Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) j.bravo


j.bravo
addikt

Üdv!

Az a nagy helyzet, hogy kaptam egy Dell alaplapot, ami elsőre elég szimpatikus, de nagyon nincs hozzá semmi doksi, pedig nagyon kéne (lentiekből kiderül).
A dell.com-om mindenhova login meg jelszó kéne (vagy csak béna vagyok és nem találom). Hol érdemes keresni ilyet, vagy valaki találkozott-e már ilyen lappal?

2 darabból áll.
Van egy ténylegesen alaplapszerű rész, amin rajta van minden integrált cucc (alant részletezve), Slot 1, tápcsati (na ehhez nagyon kéne vmi), com-lpt-ide-floppy-vga-ps/2 csatik.
Ezenkívül van egy ''riser card'' szerűség, ami elég magas (rendes házba nemis férne be, barkácsolni kell - de ez ne baj, sőt :D ), ezen vannak az ISA és PCI slotok és egy chip is, ami szerintem a déli híd (illetve annak megfelelő izé...) Intel valami, még megnézam pontosabban.

Van rajta (integrálva):

- ATi videokaresz (ez biztos), Rage Pro agp (ez nem biztos)
- 3Com hálókaresz, a chip jó nagy, és rajta van az is h ''Parallel Tasking'' jó nagy betűkkel, a 3Com felirat kisebb :)
(eme fenti 2 cucc miatt csaptam le rá kapásból :D )
- Crystal hangkártya

Nagy Dell logo és 19nemtomhány-1999 mindkét panelon, de típusszámot nem találtam (ami persze nem jelenti azt hogy nincs).
Frekiállításra van egy tüskesor, és azon egy szál jumpert odébbrakva kiválasztható nemtomhány lépésben xxx-500 MHz.

A táp elég furmányos.
Egy szabvány ATX csati és mellette valami ami olyan mint egy fél AT csati.
Legnagyobb problémám nem túl meglepő módon az, hogy mi kell ez utóbbi csatira, milyen feszültségek, milyen teljesítményigénnyel...
Ha meg tudnám etetni táppal, aida már esetleg megmondaná mi micsoda és tudnék bele életet lehelni...

Légyszi ne mondjátok hogy dobjam ki, meg hogy sz*r, kivéve ha tényleg az :(( A p200mmx-nél, amit ki szeretnék váltani vele, nagy valószínűséggel jobb ;]

Whatever.

(#2) X-COM


X-COM
nagyúr

nincs rajta valamilyen service tag?

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#3) Sipi válasza j.bravo (#1) üzenetére


Sipi
addikt

Hali, nálunk Dell gépek vannak, szerintem tudok segíteni.

A leírás nem ér így semmit, minden Dell alaplap ilyen. :)

Az alkatrészek alapján talán Dell GX1-es lehet.

A típusszámnak hátul kellene lennie, egy fehér cetlin. Mindenképpen meg kellene nézni a rajta lévő számot, mert ez alapján a Dell honlapján egyedileg beazonosíthatod a gépet (mikor készült, mi van benne, stb.)

Rossz hír: tápot nem adtak hozzá?!? Ugyanis a standard Dell tápból két derót jön ki: az egyik (nagyobb) olyan, mint egy ATX, a másik pedig olyan, mint egy AT csatlakozó, mindkettő bemegy az alaplapba.
Sajnos, egy Dell táp 10-15 ezer forint körül van...:(

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#4) Jester válasza j.bravo (#1) üzenetére


Jester
aktív tag

A fél-at csatlakozónak kinéző csatlakozót csak néhány alaplap igényelte, Slot 1-es alaplap megy nélküle, olyan mint a P4-es lapoknál a 2x2-es csati, plussz áramfelvételt tesz lehetővé, de nem létfontosságú. A helyedben beindítanám egy alap win98 telepítéssel, és az aida32 megmondja az integrált cuccok és az alaplap pontos típusát.

Mehr Licht!

(#5) esteban


esteban
senior tag

Ez egy gepbol let kioperalve, gondolom rajottel :) ... a tap ATE, es lehet, hogy megy ATX-el is, csak az inditast kell megoldani (ha jol emlexem).

Ha nem hasznalsz semmi extra kartyat, akkor nem kell neked barkacsolni a slotokat tartalmazo lap nelkul is megy a gep.



Tavaly sokat barkacsoltam oreg Dell gepeket, onnan vannak az emlekeim :) ...



Tenyleg azt kellene kideriteni, hogy milyen gepben volt, igy tudsz hozza drivert letolteni.

Amit nezz meg: milyen pontosan a VGA ?
Milyen gyors proci volt (van ) benne ?
Milyen magas a sineket tartalamzo kartya (ti. ket fele magas hazzal epitettek ezeket).


.. na hirtelen ennyi jutott eszemebe .. ezeket az adatokat hasonlitgasd ossze a Dell oldalaln levo leirasokkal.


Esetleg ird be a google -ba hogy:

ATIRagePro PII333 site:dell.com


persze a helyes infokkat :)

iBook + RedBull :)

(#6) j.bravo válasza Sipi (#3) üzenetére


j.bravo
addikt

Hali, nálunk Dell gépek vannak, szerintem tudok segíteni.

Tök jó lenne...!

A leírás nem ér így semmit, minden Dell alaplap ilyen. :))

Hááát, fejből ennyit tudtam... :B Ma lehet hogy nem jutok haza, de még a hétvégén megnézem otthon akkor tüzetesebben és onnan írok a fejleményekről.
Két fehér cetlit találtam vonalkóddal, azokon lehet a megoldás kulcsa?

Persze mindezt úgy kéne hogy előttem van a lap...
Na de ha nem is ma, azér' lesz még olyan :)

Amúgy minden Dell alaplap olyan, hogy egy 20 cm magas riser van benne az egyik szélén? :DD (Bocs, ezt nem bírtam kihagyni. Abban az időben lehet h tényleg ilyen volt mind? Most a cégnél egy GX150 előtt ülök, ami helyes kis lapos fekete desktop házban van, és persze le van lakatolva, ne tudjam megnézni :((( )

Dell tápra nem is gondoltam, egy rendes ATX-et terveztem kiegészíteni valamivel (AT-ból vagy akármiből barkácsolva), ha szükséges. (...)

Whatever.

(#7) j.bravo válasza esteban (#5) üzenetére


j.bravo
addikt

OK, meg fogom nézni!
(sajna vsz nem ma, ld Sipinek írt válaszom)

A dell.com-on próbáltam csak úgy simán böngészni, de úgy nem jutottam el manual-okig, csak a legújabb gépeknél.
Remélem így majd boldogulok vele :))

Proci sajna nincs benne...
De slot1, ez biztos :)))
Videokareszt és riser kártyát meg fogom nézni/mérni.

Kösz előre is!

Whatever.

(#8) j.bravo válasza Jester (#4) üzenetére


j.bravo
addikt

Hümmm. Ha ettől nem szállhat el semmi (mondjuk nem is tudom most se hogy minden működik-e rajta :( ), akkor szerzek procit és megpróbálom egy atx-szel.

De ha közben kiderül valami pontosabb esteban és Sipi tippjeivel, akkor már okos és bátor leszek :))

Whatever.

(#9) Sipi válasza j.bravo (#6) üzenetére


Sipi
addikt

Igyekszem, igyekszem...

A cetli a vonalkóddal a megoldás kulcsa! Van rajta egy számsorozat, meg egy betű/szám kombináció. A kettő ugyanaz, csak kétféle jelöléssel. Ez az ún. Service Tag. A Dell honlapján ez alapján lehet keresgélni.

Egyébként igen, minden (legalábbis a régebbi) Dell lap szélén van ez a Riser izé. Egy darab pótkártya megy bele, és ebbe lehet plusz eszközöket pakolni. Bár nem túl sokat...:( A lap fejlesztéséről lényegében elfelejtkezhetsz...

GX150-et is ismerem, bár most nem olyan előtt ülök. Te, nem ugyanott dolgozunk? :) :)

Táp: mint írták, valószínűleg elég, ha egy sima ATX-es táppal megeteted. A bootig csak eljut úgy is. Onnan meg tudni fogod, milyen típusú gép. Bár a Service Tag ismeretében ez úgyis tökmindegy.

Sipi


Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#10) esteban válasza j.bravo (#7) üzenetére


esteban
senior tag

Hat ha 20cm magas akkor ez a magasabbik :) .. ezek fekvo hazak voltak es az osszes slotot lehetett kartyakkal egyutt egy mozdulattal kiszedni. PI idoben ezek MATROX kartyaval jottek, onnan van meg egy PCI-os verziom :P ...

Egyebkent en pont a minap szereztem egy Dell hazikot, igaz ebbe gyarilag PIII kerult volna, de most AMD van benne :D ...



nem ez az veletlenul?

iBook + RedBull :)

(#11) esteban


esteban
senior tag

http://docs.us.dell.com/docs/systems/ban_gx1/specs.htm


...ez lesz az. Optiplex GX1 .. BX440-es lap, jo darab :)

iBook + RedBull :)

(#12) j.bravo válasza esteban (#10) üzenetére


j.bravo
addikt

Hááát, így emlékezetből, ''pofára'' nagyon hasonlóan néz ki...
De biztos az lesz ha jól megnézem otthon.

Vaksiságomra avagy fáradtságomra jellemző, hogy a lenti (ill. nekem már fenti) belinkelt oldalról nem találtam meg, hova lehetett belinkelve a layout képe ill. a rendes .pdf doksi (gondolom abból van amit bevágtál).

Szóval könnyen lehet hogy ez az :)
Hálás kösz, már most is sokkal előrébb vagyunk!

Whatever.

(#13) esteban válasza j.bravo (#12) üzenetére


esteban
senior tag

(#14) esteban válasza j.bravo (#12) üzenetére


esteban
senior tag

Angol megy?

iBook + RedBull :)

(#15) j.bravo válasza esteban (#14) üzenetére


j.bravo
addikt

Of course, usually I have no problem with that. But, in addition, I have to confess that when I'm browsing company websites, I often feel a bit too lazy to read with the aproppriate attention :D
But if the question was asked to make sure whether I'll understand the manual, I can assure you that I can will. :)))

Whatever.

(#16) esteban válasza j.bravo (#15) üzenetére


esteban
senior tag

aha azert kerdeztem .. akkor jo.

Egyebkent meg en is ugy vagyok vele, hogy ha sok info van az oldalon, sok link akkor az elso ertelmesnek latszo linkre klikk .... aztan mikor kezdi tolteni az uj oldalt, veszem eszre a ''jobb'' linket, ilyenkor gyorsan klikk a ''stop''-ra .. na erre persze minden eltunik a kepernyorol tolthetem be megint :)

iBook + RedBull :)

(#17) j.bravo válasza j.bravo (#15) üzenetére


j.bravo
addikt

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuúúúúúúúúúúúúúúúúú, most nézem vissza, mekkora ökörségeket írtam!
Szegény gimis angoltanárom ha már nem élne, biztos forogna a koporsóban...
Úúúúúgy megbuknék a nyelvtani teszten (eme szöveg alapján)...
A patvarba.
Jól beégtem :((((

Whatever.

(#18) j.bravo válasza j.bravo (#15) üzenetére


j.bravo
addikt

Na jó, az első mondat OK, a második első fele se gáz, csak lehetett volna jobban, de az szarvashiba, hogy a végére odaírtam a can-t is... nem kellett volna, úgy jó lenne.

Whatever.

(#19) j.bravo válasza esteban (#10) üzenetére


j.bravo
addikt

Azt hiszem nem ez az, de majdnem!
Most a változatosság kedvéért nem megy rendesen a support.dell.com (service tag-et kérő helyre nem sikerült eljutni), de annyit azért sikerült a te linkedről indulva körbebámészkodni, hogy szerintem ez a GX1-p lesz: a riseren 4 isa, 5pci, amiből 2-2 ''vagy-vagy'' pci ill. isa közül, illetve vga chip Rage Pro Turbo), ami megfelel a mini tornyos GX1-p -nek, ue. típus desktop változata ill. a GX-1 más jellemzőkkel bír.
Kiderült, hogy a power2 csatin 3.3 V megy, ami a pci-nak kell, azaz ha riser nélkül használom, talán nem kell, ám a rajz, amiről leolvastam, nem volt egyértelmű azt illetőleg, hogy a proci is ezt a 3.3V-ot eszi-e avagy előállítja neki az alaplap.


De egyértelműen komoly előrelépésen vagyunk túl így közös erővel! :)

Whatever.

(#20) Zoz


Zoz
őstag

Az a ''fél AT tápcsati'' nem lehet, hogy ugyanaz mint ami a P4-es tápokon is van? Bár P4-es lapok közül inkább csak a RAMBUS-os lapok használták, de attól még minden P4-es tápon rajta van (+a 4 tűs ATX12 is).

(#21) j.bravo válasza Zoz (#20) üzenetére


j.bravo
addikt

Azt emlegették, de nemtom.
Ez mégiscsak p2-es időkből származik...
p4-nél mekkora feszültség van rajta? (sose volt p4-em, egy darabog nem is lesz, úgyhogy ha valaki meg tudná mondani... :D Tudom, a google a barátom, de hátha tudja valaki csak úgy fejből! :)))

Whatever.

(#22) Zoz válasza j.bravo (#21) üzenetére


Zoz
őstag

+5V, +3.3V, +3.3V, 0V, 0V, 0V

(#23) j.bravo válasza Zoz (#22) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi...
Az a baj, hogy nem vagyok benne biztos hogy ilyen a kiosztása ennek is...
Amúgy ha erről lenne szó, az 5 és 3.3V -ot simán lecsapolhatnám a rendes atx csatiról...?
(a táp, amit szántam bele - márkára KME, ha ez valakinek mond valamit - elvileg többet bír minden feszültségen mint amivel a Dell szállította anno a gépet - legalábbis a doksi szerint.)

Whatever.

(#24) j.bravo válasza j.bravo (#23) üzenetére


j.bravo
addikt

Up, mert asz sose árt...

Whatever.

(#25) Gitros


Gitros
aktív tag

Figyi Arc!
Nálunk meg történetesen GX1-esekkel van tele az iroda, úgyhogy hétköznap nyugodtan szólj rám. Bármit elmondok róla, amit az alaplapról meg lehet :)
Ha minden igaz, neked 99% ez van. Legalább is belekukkantottam és ua. mint amit leírtál.
Gyárilag 400-as P2-esek vannak benne 128Mb RAM-mal.
A raiser kártyán ezekben 2-2 ISA-PCI (egy közös).
A dell honlapján minden driver fönt van.

A tápot illetőleg nem tudom, hogy feltétlenül kell-e neki az AT csati, de 145W-os a gyári tápja, úgyhogy egy mezei valamivel is működni fog. Azért kiprószálom mit csinál a +dugó nélkül. Meg a bekapcsoló gomb is egy külön dugón megy ami olyan, mint egy AT-s alaplapon a COM portoké volt, és ez csatlakozik egy nyákhoz. Szal megnézem a dolgokat és írok szívesen.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#26) j.bravo válasza Gitros (#25) üzenetére


j.bravo
addikt

Kösz előre is!

Ez szerintem GX1p, de az majdnem ugyanaz :))
Ha a táp-dolgot meg tudnád nézni, nagyon király lenne.
Azt mondja Sipi és esteban, hogy mennie kell a plusz csati nélkül is, de hátha...
Ha esetleg még meg is tudnád mérni (vagy valami rendes doksiban megnézni - a weben nincs elég részletesen) hogy a plusz tápcsatin milyen kiosztásban, milyen feszültségek mennek, akkor akár le is tudnám ''gyártani'' hozzá.

Szóval tök jó lenne, kösz előre is!

(és akkor már csak procit kell szereznem :)) Per pill csak egy 266-os cache mentes (!) cerka van útban, hogy kipróbáljam a lapot)

Whatever.

(#27) esteban


esteban
senior tag

Azon is tokolj, hogyan fogod elinditani az ATX-es tapot :) .. nyomozd ki mit kell a csatin rovidre zarni, mert az AT-E-s tapok (ami neked is kellene) kulon droton kapja az indoto jelet, nem az alaplapon keresztul.

iBook + RedBull :)

(#28) j.bravo válasza esteban (#27) üzenetére


j.bravo
addikt

Erősen bízom benne, hogy Gitros megnézi nekem... :D
Hogy a sima atx-et hogy indítom el, azt kiderítem. A távcső (google) remélem segít :)
(elég a tápot elindítani, és gép feléled, vagy eztán/emellett még az alaplapon is kell ügyködni valamit? Sima atx-nél a kettő ugye egy füst alatt megy... de itt?)

Whatever.

(#29) Borosz válasza j.bravo (#28) üzenetére


Borosz
senior tag

Dell supportnak írtál már levelet?
Nekem ASUS V7700Ti-hez kellet egy gyári BIOS és Yang-Chi-Cheng valaki az ASUS help-től elküldött nekem egyet mélben.
Gondolom a Dell sem hagyna válasz nélkül...

(#30) Gitros


Gitros
aktív tag

j.bravo:

Csupa rossz hír:
Nem indul el az alaplap a kieg csati nélkül :((( A ventik pörögnek, de nincs kép, szal nem megy.

Azon a rohadt csatlakozón, amin a powerON-signal van (a ''COM-port'' csati) nem találom a két tüskét, ami bekapcsolná... még próbálkozom, de attól félek, hogy nem egymás melletti tüskék lesznek, úgyhogy please wait.

És végül, de nem utolsó sorban a tápon véletlenül sincs fölszitázva, hogy mi a tököm megy ki a kieg csatin, úgyhogy csupa kiábrándító hírrel tudok csak szolgálni.

De megpróbálom kihozni, csak a cégnél nincs multiméter, úgyhogy kimérni legfeljebb hétfőn tudom (akkor hozok magammal egyet) a tápot. A bekapcs gomb csak meglesz lassan.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#31) j.bravo válasza Borosz (#29) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem tudom nem kezdenének-e kérdezősködni hogy hova tűnt a táp, meg a ház, meg minden :))
És akkor fura lenne megmondani hogy mióta ez full gép volt, nem tudom hány kézen ment keresztül és kiknek a kezei voltak azok... :)

Whatever.

(#32) j.bravo válasza Gitros (#30) üzenetére


j.bravo
addikt

Hálás kösz!

Sietni nem kell, idő mint a tenger :))
Lehet hogy megpróbálom a Dell supportot is, ha gondoljátok, hogy nem küldenek el anyukámba...

Whatever.

(#33) Gitros válasza j.bravo (#32) üzenetére


Gitros
aktív tag

Na a Power-ON megvan!!! :DD

Van az ATX csatlakozó mellett az az ominózus COM-port csatlakozó. Na...
Ha szembe nézel az alaplappal, akkor pont hosszirányban látod ezt a csatlakozót. A bal tüskesor 4 tűs, a jobb 5 (a baloldalin az első, egyben legtávolabb eső hiányzik). Namost... jobb és bal első tüskéit kell rövidre zárni.

Ha nagyon homályosan írtam le, akkor szólj és lerajzolom :F
Mert így utólag én tuti nem érteném elsőre, de legalább ki tudod próbálni, hogy beröffen-e. De vigyi... táp nélkül nem lesz képed!!!

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#34) j.bravo válasza Gitros (#33) üzenetére


j.bravo
addikt

Huhh, hát így egylőre nem értem :(:(:(:(
De annyira nem kell sietni vele, még pár nap és lesz próba-proci, akkor azért jobban kipróbálható lesz...

Whatever.

(#35) j.bravo válasza j.bravo (#34) üzenetére


j.bravo
addikt

Na elindult postán felém egy próba celeron, amivel ki tudom próbálni. 2-3 nap alatt ideér.
Gitros, meg tudnád nézni majd akkor (meg lerajzolni) azt a táp-dolgot...?

Mondjuk lehet h írok Dell supportnak is (még nem szántam rá magam :( )

Whatever.

(#36) j.bravo


j.bravo
addikt

Azt kiderítettem, hogy a rendes ATX tápot hogy kell elindítani (van fullos lábkiosztás meg rajz a csatlakozóról); a 14-es láb a soft power.

A kérdés az; hogy ha elindítom ezen keresztül a tápot, akkor az alaplap feléled, vagy az alaplapnak is kell adni valami indító jelet külön?

Whatever.

(#37) j.bravo


j.bravo
addikt

Kakukk...
Gitros, hol vagy? :(

Whatever.

(#38) j.bravo


j.bravo
addikt

Hírek - naiv módon azt hiszem, valakit érdekel :D - és persze up


Végigturkásztam a neten (már jó régen) és találtam csatlakozóláb/feszültségkiosztást. Még az ATX csatié se szabvány még véletlenül
se, persze... :) Az ATX csatié egyértelmű volt a service manual-ban, a fél AT-csatié nem annyira, de ha nem megy, megfordítom a bekötést, és persze közben drukkolok ezerrel hogy ha már ennyit küzdöttem, ne ezzel a rossz bekötéssel vágjam haza...

Gyártottam tápcsati-átalakítót. Rossz AT-s tápból egyik fél AT At csati, illetve szintén rossz ATX tápból ATX csati, valamint rossz alaplapból ATX ''aljzat'' leszedve, ez utóbbi lábai a másik két csati megfelelő lábaival összeforrasztva (persze vezeték is van közte :) ). Az ''aljzatot'' rádugom egy szabvány ATX tápra, és elvileg jöhet a mehet (kivéve, ha a power on/power good/ilyesmi sem szabvány Dell-éknél...)

És persze nem ment. A táp nem indult el, ha nem a lapon (ott hirtelen nem találtam), hanem közvetlenül a tápcsatin próbáltam rövidre zárni a megfelelő lábakat.

Most kezdtem megérteni Gitros leírását (Gitros, jelentkezz!, lehet hogy szükség lesz még a segítségedre!), megtaláltam a com port tüskesorához hasonlító tüskesort, majd mindjárt megpróbálkozom azzal is életre kelteni a lapot.

Per pill egy cache-mentes celeron 266 (hála érte Borosz-nak) próbál majd benne menni kiprób. erejéig. Remélem, attól függetlenül, hogy elvileg Klamath volt benne gyárilag, ezzel is mennie kell (azaz kiderül, él-e a lap)!

Whatever.

(#39) j.bravo válasza j.bravo (#38) üzenetére


j.bravo
addikt

Úgy látszik, nem nagyon érdekel már senkit :(((

Na de...

MŰKÖDIK!

az alaplap. Megoldottam a táp-kérdést, és bebootol.
Vinyó, ilyesmi majd legközelebb...

Addig is (persze megírom a hardver piacba is) keresek slot1 procit, lehetőleg Klamath-ot! (mindemellett hálás kösz Borosz-nak a cel266-ért, mert enélkül nem derült volna ki h működik!)

Nem ártana pc100 sdram se, 128-as modul lenne az igaz, de 64-es is jöhet.
Ja, BX-es a lap... (de a 64-es modul ami most benne van, 1 oldalas, és látja)

Whatever.

(#40) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Hát ez a topic se ma nyílt.. :D
De most találtam rá mert éppen a gépen bővítési lehetőségei után kutakodtam!
És történetesen egy teljesen működő pont ugyan ilyen gépem van(álló torony kivitel)Most nagyon szeretném bőviteni,már vettem hozzá egy gef2mx pci-ost,3x 64mb ramot.
De szeretnék még bele 3x256 ecc sd ramot,és egy slot1-fcpga átalakítóval pIII 1.2-1.4GHz-es procit.
Ha valaki esetleg még megnézné ezt,és tud segíteni vagy bármilyen kérdése lenne annak is örülnék!

(#41) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Tegnap vettem hozzá egy 600MHz-es procit:
600E/256/100/1.65V S1
Ez szerepel a procin.
Én korábban letöltöttem a legújabb biost hozzá,amiben az szerepelt h max 600as p3assal mennie kéne.Ennek ellenére ez nem megy :(( Az alaplap 100as FSB-t támogat de eza proci is ilyen.Valószínüleg ott lehet a baj hogy ez már coopermine magos és valószínüleg ezt nem ismeri.Most nem tudom mit tudok kezdeni,valszeg szerezni kell egy olyan procit ami nem coopermine.

(#42) j.bravo válasza -FreaK- (#41) üzenetére


j.bravo
addikt

Nemtom h a magtipussal (ill. feszültségekkel) van-e baja, de mintha lenne fesz. állitási lehetőség a lapon, ezt megnézhetnéd. De ha slot1-fcpga átalakitóval rakod bele, az is lehet a hunyó.
Már nemtom hogy 550-es vagy 600-as, de fcpga p3-mal nem ment, illetve biosba be tudtam lépni vele, de nem látta a proci cache-ét (ill. azt irta ki hogy size unknown, mig a cache mentes cel266-nal kiirta hogy 0).
Rendes 128k cache-es slot1 cerkát látta (ppga-áa-t nem próbáltam), 400-as Deschutes p2-t is (kiirva h 512k), és az 500-as Katmai (asszem) slot1 p3-mat is.

De (ezt most láttam) ha a S1 azt jelenti az első sor végén, hogy slot1, akkor passz... ja, jut eszembe, az 500-as p3 se ment teljesen rögtön, valamit állitottam a biosban és elmentettem, utána OK volt.

Kérdés: ekkor már beraktad a vga-t, vagy az alaplapra integrált ATi rage-dzsel nézted először? Hátha ez a kulcs...

Whatever.

(#43) -FreaK- válasza j.bravo (#42) üzenetére


-FreaK-
veterán

Azóta már utánajártam a dolgoknak.
Azért nem ment mert coopermine magos a proci.Fcpga átalakítóval is csak akkor megy ha legfeljebb Katmai magos P3ast használsz és minden adatt megfelel(100fsb).Az alaplapon nem feszültséget állíthatsz hanem a proci sebességét ami benne van,de igazából nem nagyon van hatással semmire. Most épp egy 600as Katmai-ra vadászok(600/512/100/2,05v), eddig nem sok sikerrel. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.