Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Másolás vinyóról vinyóra...lassulás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gps2


gps2
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni nekem a következő problémában:

Ha másolok az egyik vinyomról a másikra akkor az elején még 25MB/s-kel másol, majd folyamatosan elkezd belassulni, és kb. 5-6 MB/s-nél áll meg. Ez marha idegesítő és nem értem miért van...

Paraméterek:

Win XP SP1
512 MB memória
WD 80 GB 7200rpm 8MB ill. Maxtor 30GB 7200rpm


(#2) Jetengine


Jetengine
csendes tag

1 gond, hogy xp-d van, 98 alatt végig menne fullon!

RGb voltam

(#3) L3zl13 válasza Jetengine (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tudod megállni, mi? :U

Aki hülye, haljon meg!

(#4) L3zl13 válasza gps2 (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

UDMA aktív mindkét vinyóra?

Aki hülye, haljon meg!

(#5) <Adamsky> válasza gps2 (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Alaplap pontos típusa? Chip-készlet?
Másképp kérdezve: chipset driver fönn van (VIA, SIS, nVidia)?
Egyik partícióról a másikra való másolásnál mi a helyzet?
Másolás közben van-e bekapcsolva rezidens vírusellenörző prg.?

(#6) Jetengine


Jetengine
csendes tag

én tudom nyoni 33 MB/s-el átlagban, tahát néha többet is! Igaz win98-am van, ez mindent megmagyaráz! Xp alatt ismerős a belassulás, ennyit róla!

RGb voltam

(#7) gps2 válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


gps2
csendes tag

ASUS P4P800 az alaplap, nem installaltam fel kulon drivert a chipsethez, az segitene?

particiokon beluli masolaskor jobban tartja a sebesseget, de majd kiprobalom
(csak most nem vagyok otthon)

(#8) gps2 válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


gps2
csendes tag

Norton antivirus fut meg a gepen.

(#9) L3zl13 válasza Jetengine (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Unod már a nickedet igaz? :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Jetengine válasza L3zl13 (#9) üzenetére


Jetengine
csendes tag

ne kötözködj lécci, mert megint kirúgnak miattad, ert rám fogják, hogy flamet keltek, oofolok! inkább segíts a topicnyitó fórumtársadnak!

RGb voltam

(#11) L3zl13 válasza Jetengine (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én próbálok segíteni a konkrét problémán, te meg csak az XP fikázod...

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Szőrös  válasza Jetengine (#10) üzenetére


Szőrös 
veterán

L3zl13 kelti a flamet ? MUHAHA

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#13) Goose-T


Goose-T
veterán

Mit kell ezen csodálkozni? Ha nagy mennyiségeket másolsz, akkor egy idő után betelik a cache, onnantól nem a memóriába ír, hanem elkezdi a vinyóra írást, ezért lassul.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14) Jetengine válasza Goose-T (#13) üzenetére


Jetengine
csendes tag

xp alatt lehet, el is tudom képzelni róla, de nem 98 alatt!

RGb voltam

(#15) L3zl13 válasza Goose-T (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez igaz, de egy 7200-es vinyó írási sebességének lazán 30MB/sec fölött kéne lennie. Ez nem indokolja a 6M/sec-et.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) TrollBalint válasza gps2 (#8) üzenetére


TrollBalint
addikt

A nortonra szokták volt mondani, hogy nagyon visszahúzza a gépet. Másrészt, az SP1 óta mintha nekem is lassabban másolna... :(
Csinálsz még valamit a háttérben? Mert nekem akkor is visszahúzza a másolást, ha netezgetek meg ilyenek :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#17) erdoke válasza Jetengine (#10) üzenetére


erdoke
titán

És közben meg tényleg.:D
Nekem XP-m van és megy 40-50 MB/s átlaggal a másolás.
Vajon hol rontottam el? :DD

A legjobb aláírás a héten

(#18) L3zl13 válasza Jetengine (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jet, légysz tedd már be az aláírásodba a moderátort keresek topic linkjét ne nekünk kelljen már mindig megkeresni...

Aki hülye, haljon meg!

(#19) Goose-T válasza Jetengine (#14) üzenetére


Goose-T
veterán

Hülye.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20) erdoke válasza L3zl13 (#4) üzenetére


erdoke
titán

Igen, az 5-6 MB/s tipikus PIO sebesség. Szerintem is ezt kellene először csekkolni.

A legjobb aláírás a héten

(#21) Gabesz84 válasza Goose-T (#13) üzenetére


Gabesz84
őstag

nade eeeenyire? azer nekem meg egy osi abit bh6-om van es samsung 160-as vinyorol masik vinyora stabilan tartja a 10-13 MB/sec-et. Termeszetesen SPsp2.

(#22) DanielSky válasza gps2 (#8) üzenetére


DanielSky
csendes tag

Az Antivirun nem hiszem hogy szamit, de a chopset javithat a helyzeten.

Újonc vagyok még itt, de eléggé lelombozó látvány hogy egymást szidjátok, minthogy a kérdésre válaszolnátok. Az egész forumnak talán ez lenne az értelme...

(#23) Alex91


Alex91
félisten

A boot-nal a BIOS kiirja, hogy ATA100-on vannak a vinyok? (Multkor szoptam en is, mert BIOS-ban Fail-safe load utan csak PIO4-et engedett a vinyoknak!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24) erdoke válasza gps2 (#7) üzenetére


erdoke
titán

Elvileg a Win IDE drivere se lenne sokkal rosszabb, de nem árt, ha felteszet a chipset drivert. [L]ftp://aiedownload.intel.com/df-support/7484/eng/infinst_enu.exe[/L]

A legjobb aláírás a héten

(#25) Jetengine


Jetengine
csendes tag

nem én kötözködöm! és mégis engem bannolnak, aztán csodálkoznak, hogy ilyen a hozzáállásom! Ennyi volt részemről, nem folytatom, mert még kivágnak, mert segíteni próbálok!

RGb voltam

(#26) <Adamsky> válasza gps2 (#7) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Chipset driver-t mindenképp érdemes fölrakni. Javíthatja a memória, és az IDE kezelést. Azt -- ugyan én AMD-s vagyok, de -- ha jól tudom, akkor az Intel lapkákhoz fel lehet telepíteni egy ''Intel Application Accelerator'' programot. Ez utóbbi hiánya -- he nem lenne fenn -- azonban szvsz. nem okozhat ilyen gondot, csak gondoltam megemlítem...

Az Antivirus minimális mértékben, de lassít. Indokolt esetben (biztos forrásból származó fájl) érdemes lehet kikapcsolni (én pl. filmek, zenék másolásakor néha kikapcsolom). Az esetedben előforuló 5-6 MB/s-ot viszont a bekapcsolt Antivir. sem indokolja.

Nézzd meg még azt, hogy milyen módban mennek a vinyóid:
Winkey + Pause/Break -> Hardware -> Device Manager -> IDE ATA/ATAPI controllers -> xxx IDE Channel (jobb klikk) -> Properties -> Advanced Settings

A lényeg! Chipset driver-t telepíts fel. A háttérbe futó alkalmazások számát csökkentsd. Ellenőrizd a PIO módot.

(#27) erdoke válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


erdoke
titán

Ezekhez a déli hidakhoz már csak RAID-es IAA van, tehát normál esetben nem kell telepíteni.

A legjobb aláírás a héten

(#28) gps2 válasza erdoke (#27) üzenetére


gps2
csendes tag

Koszi az otleteket, este megnezem sikerul-e javitani a dolgokon, aztan majd beirom a tapasztalatokat.

(#29) jamye válasza gps2 (#28) üzenetére


jamye
csendes tag

Hello!

Annyit tennék hozzá <Adamsky> hozzászólásához, hogy a NAV bizony nem is minimális mértékben lassít néha, sajnos.
A NAV futása közben 1-2 Mb-re lassult néha le a sebesség, aztán pár mp-re visszament normálisra, aztán újra vissza 1-2 Mb/s, viszont ahogy kikapcsoltuk, hogy ne fusson automatikusan a háttérben, simán tudtunk másolni több Gb-nyi anyagot úgy, hogy minimálisan ingadozott az átviteli sebesség.
Javaslom, hogy nézd meg először, hogy kikapcsolod a NAV-ot, és úgy nézed meg, mit csinál a gép.

(#30) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ja, majd elfelejtettem! Nem árt néha töredezttség mentesíteni, egy ''elhasznált'', töredezett partíciós tábla ugyanis jelentősen lassíthatja a rendszert, és ezen belül a másolást.

(#31) gps2 válasza <Adamsky> (#30) üzenetére


gps2
csendes tag

Igen, azt szoktam idonkent csinalni, bar utoljara 3-4 honapja lehetett. Ez sem artana neki az biztos.

(#32) CDColt válasza L3zl13 (#18) üzenetére


CDColt
tag

L3zl13: ki ez a Jetengine, akit ennyire utal mindenki?

Olyannak tunik, akit a suliban is mindig pofan vagtak, ha volt rajta sapka, ha nem...

Computers are like air conditioners... can't get job done if windows are open...

(#33) CDColt


CDColt
tag

Egyebkent erdekes ez a HDD-s lassulas. XP alatt nekem is elofordult, hogy lelassult 3-4 GB ghost file masolas kozben. Slackwaret is hasznalok, ott ezt nem tapasztaltam... :)

Computers are like air conditioners... can't get job done if windows are open...

(#34) Male válasza CDColt (#32) üzenetére


Male
nagyúr

Jetengine = RGB, és még egy csomó nicsk, naponta bannolják, és újra regisztrál. Egy csomó topicban teljesen összezavarja a kérdezőt a hülyeségeivel, stb.

A lassulást okozhatja a System Restore is, és a kuka (vinyón belüli move-olásnál) is.

(#35) L3zl13 válasza CDColt (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem utálom én. Video editálásról néha még értelmes vitát is folytattunk, a sugárhajtóműves topicját is sokan kiröhögik, de szvsz az még nem hülyeség, hogy valaki ilyesmit akar csinálni. (Többen csináltak is már ilyesmit.)

De az már tényleg idegesít, hogy valahányszor van bármiféle problémája, még ha csak a lábkörme szakadt is be, elkezdi a szövegét, hogy ez nem történt volna meg, ha 98-at használsz. Pedig emiatt már kivágták egy párszor, de csak nem tudja magát visszafogni. Pedig most nem is provokálták. (Sajnos erre is volt már példa.)

Aki hülye, haljon meg!

(#36) maniac


maniac
senior tag

Na akkor tanácsok:
1. IDE drivert erdemes felrakni
2. DMA-t ellenőrizni hogy bevan-e kapcsolva
3. Töredezettésgmentesíteni kell hetente


Nálam a töredezettség maitt voltak gondok.Két vinyó között (Seagate Barracuda IV, meg Maxtor Diamondmax 9?) a sebesség 4mb/s volt. Mivel nem volt elég helyem meg már öreg volt a windows is :), újratelepítettem, majd láss csodát 40mb/s-el másolgattam, szóval jójez az windows :) - hozzáteszem hogy a 4 hónap alatt 1x se töredezettségmentesítettem, valamint nem flamenek szántam!

(#37) Gismo


Gismo
addikt

Szerintem a töredezettség miatt lehet!
Mert haver a Sata-s Hitachiról a 40-es Maxtor DM+8-ra 55-60-as másolt egészen a töredezett részekig!
Egyébként nemlehet h a 20-as Maxtor a lassú?

(#38) CDColt válasza L3zl13 (#35) üzenetére


CDColt
tag

L3zl13: Ja, én is olvastam a videós ''hozzászólásait''. Elég csúnyán beszólt pár embernek. Él még? :)

Computers are like air conditioners... can't get job done if windows are open...

(#39) CDColt


CDColt
tag

Milyen hatasa van a HDD cache meretenek a hosszu tavu sebesseg csokkenesre?

Computers are like air conditioners... can't get job done if windows are open...

(#40) erdoke válasza CDColt (#39) üzenetére


erdoke
titán

Szinte semmilyen. Nagy fájlok mozgatásánál a sebességre se sok.

A legjobb aláírás a héten

(#41) Zenty


Zenty
őstag

téleg DMA ,hogy lehet bekapcsolni xp-én?
Régen volt egy progi ami ezt megcsinálta ,de már nem emléxem rá!Manuális egyszerüb modszer is van? :)

[Szerkesztve]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#42) vtechun válasza Jetengine (#25) üzenetére


vtechun
veterán

csak nem diskett kolléga reinkarnációja vagy?

(#43) erdoke válasza Zenty (#41) üzenetére


erdoke
titán

Eszközkezelőben a meghajtóra jobbklikk, Tulajdonságok. Valamelyik fülnél lehet állítani.

A legjobb aláírás a héten

(#44) Zenty válasza erdoke (#43) üzenetére


Zenty
őstag

nem találom :(

Guild Wars - Zenty a survivor

(#45) erdoke válasza Zenty (#44) üzenetére


erdoke
titán

Bocs, nem a meghajtóra, hanem az IDE/ATAPI vezérlőkre kell a jobbklikk és Tulajdonságok.

A legjobb aláírás a héten

(#46) Gismo válasza Zenty (#44) üzenetére


Gismo
addikt

Eszközkezelőben/Elsődleges IDE csatorna duplaklikk, mejd speciális beállítások fülre kattansz és ott az Átvitel módja sorba a Ha rendelkezésre áll akkor DMA-t állítsd be az elsődlkegesnél is mind a 2 helyen! Majd egyanezt a másodlagosnál is!

(#47) antyg válasza gps2 (#1) üzenetére


antyg
csendes tag

Szia!

Egy IDE kábelen van a két vinyó? Ha igen tedd szét őket, lehet, hogy így megoldódik a probléma!

AntyG

(#48) deicide válasza <Adamsky> (#30) üzenetére


deicide
veterán

Szia! igazad van, de nem a partíciós tábla van töredezve, hanem az adatok a vinyón nem egymás utáni szektorokat foglalnak el, ettől töredezett, de a partíciós tábla attól még egyben van, legalábbis remélem :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#49) Gismo válasza Zenty (#44) üzenetére


Gismo
addikt

Meglett?
Javult az eredmény?

(#50) Gismo


Gismo
addikt

Sata Hitachi és IDE Maxtor között 50-60 MB/s-el ment a másolás én meg köpni nyelni nem tudtam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Másolás vinyóról vinyóra...lassulás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.