Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) detri


detri
aktív tag

Sziasztok. Az a kínom, hogy elég nagy adathalmazt kellene kimentenem egy HDD-re, minden héten.
Ha elkezdem másolni simán windows alatt, az első másolási hibánál (100féle kínja lehet hogy miért nem tud másolni) elakad a szemét, nem lehet szkippelni a problémás fájl (fájlokat), nem tudom folytatni sem, gőzöm sincs hol járt.
Total ill. Windows commanderben tudok nyomni skip all -t, tökjó lenne, de olyan kib. lassú, hogy kb 50Gb -ot nem volt képes tegnap 10 óra alatt átmásolni (sőt, 48%-ig jutott csak).
Van valami olyan program, ami gyors, mint a windows alatti másolás, és van benne olyan hihetetlenül fejlett funkció, hogy skip all?

kösz,
detri

(#2) Trak válasza detri (#1) üzenetére


Trak
addikt

Vlami gond lehet akkor Nálad... totalcommander legalább olyan gyorsan másol, mint a windows.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#3) MasOyama válasza detri (#1) üzenetére


MasOyama
őstag

Total Commander 6.03a ez szinte mindenre képes. :) Probáld meg ezzel.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#4) gézu válasza MasOyama (#3) üzenetére


gézu
őstag

Itt más gond van,az 50giga/20órás sebesség a pio üzemmódra emlékeztet.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#5) L3zl13 válasza detri (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lehet, hogy inkább a problémát kéne megoldani, amiért lassú a másolás, de addig is be lehet kapcsolni TC-ben, hogy explorert használja a másoláshoz. A Skip all pedig szerintem így is müxik.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) MasOyama válasza gézu (#4) üzenetére


MasOyama
őstag

Ja. Ezen átsiklottam. Akkor nézd meg a winyo tulajdonságánál, hogy milyen módban van. A TC kiírja azt is, hogy mennyivel másol. Nézd meg.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#7) Kobe


Kobe
veterán

50 Gb tot 10 óra alatt ? ez elég necces

(#8) Joseph válasza detri (#1) üzenetére


Joseph
tag

Szerintem is pio módban megy valamelyik vinyód és nem DMA-ban

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#9) tr00p3r


tr00p3r
őstag

én is megnéztem a benti gépem, mert néha feltűnően lusta és lassú a 7200-es 80 GB seagate. hát azt írja az eszközkezelőben:
IDE ATAATAPI vezérlő:
Elsődleges IDE csatorna tulajdonságai
Speciális beállítások
0-ás számú eszköz
átviteli módja: ha rendelkezésre áll DMA
jelenlegi átviteli mód: PIO

az utóbbit hogy állítom át DMA-ra? BIOS?

(#10) c41r0^ válasza tr00p3r (#9) üzenetére


c41r0^
őstag

Driver kéne alaplapi chipsethez + BIOSban UDMA enabledre az adott IDE csatornára (ajánlott mindre).

[Szerkesztve]

(#11) detri


detri
aktív tag

Sziasztok, valóban PIO módban van a ''Másodlagos IDE csatorna''. Akkor ez lehet a probléma? Egyébként az anyag egy Fájlszerverről jön, ahol samba fut, ő oldalán lehet probléma?

kösz mindenkinek!
detri

(#12) tr00p3r válasza c41r0^ (#10) üzenetére


tr00p3r
őstag

szerintem az van fent. egy ez compaq gép és nem mi telepítettük. asszem 810es Intel chipset

(#13) detri válasza detri (#11) üzenetére


detri
aktív tag

Ja, hülye vagyok, a másodlagoson csak a Cd van. Szal UDMA-ban van a HDD.

(#14) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az nem lehet, hogy egy kábelen van a vinyó vmi PIO-s eszközzel (régi CD-író pl.)?

https://www.coreinfinity.tech

(#15) lesaux válasza detri (#11) üzenetére


lesaux
veterán

Most hálóról másolsz vinyóra, vagy két vinyó között?

(#16) detri


detri
aktív tag

Igen, helyi hálózaton van a gépem, csatlakozik a fájlszerverre, onnan kellene leszednem az anyagot.
Így más a téma?

(#17) detri válasza sh4d0w (#14) üzenetére


detri
aktív tag

Nem, egy másik vinyóval van egy kábelen. És windows alatt nem olyan lassú, tehát az adatátvitellel nem lehet komoly baj.

Ezért gondoltam arra, hogy hátha van olyan program, ami a windows másolási 'technikáját' alkalmazza, de van benne skip all funkció, ha elakadna valami miatt.

(#18) lesaux válasza detri (#16) üzenetére


lesaux
veterán

Akkor a háló lesz a szűk keresztmetszet. Ha pl. 10 megás hálótok van, akkor a kapott értékek kb. helyesek is.

(#19) detri válasza lesaux (#18) üzenetére


detri
aktív tag

De mint írtam, ha simán windows alatt másolok, akkor teljesen jó a sebesség. :F

(#20) lesaux válasza detri (#19) üzenetére


lesaux
veterán

Total Commanderben Beállítások, Általános beállítások, Másolás/törlés. Talán itt érdemes körülnézni, de igazából nincs ötletem.
És mi módon éred el a fájlszervert? Windows-háló vagy FTP vagy egyéb?

(#21) detri válasza lesaux (#20) üzenetére


detri
aktív tag

Megnézem a beállításokat, köszi.
Jó kérdés, nemtom hogy érem el. :) A fájlszerveren linux rendszer van, annyit tudok, hogy samba fut rajta. Én winXP-t használok.

(#22) vtechun válasza detri (#19) üzenetére


vtechun
veterán

tehát, ha simán windowsban másolsz c-ről mondjuk a d-re akkor jó a sebesség, de ha már a fileszerverről másolsz akkor lassú? menniy olyankor a sebesség? nálam is ilyen filszerver van és én 4x-en szoktam róla közvetlenül dvd-t írni... lehet hogy nem 100 MBites a hálózatod, hanem csak 10...

(#23) detri válasza vtechun (#22) üzenetére


detri
aktív tag

Nemnemnem! :)
Windows alatt, fájlszerverről saját HDD-re gyors. Viszont ha u.ezt csinálom total commanderrel (6.03), lassú.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.