Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Második vinyó nem megy (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

A minap bele akartam szerelni a gépbe az általam már más topikban emlegetett második vinyót. Minden oké ic volt (vinyó secondary master, cd író secondary slave), de a bios hol az egyiket ismerte fel, hol a másikat, hol meg egyiket sem. A gyorstesztnél látta a második vinyót, de nem látta a cd írót és rövid gondolkodás után kiírta, hogy ''secondary master fails''. Mi a bánat lehet ezzel?

(#2) Den válasza Superman (#1) üzenetére


Den
veterán

Lehet hogy hülyeség, de nem cable select-es ide kábeled van? Mert akkor mindekét meghajtót cs-re kell jumper-elni.

www.simson4t.hu

(#3) Superman válasza Den (#2) üzenetére


Superman
nagyúr

Talán én is hülyeséget kérdezek tőled, de: hol nézed meg, hogy cable selectes - e az IDE kábel? Miből tudod meg?

(#4) Den válasza Superman (#3) üzenetére


Den
veterán

Hát ezzel már egyszer beégtem, akkor azt mondtam hogy a két meghajtócsatlakozó között van egy tekerés a kábel néhány erén, de aztán kiderült hogy a 80 eresen nincs ilyen, úgyhogy passz. Próbáld meg a két eszközt cable selectre állítani aztán kiderül hogy műxik e így.

www.simson4t.hu

(#5) Superman


Superman
nagyúr

Rendben, ki próbálom, de már csak holnap. Mára elég volt a szerelésből. Egyébként ez a hol felismerés, hol fel nem ismerés, szerinted lehet attól, hogy a vinyónak annyi?

(#6) Den válasza Superman (#5) üzenetére


Den
veterán

Nem tudom, én még csak egyszer láttam ilyet ott a rossz jumperelés+bios beállítás volt a gond, a fickó berakta a cd-romot a primary vinyó mellé, mindkettő masteron volt és a pimary slave a biosban none volt. Ennek ellenére néha a cd-rom látszott win98-ban sőtt néha még olvasott is. Cable selct-el egyszer szívtam ott nem ment egyik sem csak cs-re jumper-elve.
Nálad csak tippelek, egy próbát megér. Hogy a vinyó lehet e ludas? Elméletileg akár az is lehet.

www.simson4t.hu

(#7) Superman válasza Den (#6) üzenetére


Superman
nagyúr

Az igazság az, hogy nekem már olyan sok vinyóm ment törpre, hogy igazából már semmin nem lepődnék meg. A ''bad block'' hiba szerinted végérvényes kárt jelent? Egyik haverok gépében megnéztük és ezt adta ki a PQ Magic 5.0 (amit Win2k alatt floppyról lehet futtatni).

(#8) Den válasza Superman (#7) üzenetére


Den
veterán

Hát amennyire tanulmányaimból tudom az ilyen hiba a lemez felületi hibája az pedig többnyire azzal jár hogy kis részecske (részecskék) válnak le amik ha a fej és a lemez közé kerülnek újabb hibákat okoznak, újabb részecskéket leválasztva, egy gyorsuló folyamatot okozva ami a végén a vinyó tönkremeneteléhez vezet. Ez lehet hónap, év, évek, de fontos adatot nem tanácsos ilyen vinyón tartani. Javítható, de az csak annyit jelent hogy formázásnál kimarad a hibás rész, az oprendszer nem használja. Ez sanos a mechanikai folyamatot nem álítja meg.

www.simson4t.hu

(#9) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Próbáltad úgy hogy master az író és slave a vinyó?

persze lehet hogy ennek semmi köze a prolémához.:)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#10) Superman


Superman
nagyúr

Igen, próbáltam, hogy master az író és slave a vinyó, de úgy egyiket sem ismerte fel a bios. Még megpróbáloma cable selectes megoldást, aztán majd meglátjuk...

(#11) stinger


stinger
csendes tag

Milyen kábelt használsz? 40 vagy 80 erest?
Egyes cd írók kimondottan háklisak a 80 eres kábelre.
Ha 40 erest használsz, akkor a kábel végére tedd a slave egységet. Ha eddig is 80 eres kábellel ment az íród és ezt akarod használni, akkor pedig a master egység kerüljön a kábel végére.
Ha így sem megy, tedd külön csatornára az írót standard 40 eres kábellel - ne legyen párba a második vinyóddal - és így próbálkozz. Ha viszont nem akarod, hogy a két vinyód egy csatornán legyen, be kell ruházni egy ATA-100 v. 133-s vezérlőre, akár RAID-esre is.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Második vinyó nem megy (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.