Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HEBI


HEBI
senior tag

A lap adott, 1800XP van benne. Normális az, hogy mondjuk 1.5 Gbyteot másolok és közben szinte kifagy a gép, nem reagál semmire. Ha befejezi, akkor minden oké, visszatér a gépbe az élet. WINXpt használok.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#2) HEBI válasza HEBI (#1) üzenetére


HEBI
senior tag

Külön udma100as madzagokon vannak.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#3) CsendPenge válasza HEBI (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ez egy érdekes kérdés, mert nekem is u.a. chipsetem van, csak más lapban (kt266a,AsusA7V266-E), és nekem is szoktak ilyen problémáim lenni. Igaz,van amikor meg szakít 1000L. Lehet, hogy ez is win hülyesége?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) Den válasza HEBI (#1) üzenetére


Den
veterán

Bocs Hebi hogy ilyen profán dologgal jövök, de dma be van kapcsolva? Nem arra gondolok hogy elfelejtetted, de egyik topicban olvastam hogy valakinek, másolás közben lefagyott a gép és a win automatice pio módra állította a vinyót.

www.simson4t.hu

(#5) CsendPenge válasza Den (#4) üzenetére


CsendPenge
őstag

Den, én is tanusíthatom, hogy ilyen probléma fent áll, dma-tól függetlenül, igaz, nem tudom, hogy mitől függően. Remélem nem a kt266a bugos...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) meba


meba
tag

via chipset driver telepítése során, nekem legalább is, alapból nem volt kipipálva az Udma support... Nálam jelentős javulást hozott.. Legújabb Via driver 441 jelölésű ha yol tudom.

(#7) Den válasza CsendPenge (#5) üzenetére


Den
veterán

nem valószínü hogy a kt266a hibája, nekemis ilyen van és még nem tapasztaltam ilyet

www.simson4t.hu

(#8) CsendPenge válasza Den (#7) üzenetére


CsendPenge
őstag

Pontosan milyen alaplapban van az a kt266a? fogadjunk, hogy nem Asus! :)) Amúgy én is inkább más dolgokra gyanakodok....

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#9) HEBI válasza CsendPenge (#8) üzenetére


HEBI
senior tag

Lehet, hogy a winxp a gázos.
Pl.: nagyon lassan áll le, valamit nagyon matat a winyó körül. Friss telepítésnél ez nem volt igy egy darabig, csak mostanába. De nem szeretném újratelepíteni.
Ötlet?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#10) Flashcash válasza HEBI (#9) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A régi kt133A chipset ismert hibája volt hogy fagyott ha 1Gb-nál nagyobb fájlokat másoltál úgy hogy SBlive is volt a lapban, de ezt már rég kijavították.
Szerintem a chipset és az xp rendszer is hibás.
Én pl. ha három vinyót használok a gépben XP alatt szinte garantált a fagyi ,ME rendszerrel meg tökéletesen működik minden.
Valamiért az XP érzékenyebb a vinyókra.

(#11) HEBI válasza Flashcash (#10) üzenetére


HEBI
senior tag

Nekem hasonló tapasztalatom, csak Acorp (VIA133a) és ASUS (intel815eb) lappal kapcsolatban volt. Találjátok ki melyikkel nem volt semmi gondom! A másikkal meg hasonló problémám volt, mint most. Lehet, hogy ez valami VIA betegség?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#12) Den válasza HEBI (#11) üzenetére


Den
veterán

Nem via betegség, akkor nekem is így lenne. valami fut a háttérben, az csinálja. Próbáld meg kikapcsolt vírusírtóval. Nekem az csinált ilyet, meg legutóbb egy tzo szerver ez a lassú leállást is csinálta. Letöröltem, megszünt.

De ha emléxel a dátumra amikor még jó volt, akkor csinálhatsz egy system restore-t is.

www.simson4t.hu

(#13) CsendPenge válasza HEBI (#9) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hát, a winxp az biztos hogy gázos, pláne a lemezkezelése. Ezt volt alkalmam tapasztalni többször is sajna. Próbál kutatni valami, hogy mi vagy ki b*szogathatja a vinyót leálláskor, lehet, hogy az egészért az felelős (ha nincs msconfigod, akkor startup nevű progi). A víruskergető jó ötletnek tűnik. Esetleg még azt, hogy letávolítod a vinyó vezérlőt, és újraindítás után... hátha jobb lesz.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#14) nap


nap
addikt

Nem ujdonsag a windozoknal, szinte mindegyikben megvan az a ''feature'', hogy ha tobb io muveletet vegeztetsz vele, akkor beall, es ugy tunik mintha kifagyott volna. Ellenorizd a beallitasokat, frissits drivert, oprendszert.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#15) TitiRii


TitiRii
senior tag

hebi
egész pontosan mien matsonic laprol van szo?
nekünk van egy ms8137c
és nasonlo hibákat produkál!
szintén xp vel
söt
lanon keresztül is érdekes dolgokat müvel néha.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#16) Barton válasza Flashcash (#10) üzenetére


Barton
senior tag

''A régi kt133A chipset ismert hibája volt ...''

Ez az állítás nem igaz !!!

Az SBLIve volt olyan kedves nem PCI szabványnak megfelelően működni !!! Olvass már utána egy kicsit mielőtt valamit ide írsz ...

(#17) HEBI válasza CsendPenge (#13) üzenetére


HEBI
senior tag

Meg nem próbáld eltávolítani a winyóvezérlőt, mert összeomlik a win2000 és a winxp is! Nálam legalábbis összeborult mindkettő.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#18) HEBI válasza TitiRii (#15) üzenetére


HEBI
senior tag

Pontosan ilyen lapom van nekem is MS8137C. Van hozzá új bios(kb.:020902) az sem segített. Viszont kijavították ''a hibernáláskor akkor sem nem állok vissza'' hibát.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#19) HEBI válasza Barton (#16) üzenetére


HEBI
senior tag

Nekem Sb Live 1024 em van, nem egy mai darab, akkor ezek szrint én halmozom, a jót. :D

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#20) CsendPenge válasza HEBI (#17) üzenetére


CsendPenge
őstag

Elméletilg nem eshetne magába, én még nem próbáltam, csak haver mesélte, hogy valamilyen problémát ezzel küzdött le. Azért köszi, hogy szóltál :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#21) HEBI válasza CsendPenge (#20) üzenetére


HEBI
senior tag

Elméletileg = Microsoft :DD

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#22) CsendPenge válasza HEBI (#21) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ez talált! :DD

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#23) köpet


köpet
aktív tag

A via cuccoknál a PCI latency túl magas, vagy be nem állított, esetleg be sem állítható értéke szokott ilyet okozni (ekkor a vezérlőn kívül más nem jut szóhoz). Érdemes a bios setup PCI részét átnézni, ha van ilyen latency állítanivaló, akkor állítani rajta, ilyenek. Van egy progi is, PCI latency patch néven, ami akkor jó, ha a biosban nem lehet semmit se tenni, ld. acorp-tomato-procomp és társai...

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#24) HEBI válasza köpet (#23) üzenetére


HEBI
senior tag

És mi a cél, a lehető legkisebbet választani?
Kösz a tippet.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#25) CsendPenge válasza köpet (#23) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ja, erről írhatnál többet is, mert ez engem is érdekelne. Én eddig nem nyúltam a pci késleltetéshez, de ha esetleg van értelme, illetve szükséges, akkor nekiesek... 1000L :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#26) Sidaries válasza HEBI (#24) üzenetére


Sidaries
őstag

Hmmm. Nekem régebben volt ilyen, hogy mikor másoltam akkor fejreállt és recsegett a hang. A Pci Latency patch után ez megjavult. Mostanában is észreveszi, ha mondjuk másolás közben mást csinálok, de már nem túl gázos. Egyébként Abit Kt7 (Kt133). Ha nálam megy akkor szerintem nálad is menni fog.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.