Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) topee


topee
tag

Sziasztok!

Adott egy gép. Intel Pentium Dual Core 2.80GHz-es. 2 GB rammal. Asus P5LD2-VM alaplap van benne ICH7-es csipkészlettel. Van rajta egy ilyen ''alaplapi RAID'' vezérlő. Ami egyébként fakeraid szal szívtam vele Debiannal rendesen.
Nah mind1 a jelenség a géppel a következő.
Bekapcsolom.... Bekapcsol. Semmi pittyegés semmi. Winyók felpörögnek, és kuss van. Ha nyomok rajta egy resetet, akkor már be is csippan a BIOS hogy elindul. Utánna már feláll a gép rendesen, semmi baja. Mondom: nah ez ismerős, táp hiba lesz (indulásnál túl nagy áramot vehet fel a 2,8-as Dual Pentium, és a két 160GB-os RAID1-be kötött SATA-s vinyó. megrántja a tápot és valszeg azért ''fagyhat'' le a bios. Lehúztam a winyókat, meg a cd-olvasót. De a jelenség ugyan az. Vagyis nem táp hiba.. (Egyébként 400W-os táp)
Beteszek pl IDE2 slave-re egy sima IDE-s winyót, és egyből elindul a gép. Szal ha -- tök minde1 hogy hol logikailag -- van benne egy sima IDE-s PATA-s winyó akkor elindul. Lehet rajta akármennyi SATA-s vinyó és cd-rom...

Kíváncsian várom erre az érdekes problémára a megoldásokat, ötleteket.

Köszi. Üdv. Topi.

A szakáll nem szúr, csak a megfelelő oldalára kell születni

(#2) Rover623 válasza topee (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Ötlet?
Tessék:[link]
;)

primus inter pares

(#3) polip válasza topee (#1) üzenetére


polip
addikt

minden core 2 duos lap igy indul...minden totyik ami ezzel foglalkozik, ezt részletesen kitárgyalta

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4) topee válasza polip (#3) üzenetére


topee
tag

Beleolvastam a fentebb belinkelt topicba... Azon kívül hogy mindenki tudomásul veszi és közli hogy vidd el szervízbe, nem sok infó... 300 oldalt végigolvasni nincs most időm, a gép meg sürgős lenne... Próbálok még turizni valami infót konkrétabban, addig is várok KONKRÉT ötletet az elhárításra...

A szakáll nem szúr, csak a megfelelő oldalára kell születni

(#5) Rover623 válasza topee (#4) üzenetére


Rover623
félisten

Pedig kénytelen leszel átfáradni egy másik topicba (akár az általam linkeltbe, akár egy másikba)...:B
A PH! filozófiájába nem illenek bele az egy alaplapos/egy emberes problémáknak nyitott topicok...;)

primus inter pares

(#6) topee válasza Rover623 (#5) üzenetére


topee
tag

Oké.
Akkor majd megírom hova temettek...

A szakáll nem szúr, csak a megfelelő oldalára kell születni

(#7) Racecam válasza topee (#6) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Esetleg az is egy megoldás, ha ott is felteszed a kérdésedet.
De ha ott is csak azt tudják mondani, hogy vidd szervízbe, nem tudom miből gondolod, hogy a külön topicban mást mondanának?
Ezt, azt hiszem :U ngabor2, zárta.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.