség nálam egy VIA KT400-as chipsetnél volt. Vettem egy KT600-as chipset-ű alaplapot, amibe már integrált SATA van, tehát nem a PCI-busz után van a SATA. És no problem, ultra gyors SATA 15mp/700MB.
Mondjuk az Nforce-nál lehet, hogy nem fog recsegni a hang másolás alatt, mert szerintem jobb chipset.
Üdv:
Dzsekó

(#10) erdoke válasza Dzsekó (#9) üzenetére


erdoke
titán

Egyrészt ha a szokásos Silicon Image 3112-es chipje van a lapján, annak kell driver. Másrészt a PCI busz sávszélességi maximuma 133 MB/s, amit két 7200 rpm-es vinyó nem tömít el, hacsak nem megy még egy csomó PCI-os eszköz (hang, TV, digitalizáló, külső vinyó, nem natív Gb LAN, stb.). Egy vinyó meg pláne nem. Úgyhogy ez itt vagy a déli híd hibája, vagy a driveré, esetleg mindkettőé.

A legjobb aláírás a héten

(#11) ronaldo


ronaldo
őstag

2db 60as 7200rpm-es meg egy 120as barracuda(7200) meg egy 200as Maxtor SATA van. egy SB Live! pci-n egy vidikari, oszt késsz. milenne ha a hangari-t kiitatám? mert van epoxon 5.1es integrált kurva jó hangminőséggel.



Szerk.: Ropog ám! nem tökre halllgathatatlan de recseg!

[Szerkesztve]

(#12) Dzsekó válasza erdoke (#10) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nálam SB 128 PCI és egy Pinnacle PCTV Pro Tuner kártya volt a gépben, és katasztrófális vinyósebesség volt, nomeg a zene egy bazi nagy fülfájdító recsegés, amikor másolt a vinyó.

(#13) Dzsekó válasza ronaldo (#11) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az esetleg segíthet a dolgon, de nem tudom, és rögtön túladtam a lapon, amikor megtudtam, hogy mi a hiba.

(#14) Dzsekó válasza erdoke (#10) üzenetére


Dzsekó
addikt

Te honnan szedted ezt az Einstein fejet? Nekem nem lehet ilyet választani. :((

(#15) ronaldo


ronaldo
őstag

Gyógymód?

(#16) ronaldo válasza Dzsekó (#13) üzenetére


ronaldo
őstag

EPOX 8RDA3+ nnincs egy hónapos, gyors meg minden, sokkal gyorsabb mint egy Via chipsetes... :(((

(#17) Dzsekó válasza ronaldo (#16) üzenetére


Dzsekó
addikt

Igazából, itt nem a chipsettel van a baj, hanem a SATA vezérlő van rossz helyen, de ez minden lapnál igy van.
Gyógymód: EPoX 8KRA2I.
Ez van nekem.
Igaz VIA KT600-as chipset, de ezeddig csak a VIA gyártott integrált SATA-t.
Üdv:
Dzsekó

(#18) Dzsekó válasza ronaldo (#16) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyébként sok különbség nincs a SATA és PATA között sebességben. 1-2 Mega/sec.
Szóval add el a SATA-t és vegyél PATA-t. Ez is egy gyógymód!
Na üdv!

(#19) ronaldo


ronaldo
őstag

uj alaplapot tuti nem veszek.... vmi gyorsítás lehetőség? nem kell nekem, hogy 2000mb-vel másoljon de legalább gyorsabban.

(#20) ronaldo válasza Dzsekó (#18) üzenetére


ronaldo
őstag

Csak sata vinyójuk volt... amugy amire nekem kell, hogy róla másoljak ott sok difi van! 50mb- felett megy... még filmeket is. rá rákinlódom a cuccokat de azért ne 6megával... vmi kis gyorrsítás kellene

(#21) erdoke válasza Dzsekó (#14) üzenetére


erdoke
titán

Kértem, és érdemeimre való tekintettel kaptam is.:P
Egyszer majd te is kaphatsz, ha ilyen segítőkész maradsz. Az Einstein amúgy se menne a nevedhez.:D

A legjobb aláírás a héten

(#22) Dzsekó válasza erdoke (#21) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem is Einsteint szeretnék fejecskének, csak kiváncsi voltam, mivel láttam már más egyedi fejecskét. És kitől kérted? Ki rajzolja ezeket?

(#23) Dzsekó válasza ronaldo (#20) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mint említettem, az SB kiiktatása gyorsíthat a dolgon. Próbáld ki! Erre én is kiváncsi vagyok, hogy gyorsul-e. Ja és szerintem azért csak írásnál lassul be a vinyó, mert szerintem visszaküld közben egy ellenőrzést, hogy jó-e a másolat, és ez duplán beterheli a PCI buszt. Persze ez nem biztos, inkább feltételezés.
Üdv:
Dzsekó

(#24) ronaldo válasza Dzsekó (#23) üzenetére


ronaldo
őstag

JA, asszem megpróbálom, ha felhúz teljesen akkor elcserélem egy haverral Patásra... :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor 200gb vagy nforce2 a rossz?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.