Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mathlon 3.0 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) charles


charles
csendes tag

Tisztelt Plusabitosok!

Egy kérdésem lenne (Parcihoz?). Ha nem forrasztattam át még a procit (Classic Athlon 700), akkor is menni fog ez a cache állító program? Most 1/2-en megy a cache, a proci kb. 820 ig stabil (de 840 in elég jó), de azért csak 800-on járatom.
A mathlon nevű program nem csinált semmit az A: lemezre és a config.sys -ben sem. Vagy nekem kell beírnom valamit (a mathlon -1/3 ot láttam a readme ben)?
Mennire lesz gyorsabb? Elmegy talán 850-en vagy 900-on is?

Üdv!

(#2) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Jo emberhez fordultal :)).
Tehat: a MAthlon 3.00 ott van a floppyn, csak nem latod. De hidd el, hogy ott van. Nyugodtan boot-olj vele (1 dologra vigyazz: boot managereket nem szereti). Szerintem eleg lesz a 2/5-os cache is, ha 800MHz-nel megy 1/2-del, az azt jelenti, hogy 400MHz-et bir, tehat 2/5-odnel meg 1 GHz-es procinal is helyben vagy.

Ha viszont forrasztasz, a cache-t is at tudod allitani. Amig meg nem forrasztasz, addig nem tudsz szorzot allitani.. hacsak nincs olyan GFD kartyad.
Ha alaplapbol huzod 840-re, azaz 120MHz-es FSB-vel, akkor meg mazlista vagy, a KX133-as lapok nem birnak tobbet, sajnos.

GFD-m amugy van 1db, ha kell, eladhatom, en mar nem hasznalom (K7OC Rev.2).
Tehat: MAthlon 3.00 a floppy-ra, 2/5-os cache-sel, es boot-olj vele, ugy huzd a procit.

Udv,
Parci

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) charles


charles
csendes tag

Hello Parci!

Na, közben előszőr bootoltam ma azóta, és tényleg a lemezről ment, mert a floppiban maradt. Látszik, hogy majdnem tele van a lemez, de látszólag nincs rajta semmi.
Megnéztem a Wcpuid-t a cache-t átállította 2/5-re! De ha csak a lemezről való töltés után lesz 2/5, akkor hogy állítom be a magasabb fsb-t a biosban? (ez kb. olyan mint a kt133/-a -s alaplapk egy pillanatig a def. feszültséget adják, és csak utána lép a BIos tuning) Tehát tuning után csináljam meg a tuning előtti részt?
Az a OC card mit csinál, hogy kell használni? Te vállalsz forrasztást? Az az igazság, hogy júliusig garis a proci, majd csak akkor forrasztatnám át talán, ha lejárt.
120 fsb ment, de nem volt túl stabil. Ez a Kx133 hibája? Tehát ha pl. szorzót forrasztatok majd, akkor inkább magasabb szorzó - alacsonyabb fasb lesz a nyerő (pl. 1 Ghz: 10:100Mhz?). Viszont úgy a Pc133 ram is menne, ha nem túl alacsony az alap fsb. VIszont az alap fsb meg gyorsít a dolgokon.. Nehéz, semmi sem tökéletes...
Kösz a választ

Üdv!

(#4) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Hi.

Igen, sajnos a MAthlon is ugy megy, mint a KT133A lapok. Elobb a tuning, es utana az orvossag, tehat kell, hogy a procid kibirja a programig. Azert tapasztalat szerint ez +100-150MHz-et dob a procin.

A kartya azt tudja, hogy rarakod az Athlon-ra, es onnantol tudsz szorzot es feszultseget allitani. De cache-et nem, erre van a MAthlon.

Forrasztas: ott spec a cache-t is be lehet forrasztani. Regen csinaltunk ilyet, most mar nem, de egy lelkes olvasonk kedveert termeszetesen felelevenitjuk a regi hagyomanyt :).

Milyen a lap, es a proci?

A 120MHz a KX133-as chipset-nek biztosan korlatja, azt, hogy a proci is kifingik-e ott egyben, azt nem tudom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) charles


charles
csendes tag

Hello Parci!

Egyébként a régi szép idők - emléxem rád meg Tilusra, ott vitatkoztatok meg flameltetek a terminalon, úgyhogy valóban régi olvasód vagyok...

A lap: ABIT KA7
proci: 700 Classic Athlon Slot A, ma ment: 7*121-en asszem, de csak 1.65 V-on, feljebb nem mertem vinni... De ekkor se volt stabil, úgy 840 körül stabil volt elvileg, de nem teszteltem sokat, visszavettem. A 850 felett 1x-2x volt BIOS post meg dos boot, máskor az se.

Lépésenként:
Mi legyen az FSB?
Mi legyen a cache osztó?
Ram? (2 db Hyundai PC133 7,5 ns)
Host clk + pc clk?
Az előzőhöz: hogy menjen, kisebb fsb * nagyobb szorzó?

Kösz, hogy ennyi időt szánsz rám!

Üdv!

(#6) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Kis FSB kell (max 115MHz, nem hiszem, hogy fölötte 100%-os a chipset), a neki megfelelő magas szorzó. FSB-ből nem lehet eléggé meghúzni. MAthlon nem fog kelleni, akkor forrasztani kell a cache-t is. A proci amúgy 900-on tuti menni fog. 2/5-ös cache.

Feszkó: mivel hűtöd? VOS-32-vel pl adhatsz neki 2.05V-ot is :)). De 1.8V-ot bármilyen hűtővel!! Csak a tápod legyen jó.

RAM: ha megy Host + PCI, akkor az a nyerő, ha nem bírja, akkor vedd vissza. Amíg a procit teszteled, vedd vissza, hogy ne legyen túl sok változó tényező.

A régi "terminálos" idők: ne is mondd :(
:). De azért nekem volt igazam :)).

Az időt pedig nem "szánom rád", hw site vagyunk, te meg egy olvasónk, annyit válaszolunk, amennyit kérdezel (és amennyire tudjuk a választ :)). Szóval don't be shy, kérdezz, legjobb tudásom szerint igyexem segíteni.

Jó tuningolást :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) charles


charles
csendes tag

Hello!

RAM: hyundai, cas3 on 144 ig birta v 145 ig.

a fesz nekem default, de nem lehet asszem 1.8 V fölé menni! (arról hallottam hogy más procival engedi?)
hűtő: Athlonhoz vmi FLP(?) 50 (globalwin/coolit(i)um)már nem tudom a nevét, nagy borda, 1 venti, golyós.
Pl. 9 * 115? Az jó lenne, akkor a ram simán menne (fsb)
vagy mondjuk (ha 900 ig amit mondtál) akkor 9*110 kb és a ram 143 on...
Táp: Codegen 300W

De ha csak a lemezről tölti be a cache állítót, akkor mit csináljak? hiszen el se indul 850 felett! (a korábban említett kt133 hoz hasonló helyzet) Tehát mindenképpen forrasztás kell vagy OC card?

Üdv!

(#8) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Igen, mindenképpen forrasztás kell, vagy OC card, mert a magas FSB-t nem bírja a lap. 1000MHz környékére végképp. De már a 840MHz-cel is szerencsés vagy.

Viszont: ha jól emléxem, akkor a KA7-hez volt olyan BIOS, amit tudott L2 cache szorzót állítani. Tehát elég egy OC Card is.

P

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) charles@infosystems.


charles@infosystems.
csendes tag

Ja igen. Ezzel kapcsolatosan (BIOS) nekem egy tavaly júliusi BIOS van fenn (az utolsó). Azt mondja az elején, hogy beta3, és hogy mem distribution ra. Pedig ez a TY BIOS,a honlapról.
Ez ügyben?
Egyébkétn csak 805-ön járatom a procit, nem akarom megerőltetni szegénykét..

Üdv!

(#10) charles


charles
csendes tag

Ja igen. Ezzel kapcsolatosan (BIOS) nekem egy tavaly júliusi BIOS van fenn (az utolsó). Azt mondja az elején, hogy beta3, és hogy mem distribution ra. Pedig ez a TY BIOS,a honlapról.
Ez ügyben?
Egyébkétn csak 805-ön járatom a procit, nem akarom megerőltetni szegénykét..

Üdv!

(#11) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

És, nem az a cache állítós BIOS? Ha igen, akkor a SoftMenu-ben tudod állítani..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) bloodthirsty


bloodthirsty
csendes tag

Sziasztok Athlonosok !
Bocs, hogy megzavarom a "parbeszedeteket" de nekem is lenne egy cyber-csotanyom. 650-es a draga. Most szereztem olcso penzert. A lapom egy ASUS K7V-T. Szerintetek meddig menne el VOS32-vel ?
Nekem is meg tudnad oldani a forrasztast ? (Nem csak feleleveniteni kell a tudast, hanem gyakorolni is 8-))
Mennyiert csinalnad meg ?
Meg nem "bontottam" fel a procit. Tudom, hogy hiba, de meg nem raktam ossze a "gepallatot".

Elolre is koszonom ! classic ATHLON 4EVER :) [hova kuldjem a procit ?] :)
Udv:Kadar Jozsef

KJ

(#13) Parci válasza bloodthirsty (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Mailben letárgyaljuk (keopsz a nagy mágus).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) bloodthirsty


bloodthirsty
csendes tag

Elkuldtem az EMILt !

KJ

(#15) charles


charles
csendes tag

Hello Parci!

Azért irnék neked, mert vsz. most nyáron, még a gari előtt nekem is kéne egy kis Athlon tuning! Szóval nekem is át tudnád forrasztani esetleg?
Ha tudsz írj mail-t!

Köszi.

Üdv!

(#16) Parci válasza charles (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Menni fog, talán, mailben ledumáljuk.

P

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mathlon 3.0 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.