Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) n0rbert0 válasza axioma (#5799) üzenetére


n0rbert0
senior tag

v [m/min] = d [m] * Pi * RPM[1/min]
d [m] = v / (Pi * RPM)

valahogy így?

(#5802) axioma válasza n0rbert0 (#5801) üzenetére


axioma
Topikgazda

Persze, ha percben van megadva minden, akkor igy. [Ugyebar nem art validalni, hogy az eredmeny hiheto-e.]

(#5803) n0rbert0 válasza axioma (#5802) üzenetére


n0rbert0
senior tag

:R

(#5804) orc88


orc88
őstag

Sziasztok!

Kombinatorika témában a tipusfeladatok általában mennek, viszont pl. ennél a feladatnál a "józan paraszt ész" módszerrel sem megy... :U
12 könyv van a polcon, hányféleképpen tudok levenni 4db-ot úgy, hogy ne kerüljön le 2 közvetlenül egymás mellől?

Vagy az is jó lenne ha tudnátok ajánlani ezekhez valami szuper szakirodalmat / összetettebb feladatokat részletes kidolgozással, szájbarágósan ami nektek is bevált. :B

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#5805) Jester01 válasza orc88 (#5804) üzenetére


Jester01
veterán

Ez nagyon gonosz kérdés. Az addig rendben van, hogy (12 4)=495 az összes lehetőség. Ezen belül rossz eset ha 2x2 könyv van egymás mellett, 3 könyv van egymás mellett vagy pontosan 2 könyv van egymás mellett és a másik kettő nem. Az első kettőt ki tudom számolni: (10 2)=36 illetve 8*7+2*8=72. Na de azzal, hogy pontosan kettő van egymás mellett nem tudok megbírkózni egyelőre.

Biztos van rá jobb ötlet is.

Jester

(#5806) orc88 válasza Jester01 (#5805) üzenetére


orc88
őstag

Egy másik példa:

10 különböző korú személy hányféleképpen állhat egymás mellé úgy, hogy a legfiatalabb és a legidősebb nem áll egymás mellett?
Gyakon az jött ki, hogy 10! - 9!*2

Itt azon akadtam meg, hogy ezt szerintem rosszul csináltuk, mert 10! az összes eset, de ha ki akarom vonni azokat az eseteket amikor egymás mellett ülnek akkor a 2 ember helye fix --->
A teljes sor permutációja: 2*1*8*7*6*5*4*3*2*1 ez pedig ugye 2*8!.
Vagy rosszul gondolom? :F

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#5807) Jester01 válasza orc88 (#5806) üzenetére


Jester01
veterán

Nem fix a 2 ember helye csak az, hogy egymás mellett vannak. Tehát 9-szer ennyi lehetőség van és 2*8!*9=2*9!

Jester

(#5808) orc88 válasza Jester01 (#5807) üzenetére


orc88
őstag

Tényleg, átsiklott a figyelmem ezen. Köszönöm a segítséget!

Igazából a tanár gyakfeladatai között nincsen olyan vészes feladat mint amit először küldtem, szóval remélhetőleg megoldom majd valahogy zhn is. :DDD
Az első zhn is a saját példatárához hasonló feladatokat rakott bele, jól is sikerült. :B

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#5809) TDX válasza orc88 (#5804) üzenetére


TDX
tag

Kicsit általánosabb megoldás: az 1, 2, ..., m számok közül szeretnél kiválasztani n darabot úgy, hogy semelyik kettő ne legyen szomszédos.

Ekkor ha 1<=a_1<a_2<...<a_n<=m egy jó kiválasztás pontosan akkor, ha a szomszédosak különbsége legalább kettő, tehát pontosan akkor, ha 1<=a_1<a_2-1<a_3-2<...<a_n-(n-1)<m-(n-1)=m+1-n.

Legyen b_i=a_i-(i-1) i=1, 2, ..., n-re. Ekkor a b_1, ..., b_n-et (m+1-n) alatt az n féleképp választhatjuk ki. Minden b_i sorozathoz van egy megfelelő a_i-nk, és minden a_i-hez van b_i-nk, tehát ugyanannyi a_i illetve b_i sorozat van, szóval (m+1-n n) sorozat van.

Ez a te esetedben m=12, n=4, tehát (12+1-4 4)=(9 4)=126.

Már vége az Én hozzászólásomnak? Mi lesz ez után velünk?!?!

(#5810) Jester01 válasza TDX (#5809) üzenetére


Jester01
veterán

Ügyes! :R

Jester

(#5811) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok:
Segítséget szeretném kérni a következőhöz.
Az képen látható számításnál nem értem a szögfüggvényes részt. Az egyszerűség miatt az n és a értékeket 4-nek adtam meg. Megírná valaki, hogy abban a részben hogy jönnek ki az eredmények? Előre is megköszönném a segítséget.
Üdv. János

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#5812) axioma válasza Janos46 (#5811) üzenetére


axioma
Topikgazda

Tehat te tulkepp egy 4 oldalu negyzetet definialtal. A szog, a Pi/n onnan jon, hogy egy szakasz kozponti szoge 360/n, radianban 2*Pi/n, de a magassag miatt a vizsgalt haromszogben a kozeppontnal levo szog ennek a fele, igy lesz Pi/n (a rajzon nem jeloltek, az r es R kozotti szog).
A teruletnel n darab haromszog van, a kis r az jon ki abbol hogy az a/2 szorozva a cotangenssel, a terulet meg a*r/2 mert az r a magassag. Innen csak atrendezes. (A kis r ott van kulon is, a cot = 1/tan azonossaggal, nem elfajult haromszogek.)

[ Szerkesztve ]

(#5813) Janos46 válasza axioma (#5812) üzenetére


Janos46
tag

Köszi hogy reagáltál a levelemre. Egy nagyon kezdő programozni óhajtó (python/ raspberry Pi3) tanuló vagyok, és most épp különböző síkidomok programból történő számításának megírását gyakorlom. A példámnál maradva a T=1/4*n*a**2 (T=1/4*4*16, T=16 ) ez eddig világos nekem, de hogy jön ki a továbbiakban az, hogy a számomra érthetetlen résznek 1 az eredménye. A cot(pi/n cot(3.14/4, cot0.785) Ez egy szöget ad, mitől lessz 1 .

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#5814) axioma válasza Janos46 (#5813) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat ehhez a szogfuggvenyeket kell ismerni es radianban tudni szamolni veluk.
Kezdesnek pl. [link] , radianhoz [link] , ha ez igy tul tomeny, akkor meg kene probalni valami kozepiskolas matekkonyvbol. [Nekem a sajat gyerekeim is azt mondjak hogy nem jol magyarazok, ilyenkor meg ha alapszint, akkor plane nehez, hogy nem tudom mire tamaszkodhatok.]
[[Btw. nem sikidom ez mar, hanem mertani test a kategoria.]]

(#5815) Janos46 válasza axioma (#5814) üzenetére


Janos46
tag

Mégegyszer köszi, azt hiszem más utat keresek a megoldásra, például tanár ismerőseimet megkérem, hogy a sulijukba a matektanárnak tegyék fel a kérdést. Szia.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#5816) Janos46 válasza axioma (#5814) üzenetére


Janos46
tag

Megvan a megoldás. a pi = 180 fok 180/4=45 radian az pedig cot 45 = 1 és így kijött az eredmény. Heuréka.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#5817) axioma válasza Janos46 (#5816) üzenetére


axioma
Topikgazda

A radian az nem kellett volna a mondatba, mert vegig fokokban szamolsz, de amugy igen, ezt probaltam csak nem fokban elmondani. Ha neked nem jo a radian-ban feliras, akkro a pi-t mindenutt siman csereld ki 180 fokra, es kijon ugyanaz.

(#5818) axioma válasza axioma (#5817) üzenetére


axioma
Topikgazda

Valasz a masik topikban kerdesedre: a programban viszont muszaj leszel radianban szamolni, mert a beepitett sin(x) stb. fuggvenyek radianban varjak az inputot.
[import math majd hasznalhatod a math.pi konstanst es a math.cos(x) stb. fuggvenyeket]

(#5819) orc88


orc88
őstag

Sziasztok!

Nem épp "klasszikus" matek, de szerintem itt van a lejobb helyen. :B

Matematikai logika:
Ha a Gentzen-féle szekvent kalkulus levezetése során több szabály is alkalmazható egy adott sorban, akkor mindegy hogy melyiket hajtom végre először?

Így is kijönnek az axiómák ha logikai törvény a formula/szekvent, csak más (atomi) formulák fognak a tablázat tetején állni, ez sem baj?

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#5820) orc88 válasza orc88 (#5819) üzenetére


orc88
őstag

Időközben megválaszoltam magamnak, végiggondolva egyértelmű, hogy tetszőleges sorrendben hajthatom végre a lépéseket.

(Máskülönben a baloldali univerzális és jobb oldali egzisztenciális kvantorra vonatkozó szabályoknak nem lenne sok értelme)

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#5821) concret_hp válasza orc88 (#5820) üzenetére


concret_hp
addikt

akartam írni, hogy nem tudom miről van szó, de általában a szabályok alkalmazásának sorrendje a legtöbb dolognál nem kötött.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5822) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok!
Megköszönném, ha valaki meg tudná mondani (leírni) a kamatadós kamatos kamat számításának egyenletét.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#5823) kovisoft válasza Janos46 (#5822) üzenetére


kovisoft
őstag

Arra gondolsz, hogy ha x kamatot kapsz valamire és ennek 15%-a a kamatadó, akkor 0.85*x kamatod marad meg évente? Tehát N év alatt a pénzed [1+(1-kamatadó/100)*kamat/100]^N -szeresére nő, ha a kamatadó és a kamat százalékosan van megadva.

(#5824) Janos46 válasza kovisoft (#5823) üzenetére


Janos46
tag

Köszi, igen, erre gondoltam. Hogy miért kellet, privbe elküldöm.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#5825) XharX


XharX
aktív tag

Sziasztok!

Borzalmasan amatőr kérdés lesz a következő :D
Adott egy általános iskola 7. osztályos feladat, ez:

Szerdára házi, mivel a tanár ma dobta vissza az összes megoldást az osztályban, mert mind hibás evileg. Ezért is teszem fel a kérdést, mert eléggé kellemetlenül érint hogy hol csúszhattam el "öreg fejjel" egy ilyen feladaton, és önmagamtól nem jövök rá.

(#5826) kovisoft válasza XharX (#5825) üzenetére


kovisoft
őstag

Azt vetted figyelembe, hogy hányszoros hőfok-emelkedést kell elérni? Azaz pl. az a) esetben 20 fok helyett 60 fokkal kell emelni a hőmérsékletet (tehát 3x annyit, mint az A állásban)?

(#5827) XharX


XharX
aktív tag

Igen.
Közben fejben kicsit kibővíttem a példát és kiszámoltam, hogy a) esetben mekkora energia kell ekkora tömegű víz 20 °C változáshoz ekkora tömegű víznél, és mekkora energia kell 60 °C változáshoz, és arányiban még mindig ugyan ott tartok ami elvileg nem a jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#5828) f(x)=exp(x) válasza XharX (#5827) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A rossz megoldást meg tudod mutatni?

(#5829) #56474624 válasza XharX (#5827) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az nem lehet, hogy valami banális hibát követtél el? Ugye az a)-nál elvileg a 9. rovátkához kéne a B-t írni, de véletlen az A-tól számoltál fel 9-et, és a 12.-hez írtad? Előbb sikerült elkövetnem ezt a hibát fejben felvázolva a megoldást, ezért jutott eszembe. :)

[ Szerkesztve ]

(#5830) XharX válasza f(x)=exp(x) (#5828) üzenetére


XharX
aktív tag

(#5829) Ba cy lus

Meg persze, de az elvileges rossz válasz a 9. rovátka az ábrán, amit nem értek. Simán egyenes arányosággal is (ahogy elvileg kell) is az jön ki, de biztos ami tuti alapon elneveztem 1 rovátkát 1 percnek az egyszerűség kedvéért, ezzel az A alapján kiszámoltam a kellő teljesítményt, majd a B-nél már időre számoltam és úgy is 9 rovátkára jön nekem ki.
Közben húgom megkérdezte a másik osztálytól, ott már volt róla szó ma, a tanár szerint a megoldás az a) feladatban a 6. vonalka.

[ Szerkesztve ]

(#5831) #56474624 válasza XharX (#5830) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem akkor az lehet, hogy nyomtatásnál valahogy elcsúszott az A 2.-tól a 3.-hoz, a tanár pedig rá se nézett, és/vagy kancsal a tanár. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5832) kovisoft válasza XharX (#5830) üzenetére


kovisoft
őstag

Nekem úgy tűnik, hogy a te megoldásod a jó és a tanár nézett be valamit.

(#5833) XharX


XharX
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
Igazából a gyerekek szerint megoldókulcs alapján nézte a tanérnéni azért pörögtem ezen, de akkor a könyvben esett hiba.

(#5834) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Sziasztok!
Matek1 rol lenne szo, nem vagyok kepes rajonni, hogy a hatarprofit fuggveny hogy jott ki? A -0,4x hogyan jott ki? Illetve a 100? (112 bol kivonjuk a 12 ot?)

[ Szerkesztve ]

(#5835) f(x)=exp(x) válasza kovacslevi98 (#5834) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Profit függvény első differenciálhányadosa.

(#5836) kovisoft válasza kovacslevi98 (#5834) üzenetére


kovisoft
őstag

A profit az árbevétel és a költség különbsége. A határprofit pedig (mint azt már írták előttem) a profit függvény differenciálhányadosa (egy picit növelve a termelést, mennyit fog változni a profit). Mivel a profit függvényed (B(x) és K(x) egymásból kivonva) ez lesz: -0,2x^2+100x-4500, így ha ezt deriváljuk, akkor ezt kapjuk: -0,4x+100.

[ Szerkesztve ]

(#5837) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Szuper megértettem, nagyon szepen koszonom mindkettotoknek :R

Már csak 1 feladat van amit nem értek a vizsgasorból, sajnos nincs hozza semmilyen anyagom.
Valaki letudná vezetni nekem? (d feladat)
Elore is nagyon nagyon koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#5838) kovisoft válasza kovacslevi98 (#5837) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem vagyok otthon a közgazdasági definíciókban, de ha jól értelmezem, akkor a kereslet-rugalmasság azt mondja meg, hogy mennyivel változik meg a kereslet, ha 1%-kal változik az ár. Ha nem így lenne, akkor írd le légyszi, hogy hogyan definiáltátok.

Ebben az esetben ezt megint a keresleti függvény differenciálhányadosa fogja megmondani.

Az f(p)=40*e^(-0,2*p) függvény p-szerinti deriváltja az f'(p)=-8*e^(-0,2*p). Ez a p=6 pontban (p ezer forintokban van megadva) -2,41, azaz 1% áremelkedés 2,41% kereslet csökkenést eredményez.

(#5839) kovacslevi98 válasza kovisoft (#5838) üzenetére


kovacslevi98
csendes tag

köszönöm, nagyon hálás vagyok!

az előző feladathoz visszatérve a 100 az úgy jön ki, hogy 112-12, ugye? :D csak, h 100% legyen, minden más teljesen tiszta mostmár :R

(#5840) kovisoft válasza kovacslevi98 (#5839) üzenetére


kovisoft
őstag

Igen, mert az x-es tag 112x az árbevételben és 12x a kiadásban, a profit pedig a kettő különbsége, tehát a profitban az x-es tag 100x, ez deriválva 100 (mert c*x deriváltja c).

A -0,4x pedig úgy jön ki, hogy x^2-es tag csak a bevételben van: -0,2x^2, tehát a profiban is ennyi (és c*x^2 deriváltja 2*c*x).

De ezeket láthatod is levezetve a linkelt képed alján.

(#5841) kovacslevi98 válasza kovisoft (#5838) üzenetére


kovacslevi98
csendes tag

ne haragudj utolsó kérdés: a -2,41 hogy jött ki? Reggel óta tanulok, hulla vagyok, és nem vagyok képes rájönni :D

(#5842) kovisoft válasza kovacslevi98 (#5841) üzenetére


kovisoft
őstag

Közelítő érték, behelyettesíted a 6-ot (ami a 6 ezret jelenti) a p helyére a deriváltban: -8*e^(-0,2*p)

(#5843) jackpotgames


jackpotgames
újonc

PÉNZSZERZÉSI LEHETŐSÉG!

Sziasztok! Lenne egy játék! Csoportelmélet/véges testek témakörből van 7 feladat, egyszerűbb bizonyítás amit meg kéne oldani. Aki jártasnak érzi magát a témában és elsőként jelzi nekem privát üzenetben, hogy meg szeretné oldani a feladatokat, annak pénznyeremény ütheti a markát. A feladatok nem túl nehéz problémák, egyetemi gyakorlat szintűek. Érdeklődni a konkrét feladatokról és a nyereményről nálam lehet privát üzenetben.

FONTOS: A feladatokhoz segítség is jár: jegyzet, melyben benne vannak tételek, amikhez a feladatok kapcsolódnak!

Sok sikert! Várom a jelentkezőket! :)
jackpotgames

(#5844) f(x)=exp(x) válasza jackpotgames (#5843) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

És akit a feladatok érdekelnek, de a pénz nem, az mit csináljon?

(#5845) axioma válasza f(x)=exp(x) (#5844) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ne irja meg helyette a zh-jat :( Ez tuti hogy fizetos csalas, csak nem merte abban a formaban ide irni.

(#5846) f(x)=exp(x) válasza axioma (#5845) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Csak kíváncsi vagyok, hogy milyen feladatokról van szó. :)
Én egyébként annak a híve vagyok, hogy kezdjen bele, akadjon el valahol, és akkor segítünk itt neki a fórumon.

(#5847) axioma válasza f(x)=exp(x) (#5846) üzenetére


axioma
Topikgazda

Szerintem barmelyik egyetem honlapjan talalsz zh-feladatsorokat absztrakt algebrabol.

(#5848) jackpotgames


jackpotgames
újonc

Látom van érdeklődés, leírom ide a feladatokat!

1. - (nincs feladat :D )
2. Egy f számelméleti függvény összegfüggvényének Möbius-transzformáltja maga az f.
3. Ha n > 2 és van n × n méretű Hadamard-mátrix, akkor 4|n.

5. A karakterek ortogonális bázist alkotnak { f:G->C } vektortér felett
6.
6. II. Ha K,P:G->C* karakterek, akkor (K * P)(g) = K(g)P(g) is karakter

Segítségként jegyzetet tudok küldeni e-mailben :).

(#5849) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Hello!

Tudtok esetleg valami normális forrás anyagot a (halmazok) Bináris Relációkkal kapcsolatban?

Két dolog kéne igazából a relációk kompozíciója pl.: S o R

És, hogy egy reláció értelmezési és értéktartományát, hogy állapítom meg.
A mi jegyzetünk nem az igazi.

Előre is köszi ha tudnátok segíteni! :R

Mod.:

Ezt sikerült kihámozzam a nagy jegyzetből de nem tudom miképp kéne lefordítani adott feladatra ahol mondjuk adott R reláció és A és B halmazok.
Pl: A{1,2,3,4} B{a,b,c,d,e} R{(1a),(1b),(1c),(1d),(1e)}

De ez a példa is sántít mert itt meg az indulási halmaz megadná az értelmezési tartományt. :W

De gyűlölöm ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5850) axioma válasza Micsurin (#5849) üzenetére


axioma
Topikgazda

A relacio kompozicioja olyan, hogy a "ketszeres" tavolsagot nezed. Neha ez ugyanaz (pl. ha a relacio a <, akkor a<b es b<c miatt adodik az a<c de ez meg mint tudjuk benne van az eredetiben is), neha nem (pl. "A gyereke B, B gyereke C" eseten a kompozicio az "A unokaja C"-nek adodik. Ertelemszeruen itt az ertelmezesi tartomany az lesz, akinek van mar unokaja, ami nem feltetlen ugyanaz, mint akinek van mar gyereke. Az ertekkeszlet meg ugyanez, akinek van (az adatok kozott) nagyszuloje, az benne van az ertekkeszletben, akinek nincs, az nem.
Ja ez csak az adott relacio onmagaval kompozicioja volt, de lehet pl. a < es az = relaciok kompoziciojabol kihozni a <=-t, vagy ha az R az "azonos paritasu" es S meg a "abszolutertekben 3-mal ter el", akkor az S karika R az a teljes ZxZ (mar felteve hogy Z felett van R es S is).
Az adott foto csak siman egy R relacio ertelmezesi tartomanya (azon elemei A-nak, amelyekhez van B-beli relacioban levo elem - az a b eleme B valoban kicsit redundans, hiszen az R maga AxB-n ertelmezett gondolom).
Igy mar erthetobb a kompozicio meg az ert.tart/ert.keszlet?

(#5851) Micsurin válasza axioma (#5850) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszönöm! :R

Így sokkal emészthetőbb. :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5852) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Gazd matekom meglett, meg1x nagyon koszonom!

Még van egy operaciokutatas vizsgam es az alabbi feladatot nem nagyon ertem, higy jöttek ki ezek a számok (pl.a 0,08 illetve a 0,92)? Ez a forditott u betu milyen muveletet jelent?

[ Szerkesztve ]

(#5853) maltegra válasza kovacslevi98 (#5852) üzenetére


maltegra
kezdő

A fordított u betű a metszetet jelöli. (Vagyis azt, hogy mindkét esemény bekövetkezik).
Az, hogy a számok honnan jöttek, ezekből a képekből nem tudom megállapítani, de lehet, hogy ez részben amiatt van, hogy a felét el sem bírom olvasni.

Amúgy ezt komolyan operációkutatás címén tanuljátok?

[ Szerkesztve ]

(#5854) kovacslevi98 válasza maltegra (#5853) üzenetére


kovacslevi98
csendes tag

(#5855) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Igazabol ezt a feladatot szeretnem megerteni, mert nincs hozza semmilyen jegyzetem, mas feladatokhoz kuldtek jegyzeteket, az elobbit is egy csoporttarsam kuldte, de o neki mar reg volt ez a tantargy es nem emlekszik a megoldasra. Ha valaki levezetne ezt nekem annak nagyon nagyon halas lennek :R

(#5856) kovisoft válasza kovacslevi98 (#5852) üzenetére


kovisoft
őstag

A P(z1|s1) azt jelenti, hogy mi a valószínűsége annak, hogy z1 következik be feltéve hogy s1 bekövetkezett, azaz mi a valószínűsége a kedvező előrelépésnek, feltéve hogy a kereslet magas.

Ezekhez a feltételes valószínűségekhez rendelt 0,75, 0,25, 0,08 és 0,92 valószínűségek nem kiszámolt értékek, hanem még a feladatban megadott adatok (vagy legalábbis a 0,75 és a 0,08, mert ezekből adódik a másik kettő: 0,25=1-0,75 és 0,92=1-0,08, mivel a z1 és z2 események közül az egyik biztosan bekövetkezik, azaz együttes valószínűségük 1).

(#5857) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Bocsanat, megint en :))
Halotervezeses feladatban a legkesobbi kezdes az hogy jon ki, melyik adat?
Nem vagyok kepes rajonni, a tobbi stimmel.

(#5858) kovisoft válasza kovacslevi98 (#5857) üzenetére


kovisoft
őstag

Ott vannak az egyes kezdés és befejezés-típusok, ill. időtartamok közötti összefüggések, ezekből kiszámolhatók az ismeretlen adatok, ha a többi már ismert. Azt is írja, hogy hogy az ábrák felrajzolása után milyen módszerrel és milyen sorrendben számolja végig az egyes tevékenységeket:

"első sort kitöltöm A-tól K-ig haladva"
"harmadik sort kitöltöm K-tól A-ig haladva"

A kitöltésnél a megadott szabályok szerint számolható pl. a legkorábbi kezdésből a legkorábbi befejezés:LEKOBE=LEKOKE+I, és a következő tevékenység legkorábbi kezdése megegyezik az előző tevékenység legkorábbi befejezésével, ezzel meglesz az első sor.

Ugyanígy visszafelé a legkésőbbi befejezésből a legkésőbbi kezdés: LEKÉKE=LEKÉBE-I, ill. a tartalék (TARTI=LEKÉBE-LEKOBE), ezzel meglesz a harmadik sor. Itt is az előző tevékenység legkésőbbi befejezése megegyezik a következő tevékenység legkésőbbi kezdésével.

(#5859) jackpotgames


jackpotgames
újonc

Sziasztok! Továbbra is keresem a megoldásokat a következő, csoportelmélettel, véges testekkel kapcsolatos problémákra. A helyes megoldóknak 20 EZER FT (felalkudható) is ütheti a markát. A feladatok megoldásához szükséges fogalmak definíciók, tételek megtalálhatók ebben a jegyzetben: JEGYZET

1. - (nincs feladat :D )
2. Egy f számelméleti függvény összegfüggvényének Möbius-transzformáltja maga az f.
3. Ha n > 2 és van n × n méretű Hadamard-mátrix, akkor 4|n.

Karakter definíciója:
Legyen (G, +) véges Abel-csoport. Ekkor a χ : G → C∗
homomorfizmust G karakterének nevezzük, ha χ(a + b) = χ(a)χ(b).
5. A karakterek ortogonális bázist alkotnak { f:G->C } vektortér felett (C: komplex számok)
6.
6. II. Ha K,P:G->C* karakterek, akkor (K * P)(g) = K(g)P(g) is karakter

ahol:

Előre is köszönöm, aki foglalkozik vele!
e-mai: jackpotgames111@gmail.com

(#5860) maltegra válasza jackpotgames (#5859) üzenetére


maltegra
kezdő

És azért mennyi ütheti a markomat, ha nem küldöm el Fancsalinak ezt a posztot? :D

[ Szerkesztve ]

(#5861) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Az lehetséges, hogy egy 3 ismeretlenes 3 egyenletes Lineáris egyenlet rendszerre Gauss eliminációval és Cramer szabállyal enyhén eltérő eredményt kapok? X1 picit eltér, X2 is de X3 megegyezik. Cramer alkalmazható a Det nem egyenlő 0-val és egyezik az ismeretlenek és az egyenletek száma.

Cramer eredmények: (Azokat elfelejtetem végig írni a gyakorló lapra de ezek azok. Gaussnál nyilakon a műveletek, melyik sorból melyiket vettem el.)
X1 = -41 / 8
X2 = -27 / 4
X3 = 1 / 8

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Ha kedden minden jól megy Dimaton ígérem egy félévre nem kérdezek itt több egyértelmű dolgot / hülyeséget!** :R Nem a matek vonzott a szakra.... 4 félévet kell kibírjak. :DDD

**azt, hogy ez után se azt nem ígérem két napom van még és neki esek a kvantor logikának még... :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5862) orc88 válasza Micsurin (#5861) üzenetére


orc88
őstag

Bocsi, esti unaloműzésként néztem be a topikba és csak a Gauss részre pillantottam rá.
x3 = 1/8 stimm, viszont x2-nél rosszul helyettesíted be. (3-mal szorzod 2 helyett :))
Így elvileg ki kell jönnie. :R

Off:
Én is most tudtam le az első félévem az egyetemen (DE-IK proginfó) és *kopp-kopp* amennyire féltem a matekos résztől ahhoz képest nagyon jól sikerült a kezdés. Dimat 2zh: 98% és 88% 5ös megajánlott jegy.

Logika itt a buktató tárgy nálunk, minden évfolyamon a 150 emberből kb. 60-80nak jön össze egyáltalán az aláírás amivel vizsgára jelentkezhet... :U De végül ez is meglett sok gyakorlás árán. :B

Hajrá! :R

Szerk.:
Nekem ez az oldal sokszor segített visszaellenőrizni a dolgokat ha valami nem volt kerek a végeredményben.

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#5863) axioma válasza jackpotgames (#5859) üzenetére


axioma
Topikgazda

En nem csinalok penzert senkinek feladatot, es remelem masok sem. Vagy menj el tanarhoz, aki ravezet (nem megoldja helyetted!), vagy ess neki, ameddig jutsz, es kerdezz ra amikro elakadtal, hogy hogyan tovabb (kicsit tobb meloval de ingyen lesz eredmenyed).
En kimondottan orulok hogy nem kaptal valaszt.

(#5864) Micsurin válasza orc88 (#5862) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi, bakker este már nagyon zokni voltam. :D :R

Én végül az OE-n ücsörgök mérnökinfón nem menne rosszul ha nem akartam volna az Anal1-et mindenképpen kipipálni... ami nem jött össze így magával rántotta a Prog1-et amire nem lett időm végül én hülyeségem ez van. Sebaj az jön velem VK-n max csúszok egy évet. Igaz kettőt... felső éves/végzős haverok jelezték lesz az Archi1 amit értelmezzek úgy, hogy mindenség+1 vagy N+1 év minden hallgató esetében. :W :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5865) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Tudtok esetleg valami jó anyagot prédikátum logikához? Tegnap beugrón úgy vágtak ki belőle mint a macskát. :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.