Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibur


tibur
csendes tag

Sziasztok.
Adott egy 120 GB Maxtor Diamondmax plus 9 winyo. Biztos vagyok benne hogy elszalt rajta az elektronikai resz (logikai lapka), ezt szeretnem kicserelni. Namost arra szeretnek vallaszt kapni, ha estleg meg valaki csinalt ijet, hogy mondjuk egy 80 gb maxtor winyo lapkaja talalna bele?
Vagy milyen SN kell odafigyelyek? Mi kell talalyon a ket lapkann?
Legyszi segitsetek mert surgos volna.
VAn nekem egy 80gb maxtor winyo arrol a lapkat ha beleteszem akkor azt is elcseszhetem?
..........
elore is kosz. :F :F :F :F

(#2) xcbiker válasza tibur (#1) üzenetére


xcbiker
addikt

Eléggé oda kell figyelni az egyezőségre.
Elméletileg megoldható.
1. szerencséd van - sikerül
2. nem megy, mert nem ugyanolyan a másik panel
3. nem megy, mert nem panelhiba
4. elszáll a jó nyák is (ezt könnyen okozhatja egy zárlatos ic, letapadt fej is)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3) tibur


tibur
csendes tag

Most probaltam ki 2 hatvanas winyo paneljevel.
Az elsovel el sem indult a gep.
A masodikkal meg elindult de nem latta a bios, szerintem meg a motor sem forgott a winyobann, de jelzem a panel ne ugyan olyan volt.
Megb probalkozzak vagy inkabb kuka?
Esetleg azt valaki nem tudna leirni, hogy hogy tudnam kiprobalni panel nelkul hogy mukszik-e a motor?
Melyik labacskakat kellene aramooltatni?
Vagy hulyeseget beszelek? :Y :O
Koszi

(#4) svrider válasza tibur (#1) üzenetére


svrider
csendes tag

Szeva,

nekem van egy Maxtor Diamonma9 80GB wincsim, aminek vsz az elektronikája betojt.
SN: Y2DH852E Adatmentés céljából ki tudnál segíteni a tiéddel, ha azonos!

Köszi és üdv

Rangers lead the way

(#5) lazydog válasza svrider (#4) üzenetére


lazydog
addikt

Nem zavar, hogy neki is az elektronika szállt el ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#6) tibur


tibur
csendes tag

Meg nem sikerult semmit vele megoldanom.
Annyit megtudtam hogy nem egy targoncarol van szo hanem egy akarmilyen komoly tehnologiarol. Az biztos h nem fogom ennyibe hagyni a dolgot. mennie kell neki egy szeker penzt adtam ki erte (garanci nelkul). Ha barkinek valami otlete vagy linkje van szivesen latom. A legutolso megoldasnak hagyom a szetbontast, legalabb egyet szorakozok ezer a penzer, ugys-e lattam meg belulrol. :)
Majd tajekoztatlak a fejlemenyekrol.

(#7) Hequila válasza tibur (#6) üzenetére


Hequila
őstag

Egyrészt az a kérdésem, hogy miből gondolod, hogy az elektronika szállt el? Másrészt meg 2 vagy 8 mega kecskés? Nekem van egy 8 megásom, ha gondolod, és jársz mostanában Kelet-Magyarország felé, akkor megpróbálhatjuk azzal... (ha az én nyákom is elfüstöl, akkor nagyon morci leszek!)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

Szioka
Nekem is lenne kérdésem...Nektek a vinyon lévő adat kell, vagy csak ujra akarjátok éleszteni?? Mert ha csak a vinyó kell nektek akkor inkább járjatok utánna annak, hogy elvileg a Maxtor gyárnál 5 éven belül be lehet cserélni a vinyót egy ujra minden papir nélkül. A barátaim is ezt csinálják és valoszinüleg én is ezt fogom tenni a tönkrement 40GB-os vinyómmal....

(#9) Dilikutya válasza Tomitosz (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Erről mondanál valamit? Mert van egy 30-as döglöttem, tavaly szállt el, érdekelne. Sőt, vennék szaréhugyér egy csomó rosszat, és küldeném el nekik, aztán meg adnám el az újakat feleárban, mint a boltok, és jövő nyáron már a Bahamákon süttetném a hasam fűszoknyás bennszülöttjányok és hatalmas koktélok társaságában :)
Te sem gondolod komolyan, hogy ez így van. Bárki elküldhet nekik papír nélkül egy zsák halott vinyót akkor. Ha ez így van, nem értem, mire van a 3 év gyári garancia, vagy a kiskeres garanciák, és azok papírjai. Ha ez így lenne, mindez szükségtelenné válna.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) Hequila válasza Dilikutya (#9) üzenetére


Hequila
őstag

Pedig hidd csak el, van ilysmi. Pontosan nem így van. A mai vinyókra már a gyár is csak egy évet vállal (úgy rémlik), de a régebbiekre volt 3 év (és NEM 5!!!). Én is visszaküldtem nem is egyet, kaptam érte újat... Ha hiszed, ha nem.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#11) Sanya


Sanya
nagyúr

Soha ne vegyél maxtort. remélem segítettem.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) Dilikutya válasza Hequila (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Papír nélkül? Érdekes.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) Tomitosz válasza Dilikutya (#9) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Nekem van ismerösöm aki felvásárol szarokat aztán kiváltja öket jóra a sorozatszám szerint. De ha talán lenne számtek boltos ismerösöd akkor ö igazolni tudná az állitásom.... Tényleg járj utánna és aztán nevess.... Nekem van számtekboltos ismerösöm és ök elviszik becserélni nekem a viszont eladonál :DD

(#14) tgr


tgr
tag

sziasztok
az a bajom, hogy tegnap elszállt a maxtor 120gigás vincsim (Dmax9 (mb cache) csak úgy, minden előzetes ok nélkül. :O csak annyit csinál, hogy a biosnál már elkezd kattogni, és nem is áll le, kicsit sem ismeri fel a bios sem. szerintetek mi lehet a probléma, és esetleg hogyan lehetne orvosolni a bajt.
kösz
András

(#15) mr_ricsi válasza Dilikutya (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Papír nélkül? Érdekes.''

A Maxtor honlapján gyári szám alapján lehet ellenőrizni, hogy még garis-e a vinyó. (A 2004. szeptember után gyártott vinyókra újra 3 év gari van.)
Kell még a Powermax-ból egy hibakód, majd a Maxtor honlapján adnak egy visszaküldési kódot, és egy magyar postacímet.
Biztonságosan be kell csomagolni a vinyót, elküldeni, és 2 hét múlva megérkezik az új.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16) Tomitosz válasza mr_ricsi (#15) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Köszi a segitséget :R ;] :C :DD

(#17) liksoft válasza tibur (#3) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha látod, hogy a panel nem ugyanolyan akkor miért rakod rá? :F Ezek után már be sem venném adatmentésre!

Te tényleg azt hiszed, hogy a winchester olyan mint az autó? Ha begöglött a Trabant motorja, bele teszünk egy Lada motort? Az sem megy egyébb kiegészítések nélkül, hiszen a kaszni nem ahhoz készült.

Először tájékozódj, hogy mibe nyúlsz bele, majd utána babráld. Gondolom a 220-at nem kézzel ellenőrzöd, hogy megvan-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.