Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Soni.20


Soni.20
tag

Nos, elég mélyen érintett az ügy, miszerint kaptam karácsonyra egy ilyen csodát, és 1xűen nem megy. Jumperkiosztást mindenhogy megpróbáltam, volt masteren(első függőleges sor), volt a 2.függőlegesen(az nemtom mi), és a 3.on is, és volt olyan hogy nem volt rajta jumper.
Az első kettő esetben a memória felpörgése után jelzi hogy van benne egy maxtor, sőt még a biosban is látja hogy Sec. masteren van egy 160Gb-os wincsi, de a kedves SP2 már baszik akármit is kezdeni vele, hardverdetektálás se segít, illetve dos-os indítólemezről az FDISK se látja.
A másik kettő esetben még hozzájön az is hogy nemcsak a wincsit nem látja sehol, hanem még az egyik dvd olvasó is eltűnik!
Pls. help!!! Karácsonyra kaptam és szeretném ha lenne végre helyem :O :O :O

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#2) The DJ válasza Soni.20 (#1) üzenetére


The DJ
addikt

Azért tűnik el a DVD olvasó, mert kiütik egymást (pl: mindkettő masteren van)
Hogy akarod felismertetni?
Van egy XP-d telepítve egy másik vinyón és beraktad mellé?
Vagy simán erre akarsz XP-t rakni?
A HDD ATA vagy SATA?

[Szerkesztve]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) Soni.20 válasza The DJ (#2) üzenetére


Soni.20
tag

Szerk: win hardverfelismerő felismeri, és őszerinte az eszköz megfelelően működik, mégse találom meg. Le kéne formatálni, de hogy? Mit?


''Van egy XP-d telepítve egy másik vinyón és beraktad mellé?''
- igen van, így próbáltam. Eddig egy 6GB-os kis hülyeség volt mellette, azt gond nélkül elvitte. Ja és az is masteren volt.
- ATA
- köszi hogy segítesz :R

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#4) The DJ válasza Soni.20 (#3) üzenetére


The DJ
addikt

Sajátgépben nem látszik?
Ha igen, akkor jobb katt rá és formázás.

Ha nem, akkor töltsd le a Partition Magicet és azzal próbáld formázni.
Ha jó a HDD akkor sikerülnie kell, de én azt javaslom, hogy ne egyben formázd le hanem bontsd több kis darabra...

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5) Soni.20 válasza The DJ (#4) üzenetére


Soni.20
tag

Sajtgépben sem látszik. Sehol.
Csak az eszközkezelőben. Mintha minden ok lenne, csak láthatatlan lenne az oprendszerek számára.
Gondolod a Partition Magic látni fogja, ha a win nem látja? :(

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#6) The DJ válasza Soni.20 (#5) üzenetére


The DJ
addikt

Ha a HDD tökéletes, akkor látnia kell a Partition Magicnek.
Szerintem azért nem látszik sehol, mert egyáltalán nem volt még formázva, ergo nincs is rajta semmi fájlrendszer.
Én is jártam már így hogy adtak egy vinyót, hogy az eszközkezelőben látszik, de mégsem tudják formázni, mert nincs a sajátgépben...nekem adták, hogy kezdjek vele amit tudok.
Elővettem a PM-et és 5 perc múlva volt egy hibátlan 20 gigás Quantumom :)

MOD: Ezzel a hsz-emmel lettem őstag, nem is figyeltem :DD
Ezt neked köszönhetem :DDD

[Szerkesztve]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#7) Soni.20


Soni.20
tag

Oh, igazán nincsmit :)
Köszönjük inkább annak hogy voltál olyan kedves karácsonykor velem foglalkozni :)
Hát akkor egy halovány reménysugaram még van a PM8-hoz, hátha majd ő meggyógyítja nekem...
Addig várunk.... 68%
Utána majd írok :)

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#8) <Adamsky> válasza Soni.20 (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha a kábelen egyedül van, akkor legyen ''master''-nek jumer-elve, ha pedig nem, akkor ügyelj arra, hogy a másik eszköz ellentétesen legyen jumper-elve (ha az új vinya ''master'' akkor a másik ''slave'', és fordítva)
Ha a BIOS felismerte, akkor XP alatt nézzd meg a Disk Management-el (..\Windows\System32\diskmgmt.msc vagy simán run -> diskmgmt.msc) ennek látnia kell, és ezzel meg is tudod formázni.

[Szerkesztve]

(#9) Soni.20


Soni.20
tag

Látja!
Csak nem enged vele semmit csinálni, mert ilyen free verzió.
Kéne hozzá crack ^^
Vagy nincs PM-nek ilyen ingyenes verziója?

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#10) The DJ válasza Soni.20 (#9) üzenetére


The DJ
addikt

F*ck :(((

Akkor próbáld meg azt, amit <Adamsky> kolléga mondott, elvileg azzal is sikerülnie kellene...

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#11) Soni.20


Soni.20
tag

LÁTJA!!! :DD :DD :DD :DD :DD
Köszi a helpet mindenkitől!!! :B
Partition magic is működött volna, de amivel megcsináltam az a diskmgmt.msc volt. Ez szinte ugyanaz :)
Csak ennyi kellett neki!
Mégvalami:
Mennyire osszam szét? Érdemes egybe hagyni? Van hátránya?
Ill. valami olyasmit hallottam hogy 127GBnál nagyobb wincsinél valami 24bit meg 48bit, rossz helyre címez, és elszáll. Namármost mit kell itt állítgatni hogy minden ok legyen? :)

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#12) KKrisz!


KKrisz!
tag

Maxtor....NO COMMENT! :((

Nekem volt egy 30GB-os példány, unokaöcsémnek egy 20GB, aztán egy 80GB-os darab. Mondanom semm kell mindegyik beadta a kulcsot.
Az egyém 2 hónaposan!!!
A 20-as 1 évesen, a 80-as kb 8 hónaposan. És azak nem ''ingavinyók'' voltak, hanem otthon működtek szépen, míg ki nem haltak...

Remélem most hogy a Seagate felvásárolta a Maxtor, összetud hozni valami normális HDD-t

Celeron 1,8Ghz, 768MB RAM, ATi Radeon 9600pro

(#13) Soni.20 válasza KKrisz! (#12) üzenetére


Soni.20
tag

Hát nekem egy 40GBos maxtor van meg már nagyon régóta, talán még a régi 6GBos is az volt, és nem volt vele gond, azért válaszottam ilyet. Remélem ezzel se lesz :R
A feltett kérdésekhez mit tudtok mondani?

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#14) c41r0^ válasza KKrisz! (#12) üzenetére


c41r0^
őstag

na most ennek ehhez mi köze van?

minden szűz vinyó partíció nélküli, XP-ben a lemezkezelés pont alatt lehet partíciókat létrehozni, majd azokat formázni, ez minden vinyónál így megy

szval itt nem a Maxtorral van gond, hanem a hozzá nem értéssel, de mostmár tanult a topicnyitó egy kicsit erről is

Partition Magic meg felesleges, XP alapból tud létrehozni partíciókat, csak átméretezni nem, PM max. arra kellhet, ha át akarod méretezni, szabni a lemezedet

[Szerkesztve]

(#15) c41r0^ válasza Soni.20 (#11) üzenetére


c41r0^
őstag

SP1 és afelett már nincs ilyen probléma, nem kell hozzá külön patch, tehát az egész 160 GB-os lemezen akár 1 partíciót is létrehozhatsz

attól függ, mire fogod a lemezt használni, ha rendszer lesz rajta, akkor rendszernek kb. 15 GB, a többi helyet meg úgy osztod el, ahogy akarod

ha tárolóvinyó lesz, akkor pedig szinte mindegy

(#16) <Adamsky> válasza Soni.20 (#11) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''LÁTJA!!!''

Akkor jau! ;)

''...127GBnál nagyobb wincsinél valami 24bit meg 48bit, rossz helyre címez...''

Van erre vm. tool, amivel (majd megkeresem, és belinkelem) le lehet ellenőrizni, hogy rendesen kezeli-e az XP-d a 137 Gbyte-nál nagyobb vinyókat. Egyébként ha SP-2-es az XP-d, akkor semmi gond. Ha nem, de az SP-1 fenn van, akkor vagy felteszed az SP-2-t vagy pedig ezt a kis path-et [link] (nem feltétlen szükséges, de nem árt). SP-1 nélkül viszont adatvesztés várható...

Ja, partícionálás. Én 3 (1 kisebb - rendszer, 2 nagyobb - adat) esetleg 4 partíciót ajánlok. Így nagyobb az adatbiztonság, és könnyebben töredezésmentesíthető.



[Szerkesztve]

(#17) c41r0^ válasza <Adamsky> (#16) üzenetére


c41r0^
őstag

asszem egy hullámhosszon vagyunk és kiveséztünk minden kérdést :D

(#18) Soni.20


Soni.20
tag

Tanultam tény, csak még egy olyat kérdeztem hogy pl. partíciót 1x 160-ba érdemes
vagy 2x 80-ba?
Meg ez a 127GB felett elszálló wincsis dolog izgat engem, hogy SP2 alatt kell-e valamit állítani?

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#19) c41r0^ válasza Soni.20 (#18) üzenetére


c41r0^
őstag

semmit nem kell állítanod, a 2*80 GB jobb választás (gondolom csak adattárolás lesz rajta, oprendszer nem)

(#20) alkopop79


alkopop79
csendes tag

Sziasztok! Én a 120-as maxtor vinyómat (6Y080L0) tettem bele a anyám gépébe. A probléma hasonló: a bios látja, de a lemezkezelő azt mondja, ''idegen'', a sajátgép nem látja. Nem akarom formázni, mert nem szűz vinyó, nem rendszerlemez, a dokumentumaim vannak rajta, amiket át szeretnék másolni anyám gépére. ötlet?

(#21) <Adamsky> válasza alkopop79 (#20) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha a ''diskmgmt.msc''-ben jobb gombbal kattintasz a vinyón, akkor milyen ''opciók'' jelennek meg? Ilyen esetben mintha vm. ''használatba vételre'' lenne szükség.

(#22) Flashget válasza KKrisz! (#12) üzenetére


Flashget
félisten

Remélem most hogy a Seagate felvásárolta a Maxtor, összetud hozni valami normális HDD-t

ó simán! Átcimkézi a maxtor megmaradt készletét mint ahogy anno a quantumokat a maxtor ;]

Realme GT Master Edition

(#23) alkopop79 válasza <Adamsky> (#21) üzenetére


alkopop79
csendes tag

a diskmanagement azt írja, a lemez megfelelően működik, az állapota ''idegen.

(#24) alkopop79 válasza alkopop79 (#23) üzenetére


alkopop79
csendes tag

...és ilyen opciók vannak, hogy: Általános, Házirendek, Kötetek, Illesztőprogram.

(#25) alkopop79


alkopop79
csendes tag

...és azt is írja. hogy használatban van (engedélyezve).

(#26) #65675776 válasza alkopop79 (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

A típusszám alapján ez 80GB-os vinyó. Keress olyasmit, hogy inicializálás.

(#27) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Helló Maxtor-mesterek!

Nekem is lenne egy nagy problémám! Kaptam kölcsön egy 120-as Maxtort, kimentettem rá a filmjeimet, csináltam egy nagytakarítást (raid-be fűztem a 2 Samsung vinyómat, ez sem volt egyszerű, de sikerült). Visszatettem a vinyót, erre a rendszer nem tud bebootolni; már DMA-beállításnál megfagy a rendszer. :Y Na erre mit léptek? Kínos a dolog, mert 1. tele volt jobbnál jobb filmekkel, amik bő 1 év munkája 2. a vinyó kölcsönben van, és lassan vissza kellene szolgáltatnom. :O

Futott már bele valaki hasonlóba?

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#28) Vincent_ válasza Vincent_ (#27) üzenetére


Vincent_
aktív tag

A helyzet tovább bonyolódott: Haver azt tanácsolta, hogy lehúzott ide kábellel bootoltassam be a gépet, és majd menet közben rádugom az IDE kábelt. Ennek az lett az eredménye, hogy a gép már bootolásnál nem látja a windows-t. Teljesen eltűnt a raid-be fűzött vinyópárom, rajta minden értékes adatommal... (nincs olyan sírós smiley, ami tükrözné a kétségbeesésemet). Javasolja, hogy a javítás-móddal csináljam meg a hiányzó rész (C:\windows\system), viszont mint mondottam, nem látja a raid-elt vinyóimat, így javítani sem tud. Hogy a helyzet még cifrább legyen, a kölcsönkapott floppy-meghajtó sem hajlandó kooperálni, amiről a Raid-kártyát telepítettem (mert ugye CD-ről nem hajlandó telepíteni a kötsög XP). Szóval teljes összeomlás... Hogy tud egy hibás (??) vinyó ekkora galibát okozni?? Ráadásul a másik vinyómat, amiről átemeltem az adataimat (ez is Maxtor, csak 160-as) időközben formatáltam. Vissza lehet legalább ezt még valahogy állítani? Vagy az eltűnt Raid-particiómat? HELP!!

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#29) mr_ricsi válasza Vincent_ (#28) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Haver azt tanácsolta, hogy lehúzott ide kábellel bootoltassam be a gépet, és majd menet közben rádugom az IDE kábelt.''
Ha nem SATA vinyóról van szó, akkor ettől vagy a vinyó, vagy az alaplap, vagy mindkettő tönkremehet(ett).

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#30) Vincent_ válasza mr_ricsi (#29) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Köszi, idáig nem jutottam el, előtte ''szállt el'' a rendszer. Pontosabban a Windóz felejtette el, hogy létezik egy Raid-vezérelt vinyópáros is a világon. Javítani persze nem tudta, ment fel egy új windóz, szerencsére particionálva volt, így csak C: kellett, az adataim megmaradtak. Amúgy megnéztem másik helyen a Maxtor 120-ast, és remekeül megy, szóval itt az lehetett a baj, hogy arról akart bootolni a win, de persze nem volt rajta adat, és ezzel ''kilőtte'' a Raid-karit. Érdekes, de tanulságos eset volt. Thanx a segítséget!

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#31) Zsolesz69


Zsolesz69
csendes tag

Sziasztok! Keresnék 2 Maxtorhoz elektronikát, a jobb alsó vonalkódnál az elektronika kódja: A8GLA illetve M8FYB. Esetleg rossz panelról működő SMOOTH chip érdekelne,
tipus: L7250. Köszi.

(#32) mh197 válasza Zsolesz69 (#31) üzenetére


mh197
senior tag

Nekem van egy jó elektronikám : D6FYA kóddal (bár szerintem ez minden winyó esetén más, de lehet tévedek. :F ) Meg van egy rossz panelem is, amin az általad említett SMOOTTH chip szerintem jó. Azon ez áll : L7250E 1.0 B99B10247 MAL ST

(#33) afterburner_


afterburner_
őstag

nekem most a 120-as patas wincsim kinlódott, allandóan leallt, kicsereltem a 4 pines fesz csatit, és azóta megint gond nelkul megy:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#34) peszton


peszton
csendes tag

SEGITSÉG...Elektronikai panelt keresek,egy Maxtor DiamindMax Plus 9 160GB sata vinyóhoz.Valamiért megált.Ha valaki tud segiteni megköszöném.
A vinyó adatai:

code:YAR51EW0
sn:Y43C1WGE
6Y160M004552L

Csak pont ez a tipus érdekel,és csak jó panel.
tel:06205301413
e-mail :martonzsolt@profinter.hu

(#35) rlazol válasza peszton (#34) üzenetére


rlazol
addikt

szerintem ezzel menj a hardverpiacra. ha elszállt a winyód, ha jól emlékszem linksys a te embered.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#36) peszton válasza rlazol (#35) üzenetére


peszton
csendes tag

ez mit jelent?

(#37) liksoft válasza peszton (#36) üzenetére


liksoft
nagyúr

Engem, de majd csak holnap délután. Sorry.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#38) -= Szaki =-


-= Szaki =-
csendes tag

neharagudjatok hogy lehet új témakört létrehozni????

[Szerkesztve]

(#39) mr_ricsi válasza -= Szaki =- (#38) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''neharagudjatok hogy lehet új témakört létrehozni????''
Be vagy jelentkezve, azon az oldalon állsz, ahol a témák vannak, és a fejlécben fekete alapon fehér betűkkel a bal szélen ez áll: ''Új téma''.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.