Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Areinon


Areinon
csendes tag

Sziasztok!


Abba a bosszantó helyzetbe kerültem, hogy el szeretném távolítani a reklámokat a masinámról, de úgy tűnik a mocskok felkészültek ellenem... :)

Van valami biztos, kipróbált módszere valakinek arra vonatkozólag, hogy a drága kis notebook-om ne tegyem tönkre alkohollal/sebbenzinnel, de el tudjam távolítani a (látszólag) atomi szinten felvésett matricákat a tapipad mellől?

Nagyon bosszantó, hogy 6 matricát is rányomattak a gépre és ezek közül csak 3-at tudtam a gyerekkoromban tanult ''körömmel-kaparós'' módszerrel eltávolítani...
:D

(#2) Darkyka


Darkyka
csendes tag

minden olyan oldoszert használhatsz ami nem kárositja a felületet, szal acetont nem meg a benzinel és aromás higitoval is csak ovatosan. Alkohol jo lehet, de az meg félö hogy nem fogja oldani a ragasztot... Makacs foltok ellen meg Arielt ajánlom:)) vagy fogod és megelégszel az 50% os teljesitményeddel:)

(#3) twollah válasza Areinon (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Szuper Kromofag...

(#4) domedee válasza Areinon (#1) üzenetére


domedee
senior tag

keress valami olyan helyet, amit nem látni, és próbáld ki ott, hogy melyik oldószer nem bátnja a felületet és utána azzal próbáld leszedni a matricát.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#5) VW


VW
aktív tag

hajszárítóval melegítsd át -óvatosan!
pengével,tapétavágóval alányúlsz és körömmel lehúzod
a ragacsot meg meg próbálgasd oldószerekkel,elsőnek próba ablaktisztító,utánna alkohol v. denaturált szesz (ez biztos nem bántja még a műanyagot). Ha nem segít nitrohigító vagy lakkbenzin,de ezekhez próba javasolt nem látható helyen.
sok sikert

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#6) Flashback


Flashback
addikt

Nekem a kocsim hátulján van egy matrica. Na azt mivel kéne leszedni hogy a fényezést ne csesszem szét?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#7) BobChemistry válasza Flashback (#6) üzenetére


BobChemistry
őstag

oda mehet az aceton, az autófesték elég ellenálló

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#8) Dokibá válasza Flashback (#6) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Hajszárító jó megoldás. Csak az a kérdés, mennyi ideje van fent az a matrica. Alatta valszeg sötétebb maradt a fényezés, mivel nem tudta kiszívni a nap.

Dokibá

(#9) Flashback válasza Dokibá (#8) üzenetére


Flashback
addikt

12 éve kb :D:U:C

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#10) Ricso válasza Flashback (#9) üzenetére


Ricso
tag

Akkor nem érdemes levenni, mert te is megfogsz lepődni, valahogy így: Jééé ilyen volt a kocsim eredeti színe :D

„Amíg élek remélek....''(mondta Jordano Bruno), aztán felcsaptak a lángok

(#11) twollah válasza BobChemistry (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Szuper Kromofag vizes oldata.

(#12) Flashback válasza twollah (#11) üzenetére


Flashback
addikt

Ez az autó fényezését nem bántja?:F

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#13) aXXon válasza Flashback (#12) üzenetére


aXXon
senior tag

DE ;]

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#14) laci80


laci80
tag

dekoros tapasztalatom alapján minden felületről melegítéssel aztán den. szesszel eltávolítható sérülésmentesen szinte minden matrica

"Olyan egyszerű vagy, hogy a százas szög hozzád képest integrált áramkör."

(#15) kovacs_t


kovacs_t
csendes tag


Sziasztok

Még nincs is laptopom, de már le akarom róla szedni a matricákat. Van azonban egy fontos kérdés. A laptopra ragasztott matricáknak nincs-e olyan szerepe, mint az egyben vásárolt gépeknél a házra ragasztott matricának? Nem jár-e garancia vesztéssel, ha leszedem a matricákat a gépről?

Én majd ASUS-t veszek. Az ASUS-ok szerintem ízlésesen szép gépek, fekete ezüst szép harmóniája. Na most ezen még nem is zavar a ''dizájnd for vindóz xp'', vagy az ''Intel Pentium M'' matrica.

Viszont az a tenyérnyi figura nagyon gáz, amelyik a két éves garanciát hirdeti.

Szóval kérdés: Van-e ezeknek a matricáknak szerepe a garanciában?

[kép]

(#16) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Nos nekem van egy szuper spray-om, ami speckó ragasztó eltávolításra van, mindent lehoz, és semmitsem rongál...még 5-6 éves matricák is amik makacsok voltak frankón lejöttek vele...

Mondjuk egy takarítócéges ismerőstől kaptam, de ami rajta van az alapján talán belehet azonosítani.

Bővebben: link Ez mint netes elérhetőség van rajta.

Ennek a terméknek a neve Buz-Point G 502
Ha keresőben beírjátok oldalon rögtön kiis dobja. Nemtudom esetleg hol lehet beszerezni, beszerzésben biztos nem tok segíteni. De nnyit ami tleírtam, bár tudom nem sok, de vmi mégiscsak. Lehet keresgélni.

Illetve mégis.... => Bővebben: link <=
Guglin találtam, őket lehet kérdezni.




[Szerkesztve]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#17) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok! A WD40-et próbálta már valaki? Az nem károsít?
Én egyszerűen nem értem mi szükség van ezekre a nyomorult matricákra vagy legalább tennének olyat fel, amit szépen le lehet venni és nem hagy nyomot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.