Hirdetés

2019. november 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Matroxot, de melyiket? (téma lezárva)

(#1) buddha

buddha
(tag)

Üdvözlet emberek!

Szeretnék matrox kártyát venni egy Abit NF7 - S alaplapba, amiben egy AMD ATHLON XP1700+ proci lesz, és 512MB ram. A kérdés az lenne, hogy ehhez az összeállításhoz, ilyen használat mellett:
- mindenekelőtt programozás(sok -sok, de egyelőre nem grafikus, vagyis nem komoly grafikus programozás)
- másodsorban zenehallgatás - ogg - és DVD nézés, azaz csak filmnézés HDD-ről
- dokumentálások, tehát kicsi rajzolgatás, szövegszerkesztés, kicsi adatbáziskezelés
- fontos még, hogy a géphez szeretnék kötni egy TV-t, hogy azon tudjuk nézni a filmeket, amik a HDD-n vannak.
és linux alatt(gentoo + UHU + debian) melyik matrox videókártyát vegyek? A monitor, amihet lesz, egy 15'' TFT. Most meg ne kövezzetek, de hallotam valami olyat, hogy PCI-asot érdemes venni??? Ennek van értelme? Na mindegy! Köszönöm a válaszokat!

(#2) Szeke válasza buddha (#1) üzenetére

Szeke
(senior tag)

G400, vagy G450, vagy G550. G550, 32mega rammal, dualhead-el, brutto 26k. Nagyon szép képe van.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) Keitaro válasza buddha (#1) üzenetére

Keitaro
(addikt)

Amit mondtál ahhoz tényleg bármelyik jó. Hogy miért lenne érdemes PCIosat venni azt nem tudom, szerintem csak drágább lesz tőle max és a sávszélessége is csökken...

(#4) MaUser válasza buddha (#1) üzenetére

MaUser
(addikt)

G200-zal már nem érdemes próbálkozni, afelett bármi.:)
Igazából, g400-tól bármelyiket is veszed rosszul nem jársz. Az 550 mellett csak a kicsit gyorsabb 3d szól, képük, filmlejátszó képességük, drivereik, szinte egyformák. Esetleg Parphelia, ha van pénzed és monitorod.:)
A dualhead fontos, mert csak így tudsz tv-n is filmet nézni. Mielőtt megveszed a kártyát a kábelről mindenképpen érdeklődj, hol és mennyiért lehet kapni.
:D& welcome to the band of matrox users:D

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#5) buddha

buddha
(tag)

Kábel??? Huhhh Én azt hittem, hogy azt adnak hozzá! Meg valami átalakítót is nem?

(#6) MaUser válasza buddha (#5) üzenetére

MaUser
(addikt)

Ha boltban veszed újonnan, akkor természetesen igen. Ezt a használtra értettem. De egyébként nem egy nagy dolog valaki már keresett ilyet és van is hozzá a matrox(!) oldalán bekötési utasítás.
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=7796[/L]
Egy kábelt kapsz aminek két vége van egy másik monitor vagy tv számára, s nagyon szép képet produkál.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#7) buddha

buddha
(tag)

Egyébként sokan használtok Matroxot, vagy senki esetleg kevesen? Mi a véleményetek róla? Nekem az, hogy minőségi, megbízható, amire nekem kell, arra bőven elég, LINUX ALATT NAGYON TÁMOGATOTT és hát szerintem nem egy pénznyelő... Olvastam, hogy elég sokan használnak még most is 5-6-7-8 éves videókártyáhkat a matroxtól(na meg persze más gyártóktól is persze...).

(#8) Satan-Claus válasza buddha (#7) üzenetére

Satan-Claus
(senior tag)

Egyre kevesebben. Egyébként a G400 tényleg nagyon jó kártya volt a maga idejében. Ha nem a legjobb...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#9) MaUser válasza buddha (#7) üzenetére

MaUser
(addikt)

Én igen, második kártyának,mert hát azok a fránya játékok....
(Perphelia-ra meg nem futja az ösztöndíjjból.:()
Értékvesztése nem jelentős(nézd meg mibe kerül egy g400 és egy tnt2), s nagyon jó driverek. Hz-kénti frissítési freki állítás például. Szóval ha nem akarsz unreal2-őzni, akkor soha jobbat.

(#10) Keitaro

Keitaro
(addikt)

Sajnos ha OEM-et veszel nem kapsz mellé átalakítót :(
Legalábbis én anno nem kaptam, úgyhogy lehet, hogy csak fontos, hogy hol veszed...

(#11) buddha

buddha
(tag)

Hát akkor ez lessz valszínű az én kártyám! Csak még egy kérdés! Elméletileg linux alá kérdezek most, de lehet, hogy windows alatt is így van, meg érdekelne is, nem tudom, hogy így van -e... Na! Milyen opciók vannak ezzel a dual huad-el?
- csak 1 kimenet : a monitor
- 1 kimenet monitor, akarmit csinalok, 2. kimenet : TV-n filnézés (ez esetleg tud menni más felbontásban?)
- csak TV kimenettel futtatni?

Ezek mennek? Vagy hogy működnek? Milyen opciók vannak?

(#12) Keitaro válasza buddha (#11) üzenetére

Keitaro
(addikt)

- Csak 1 kimenet moncsin
- Egy kimenet TV-n (bár még nem próbáltam de mennie kell :) )
- 1 moncsi + közben film a tv-n
- 2 moncsi clone módban és akkor mind2n ugyanaz van
- 2 moncsi kihúzva a winedet és akkor dupla akkor felületed van. A második lehet tv is nem kell moncsinak lennie.

Ezek win alatt. Remélem nem hagytam ki semmit. Ha jók a éinux driverek gondolom mindez megy linux alatt is.

(#13) buddha

buddha
(tag)

OK! Kösz a segítséget! Azért, ha valakinek van még infja, az nyugottan donbázzon vele, akár az e-mail címemen is!
meszarog@freemail.hu

(#14) stb

stb
(csendes tag)

buddha!

Ha nem akarod szívatni magad matroxxal linux alatt, akkor ne vegyél matroxot! Vagy ne használj linuxot! Én 3-szori szívás után most cseréltem le a G450-emet, mert nagyon csúnyán elegem lett belőle. Mondjuk az én bajom hardveres eredetű volt, tehát OS-hez nem köthető. Nem is egy kártya adott hibája, hanem 3 kártyának a viselkedéséből levonható következtetés vezetett odáig, hogy kivágtam a gépből.

A képe szép, de a DH-et nem fogod tudni kihasználni még egy darabig, ha nem 400-ast veszel. Igazság szerint van már valami kezdődő projekt és én ki is próbáltam, de egyenlőre nem éppen a ''csúcsszuper'' a legjobban ráillő jelző. Ez volt a szitu vagy 2 hónapja. Olvasd el az mplayer doksit a TV-kimeneteknél. Ha nem kell a DH, vagy tudsz arra az időre win-t használni akkor meggondolandó, de én a mai fejemmel nem ajánlom a barátaimnak (ami másnak nyilván nem jelent semmit :D)

(#15) keoni válasza buddha (#1) üzenetére

keoni
(tag)

Mél ment! :)
keo

::Wodka Gorbatschow & Lemon::

(#16) karyo válasza buddha (#7) üzenetére

karyo
(senior tag)

egy rövid vélemény: Linux alatt ez a legjobb, a TV kimenet tekintetében pedig verhetetlen! Ha dvd-t nézel ezen keresztül, nem fox benne csalódni. (nekem g450 van)

Enjoy the silence.

(#17) karyo válasza Keitaro (#10) üzenetére

karyo
(senior tag)

az LX-hez nem jár kábel, nem LX, de oemhez adnak. msitralban van külön is dongle kábel g450hez

Enjoy the silence.

(#18) stb

stb
(csendes tag)

Az lehet, hogy linux alatt ez a legjobb (bár a radeonommal is totál elégedett vagyok) és az is lehet, hogy a TV-kimenete az szuper (mondjuk nekem is ez a véleményem), de a két dolog totál külön téma, mert a TV-kimenet szuper, de egyenlőre csak windóz alatt.

(#19) buddha

buddha
(tag)

Ja hát igen! A gépen CSAK Linux lesz! Bár ahogy utánnaolvastam a matrox kártyák szinte mindenhogy (alapból a kernelben, alapból az X-ben, adnak hozzá driver-eket is) támogatva van. Az Nvidia is. És nem mondom, az ATI nem egy MARHA jó kártya, de a támogatottsága... nem egy linuxbarát csapat... Vagy csak én nem olvastam mindent(és ez valószínű... :) ).

(#20) buddha

buddha
(tag)

Ja hát igen! A gépen CSAK Linux lesz! Bár ahogy utánnaolvastam a matrox kártyák szinte mindenhogy (alapból a kernelben, alapból az X-ben, adnak hozzá driver-eket is) támogatva van. Az Nvidia is. És nem mondom, az ATI nem egy MARHA jó kártya, de a támogatottsága... nem egy linuxbarát csapat... Vagy csak én nem olvastam mindent(és ez valószínű... :) ).

(#21) buddha

buddha
(tag)

Bocs! Nem tudom, hogy miért ment kétszer... :(

(#22) gg válasza buddha (#19) üzenetére

gg
(csendes tag)

nalam G550-es megy debiannal, es a tamogatas hmm-hmm nem az igazi.
Vegulis hekkelt kernellel es keverek driverekkel elmegyeget, de
(igaz csak kozepes linux tapasztalattal) harom napomba tellett.

A problema nem a monitorral van, azzal megy a matrox hivatalos
drivereivel is rendesen. Am a TV out hivatalosan nem tamogatott.
Ha majd beuzemeled es nem talalnad, irj es megkeresem neked.
(g.gati#freemail.hu) Egy jo kis kernel patch kell hozza meg
egy csomo buveszkedes, hogy menjen. De mindent osszevetve
megy. (csak haromfele kernel verziohoz van patch, a 2.4.20 az
egyik, azt hasznalom. (van egy 2.5.x hez meg talan a 2.4.18-hoz?)

ja es a vegen meg a parametereket is be kell loni, mert alapbol
igen szar a kep.

udv!

gg

(#23) stb

stb
(csendes tag)

Na látod? Erről beszélek.
Egyébként nekem is debian van és a g450 ment vele, csak a TV-Out volt olyan, hogy végül csak fel kellet raknom a wint.
Az Ati-tól se vagyok szétszakadva, de nem rosszabb a témogatottsága mint a Matroxé. (egalábbis a radeonomé)
Az biztos, hogy ha ellátogatsz a Matrox oldalára és szétnézel a linuxos fórumban, hát nem a fenékig tejfölt találod (ott sem).

Elolvastam a hozzászólásaim. Nem vagyok én a matrox ellen:DDD, csak annyira megtévesztő a dolog, hogy az ember azt hinné, hogy ''kicsengetem bakker azt a 25 rugót és akkor legalább van egy f*sza kártyám, full supportal linux alatt''.

(#24) stb

stb
(csendes tag)

Ja igen. A Matrox cég hozáállásával van a bajom. Annyira rinyálnak nekik, hogy legalább zárt kódban adjanak ki egy TV-Outot támogató drivert, de azt mondják, hogy majd ha írnak elegen akkor TALÁN! Érted, ha legalább a 25 guriga helyett, csak 10-et kéne adni érte akkor azt mondom, hogy ez van. De így? (így is ez van egyébként :( )

(#25) Adi válasza buddha (#7) üzenetére

Adi
(senior tag)

Nekem 32 megás G450-em van egy duál BX-es lapban, két P3/550-nel és remek. :) MPlayerrel minden videót röhögve visz, bár én csak egy monitort dugtam ár, a speckó fícsörjeit nem használom.

ldm start-reconf primary

(#26) buddha

buddha
(tag)

Ez baj!

(#27) keoni válasza buddha (#26) üzenetére

keoni
(tag)

Mél ment #2! :D
keo

(#28) badbrother válasza buddha (#1) üzenetére

badbrother
(aktív tag)

Szia buddha!
Én meg mostanság szeretnék eladni egy Matrox G550-et. Ha gondolod megbeszélhetjük mail-ben.

(#29) buddha

buddha
(tag)

OK! Rendicsek. Eddig azt gondoltam, hogy legalább támogatva van a Matrox... De ezek szerint nem ''fenékig tejfel''... Most már nem vagyok olyan biztos a Matroxban, de ha azt veszek(és nem újjat), akkor mindenképpen szólok, csak az a helyzet, hogy egy támogatott, megbízható videókártyát szeretnék és utánna kell még olvasnom...

Keoni: Megkaptam a mélt! Bocs, hogy nem írtam, de...
Mivel utánnajárok a dolognak, ezért lehet, hogy G450 vagy G550 lesz, de majd kiderül melyiket hogy támogatják! Egyébként, ha van rá vevő, nekem ne tartogassátok, de ha úgy jön ki, akkor én is vevő vagyok... :)

(#30) keoni válasza buddha (#29) üzenetére

keoni
(tag)

Értettem. :D
keo

(#31) buddha válasza karyo (#16) üzenetére

buddha
(tag)

És megy a TV kimenet g450-esen??? Én azt hallottam, hogy nem!

Elég valószínű, hogy egy g400-ast veszek. A legjobb a max lenne, de olyat sehol sem találok... Nincs senkinek??? Megvenném jó pénzért!!! :)

Szóval g400 DH 32MB
Lenne ezzel kapcsolatban egy pár kérdésem! Ebböl a kártyából van PCI-os változat? Azaz keressek? Ha egy ilyen kártya TV-outos, akkor az azért TV-outos, mert a dual head másik head-ján megy ki a monitod és attól TV-out, vagy a két monitor kimenet között van egy TV -out is.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Matroxot, de melyiket? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.