Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxblast 3 kérdések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gergod


gergod
tag

Sziasztok!
A maxtor 160GB-os vinyómat szeretném formázni ezzel a programmal. A gépemhez nincs Floppy meghajtó, ezért a CD-ről szeretném bootolni. Letöltöttem a maxtor weblapjáról a cd képet, de nem tudom úgy felírni CDre, hogy működjön a boot. Hol azt írja ki, hogy nem tudja a dost betölteni, majd újra megírva a cd-t azt írja ki, hogy nem talál drivert a cd-hez.
Nero 6.3.16-ot használok, hogyan kell beállítani, hogy működjön? Beállítom, hogy boot cd-t csináljon, de még mit kelll beállítani?
Köszi előre is.

u.i. lehet egyáltalán cd-ről megformáztatni, mert a win telepítője nem ismeri fel. Floppyról korábban már működött, de nem akarok floppyt szerezni csak ezért.

(#2) gergod


gergod
tag

Nahát, senki sem használta még? Vagy tudtok más olyan progit, ami megformázza 160GB-ra, amire aztán fel lehet tenni az XP-t?

(#3) LordX válasza gergod (#2) üzenetére


LordX
veterán

:F XP telepítő CD-t próbáltad már?

Egyébként bootCD készítésekor kijelöltél/csináltál/hozzáadtál indítószektor-képet?

(#4) gergod válasza LordX (#3) üzenetére


gergod
tag

XP cd nem ismeri föl 160 GB-nak, etért kell előre megformázni. 2db 80 GB-osat sem tud csinálni.

Igen, boot image-nek a bootimg.img filet adtam meg.

Kell floppy emulációt beálítani, és hány sectort-kell megadni, alapból 1 van, de az XP telepítő cd készítéséhez pl 4 kell.

(#5) <Adamsky> válasza gergod (#4) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem tudom, hogy Te mit töltöttél le, de szerintem ezt szedd le: [L]http://www.maxtor.com/portal/site/Maxtor/?epi_menuItemID=3c67e325e0a6b1f6294198b091346068&epi_menuID=976d37cd478c5826433f226075b46068&epi_baseMenuID=976d37cd478c5826433f226075b46068&channelpath=/en_us/Support/Software%20Downloads/ATA%20Hard%20Drives&downloadID=19[/L]
Ez egy ISO fájl, amit -- szinte -- bármilyen CD-író progival ki tudsz írni. Nem kell hozzá semmilyen különösebb beállítás.

Egyébként van itt [L]http://www.maxtor.com/portal/site/Maxtor/?epi_menuItemID=3c67e325e0a6b1f6294198b091346068&epi_menuID=976d37cd478c5826433f226075b46068&epi_baseMenuID=976d37cd478c5826433f226075b46068&channelpath=/en_us/Support/Software%20Downloads/ATA%20Hard%20Drives&downloadID=57[/L] egy boot-floppy-s változat is (ez csak 1,77 Mbyte)

[Szerkesztve]

(#6) Flashy


Flashy
veterán

ha XP telepítővel mondjuk nem 2 hanem csak 1 80G-sat csinálsz és majd a kész XP-vel megcsinálod a másodikat?
de ha ragaszkodsz egyből a 2-höz: www.ultimatebootcd.com minden rajta van ami kell.

(#7) gergod válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


gergod
tag

Köszönöm, de ezt szedtem le, és nincs floppy meghajtóm, úgyhogy az sem jó.
Az a bajom ezzel a képpel , hogy csak simán megírjam, vagy bootable cdként írjam meg, mert akkor több beállítás kell, amiket nem tudok.

(#8) Flashy válasza gergod (#7) üzenetére


Flashy
veterán

ha az image bootable iso akkor csak simán megirod és kész. az ultimatebootcd is ilyen, semmi extra csak kiirod.
tipp: a Winiso hasznos progi, megnyitod vele az iso-t és jelzi ha bootable.

[Szerkesztve]

(#9) <Adamsky> válasza gergod (#7) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Flashy megelőzött :)

Szóval csak simán meg kell írni az ISO-t.
Ha Nero-t használsz, akkor ráböksz balról a második ikonra (egy kinyitott mappa) és megnyitod az előbb letöltött ISO-t, majd írás. Kész!

(#10) LordX válasza gergod (#4) üzenetére


LordX
veterán

Akkor csinálj integrált SP2 telepítőCD-t, az ismeri (az SP1 is ismerte..)

(#11) LordX válasza gergod (#4) üzenetére


LordX
veterán

Jah, és nem kell floppy emuláció, csak 4 szektort töltsön be.

(#12) Flashy válasza LordX (#11) üzenetére


Flashy
veterán

ne keverd bele, ha netről letölt egy bootoló iso-t akkor nem kell a bootolási beállításokkal törődni csak kiírni mint bármilyen más imaget.

(#13) gergod


gergod
tag

Köszönöm, kipróbálok mindent amit ideírtatok, az sp2 integrate az már kész, csak nem mertem úgy nekivágni, de ha felismeri, akkor jó.

(#14) Flashy válasza gergod (#13) üzenetére


Flashy
veterán

úgyse akarod remélem egy 160G-s partícióban hagyni, csináltass a telepítővel egyet amire felrakod, aztán majd a kész XP-ben megcsinálod a másikat. ez a legegyszerűbb.

(#15) gergod válasza Flashy (#14) üzenetére


gergod
tag

Pedig egy 160 GBosra gondoltam. miért jobb 2 80-as?

(#16) Flashy válasza gergod (#15) üzenetére


Flashy
veterán

egyrészt minél nagyobb partíció annál nagyobb a cluster méret, de ez manapság már nem annyira fontos szempont meg máshogy is van. de az 1 partíció ha egyszer elcsesződik (és ugye Windowst használunk úgyhogy ez nem is olyan nehéz) akkor mindened odavész. hát meg egyáltalán: műszaki emberek vagyunk, az adatokat valami szempont szerint rendezve kell tárolni, ennek első lépése a több partíció. egyszerűen átláthatóbb. szerintem. nem vagyok titkárnő hogy mindenem a C:Dokumentumok-ban legyen egyetlen könyvtár nélkül ömlesztve :) vgy pl csinálsz egy 10G-s partíciót az XP-nek és install után lemented ghost image-be. és amikor majd teljesen magától összeomlik akkor visszaghostolod és kész. én most vettem egy 160ast másodiknak, 3 partíciót csináltam, egyik az a fő vinyó backupja lesz, másik kettő meg tárolás. de ha ez lenne az egyetlen vinyó akkor lenne egy kisebb az XP-nek, még egy a Linuxnak, a maradék meg legalább 3 részre.

(#17) gergod válasza Flashy (#16) üzenetére


gergod
tag

Jó, köszi, megpróbálom akkor így.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxblast 3 kérdések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.